[INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery

  • 222 Odpowiedzi
  • 119856 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 14, 2011, 11:01:05 »
Witam wszystkich. Na poczatku prosze o wyrozumiałośc bo jestem "nowy" tutaj. Telefon mój własnie zrootowałem i zainstalowałem revolitionary i pojawia mi się teraz problem instalacji ROMów. Wskazane linki do romów sa plikami .exe a aby zainstalować nowy rom przez revolitionary potrzeba plik zip - i moje pytanie skąd je pobrac bo każda strona wskazana tutaj to pliki .exe a nie zip. Link do strony ROMów stockowych: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1074559
Poradziłem już sobie z powyższym problemem niestety uczymy się dalej i w żaden sposób niestety nie mogę pojąć zasad narzędzia adb i zamiany CID na superCID. może ktoś mi pomoże i podpowie w powyższej kwestii? ??


Poradziłem sobie jednak samemu, I wreszcie telefon bez brandu i dziwnych śmieci, i fajny ROMik obecnie. Dziękuję wszystkim za poprzednie posty
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2011, 16:44:33 wysłana przez zem1 »

*

Offline EvoPL

  • 15
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 15, 2011, 22:47:26 »
Ho ho ho :D

Witam.

Znudziły mnie już te całe ROMy. Wróciłem do swojego, kochanego Vodafone :D
Został mi jeszcze tylko S-ON, ale ni cholery nie mogę sobie z tym poradzić.

Ściągam narzędzia ADB > uruchamiam telefon w trybie FASTBOOT > otwieram wiersz polecenia > wpisuje komendę (fastboot cośtam) i nic. Wyskakuje: " nazwa "fastboot" nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub wewnętrzne, program wykonywalny, lub plik wsadowy.

Nie wiem, co z tym zrobić ;/

*

Offline sqter

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Google Nexus 4
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 15, 2011, 23:21:05 »
Ho ho ho :D

Witam.

Znudziły mnie już te całe ROMy. Wróciłem do swojego, kochanego Vodafone :D
Został mi jeszcze tylko S-ON, ale ni cholery nie mogę sobie z tym poradzić.

Ściągam narzędzia ADB > uruchamiam telefon w trybie FASTBOOT > otwieram wiersz polecenia > wpisuje komendę (fastboot cośtam) i nic. Wyskakuje: " nazwa "fastboot" nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub wewnętrzne, program wykonywalny, lub plik wsadowy.

Nie wiem, co z tym zrobić ;/

Nie ma potrzeby przywracania S-ON nawet jeśli zechcesz oddać telefon na gwarancję. Jednak jeśli chcesz już to zrobić to ściśle postępuj wg instrukcji z 1 postu.
Jak pobrałeś narzędzia ADB (spakowane archiwum) wypakuj je. W środku znajdują się 4 pliki adb.exe, AdbWinApi.dll, AdbWinUsbApi.dll oraz fastboot.exe
Przenieś pliki np na dysk C: (luzem) następnie uruchom wiersz polecenia i przejdź do folderu gdzie masz wypakowane pliki (w naszym przypadku będzie to dysk C: więc wystarczy wklepać polecenie w wierszu poleceń  cd c:/ )
Jak będziesz w odpowiednim folderze na pewno nazwa fastboot będzie odnaleziona i rozpoznana przez system.

Powodzenia :)
SPRZĘT Google Nexus 4
ROM Android 4.4 kitkat
Radio 2.0.1700.84
BOOTLOADER MAKOZ10o

*

Offline EvoPL

  • 15
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 16, 2011, 00:00:32 »
Oki. Dzięki wielkie :)

*

Offline dantemg

  • ****
  • 935
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia E65 -> HTC Touch Pro 2 -> HTC Sensation XE
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 16, 2011, 23:16:21 »
Czy wszystkie czynności z pierwszego postu działają na Sensation XE?
ROM:  Jackos EVO ManilaRUSH 1.4.0 PLK / Rhodium
ROM:  Oficjalny / Sensation

*

Offline sqter

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Google Nexus 4
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 16, 2011, 23:30:57 »
Powinny, bo te telefony sprzętowo są identyczne.

Jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy pisz śmiało co się dzieje - postaramy się tutaj udzielić pomocy.

Pozdrawiam

SqTER

SPRZĘT Google Nexus 4
ROM Android 4.4 kitkat
Radio 2.0.1700.84
BOOTLOADER MAKOZ10o

*

Offline RaadiYoo

  • ***
  • 433
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD -> HTC Sensation XE ->SGS4 ->SNote4
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 26, 2011, 08:23:54 »
Nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na zasadnicze pytanie - jak zROOTowanie wpływa na prywatne dane w telefonie (kontakty, wiadomości, ustawienia ...)? Bo oficjalny Unlock HTC wyraźnie ostrzega, że "wszystkie dane osobiste będą wykasowane", ale czy ten Unlock to właśnie ROOT(PermRoot?)?
Druga sprawa (do użytkowników Sensation XE) - czy potwierdzone zostało przypuszczenie, że ROMy na Sensation są bezboleśnie przyjmowane przez XE? Ja wiem, że sprzętowo to "to samo, tylko procek przykręcony", ale czy ktoś doświadczony w ROMowaniu, świadom każdego ruchu i pewny, że ew. usterki nie wynikły z błędu we flaszowaniu, już próbował?

Pierwszy Problem rozwiązany - S-OFF i PermRoot poszły (choć S-OFF dopiero za którymś ReBootem), natomiast zmienił sie nr HBOOT z 1.18 na 1.17 ... natomiast ROOT jest, zatem na pytanie "dantemg". czy to działa na XE, można odpowiedzieć TAK! I wszystkie dane nienaruszone!  :ok:
Natomiast pozostaje otwarta kwestia kompatybilności ROMów Sensation (zwłaszcza tych "podkręcających" procka) na SensXE ... póki co robię BackUp ROMu i pewnie bez spróbowania na "żywym ciele XE" się nie obejdzie ...  :evil:
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2011, 18:20:47 wysłana przez RaadiYoo »

*

Offline jackolus

  • *****
  • 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dev since 2007
  • Sprzęt: HTC ONE X , HTC Sensation, Dell Streak 5
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 26, 2011, 23:29:06 »
Pisał chociażby kolega Sqter:
XE różni się wyłącznie obudową i oprogramowaniem
procesor, grafika - słowem wszystko jest o tych samych oznaczeniach

Natomiast na marginesie nie wiem czy odczujesz jakąś kosmiczną różnicę wobec fabrycznego romu z XE
No może Sense 3.5 ale to bardziej jako ciekawostka niż coś nowego
MDA Compact I -> SPV M3000 -> MDA Compact II -> HTC Touch -> SPV M650 -> iPhone 2G 16gb -> iPhone 3G 16gb -> HTC Touch HD -> iPhone 3GS 16gb -> HTC LEO -> Dell Streak 5 -> HTC Desire HD -> HTC Desire Z -> HTC Sensation -> HTC ONE X

*

Offline RaadiYoo

  • ***
  • 433
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD -> HTC Sensation XE ->SGS4 ->SNote4
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #68 dnia: Październik 27, 2011, 10:46:10 »
może bebeszki takie same, ale jednak w "shipped pyramid ROM collection" (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1074559) są to różne ROMy - pytanie, czy różnica tkwi tylko w przykręconym procku? czy np. nie podkręcony ROM z Sensation będzie na XE chodził na 1,2 GHz? albo czy "podkręcony na 1,5GHz" Sensation-ROM nie zrobi jakiejś dziwnej rzeczy w XE?
A różnic faktycznie się nie spodziewam - jedynie co do bateriożerności i ew. możliwości modyfikowania wyglądu, ot, choćby taki Cookie'HomeTab - jeśli wyjdzie wersja na Andka, to z radością wrócę do znanego z WM wyglądu  :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2011, 14:13:09 wysłana przez RaadiYoo »

Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #69 dnia: Październik 29, 2011, 09:01:38 »
Witam po raz pierwszy na tym forum.

 :sad:
udało mi się dzięki (a) własnej głupocie lub (b) oficjalnemu narzędziu do odblokowywania bootloadera rozwalić telefon.

Uzyskałem opisany *** UNLOCKED ***  HBOOT-1.18.0000 z S-ON. Doinstalowałem CWM. Pełen entuzjazmu skopiowałem na kartę [RCMix 3.5 All In One] i poprzez <Recowery><Install zip from sdcard> zainstalowałem ten ROM. Komunikaty o sukcesie, reboot i plansza o diamencie... I tak cały czas.

Uppss. tym razem wykonałem skrypt [Android_Revolution_HD_Super_Wipe_Sensation] z poziomu <..><install zip...> i znowu ROM. To samo.

Zainstalowałem [su-2.3.6.3-ef-signed.zip], wibe z poziomu CWM, skrypt wipe, i ROM [Android_Revolution_HD-Sensation_4.1.5], znowu cukces i restarty. :(

OK, ze strony "http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1074559" pobrałem kilka exe. Łączy się tylko z poziomu FASTBOOT USB, widzi wersję ROMu, uruchamia procedurę restartu bootloadera, pojawia się napis HTC i tyle. Po komunikacje i czyszczeniu danych próbuje wysłać dane i wywala ERROR 155.

Zgłupiałem doszczętnie. Co zepsułem? Jak to odkręcić? Opisu swego stanu emocjonalnego nie zamieszczę bo za niecenzuralne słowa moderator usunie ten post ;)

aha, nie można zmienić CID na superCID. ciągle odczytuję CID ORANGA?
narzędzie revolutionary nie widzi telefonu z poziomu <bootloadera><fastboot usb>

no i teraz próba instalacji PG58IMG.zip [CWM} daje komunikat "instalation aborted"
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2011, 09:33:35 wysłana przez arturave »

*

Offline sqter

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Google Nexus 4
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #70 dnia: Październik 29, 2011, 09:51:01 »
arturave spokojnie nic wielkiego się nie stało i telefon da rade 'NAREPEROWAĆ'.
Oficjalny unlock nie zdejmuje w 100% ograniczeń lecz zmniejsza ich poziom. Po oficjalnym unlocku powinieneś bez problemu mieć możliwość wgrania Custom Recovery (co jak doczytałem udało Ci się) oraz masz możliwość wgrania Custom Romu poprzez CWM. Oficjalny unlock nie pozwala na downgrade bootloadera no i jak się okazuje nie możesz zmienić CIDa. W chwili obecnej masz 2 możliwości.
1 Poszukaj ROMu od Orange (oficjalnego) zainstaluj go poprzez RUU, inne Ci nie podejdą bo CID się nie zgadza.
2. Masz możliwość pełnego odblokowania telefonu poprzez Revolutionary ale musisz pobawić się oprogramowaniem w komputerze, bo coś Ci blokuje dostęp do telefonu. Revolutionary jest kapryśny i czasami po kilka razy restartuje telefon zanim pochwali się sukcesem. Pewne jest że Revolutionary działa na HBOOT-1.18.0000 i nie ma znaczenia czy zdejmowałeś ograniczenia w sposób oficjalny czy też nie. Sprawdź na komputerze czy masz sterowniki ewentualnie wgraj te zalecane w 1 poście. Sprawdź czy nie masz zainstalowanej jakiejkolwiek aplikacji która by mogła łączyć się z telefonem. Jeśli poradzisz sobie z komputerem Revolutionary na pewno Ci zadziała i będziesz mógł w pełni wykorzystać potencjał tego telefonu. Jak zdejmiesz ograniczenia poprzez Revolutionary to w Twoim wypadku proponuje w pierwszej kolejności zmianę CID na superCID.

W razie dalszych problemów pisz śmiało. Pomożemy  :)
SPRZĘT Google Nexus 4
ROM Android 4.4 kitkat
Radio 2.0.1700.84
BOOTLOADER MAKOZ10o

Uceglony Sensation
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 29, 2011, 13:50:43 »
Witam serdecznie,

Miałem problemy z poruszającym się ekranem i chciałem założyć ponownie blokadę. wgrałem oficjalny rom i zgodnie z instrukcją na forum założyłem ponownie blokadę. Niestety po restarcie telefon się nie uruchomił dodam tylko, że telefon zrestartowałem komendą fastboot reboot-bootloader. Telefon sie wyłączył ale ponownie nie uruchomił. Czy jest szansa na reanimację bez wizyty w serwisie.

*

Offline Tachion81

  • *
  • 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2/ HTC Sensation
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 30, 2011, 12:47:38 »
Witam po raz pierwszy na tym forum.

 :sad:
udało mi się dzięki (a) własnej głupocie lub (b) oficjalnemu narzędziu do odblokowywania bootloadera rozwalić telefon.

Uzyskałem opisany *** UNLOCKED ***  HBOOT-1.18.0000 z S-ON. Doinstalowałem CWM. Pełen entuzjazmu skopiowałem na kartę [RCMix 3.5 All In One] i poprzez <Recowery><Install zip from sdcard> zainstalowałem ten ROM. Komunikaty o sukcesie, reboot i plansza o diamencie... I tak cały czas.

Uppss. tym razem wykonałem skrypt [Android_Revolution_HD_Super_Wipe_Sensation] z poziomu <..><install zip...> i znowu ROM. To samo.

Zainstalowałem [su-2.3.6.3-ef-signed.zip], wibe z poziomu CWM, skrypt wipe, i ROM [Android_Revolution_HD-Sensation_4.1.5], znowu cukces i restarty. :(

OK, ze strony "http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1074559" pobrałem kilka exe. Łączy się tylko z poziomu FASTBOOT USB, widzi wersję ROMu, uruchamia procedurę restartu bootloadera, pojawia się napis HTC i tyle. Po komunikacje i czyszczeniu danych próbuje wysłać dane i wywala ERROR 155.

Zgłupiałem doszczętnie. Co zepsułem? Jak to odkręcić? Opisu swego stanu emocjonalnego nie zamieszczę bo za niecenzuralne słowa moderator usunie ten post ;)

aha, nie można zmienić CID na superCID. ciągle odczytuję CID ORANGA?
narzędzie revolutionary nie widzi telefonu z poziomu <bootloadera><fastboot usb>

no i teraz próba instalacji PG58IMG.zip [CWM} daje komunikat "instalation aborted"

Witaj w klubie użytkowników oficjalnego unlockera  :-|
Obawiam się że porady udzielone sqter niewiele zmienią i pozostaje serwis. Ja swój telefon odbieram jutro, a przebieg miałem identyczny jak u Ciebie: oficjalny unlock, pomyślne wgranie recovery, niby pomyślne wgranie customRomu, po czym bootscreen i bootloop. To samo z kilkoma innymi customROMami (każdy z "pomyślną" instalacją i po każdym bootloop). Próba z Revolutionary bez sukcesu - Revolutionary po pełnym wipe nie rozpoznawał wogóle telefonu(zmiana sterowników czy wyrzucenie wszelkich programów łączących się z fonem nic nie zmieniły) . SuperCIDa też nie mogłem wstawić.
Na XDA jak i tu wyczytałem że lekiem na wszystko jest wgranie stockROMu z RUU, który skasuje wszystko (unlocka i recovery) i przywróci stan pierwotny. Jako że mam niebrandowany telefon z Play'a to ściągnąłem ROM 1.45WWE z XDA . Niestety nic to nie dało, bo pomimo poprawnej komunikacji kompa z telefonem (progam flashujący wykrywał telefon, restartował go do wgrywania, przeprowadzał swój wipe) proces flashowania stawał przy próbie skopiowania plików ROMu na telefon by po kilkunastu sekundach wyświetlić komunikat o niepowodzeniu operacji. Inne porady uzyskane na XDA (próba wgrania Romu 1.27, 1.37, wyekstraktowanie rom.zip z RUU i zmiana nazwy na PG58IMG.zip) również niestety nie pomogły.
Skończyło się to oddaniem telefonu do serwisu niecałe 2 tygodnie temu. W piątek zadzwonił pan z Play'a że telefon już wrócił i jutro go odbieram.
HD2: ROM: Andek MIUI plus zestaw GO:Launcher, SMS, Contacts itp.
Sensation: szukam dobrego ROMu

Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 30, 2011, 22:28:12 »
Tia....

Zachodzę w głowę co mnie podkusiło by użyć tego diabelskiego, oficjalnego narzędzia...  Bawiłem się wieloma różnymi telefonami, czy ktoś jeszcze pamięta HTC TyTNT II? I pierwszy raz tylko głową w ścianę. Jak pisze kolega powyżej, cokolwiek bym nie zrobił, zero efektów.

Wygląda na to, że odblokowany bootloader to sposób na zapewnienie pracy dla serwisów.

Jeśli ktoś ma pomysł, jak zrobić uczciwy S-OFF z poziomu fastboot (bo tylko to działa) PLEASE :)

Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 31, 2011, 09:57:38 »
Kolego Tachion81 odnosiłeś telefon do salonu operatora czy wysłałeś do serwisu bezpośrednio? Daj też znać czy obciążyli Cię za naprawę.

*

Offline Tachion81

  • *
  • 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2/ HTC Sensation
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #75 dnia: Październik 31, 2011, 11:51:56 »
Odniosłem do operatora czyli do salonu Playa, w którym kupiłem telefon.
Dziś odebrałem -wymieniona płyta główna na ich koszt pomimo że było unlocked w bootloaderze.

PS. Biorę się za revolutionary - trzymajcie kciuki  :mrgreen:
HD2: ROM: Andek MIUI plus zestaw GO:Launcher, SMS, Contacts itp.
Sensation: szukam dobrego ROMu

Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #76 dnia: Październik 31, 2011, 12:33:51 »
Dzięki za info. trzymamy kciuki.

*

Offline RaadiYoo

  • ***
  • 433
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD -> HTC Sensation XE ->SGS4 ->SNote4
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #77 dnia: Październik 31, 2011, 17:44:16 »
Pierwsza próba Flashowania XE ROMem z Sensation ([30 OCT]SENSEaY - XE35 v2.0.0  http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1280358) zakończona niepowodzeniem! Wprawdzie nie zrobiłem FullWipe, ale po restarcie i dłuuuugim czekaniu pojawił się komunikat, że "bardzo nam przykro, ale System nie odpowiada" - i trzeba było restaurować System z BackUp'u ... chyba że FullWipe jest niezbędny ...?!

*

Offline kreczman

  • **
  • 131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO A702->HTC Touch HD->HTC HD2 -> HTC Sensation
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #78 dnia: Październik 31, 2011, 19:28:11 »
RaadiYoo, FullWipe jest niezbędny jeżeli zmieniasz ROM ze Stock-a na inny lub przeskakujesz między różnymi produkcjami rożnych kucharzy.
Poza tym jeżeli miałeś Stocka lub gotowany Rom na bazie Sense 3.0 tym bardziej ponieważ Rom, który próbowałeś wgrać oparty jest na Sense 3.5, a to już jest inna bajka i dodatkowo inna wersja andka.

HTC HD2: L [WWE] |July 4| Energy™-.¸¸.·´¯ 6.5|21916 / 6.5.X|29022 * Sense 2021
HTC Sensation: Energy™ -.¸¸.·´¯ HTC WWE 2.3.5 * Sense 3.5 *

*

Offline RaadiYoo

  • ***
  • 433
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD -> HTC Sensation XE ->SGS4 ->SNote4
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #79 dnia: Listopad 01, 2011, 11:54:56 »
Po drukrotnym (po jednym system po restarcie odmówił "kontaktu") WiseWipe (czyli chyba coś w rodzaju FullWipe) system zaskoczył, ale niestety procek jest ustawiony na 1,2 GHz - więc szukam dalej .. .. .. .. .. ..

Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #80 dnia: Listopad 25, 2011, 11:12:05 »
Witam

Jestem po pierwszym kroku - za pośrednictwem revolutionary osiągnąłem S-OFF oraz custom recovery.
Przezornie zrobiłem backup.
Jednak zanim pójdę dalej chciałbym się upewnić co do następujących rzeczy jakie gwarantuje mi backup:
- czy jeśli z jakichkolwiek powodów będę chciał wrócić do stanu sprzed ich wgrania (z wyjątkiem S-ON oczywiście) to recovery mi to w pełni gwarantuje, jeśli nie to co przywraca a co nie?
- czy jeśli zmienię CID na superCID to po recovery wróci do oryginalnego, czy trzeba samemu?



« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2011, 17:52:21 wysłana przez mr-roba »

*

Offline jackolus

  • *****
  • 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dev since 2007
  • Sprzęt: HTC ONE X , HTC Sensation, Dell Streak 5
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #81 dnia: Listopad 25, 2011, 23:02:46 »
Backup zachowuje tylko tzw. user data czyli absolutnie wszystkie ustawienia poczynione dla danego romu ale nic poza tym.
Nie przywróci Ci on ani S-ON ani CIDa

Wgraj jakiegoś customa którego sprawdzisz że Ci odpowiada i wszystko działa, poustawiaj sobie jak co chcesz i zrób na takim czystym backup.
MDA Compact I -> SPV M3000 -> MDA Compact II -> HTC Touch -> SPV M650 -> iPhone 2G 16gb -> iPhone 3G 16gb -> HTC Touch HD -> iPhone 3GS 16gb -> HTC LEO -> Dell Streak 5 -> HTC Desire HD -> HTC Desire Z -> HTC Sensation -> HTC ONE X

Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #82 dnia: Listopad 25, 2011, 23:28:55 »
A ja głupi myślałem, że backup robi mi zrzut obecnego roma, że w razie jak nic mi nie przypadnie do gustu to wracam, że tak powiem do korzeni.
Co do CIDa to rozumiem, że przed zrobieniem tzw. SuperCIDA odczytuję obecnego, aby kiedyś móc go wpisać z powrotem?

Tak czytam różne wątki i próbuję usystematyzować wiedzę.
Jeśli można to prosiłbym o zwięzłe i rzeczowe wyjaśnienie pojęć:
-kernel
-stock
-rom
-RUU
-kiedy robić full wipe i co on zrobi z danymi na telefonie.
Będę bardzo wdzięczny za cierpliwość i wytłumaczenie.
Owszem czytam inne wątki ale na naszych forach wszystko dla wszystkich jest tak oczywiste, że strach zapytać.
Na zagranicznych znowu mam wrażenie, ze z igły widły robią.

*

Offline jackolus

  • *****
  • 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dev since 2007
  • Sprzęt: HTC ONE X , HTC Sensation, Dell Streak 5
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #83 dnia: Listopad 26, 2011, 10:08:36 »
kernel to jądro systemu operacyjnego, a prościej to taki "programik" który zawiaduje zarówno sprzętem jak i oprogramowaniem.
stock - coś fabrycznego, oryginalnego, niemodyfikowanego
ROM - to oprogramowanie telefonu
RUU - to gotowe narzędzie do aktualizacji oprogramowania telefonu z poziomu komputera
Full Wipe - wymazuje wszystkie user data, należy go robić przy przejściach między romami różnych twórców lub przy znacznych różnicach (np. Sense 3.0 a 3.5 )

Po to jest forum żeby pomagać :wink:
MDA Compact I -> SPV M3000 -> MDA Compact II -> HTC Touch -> SPV M650 -> iPhone 2G 16gb -> iPhone 3G 16gb -> HTC Touch HD -> iPhone 3GS 16gb -> HTC LEO -> Dell Streak 5 -> HTC Desire HD -> HTC Desire Z -> HTC Sensation -> HTC ONE X

Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #84 dnia: Listopad 26, 2011, 11:37:36 »
kernel to jądro systemu operacyjnego, a prościej to taki "programik" który zawiaduje zarówno sprzętem jak i oprogramowaniem.
stock - coś fabrycznego, oryginalnego, niemodyfikowanego
ROM - to oprogramowanie telefonu
RUU - to gotowe narzędzie do aktualizacji oprogramowania telefonu z poziomu komputera
Full Wipe - wymazuje wszystkie user data, należy go robić przy przejściach między romami różnych twórców lub przy znacznych różnicach (np. Sense 3.0 a 3.5 )

Po to jest forum żeby pomagać :wink:

Wielkie dzięki.

Dzisiaj zaaplikuję sobie najnowszego InserCoin'a.
Muszę jednak najpierw zaaplikować Full Wipe.

*

Offline leonsiem

  • *
  • 82
  • Sprzęt: sensation
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #85 dnia: Listopad 28, 2011, 12:47:14 »
witam wszystkich
po wgraniu nowego romu Android revolution nie zauwazylem zadnych zmian w moim smarcie
jedynie przy wlaczeniu nie pokazuje sie logo operatora i doszlo z 3 aplikacje
wszystkie moje aplikacje badz poprzednie systemowe zostaly wszystko jest jak wczesniej czy tak powinno byc
wczesniej mialem xperie x1 i gdy wgralem rum inny wszystko sie zmienilo wiec teraz nie wiem

Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #86 dnia: Listopad 28, 2011, 15:23:11 »
na wstępie chciałbym mega pogratulować Koledze Jackolus za cierpliwość i wyjątkową chęć pomocy nam zwykłym użytkownikom smartfonów. Pierwszy raz się spotykam z takim przychylnym ustosunkowaniem moderatora do zwykłych forumowiczów.

kolejno.

Chciałbym dodać coś od siebie w sprawie S-OFF'a

3 razy w revolutionary miałem komunikat

"Communications with phone unexpectedly interrupted”


po pierwszym razie puściłem aktualizacje roma z 1.28.401.1, coś się zainstalowało.

puściłem drugi raz dalej ten sam komunikat, to kolejna aktualizacja(nie wiem czemu nie zainstalowal wszystkiego od razu, tylko trzeba było 2 raz zrobic) i poszło do 1.45....

3 raz revolutionary i dalej to samo.

ale wszedłem do bootloadera, a tu ładny różowy napis -revolutionary- i informacja o S-OFF
więc wszystko się udało, mimo informacji w revolutionary, że coś jest nie tak.
( CWM trzeba było zainstalować manualnie )

jedyne co przykuło moją uwagę to wersja HBOOT- 1.17.1111, kiedy większość ma 1.18.0000.
Po drugim zapuszczeniu revolutionary miałem 1.18.0000. Gdzieś wyczytałem, że to zależy od wersji roma, na którym sie robi revolutionary. Nie mniej jednak nie należy się tym przejmować, bo nie ma to znaczenia, przy ewentualnej zmianie romów.

Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #87 dnia: Listopad 28, 2011, 21:56:25 »
jedyne co przykuło moją uwagę to wersja HBOOT- 1.17.1111, kiedy większość ma 1.18.0000.
Po drugim zapuszczeniu revolutionary miałem 1.18.0000. Gdzieś wyczytałem, że to zależy od wersji roma, na którym sie robi revolutionary. Nie mniej jednak nie należy się tym przejmować, bo nie ma to znaczenia, przy ewentualnej zmianie romów.

Ja miałem 1.18 na surowo. Po zrobieniu S-OFF zmieniło mi się na 1.17.
Wgrałem sobie wersję 5 recovery.
Musiałem zrobić full wipe i zmienić na super CID i w końcu mam najnowszego InsertCoina.
Jestem bardzo zadowolony. Żadnego wieszania, przycinania. Miodzio.

*

Offline jackolus

  • *****
  • 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dev since 2007
  • Sprzęt: HTC ONE X , HTC Sensation, Dell Streak 5
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #88 dnia: Listopad 30, 2011, 00:20:18 »
czy orientował się ktoś o S-OFFa na Hboocie 1.19 ?

z tego co widzę revolutionary dalej go nie wspiera, a jak z fabrycznym ?
MDA Compact I -> SPV M3000 -> MDA Compact II -> HTC Touch -> SPV M650 -> iPhone 2G 16gb -> iPhone 3G 16gb -> HTC Touch HD -> iPhone 3GS 16gb -> HTC LEO -> Dell Streak 5 -> HTC Desire HD -> HTC Desire Z -> HTC Sensation -> HTC ONE X

Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #89 dnia: Grudzień 06, 2011, 23:16:20 »
czy orientował się ktoś o S-OFFa na Hboocie 1.19 ?

z tego co widzę revolutionary dalej go nie wspiera, a jak z fabrycznym ?


a ma to w ogóle znaczenie jaki jest hboot pierwotnie?

jak juz nie wiedziałem co robie to w momencie generowania klucza dawałem różne hbooty i zawsze był ten sam klucz.

po 1 próbie s-offa nie zajarzyłem, że sie hboot zmienił i robiłem na starym kluczu. Później zmieniłem wersje hboot i klucz też był ten sam. Wygląda jakby zależał od S/N, ale nie wiem czy to reguła, bo w końcu ktoś po coś dał do wyboru wersje hboot. :)