[Dyskusja] ROMY w Sensation

  • 97 Odpowiedzi
  • 61804 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline feniks29

  • ****
  • 548
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sensation
[Dyskusja] ROMY w Sensation
« dnia: Sierpień 16, 2011, 21:55:46 »
Zastanawiam się nad zmianą ROMu z brandu Orange na coś innego i tu pojawia się pytanie  czy macie już któreś przetestowane ?

Leedroid ? Android Revolution ??

*

Offline jackolus

  • *****
  • 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dev since 2007
  • Sprzęt: HTC ONE X , HTC Sensation, Dell Streak 5
Odp: [Dyskusja] ROMY w Sensation
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 16, 2011, 22:21:13 »
Android Revolution jest OK - długo trzyma telefon na baterii, pierwsza rzecz jaką sprawdź na tym romie to czy galeria płynnie przerzuca zdjęcia.

jeśli nie to polecam Virtuous Unity bo tworzy go najbardziej zaawansowana grupa developerów na to urządzenie, działa nawet fajnie.

a na chwilę obecną nie chce mi się nic kombinować i używam rumuńskiego InsertCoin i jestem bardzo zadowolony. W benchmarkach wychodzi 1200punktów ale telefon działa jak burza.
MDA Compact I -> SPV M3000 -> MDA Compact II -> HTC Touch -> SPV M650 -> iPhone 2G 16gb -> iPhone 3G 16gb -> HTC Touch HD -> iPhone 3GS 16gb -> HTC LEO -> Dell Streak 5 -> HTC Desire HD -> HTC Desire Z -> HTC Sensation -> HTC ONE X

*

Offline feniks29

  • ****
  • 548
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sensation
Odp: [Dyskusja] ROMY w Sensation
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 16, 2011, 22:41:58 »
Więc zacznę sprawdzania od Virtuos , a jeżeli coś mi nie będzie pasować to zobaczę jak działa AR , bo jakby "długie" trzymanie baterii jest dla mnie bardzo istotne  :wink:

EDIT:

Jakbyś tylko mógł mi jeszcze wyjaśnić na czym polega różnica pomiędzy zmianą softu przez Revolutionary ,a przez oficjalny HTC ?

I czy przypadkiem do późniejszych działań z aplikacjami nie przydaje się Rev? Mam na myśli wgrywanie jakiś aplikacji do app lub mod'ów?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2011, 22:48:10 wysłana przez feniks29 »

*

Offline jackolus

  • *****
  • 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dev since 2007
  • Sprzęt: HTC ONE X , HTC Sensation, Dell Streak 5
Odp: [Dyskusja] ROMY w Sensation
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 17, 2011, 08:45:33 »
Efekt końcowy obu metod jest identyczny a mianowicie odblokowany bootloader. Nie pomogę Ci w oficjalnym bo go nie robiłem.
Zaletą Revolutionary jest automatyczne wgranie Recovery na końcu procesu, w przypadku oryginału będzie z tym trochę roboty.
Ja bym na Twoim miejscu robił Rev bo po pierwsze wiele osób jest Ci w stanie z nim pomóc a po drugie chyba mimo wszystko jest łatwiejszy.
Przy oryginale musisz zrobić samemu po kolei:
S-OFF przez stronę HTC, root perm albo temp i dopiero CWM

Virtuous jest niesamowicie szybki ale musisz go poużywać jakąś chwilę żeby sprawdzić czy programy takie jak poczta czy sms się nie wieszają.
MDA Compact I -> SPV M3000 -> MDA Compact II -> HTC Touch -> SPV M650 -> iPhone 2G 16gb -> iPhone 3G 16gb -> HTC Touch HD -> iPhone 3GS 16gb -> HTC LEO -> Dell Streak 5 -> HTC Desire HD -> HTC Desire Z -> HTC Sensation -> HTC ONE X

*

Offline zoomol

  • **
  • 129
  • Płeć: Mężczyzna
  • Android n00b :D
  • Sprzęt: HTC Sensation (Non-branded) S-OFF & permroot
Odp: [Dyskusja] ROMY w Sensation
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 17, 2011, 10:05:55 »
...robi nam się temat porównywania ROMów na Piramidkę...

jackolus, może tak by osobny wątek w tym temacie? Na pewno wielu forumowiczów skorzystałoby na tym... Tym masz swoje zdanie, ja mam swoje... Inni pewnie też mają swoje... ;)

Nie wiem, czy wypowiadać się tu, czy rozpoczynać nowy wątek...

Ja mam przetestowane: CrystalPyramid, LeeDroid i BulletProof. Crystal dla mnie najlepszy (zwłaszcza dzięki aplikacji "FastReboot", która jednym "tapnięciem" zwalnia czasami nawet 100MB pamięci (poprzez restart lub zamknięcie procesów/usług/aplikacji).
BulletProof z kolei ma fajne tweaki dostępne w "Ustawieniach" - od razu z palca (bez konieczności instalacji apk'ów) można zmienić wygląd ikony baterii, dodać cyferkę i % (po prawej stronie od baterii), wylączyć pojawianie się godziny obok baterii (dla mnie super)... Poza tym BulletProof śmiga aż miło - i na włączonej opcji "niektóre animacje okien" pięknie i płynnie działa.
LeeDroid z kolei jest dobrze zskin'owany... Wizualnie - dobry, ale w moim przypadku, bateriożerność go dyskwalifikuje - max 1 dzień (gdzie Crystal i Bullet 2 dni spokojnie, a czasami 2,5 dnia)...

To tak pokrótce :)
HTC Sensation (Pyramid) :D
ROM: HyperNonSense 0.7>ICS 4.0.3
HBOOT: 1.27.1100 KERNEL: 3.0.16-g5e58c5e htc-kernel@18000-build-144 #1
RADIO: 11.22.3504.07_M, Kompilacja: HyperNonSense ICS v6 (firmware: 3.30.401.101)

*

Offline feniks29

  • ****
  • 548
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sensation
Odp: [Dyskusja] ROMY w Sensation
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 17, 2011, 17:10:08 »
właśnie miałem problem wczoraj z odblokowaniem, ponieważ:

za pierwszym razem nic nie zrobił - stwierdził, że stracił połączenie z telefonem,
za drugim razem zrobił S-OFF i stracił połączenie,
za trzecim razem nie jestem pewny czy coś się zmieniło

..... ale za to za czwartym wgrał samo Recovery i już wszystko działa  :ok:


Co do samego ROMu to wgrałem Virtuos i działa bardzo sympatycznie. Nic mi się nie zawiesiło i działa prawidłowo - nawet wifi na co sporo osób się uskarża.  Zobaczymy jak później ,bo mało miałem dziś czasu na inne "zabawy" telefonem.
Zapomniałem, poprawił mi się zasięg zarówno pod względem mocy sygnału co i jego stabilności.
Zastanawiam się tylko czy jakość zdjęć się poprawiła, bo na fabrycznym romie to była dosłownie tragedia. Kusi mnie wgranie ulepszenia aparatu zrobionego przez kogoś z Rosji. Było to gdzieś na xda - coś cam mod ..... i wgrywa się to przez Rev.

*

Offline jackolus

  • *****
  • 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dev since 2007
  • Sprzęt: HTC ONE X , HTC Sensation, Dell Streak 5
Odp: [Dyskusja] ROMY w Sensation
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 17, 2011, 19:38:11 »
1) Wątek podklejony, dobry pomysł bo Sensation staje się coraz bardziej popularny. Wszelkie tematy śmiecące będą przenoszone wyłącznie tutaj.

2) Revolutionary ma problemy z połączeniem, w moim tutorialu pisałem żeby powyłączać dosłownie wszystko co może nam się pchać w USB.
Cieszę się że się udało.

3) Jakość aparatu jest niezmienialna, jedyne ustawienia dotycząc bitrate'u kamery. Różnica jest OGROMNA.

4) Rozmawiając o romach, bez względu na preferencje poleciłbym cokolwiek z automatycznym OC bo dzięki temu na wyłączonym ekranie mamy potężny wzrost trzymania na baterii.

Odnośnie baterii na prośbę kolegi Sqter, spróbuję dorwać baterię od Evo 3D i przetestować na sobie.
Jeżeli wszystko zabangla to mogę zaopatrzyć całe forum (oczywiście do tego paragon czy faktura vat bez problemu ).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2011, 19:48:22 wysłana przez jackolus »
MDA Compact I -> SPV M3000 -> MDA Compact II -> HTC Touch -> SPV M650 -> iPhone 2G 16gb -> iPhone 3G 16gb -> HTC Touch HD -> iPhone 3GS 16gb -> HTC LEO -> Dell Streak 5 -> HTC Desire HD -> HTC Desire Z -> HTC Sensation -> HTC ONE X

*

Offline looki1983

  • **
  • 169
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC SENSATION
  • Sprzęt: HTC SENSATION
Odp: [Dyskusja] ROMY w Sensation
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 17, 2011, 23:17:39 »
Ja osobiście polecam CdTDroiD Pryamid 3d Neon, używam od tygodnia, bateria trzyma 2,3 dni, nic się nie przycina, nic się nie wiesza, przyjazny dla oka, super szybki, po prostu rewelacja.
Nie ważne czy dobrze, ważne że z efektem...

*

Offline feniks29

  • ****
  • 548
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sensation
Odp: [Dyskusja] ROMY w Sensation
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 18, 2011, 01:13:28 »
Powyłączałem prawie wszystko co się dało od USB i próbowałem na 2 różnych komputerach z czego drugi ma stosunkowo świeży system...

Co do baterii to bardzo ciekawy pomysł !! Gdyby co to też się piszę  :wink:

Połączone: Sierpień 18, 2011, 01:20:35
tak na dobranoc  :mrgreen:


http://www.mugen-power-batteries.com/mugen-power-1950mah-extended-battery-for-htc-evo-3d.html#
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2011, 01:20:35 wysłana przez feniks29 »

*

Offline jackolus

  • *****
  • 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dev since 2007
  • Sprzęt: HTC ONE X , HTC Sensation, Dell Streak 5
Odp: [Dyskusja] ROMY w Sensation
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 18, 2011, 19:51:00 »
Jak Mugen to tylko do Hondy a nie do Sensation :P
Ponadto cena jest wyższa niż oryginału więc bardzo zastanawiająca sprawa.

Co drugi dzień pytam w hurtowni czy chińczyki już coś zrobiły dla TelOne albo BlueStara - jeśli tylko coś się pojawi to będę pisał na forum.
MDA Compact I -> SPV M3000 -> MDA Compact II -> HTC Touch -> SPV M650 -> iPhone 2G 16gb -> iPhone 3G 16gb -> HTC Touch HD -> iPhone 3GS 16gb -> HTC LEO -> Dell Streak 5 -> HTC Desire HD -> HTC Desire Z -> HTC Sensation -> HTC ONE X

*

Offline feniks29

  • ****
  • 548
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sensation
Odp: [Dyskusja] ROMY w Sensation
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 18, 2011, 23:25:12 »
Mam już jedną baterię Mugena (do G900) i działa dobrze :)

Co do ROMu to widzę straszne zużycie prądu - wi fi wyłączone , APN off, a pobór prądu wg Battery Monitor mam 180 mA - 500mA. Raz zapisało mi 89 mA i je 3x 120 mA ale jakby nie patrzeć do są strasznie duże wartości.

Macie jakiś inny programik co fajniej zapisuje zaczytane wartości i częściej niż raz na 5 min ?

*

Offline _scooter

  • **
  • 207
  • Sprzęt: SGS2 4.0.3
Czy są romy miui dla sensation ??
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 13, 2011, 14:13:12 »
Na stronie miui nic nie znalazłem, ale może na xda się coś pojawiło ??

*

Offline jackolus

  • *****
  • 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dev since 2007
  • Sprzęt: HTC ONE X , HTC Sensation, Dell Streak 5
Odp: Czy są romy miui dla sensation ??
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 13, 2011, 16:05:03 »
Jest jeden rom ale rozwój zawieszono ze względu na nieustanne problemy i nikłe zainteresowanie.
W skrócie - nie nadaje się do codziennego użytkowania
MDA Compact I -> SPV M3000 -> MDA Compact II -> HTC Touch -> SPV M650 -> iPhone 2G 16gb -> iPhone 3G 16gb -> HTC Touch HD -> iPhone 3GS 16gb -> HTC LEO -> Dell Streak 5 -> HTC Desire HD -> HTC Desire Z -> HTC Sensation -> HTC ONE X

*

Offline sqter

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Google Nexus 4
Odp: [Dyskusja] ROMY w Sensation
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 16, 2011, 14:10:55 »
W sieci pojawił się nowy ROM HTC_Europe_1.72.401.1 przeznaczony do nowszej wersji HTC Sensation XE
Z uwagi na brak sprzętowych różnic ROM ten pasuje do naszej słuchawki jednak aby go wgrać trzeba koniecznie zmienić CID (najlepiej ustawić super CID 11111111 ). Jeśli ten krok mamy za sobą to można śmiało aktualizować telefon za pomocą RUU - sam ROM można pobrać z tego postu.

Najważniejsze zmiany.
- W moim odczuciu wyraźniejszy dźwięk podczas połączeń głosowych. Nie wiem czy to zasługa radia czy całego systemu, ale wyraźnie jest lepiej (głoś podczas rozmowy ma mniej basów które mogły powodować  charczenie przy dużej głośności)
- Zmieniła się animacja startowa,
- W informacji o sprzęcie widnieje info które podaje że mamy procka o taktowaniu 1,5Ghz. Oczywiście jest to nieprawdą, bo procek się kręci po staremu do 1,2 Ghz
- Doszło kilka tapet, podniosła się wersja systemu i wersja radia ale nadal jest go Gingerbird v2.3.4

Cała reszta bez większych zmian, wszystko działa jak należy i z powodzeniem mogę ten ROM polecić każdemu kto woli oprogramowanie od HTC. Oczywiście ja wzbogaciłem ROM o ROOTa oraz oczyściłem ze zbędnych śmieci. Całość działa rewelacyjnie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2011, 14:28:36 wysłana przez sqter »
SPRZĘT Google Nexus 4
ROM Android 4.4 kitkat
Radio 2.0.1700.84
BOOTLOADER MAKOZ10o

*

Offline rozmowca

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation
Odp: [Dyskusja] ROMY w Sensation
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 16, 2011, 20:54:04 »
W sieci pojawił się nowy ROM HTC_Europe_1.72.401.1 przeznaczony do nowszej wersji HTC Sensation XE
Z uwagi na brak sprzętowych różnic ROM ten pasuje do naszej słuchawki jednak aby go wgrać trzeba koniecznie zmienić CID (najlepiej ustawić super CID 11111111 ). Jeśli ten krok mamy za sobą to można śmiało aktualizować telefon za pomocą RUU - sam ROM można pobrać z tego postu.

Najważniejsze zmiany.
- W moim odczuciu wyraźniejszy dźwięk podczas połączeń głosowych. Nie wiem czy to zasługa radia czy całego systemu, ale wyraźnie jest lepiej (głoś podczas rozmowy ma mniej basów które mogły powodować  charczenie przy dużej głośności)
- Zmieniła się animacja startowa,
- W informacji o sprzęcie widnieje info które podaje że mamy procka o taktowaniu 1,5Ghz. Oczywiście jest to nieprawdą, bo procek się kręci po staremu do 1,2 Ghz
- Doszło kilka tapet, podniosła się wersja systemu i wersja radia ale nadal jest go Gingerbird v2.3.4

Cała reszta bez większych zmian, wszystko działa jak należy i z powodzeniem mogę ten ROM polecić każdemu kto woli oprogramowanie od HTC. Oczywiście ja wzbogaciłem ROM o ROOTa oraz oczyściłem ze zbędnych śmieci. Całość działa rewelacyjnie.


witam, a co z oprogramowaniem Beats Audio? ponoc mial byc wzbogacony o to, pomijam sprzet i sluchawki w komplecie.


*

Offline sqter

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Google Nexus 4
Odp: [Dyskusja] ROMY w Sensation
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 16, 2011, 21:18:45 »
Odtwarzacz posiada System Beats Audio który poprawia jakość odtwarzanej muzyki. Oczywiście dobre słuchawki to podstawa.
Reszty dodatkow nie znalazłem, bo oczyszczając ROM wyrzuciłem większość multimedialnych aplikacji...
SPRZĘT Google Nexus 4
ROM Android 4.4 kitkat
Radio 2.0.1700.84
BOOTLOADER MAKOZ10o

*

Offline jackolus

  • *****
  • 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dev since 2007
  • Sprzęt: HTC ONE X , HTC Sensation, Dell Streak 5
Odp: [Dyskusja] ROMY w Sensation
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 17, 2011, 11:04:59 »
Ten beats audio działa bardzo śmiesznie - tak kosmicznie podbija bas że po podpięciu pod porządne radio subwoofer wariuje.

Na słuchawkach niby względnie ok ale oczywiście zależy jakich, bo jak kupimy jakieś bass-heady w stylu Koss spark plug czy JBL Reference lub Beats by Dre to nam z mózgu zrobi galaretę.
MDA Compact I -> SPV M3000 -> MDA Compact II -> HTC Touch -> SPV M650 -> iPhone 2G 16gb -> iPhone 3G 16gb -> HTC Touch HD -> iPhone 3GS 16gb -> HTC LEO -> Dell Streak 5 -> HTC Desire HD -> HTC Desire Z -> HTC Sensation -> HTC ONE X

*

Offline adriank9

  • *
  • 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC SENSATION
Odp: [Dyskusja] ROMY w Sensation
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 20, 2011, 00:08:13 »
Tutaj na samej górze strony znajduje się lista chyba obecnie najepszych romów dla HTC Sensation http://androidroms.4blogs.com.ar/  Polecam rzuć okiem, sam zastanawiam się który wybrać.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2011, 01:05:54 wysłana przez adriank9 »

*

Offline Reynevan

  • **
  • 168
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation
Odp: [Dyskusja] ROMY w Sensation
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 20, 2011, 09:23:42 »
Ja też przymierzam się do zmiany romu i pewnie wybiorę Revolution HD. Ktoś ma/miał ten rom i porównywał z innymi?

*

Offline daruld

  • 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2;Sensation,Desire,One,Galaxy Note 3,4,8,10+
Odp: [Dyskusja] ROMY w Sensation
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 20, 2011, 10:42:44 »
Tu jest fajna stronka ze wszystkimi romami dla Sensation na XDA:  http://www.htcsensationroms.com/
Aktualizowana na bieżąco podobnie jak z romami na HD2  :ok:
Samsung Omnia też był :)) i sprzętu tyle że nie sposób wymienić w sekcji "Sprzęt" he he

*

Offline zoomol

  • **
  • 129
  • Płeć: Mężczyzna
  • Android n00b :D
  • Sprzęt: HTC Sensation (Non-branded) S-OFF & permroot
Odp: [Dyskusja] ROMY w Sensation
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 26, 2011, 13:24:28 »
...ja ostatnio trochę lawiruję pomiędzy ROMami... Przyzwyczajony jestem do CoreDroid - ponieważ podoba mnie się zestawienie kolorów i funkcjonalność...
Zaskoczył mnie jednak używany od ostatnich 3-ch dni Bulletproof 1.2 (dziś widzę już 1.3.1)... Ma funkcję, której nie doczytałem w innych ROMach - mianowicie, gdy przywołujemy palcem w dół powiadomienia, to gdy nie ma faktycznie żadnych powiadomień - od razu pojawiają się szybkie przełączniki (WiFi, Bluetooth, sieć komórkowa etc...). Działa to całkiem fajnie... Gdy jeszcze do tego usuniemy kilka zbędnych opcji z "Quick settings...settings", to wówczas mamy bezpośredni dostęp do najważniejszych przełączników. Bardzo przydatne - nie trzeba umieszczać widżetów na ekranach - oszczędność miejsca....

Poza tym moim zdaniem ROMy z Andkiem 2.3.4 i kernelem "faux" są dobrze dobracowane :)

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2011, 13:34:46 wysłana przez zoomol »
HTC Sensation (Pyramid) :D
ROM: HyperNonSense 0.7>ICS 4.0.3
HBOOT: 1.27.1100 KERNEL: 3.0.16-g5e58c5e htc-kernel@18000-build-144 #1
RADIO: 11.22.3504.07_M, Kompilacja: HyperNonSense ICS v6 (firmware: 3.30.401.101)

*

Offline adriank9

  • *
  • 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC SENSATION
Odp: Czy są romy miui dla sensation ??
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 27, 2011, 16:11:39 »

*

Offline zoomol

  • **
  • 129
  • Płeć: Mężczyzna
  • Android n00b :D
  • Sprzęt: HTC Sensation (Non-branded) S-OFF & permroot
Odp: [Dyskusja] ROMY w Sensation
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 29, 2011, 17:04:08 »
...teraz testuję Synergy r57 (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1193089).
ROM jest całkiem całkiem. Płynny, ma spory zapas wolnej pamięci (nawet do 250MB-screen'y), nie tnie się, muzyka ma przyzwoitą jakość (również po dodaniu opcji w DSPmanagerze). Dla mnie idealny - zostanę przy nim jakiś czas.
Sense 3.0, Android 2.3.4.
HTC Sensation (Pyramid) :D
ROM: HyperNonSense 0.7>ICS 4.0.3
HBOOT: 1.27.1100 KERNEL: 3.0.16-g5e58c5e htc-kernel@18000-build-144 #1
RADIO: 11.22.3504.07_M, Kompilacja: HyperNonSense ICS v6 (firmware: 3.30.401.101)

*

Offline jackolus

  • *****
  • 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dev since 2007
  • Sprzęt: HTC ONE X , HTC Sensation, Dell Streak 5
Odp: [Dyskusja] ROMY w Sensation
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 01, 2011, 11:52:56 »
rób benchmarki w CF-Bench bo quadrant pokazuje niewiarygodne głupoty :wink:

A udzielając się w dyskusji o romach:

miałem wątpliwą przyjemność używać romu z sense 3.5 i jest dramat. Jedyny plus to dużo szybsza galeria


Połączone: [time]Październik 02, 2011, 16:29:20[/time]
Używał ktoś romu z sense 3.5 ?
Niestety musiałem zrezygnować ze względu na reset telefonu po każdym odbiorze maila - też macie taki problem ?
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2011, 16:29:54 wysłana przez jackolus »
MDA Compact I -> SPV M3000 -> MDA Compact II -> HTC Touch -> SPV M650 -> iPhone 2G 16gb -> iPhone 3G 16gb -> HTC Touch HD -> iPhone 3GS 16gb -> HTC LEO -> Dell Streak 5 -> HTC Desire HD -> HTC Desire Z -> HTC Sensation -> HTC ONE X

*

Offline M2nsTEr

  • *
  • 57
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation
Odp: [Dyskusja] ROMY w Sensation
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 04, 2011, 15:20:32 »
Co wybrac do mojego Sensation:
Virtuous Sensation S/XE
Rom dla Sensation S - 1188Mhz
czy
Rom dla Sensation XE - 1512Mhz?
z danych technicznych nie zauwazylem roznic w hardwarze, wiec roznice sa czysto softwarowe. pytanie brzmi: czy takie krecenie nadwyreza zywotnosc telefonu i bateri? oraz czy wersje XE mozna spowolnic do nominalnej predkosci?

Phone: Htc Sensation
Rom: Android Revolution HD - Sensation 3.6.1
Radio: 10.58.9035.00U_10.15.9035.02_2
SE w810i> SE w850i> SE w910i> SE c902> HTC Touch Pro 2> HTC Desire> HTC Sensation

*

Offline jackolus

  • *****
  • 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dev since 2007
  • Sprzęt: HTC ONE X , HTC Sensation, Dell Streak 5
Odp: [Dyskusja] ROMY w Sensation
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 04, 2011, 22:54:00 »
Virtuous ma swój system taktowania procesora - podkręca i obniża sam.
Na wyłączonym ekranie masz 194-384mhz czyli żywotność baterii rewelacyjna.
Na włączonym ekranie 384-1580mhz chyba

Nic się nie dzieje hardwarowi, nasz telefon wytrzymuje nawet 1900mhz w szczególnych okolicznościach.

Ja bym brał jak na razie XE bo sense 3.5 z romu S jak pisałem wyżej jest mocno niedopracowany.
MDA Compact I -> SPV M3000 -> MDA Compact II -> HTC Touch -> SPV M650 -> iPhone 2G 16gb -> iPhone 3G 16gb -> HTC Touch HD -> iPhone 3GS 16gb -> HTC LEO -> Dell Streak 5 -> HTC Desire HD -> HTC Desire Z -> HTC Sensation -> HTC ONE X

Odp: [Dyskusja] HTC Sensation - ogólnie / wrażenia z użytkowania
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 17, 2011, 11:00:13 »
Wrzuciłem ten ROM i jest XE :)
Stabilnie i bez problemów :)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1098849

Odp: [Dyskusja] ROMY w Sensation
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 17, 2011, 12:29:55 »
Ja korzystam z insertcoina z Sense 3.5 i jest bardzo dopracowany. Szybki, ani jednej zawiechy, wszystko działa i co najważniejsze bardzo dobry support i częste aktualizacje :)

Link do tematu na XDA:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1198684

*

Offline rozmowca

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation
Odp: [Dyskusja] ROMY w Sensation
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 26, 2011, 21:59:39 »
witam,
korzystam z romu Android Revolution HD 3.6.3, czy ktos z Was wie jakiego moda uzyc aby uzyskac procentowy wskaznik zuzycia baterii? probowalem szukac czegos na XDA ale po instalacji skonczylo sie na reinstalacji romu...  :-|

*

Offline sp5it

  • **
  • 130
  • Płeć: Mężczyzna
  • iPAQ316 i HTC Sensation rzondzi
Odp: [Dyskusja] ROMY w Sensation
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 26, 2011, 22:59:37 »
witam,
korzystam z romu Android Revolution HD 3.6.3, czy ktos z Was wie jakiego moda uzyc aby uzyskac procentowy wskaznik zuzycia baterii? probowalem szukac czegos na XDA ale po instalacji skonczylo sie na reinstalacji romu...  :-|
To działa. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=8639993#post8639993
Michał
You can't have too many antennas...