[Dyskusja] HTC Sensation - ogólnie / wrażenia z użytkowania

  • 141 Odpowiedzi
  • 63897 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jackolus

  • *****
  • 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dev since 2007
  • Sprzęt: HTC ONE X , HTC Sensation, Dell Streak 5
Odp: HTC Sensation - ogólnie
« Odpowiedź #90 dnia: Sierpień 12, 2011, 00:44:09 »
Wybacz jeśli napisałem niedokładnie którąś część tutoriala (zaraz poprawię), tak woli sprostowania:
CWM = Clock Work Mod = Custom Recovery

Do recovery wchodzisz po wyjęciu baterii - power + vol down

Cieszę się że się udał permroot i s-off
Odnośnie menadżera plików to nie mam pojęcia czemu Ci nie działa. Najbardziej zaawansowany to Root Explorer a najbardziej przyjazny graficznie to ES File Explorer.
Obydwa działają wyśmienicie i dostają SU bez problemów.
MDA Compact I -> SPV M3000 -> MDA Compact II -> HTC Touch -> SPV M650 -> iPhone 2G 16gb -> iPhone 3G 16gb -> HTC Touch HD -> iPhone 3GS 16gb -> HTC LEO -> Dell Streak 5 -> HTC Desire HD -> HTC Desire Z -> HTC Sensation -> HTC ONE X

Odp: HTC Sensation - ogólnie
« Odpowiedź #91 dnia: Sierpień 12, 2011, 10:38:43 »
Nic się nie stało, najważniejsze, że skumałem o co chodzi z tym "wejdź w CWM" ;) A jeśli chodzi o menadżera plików, to na razie korzystam z programu o nazwie "Explorer" i jakoś to chodzi. Denerwuje mnie tylko, że w Markecie nie wyszukuje mi gier od Gameloftu. Nie wiecie może dlaczego?

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: HTC Sensation - ogólnie
« Odpowiedź #92 dnia: Sierpień 12, 2011, 10:41:38 »
hmm swego czasu Gameloft sprzedawał gry wyłacznie przez swoją stronę www

*

Offline jackolus

  • *****
  • 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dev since 2007
  • Sprzęt: HTC ONE X , HTC Sensation, Dell Streak 5
Odp: HTC Sensation - ogólnie
« Odpowiedź #93 dnia: Sierpień 12, 2011, 20:32:39 »
Chyba dalej tak jest że tylko przez stronę da się kupić. Z resztą była chyba 2 tygodnie temu promocja że gry były za darmo.
Z sensation działa kilka tytułów ale muszę być specjalnie do niego, z tego co wiem działa dobrze:
- Fishing Kings
- Asphalt 6
- Assasins creed ( straszna grafika i durna gra )
- Dungeon hunter 2
- eternal legacy
- fast 5
- nova 2
- shadow guardian

i to chyba wszystko, czasem gry dedykowane Desire HD potrafią nie chodzić.
MDA Compact I -> SPV M3000 -> MDA Compact II -> HTC Touch -> SPV M650 -> iPhone 2G 16gb -> iPhone 3G 16gb -> HTC Touch HD -> iPhone 3GS 16gb -> HTC LEO -> Dell Streak 5 -> HTC Desire HD -> HTC Desire Z -> HTC Sensation -> HTC ONE X

Odp: HTC Sensation - ogólnie
« Odpowiedź #94 dnia: Sierpień 12, 2011, 20:45:11 »
W niektórych menu całkowicie się krzaczy, ale jak już się przez to przebrnie, to gra się dobrze. Pytanie natomiast, kiedy developerzy dostosują swoje produkcje do stale zmieniających się ekranów i procesorów naszych zabawek, ponieważ niektórzy zdają się nad tym nie nadążać...

Odp: HTC Sensation - ogólnie
« Odpowiedź #95 dnia: Sierpień 13, 2011, 00:18:14 »
Właśnie zaktualizowałem Sensationa do wersji 1.45.401.2 (Android 2.3.4). Aktualizacja pojawiła się wczoraj i zaktualizowałem ją poprzez OTA.

EDIT:

Pierwsze wrażenie - Sense chodzi znacznie płynniej (można powiedzieć, że tych drobnych lagów już nie ma).
HBOOT zmieniony na 1.18.0000, więc na razie S-OFF odpada.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2011, 01:17:47 wysłana przez buffik »

*

Offline aqq

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!
  • Sprzęt: HTC Sensation
Odp: Wrażenia z użytkowania HTC SENSATION
« Odpowiedź #96 dnia: Sierpień 15, 2011, 10:27:19 »
Ja chcialem natomiast zadac jedno filozoficzne pytanie:P Czy warto? Chce kupic ten telefon oczywiscie konkurencja to Galaxy S II. No i wlasnie tutaj moje pytanie czy userzy chwala czy najchetniej sprzedali by telefon i zakupili cos innego?:)

*

Offline jackolus

  • *****
  • 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dev since 2007
  • Sprzęt: HTC ONE X , HTC Sensation, Dell Streak 5
Odp: Wrażenia z użytkowania HTC SENSATION
« Odpowiedź #97 dnia: Sierpień 15, 2011, 14:00:11 »
Jako że pracuje w komisie gsm to miałem przyjemność używać S2 i muszę powiedzieć że dla ludzi którzy chcą kupić telefon i nigdy nic w nim nie ruszać to będzie lepszy. Wyciągasz go z pudełka i działa.
Ogólnie działa szybciej od sensation, szczególnie internet ale czy ja wiem czy różnica powiedzmy sekundy to taka przepaść ?
To samo się tyczy amoleda - kolory miażdżą ale htc też zły nie jest więc ten argument to chyba tylko dla nerdów którzy chcą się chwalić technologią w swoim telefonie.

Z minusów to tak:
- nigdy nic z nim nie zrobisz bo custom romy to tylko skromne modyfikacje oryginalnych samsunga
- rozdzielczość wvga wobec sensation to ogromna różnica, najlepszy przykład to wejście na główną stronę allegro - na S2 kategorie są nieczytelne
- może trudno to sobie wyobrazić ale S2 przy intensywnym smartfonowym używaniu trzyma krócej na baterii niż htc

Jeśli chcesz najlepszego telefonu na chwilę obecną to poniżej przepis:
- nowy niebrandowany sensation
- S-OFF + custom rom + custom kernel
- Bateria od EVO 3D
- karta pamięci class 10

a jak szukasz gadżetu to bez chwili zawahania - HTC EVO 3D, zabawka taka że każdy dorosły facet nie będzie chciał jej oddać :O~
MDA Compact I -> SPV M3000 -> MDA Compact II -> HTC Touch -> SPV M650 -> iPhone 2G 16gb -> iPhone 3G 16gb -> HTC Touch HD -> iPhone 3GS 16gb -> HTC LEO -> Dell Streak 5 -> HTC Desire HD -> HTC Desire Z -> HTC Sensation -> HTC ONE X

Odp: HTC Sensation - ogólnie
« Odpowiedź #98 dnia: Sierpień 15, 2011, 14:40:48 »
Nie ukrywam, że brak możliwości S-OFF całkowicie dyskwalifikuje w moim przypadku korzystanie z tej aktualizacji, ale mam pytanie, czy poprawiła się również żywotność baterii?

*

Offline jackolus

  • *****
  • 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dev since 2007
  • Sprzęt: HTC ONE X , HTC Sensation, Dell Streak 5
Odp: HTC Sensation - ogólnie
« Odpowiedź #99 dnia: Sierpień 15, 2011, 18:46:17 »
Żywotność baterii mogą poprawić tylko następujące rzeczy:

- custom kernel z automatycznym OC ( zużycie na push mailu spada z 140 do 35-40mA )
- wyłączenie trybu w kieszeni dla dzwonka
- synchronizacja w tle ale dzięki temu push nam się wyłącza

Z baterią niestety nie ma lekko
MDA Compact I -> SPV M3000 -> MDA Compact II -> HTC Touch -> SPV M650 -> iPhone 2G 16gb -> iPhone 3G 16gb -> HTC Touch HD -> iPhone 3GS 16gb -> HTC LEO -> Dell Streak 5 -> HTC Desire HD -> HTC Desire Z -> HTC Sensation -> HTC ONE X

*

Offline aqq

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!
  • Sprzęt: HTC Sensation
Odp: Wrażenia z użytkowania HTC SENSATION
« Odpowiedź #100 dnia: Sierpień 16, 2011, 15:35:06 »
HTC EVO 3d do mnie zupelnie nie przemawia. Poza tym to 3D to chyba bardziej na papierze:) Szczerze sie przyznam nigdy nie mialem HTC. Ostatni telefon to szajsung Spica uzywalem tez przez krotki czas ipka4. Nie mam zadnych awersji do zabawy z softem i do mnie rowniez bardziej przemiawa qHD niz powiedzmy szczerze odpustowy i mocno przejaskrawiony S2. Najbardziej mi chyba zalezy na tym zeby byla w miare duza rzesza uzytkownikow ktorzy cos pomoga oraz zeby jakies kolejne wersje andruta sie odpalily na tej maszynce:P

*

Offline jackolus

  • *****
  • 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dev since 2007
  • Sprzęt: HTC ONE X , HTC Sensation, Dell Streak 5
Odp: Wrażenia z użytkowania HTC SENSATION
« Odpowiedź #101 dnia: Sierpień 16, 2011, 22:18:13 »
To widzę że bardzo ciekawy masz przekrój - od i5700 za 300zł do Evo za 1800zł :sleepy:

3D nie jest tylko na papierze, efekt jest pierwsza klasa - niesamowity bajer ale w codziennym użytkowaniu raczej średnio przydatny.
Polecam każdemu kto ma telewizor 3D bo najlepsza rzecz na świecie to pokazać zdjęcia w trójwymiarze przez DLNA z telefonu.

Dzisiaj miałem nagrać test porównawczy S2 vs Sensation ale klient bezczelny kupił mi samsunga po godzinie i nie zdążyłem...
Jutro zrobię teścik Tegra 2 w LG Optimusie vs HTC, natomiast samsunga przy następnej okazji.
MDA Compact I -> SPV M3000 -> MDA Compact II -> HTC Touch -> SPV M650 -> iPhone 2G 16gb -> iPhone 3G 16gb -> HTC Touch HD -> iPhone 3GS 16gb -> HTC LEO -> Dell Streak 5 -> HTC Desire HD -> HTC Desire Z -> HTC Sensation -> HTC ONE X

*

Offline Reynevan

  • **
  • 168
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation
Odp: HTC Sensation - ogólnie
« Odpowiedź #102 dnia: Sierpień 17, 2011, 11:42:50 »
Nie ukrywam, że brak możliwości S-OFF całkowicie dyskwalifikuje w moim przypadku korzystanie z tej aktualizacji, ale mam pytanie, czy poprawiła się również żywotność baterii?
Ale czy narzędzie z htcdev.com nie daje możliwości zdjęcia S-ON? Czy mówisz o Revolutionery?

*

Offline maskon

  • **
  • 123
  • Sprzęt: Z1, One, Tablet Z
Odp: Wrażenia z użytkowania HTC SENSATION
« Odpowiedź #103 dnia: Sierpień 25, 2011, 10:08:42 »
- rozdzielczość wvga wobec sensation to ogromna różnica, najlepszy przykład to wejście na główną stronę allegro - na S2 kategorie są nieczytelne
Przed chwila z ciekawości porównałem wygląd strony Allegro na Sensation i SGS2 - masz rację :)

W Sensation najbardziej drażni mnie... wykonanie.  Wizualnie DHD prezentował się lepiej. 

*

Offline jackolus

  • *****
  • 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dev since 2007
  • Sprzęt: HTC ONE X , HTC Sensation, Dell Streak 5
Odp: [Dyskusja] HTC Sensation - ogólnie / wrażenia z użytkowania
« Odpowiedź #104 dnia: Sierpień 25, 2011, 15:52:53 »
@Reynevan - ten post już nieaktualny, oba narzędzia pozwalają zdjąć S-ON z dowolnego Hboota
MDA Compact I -> SPV M3000 -> MDA Compact II -> HTC Touch -> SPV M650 -> iPhone 2G 16gb -> iPhone 3G 16gb -> HTC Touch HD -> iPhone 3GS 16gb -> HTC LEO -> Dell Streak 5 -> HTC Desire HD -> HTC Desire Z -> HTC Sensation -> HTC ONE X

*

Offline sqter

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Google Nexus 4
Odp: [Dyskusja] HTC Sensation - ogólnie / wrażenia z użytkowania
« Odpowiedź #105 dnia: Sierpień 30, 2011, 19:44:47 »
Dziś pojawiła się aktualizacja OTA
Komunikat wyglądał następująco.
"Czy chcesz zainstalować następujące aktualizacje aplikacji?
- Uzyskaj więcej miejsca (Nowy)"

Waga aktualizacji 408KB. Wersja poprawki v1.0.2117172954.102059

Edit.:

Z tego co wydedukowałem na podstawie TEGO DOKUMENTU to poprawka zaktualizowała aplikacje systemową która służy do sprzątania (usuwania plików tymczasowych) ze zbędnych lub rzadko używanych aplikacji.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2011, 20:26:24 wysłana przez sqter »
SPRZĘT Google Nexus 4
ROM Android 4.4 kitkat
Radio 2.0.1700.84
BOOTLOADER MAKOZ10o

Odp: [Dyskusja] HTC Sensation - ogólnie / wrażenia z użytkowania
« Odpowiedź #106 dnia: Sierpień 30, 2011, 20:07:47 »
Również zaktualizowałem :) Zmian też nie zauważyłem :P malutka i nie potrzebuje restartu po instalacji.

Odp: [Dyskusja] HTC Sensation - ogólnie / wrażenia z użytkowania
« Odpowiedź #107 dnia: Wrzesień 29, 2011, 10:26:30 »
Witam wszystkich.

Mam w tej chwili SGS II i SENSATION.
Według mnie SGS II w porównaniu miażdży SENSATION.
Jak to możliwe, że SGS II odtwarza płynnie KAŻDY film jaki miałem łącznie z filmami w HD w formacie .mkv a Sensation nie potrafi płynnie odtworzyć zwykłego .avi?
Takich porównań można mnożyć...
Na korzyść Sensation przemawia design telefonu, interfejs Sense i rozdzielczość(choć nieraz powoduje konflikty...)

*

Offline dantemg

  • ****
  • 935
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia E65 -> HTC Touch Pro 2 -> HTC Sensation XE
Odp: [Dyskusja] HTC Sensation - ogólnie / wrażenia z użytkowania
« Odpowiedź #108 dnia: Wrzesień 29, 2011, 21:26:45 »
Sam sobie zapewne odpowiedziałeś Sensation ma większą rozdzielczość przez co zawsze będzie miał większe obciążenie procesora od SGSII. Do tego Sense zużywa więcej mocy bo jest po prostu ładne, Samsung ze swoim touchwiz... cóż o gustach się nie dyskutuje... blee
ROM:  Jackos EVO ManilaRUSH 1.4.0 PLK / Rhodium
ROM:  Oficjalny / Sensation

*

Offline jackolus

  • *****
  • 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dev since 2007
  • Sprzęt: HTC ONE X , HTC Sensation, Dell Streak 5
Odp: [Dyskusja] HTC Sensation - ogólnie / wrażenia z użytkowania
« Odpowiedź #109 dnia: Październik 01, 2011, 11:49:48 »
nie żebym stawał w obronie sensation bo również miałem przyjemność używać sgs2 i w wielu rzeczach jest lepszy ale odpowiedz mi na jedno pytanie bo nie mogę się powstrzymać:

- jakim cudem sensation może nie odtwarzać płynnie fullHD jeśli nagrywa w takiej rozdzielczości przy 30fps ? :)

Do wielu rzeczy można się przyczepić, szczególnie do lagów w przeglądarce www ale multimedia są OK
MDA Compact I -> SPV M3000 -> MDA Compact II -> HTC Touch -> SPV M650 -> iPhone 2G 16gb -> iPhone 3G 16gb -> HTC Touch HD -> iPhone 3GS 16gb -> HTC LEO -> Dell Streak 5 -> HTC Desire HD -> HTC Desire Z -> HTC Sensation -> HTC ONE X

*

Offline witek1953

  • **
  • 199
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: [Dyskusja] HTC Sensation - ogólnie / wrażenia z użytkowania
« Odpowiedź #110 dnia: Październik 03, 2011, 13:50:40 »
Witam
Jaka jest przekątna ekranu? dziękuję

*

Offline Jeremy

  • ****
  • 616
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: [Dyskusja] HTC Sensation - ogólnie / wrażenia z użytkowania
« Odpowiedź #111 dnia: Październik 03, 2011, 14:44:49 »
witek1953: nie przesadzasz trochę z poziomem lenistwa? Pytać o coś, czego można się dowiedzieć z danych technicznych urządzenia... masz chłopie tupet.
Nie pytaj mnie, jak zrobić roota, jak wgrać nowy rom itd. Jeżeli nie potrafisz znaleźć tych informacji samemu lub też nie rozumiesz znajdujących się w Sieci i na tym forum instrukcji, to znaczy, że nie powinieneś się za to zabierać...

*

Offline witek1953

  • **
  • 199
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: [Dyskusja] HTC Sensation - ogólnie / wrażenia z użytkowania
« Odpowiedź #112 dnia: Październik 03, 2011, 16:26:08 »
Wiem, że specyfikacja podaje 4.3 cala, ale dzisiaj byłem w salonie Play i porównałem  ekrany z moim hd2 i wychodzi mi że jest mniejsza. Chyba, że Pan z salonu ma atrapę i nie odpowiada ona wymiarom rzeczywistym. Tym się kierowałem zadając to pytanie. Jeśli nie sprawię kłopotu proszę pomiar. A czy to lenistwo czy tupet ?

*

Offline jackolus

  • *****
  • 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dev since 2007
  • Sprzęt: HTC ONE X , HTC Sensation, Dell Streak 5
Odp: [Dyskusja] HTC Sensation - ogólnie / wrażenia z użytkowania
« Odpowiedź #113 dnia: Październik 03, 2011, 22:02:35 »
Ekran w HD2 ma inne proporcje bo 16:10 , w sensation 16:9 - jest dłuższy ale węższy.

Podzielam zdanie @Jeremy, wystarczy trochę poczytać danych technicznych a nie robić tu śmietnik.
MDA Compact I -> SPV M3000 -> MDA Compact II -> HTC Touch -> SPV M650 -> iPhone 2G 16gb -> iPhone 3G 16gb -> HTC Touch HD -> iPhone 3GS 16gb -> HTC LEO -> Dell Streak 5 -> HTC Desire HD -> HTC Desire Z -> HTC Sensation -> HTC ONE X

*

Offline witek1953

  • **
  • 199
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: [Dyskusja] HTC Sensation - ogólnie / wrażenia z użytkowania
« Odpowiedź #114 dnia: Październik 03, 2011, 22:12:54 »
Bardzo uprzejmie proszę zmierzyć przekątną na oryginale i czy ma 109 mm?

Połączone: Październik 04, 2011, 09:23:58
Według Pana Pitagorasa przy tak podanych proporcjach ekranów w obu telefonach przekątna ekranu jest większa w hd2. W moim jest 109mm.
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2011, 09:23:58 wysłana przez witek1953 »

*

Offline waspinator

  • 46
  • Sprzęt: HTC HD2 -> HTC Sensation XE  :)
Odp: [Dyskusja] HTC Sensation - ogólnie / wrażenia z użytkowania
« Odpowiedź #115 dnia: Październik 04, 2011, 09:57:57 »
Bardzo uprzejmie proszę zmierzyć przekątną na oryginale i czy ma 109 mm?

Połączone: Październik 04, 2011, 09:23:58
Według Pana Pitagorasa przy tak podanych proporcjach ekranów w obu telefonach przekątna ekranu jest większa w hd2. W moim jest 109mm.

A nawet jeśli "to co" ?? złożysz skargę do hmm właśnie gdzie ?? i wytoczysz im proces sądowy ??

*

Offline witek1953

  • **
  • 199
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: [Dyskusja] HTC Sensation - ogólnie / wrażenia z użytkowania
« Odpowiedź #116 dnia: Październik 04, 2011, 10:32:11 »
Nie złożę skargi bo nie mam takiego telefonu i nie oto tu chodzi. Skąd taki pomysł? Pytałem tylko w związku z wizytą w salonie Play. Wydaje mi się, że jeśli nie ma 4.3 cala to trochę wprowadzanie w błąd ewentualnych nabywców. Może się mylę. Przepraszam za -"śmietnik, poziom lenistwa, tupet". pozdrawiam

*

Offline waspinator

  • 46
  • Sprzęt: HTC HD2 -> HTC Sensation XE  :)
Odp: [Dyskusja] HTC Sensation - ogólnie / wrażenia z użytkowania
« Odpowiedź #117 dnia: Październik 04, 2011, 13:36:07 »
Człowieku zadajesz pytanie, dostajesz odpowiedz, mimo to dalej upierasz się przy swoim i usiłujesz udowodnić swoją rację mimo że jesteś w błędzie... praktyka godna kreacjonisty...
Odpowiem Ci jeszcze raz "Źle Ci się wydaje, ekrany są (calowo) identyczne, mają po prostu inne proporcje boków, mimo to z technicznego punktu widzenia nadal jest to 4,3 cale"

*

Offline witek1953

  • **
  • 199
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: [Dyskusja] HTC Sensation - ogólnie / wrażenia z użytkowania
« Odpowiedź #118 dnia: Październik 04, 2011, 14:09:25 »
Kończąc rozważania zapytam i proszę o odpowiedź. Z którego wpisu wynika, że dostałem odpowiedź (oprócz Twojego)? Niczego nie chcę udowadniać. Matematyki się nie zmieni, a z proporcji podanych przez "jackolus" wynika, że ekrany muszą mieć inne przekątne.

*

Offline M2nsTEr

  • *
  • 57
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation
Odp: [Dyskusja] HTC Sensation - ogólnie / wrażenia z użytkowania
« Odpowiedź #119 dnia: Październik 04, 2011, 16:59:08 »
Specjalnie dla Ciebie wyciagnalem linijke z szuflady :grin: moj sensation ma dokladnie 109mm przekatnej ekranu.
Phone: Htc Sensation
Rom: Android Revolution HD - Sensation 3.6.1
Radio: 10.58.9035.00U_10.15.9035.02_2
SE w810i> SE w850i> SE w910i> SE c902> HTC Touch Pro 2> HTC Desire> HTC Sensation