Samsung I9070 Galaxy Advance | problemy z baterią

  • 1 Odpowiedzi
  • 2706 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Judykator

  • 33
  • Sprzęt: MIO P560, Nokia 5230
Samsung I9070 Galaxy Advance | problemy z baterią
« dnia: Kwiecień 04, 2013, 20:25:46 »
Mam ostatnio problem z baterią - od jakiś 5 dni. Wcześniej bateria trzymała mi przy moim użytkowaniu około 2,5 dnia. Teraz przy mniejszym używaniu albo i nawet nieużywaniu trzyma mi jeden 12-16 godzin. Na chwilę pomogło wyłącznie i włączenie telefonu - przez jeden cykl bateria trzymała jak poprzednio, po następnym ładowaniu sytuacja się powtórzyła znów bateria szybko spada. Mam wrażenie że pogorszenie nastąpiło po zainstalowaniu programu Tasker z marketu (choć to może i wrażenie). Porgram odinstalowałem ale nie zmieniło to sytuacji. Mój system to 2.3.6 fabryczny bez roota. Telefon ma około 3 miesięcy. Może jakieś rady?

Poza tym proszę o wyjaśnienie sceenshotów ze zużycia baterii:


Dlaczego na tym, ekranie jest dwa razy "system android" raz 30% i raz 4% - czy to normalne? Przy tym androidzie z 30% w szczegółach użycia jest użycie procesora z czasem (około 25 minut) a przy androidzie z 4% jest więcej szczegółów - jak na obrazku poniżej



Moje wątpliwości budzi również wykres:



Co oznacza zółty kolor "Sygnał telefonu" ? Dodam że w częsci tego okresu (między 8.30 a 14.30) mam najprawdopodobniej wyłączony dźwięk (tryb DO Not Distrub programu ZDBox). Problemów z zasięgiem chyba nie mam.

A i jak widać w 6 minut bateria zjechała o 4% - to też chyba nie jest normalne?

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Samsung I9070 Galaxy Advance | problemy z baterią
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2013, 20:45:42 »
Przyczyn może być wiele i bardzo prawdopodobne jest to, że jakiś program zjada baterię. Najlepiej sprawdzić to na czystym systemie czyli trzeba zrobić wipe. Żona ma już prawie rok ten tel. i bateria jej wytrzymuje spokojnie cały dzień (sporo korzysta z YT i rozmawia).
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G