Samsung Galaxy S Plus (GT-I9001)

  • 14 Odpowiedzi
  • 26109 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline rozmowca

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation
Samsung Galaxy S Plus (GT-I9001)
« dnia: Sierpień 29, 2011, 10:02:33 »
Witam,
Czy istnieje jakas wersja Androida przeportowana na tego smartphona, hardware jest inny niz Galaxy S i Galaxy S II, podobny do HTC Desire HD ale nie wiem czy juz ktos probowal instalowac cos innego niz stock?

pozdrawiam

*

Offline zbisul

  • *
  • 123
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jak się nudzę to grzebie - w swoim PDA |LY|&+LY
  • Sprzęt: HTC EVO 3D, LG P920 3D, SG Note
Odp: Samsung Galaxy S Plus (GT-I9001)
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 31, 2011, 12:02:10 »
A proszę Cię uprzejmie... znajdziesz ją tutaj : http://netload.in/datei5X4ZyAkNkO.htm

Android 2.3.4  :E
Jestem... a jak by mnie nie było. Żona każe wybierać: "albo ja albo telefon..." Odpowiadam jej : "nie każ mi wybierać bo możesz żałować"

*

Offline rozmowca

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation
Odp: Samsung Galaxy S Plus (GT-I9001)
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 01, 2011, 22:18:45 »
Ach dziekuje uprzejmie za linke... mam jeszcze pytanie jakiego pit'a mam uzyc?  :O~

pozdrawiam

*

Offline zbisul

  • *
  • 123
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jak się nudzę to grzebie - w swoim PDA |LY|&+LY
  • Sprzęt: HTC EVO 3D, LG P920 3D, SG Note
Odp: Samsung Galaxy S Plus (GT-I9001)
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 02, 2011, 08:18:05 »
Uuuuuu ... To nie ma tam pit-a?  Chym, czyli poszedłem na łatwiznę.  :E Sprawdzę co też oni tam do tego roomu instalowali.
Jestem... a jak by mnie nie było. Żona każe wybierać: "albo ja albo telefon..." Odpowiadam jej : "nie każ mi wybierać bo możesz żałować"

*

Offline rozmowca

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation
Odp: Samsung Galaxy S Plus (GT-I9001)
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 02, 2011, 13:58:36 »
ok, done...

chcialem flashowac innym ODINem (1.8), znalazlem wersje 4.43 i wszystko poszlo gladko...

mam jeszcze inne pytanie czy w samsungach jest mozliwosc podobnie jak w htc zmiana Touchwiz na inny?


*

bartlomiejc

Odp: Samsung Galaxy S Plus (GT-I9001)
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 04, 2011, 21:24:51 »
Jest :) Przeciez to android ...

A ktos kto ma to cudo, moze powiedziec jak wypada on w stosunku do sgs?

*

Offline rozmowca

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation
Odp: Samsung Galaxy S Plus (GT-I9001)
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 05, 2011, 09:46:57 »
Jest :) Przeciez to android ...

A ktos kto ma to cudo, moze powiedziec jak wypada on w stosunku do sgs?


wlasnie mam to cudo od tygodnia jako drugi tel, wg mnie na plus jest wieksza bateria, szybszy procesor i defaultowo Android 2.3.3... na minus brak diody przy aparacie i wnerwia mnie ten touchwiz bo przyzwyczailem sie do Sense w HTC no i brak innych romow dla tego sprzętu


*

bartlomiejc

Odp: Samsung Galaxy S Plus (GT-I9001)
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 07, 2011, 15:36:32 »
A jak oceniasz jakosc wykonania?

*

Offline rusher

  • *
  • 92
  • Sprzęt: Leo, Blackstone, Artemis, Soul
Odp: Samsung Galaxy S Plus (GT-I9001)
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 23, 2011, 22:17:33 »
moja zona stała się posiadaczem :) jakość wykonania lepsza niż sgs II takie pierwsze wrażenie, wybieraliśmy miedzy sgs plus, i tym modelem, wybór mimo słabszego wyświetlacza, ładniej wyświetla krawędzie czcionek (jak by miał antialiasing odpalony) :)

zrobimy wiecej testow to dam znac, poki co aplikacja gobook działa wolniej niż na hd2 z jakąkolwiek dystrybucją.

Połączone: Grudzień 25, 2011, 21:26:26
// edit:

pomyliłem zakładki w przeglądarce, żona ma galaxy r :) co do jakości i ceny jest ok, instalowałem sporo wymagających tytułów typu, shadowgun, fast5, asphalt6, nova2, itp. wszystkie dają radę.
jest drobny problem z przywróceniem ustawień fabrycznych, czasem wiesza się aplikacja aparatu. po zainstalowaniu wszystkich niezbędnych nam aplikacji, ramu po task killerze zostaje około 480 mb, całkiem dobry wynik, wszystko działa sprawnie bez jakiś specjalnych zwiech, chociaż porównując samo przewijanie ekranów w kilku launcherach "side by side", w hd2 jest wyraźnie płynniejsze.

cała reszta na plus samsunga.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2011, 21:26:26 wysłana przez tomaszkap »

Odp: Samsung Galaxy S Plus (GT-I9001)
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 21, 2012, 17:22:41 »
Witam.
Stałem się posiadaczem SGS+ z Orange, dopiero poznaje ten system oraz szczegóły związane z modami itp. Mam do Was szanowni forumowicze kilka pytań.

1. Mój telefon ma simloka na orange, można jakoś temu zaradzić nie tracąc gwarancji?
2. Mam brandowany rom Orange w wersji I9001BVKPB, android 2.3.4, wiem że jest nowsza wersja - jak ją wgrać.
3. Na forum xda w http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1346245 pisze: "- Make always sure your phone is simlock free. ( Try a other simcard from a other brand )
 - If your phone isn't simlock free please use only your provider firmwares." To oznacza że nie mogę flashowac telefonu nie brandowanym FW?

Proszę o odpowiedz i pozdrawiam :)

*

Offline Outlander

  • 8
  • Sprzęt: SGS+ i Kaiserka
Odp: Samsung Galaxy S Plus (GT-I9001)
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 10, 2012, 21:03:37 »
Jako że także stałem się zadowolonym (póki co :wink:) posiadaczem SGS+ (I9001) napiszę co się dowiedziałem. Niestety nie znalazłem źródła rzetelniej informacji więc napiszę co wynika z plotek internetowych.
- ROM można wgrywać dowolny z oryginalnych samsunga lub od operatora bez utraty gwarancji producenta
- Rootowanie można przeprowadzać w niektórych modelach np SGSII bez utraty gwarancji. Nie wiem czy dotyczy to SGS+ ale i tak swój zrootowalem bo chcę mieć adFree a on wymaga roota do działania.

Z innych informacji które mogą się komuś przydać to znam dwie metody wejścia w tryb recovery wymagany do kilku operacji w tym wgrania patcha na root:
- Uruchomienie poprzez VOL- + HOME + POWER. Mnie się nie udało ale ma działać  :wink:
- Uruchomienie poprzez VOL+ + POWER i trzymane aż do zniknięcia napisu samsung a następnie wciśnięcie HOME gdy pojawi się ikonka androida wyskakującego z pudełka (trochę przygaśnie). I ta u mnie zadziałała.

*

Offline snowrider

  • *****
  • 1357
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samsung Galaxy S Plus (GT-I9001)
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 15, 2012, 12:01:14 »
ok, done...

chcialem flashowac innym ODINem (1.8), znalazlem wersje 4.43 i wszystko poszlo gladko...

mam jeszcze inne pytanie czy w samsungach jest mozliwosc podobnie jak w htc zmiana Touchwiz na inny?

odkopałem ten temat bo mam kłopot z wgrywaniem Romu przez odina i proszę o podanie linku lub krok po kroku jak to zrobić
który tez rom polecasz?

*

Offline mietek440

  • 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Modecom MX3 , Galaxy S plus
Odp: Samsung Galaxy S Plus (GT-I9001)
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 05, 2012, 12:50:42 »
przyłączam się do pytania snowrider-a

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Samsung Galaxy S Plus (GT-I9001)
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 04, 2012, 11:22:03 »
Miał być link do forum [*****] ale go tnie bezsensownie.

Podam więc za poradnikiem z tamtąd:
Cytuj
1. Wylacz telefon, wyjmij karte sim i karte SD aby uniknac nieprzyjemnosci
2. Sciagnij ODIN 4.43
3. Sciagnij nowy rom i rozpakuj
4. Uruchom ponownie telefon w trybie download -> kombinacja trzech klawiszy (volume down, home, power on)

5. Uruchom ODIN
6. Podlacz telefon (koniecznie w trybie download)
>>Powinno wykryc telefon w oknie COM Port Mapping<<

7. W polu opcje ma byc zaznaczone: Auto Reboot, protect OPS, Reset time ustawiony na 300

8. Klikamy:
- OPS : wybieramy z katalogu gdzie rozpakowalismy ROM np. AriesVE.ops
- BOOT : wybieramy Boot_loader.tar
- PHONE : wybieramy SMD_MODEM_I9001XXKP4_CL374422_REV00_user_low_ship_ EMMC.smd
- PDA : wybieramy SMD_PDA_I9001XXKP4_CL374422_REV00_user_low_ship_EM MC.smd
- CSC : wybieramy SMD_CSC_GT-I9001-CSC-SERKE3_EMMC.smd
- EFS : zostawiamy puste

- One Package : zostawiamy puste

9. Klikamy start i czekamy

Po ok. 10 minutach telefon powinien sie zrestartowac. Najpierw pojawi sie logo androida a pozniej wystartuje czysty rom.
W pierwszym okienku powyzej portu COM pijawi sie napis PASS.

Pliki oczywiście przykładowe - dla każdego romu mogą się różnić częścią nazwy.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2012, 11:28:29 wysłana przez ochkarol »
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

Odp: Samsung Galaxy S Plus (GT-I9001)
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 24, 2014, 15:28:59 »
witam a co jesli na ekranie telefonu w download mode wyskakuje  mi mbr read failed,pomoze mi ktoś?