Galaxy S II + Outlook 2010 = mission impossible?

  • 14 Odpowiedzi
  • 7718 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline alaraf

  • 37
  • Sprzęt: hx4700 + LD-3W + 2GB CF
Galaxy S II + Outlook 2010 = mission impossible?
« dnia: Listopad 07, 2011, 13:16:12 »
Witajcie,

ostatnio kupiłem w "promocji" jednej z sieci komórkowych słuchawkę Samsung Galaxy S II, którą wybrałem z uwagi na nienajgorsze parametry sprzętowe i system Android, który pozwa uruchamiać bardzo przydatne aplikacje takie jak TeamViewer. Do tej pory byłem szczęśliwym użytkownikiem produktów Nokii (E71, E72) z systetem Symbian, którego niestety miesiące życia są już policzone. Symbian miał wiele wad, ale synchronizacja z Outlookiem była funkcjonalnością całkiem dobrze działająca i nikt nawet o niej nie dyskutował. W Androidzie Samsunga jest zupełnie inaczej.

Okazuje się, że dostarczony przez producenta program Samsung Kies potrafi kasować kontakty i właściwie jedynym działającym rozwiązaniem jest produkt firmy CompanionLink (CompanionLink Synchronize + DejaOffice). Zainstalowałem więc wersję próbną i w końcu udało się zsynchronizować kontakty, kalendarz, zadania i notatki z mojego Outlooka 2010 z DejaOffice. No właśnie, z DejaOffice...

Mam teraz w telefonie natywny menedżer kontaktów Androida, który jest pusty i "wypasiony" menedżer kontaktów DejaOffice. Problem w tym, że gdy ktoś do mnie dzwoni, to wyświetla się tylko jego numer telefonu, bez skojarzenia numeru z  kontaktem w DejaOffice. Dzieje się tak dla tego, że natywny manadżer kontaktów jest pusty.

Czy ktoś wie, w jaki sposób można ustawić DejaOffice Contacts jako dymyślny manadzer kontaktów?

Od razu uprzedzę, że nie zamierzam zakładać żadnych kont na Google, Hotmail, Microsoft Live, Facebook, NK itp. "przyjaznych" portali, które z chęcią będę przetwarzały moje dane osobowe.

Mam własny serwer pocztowy na Linuxie i nie zamierzam z powodu Androida w telefonie migrować do Microsoft exchange Server.

Na pewno ktoś "przerabiał" już ten temat i może podzielić się swoim doświadczeniem.

Pozdrawiam,
Adam



---
"Keep your friends close, but keep your enemies closer."

*

Offline Obiwan666

  • ***
  • 350
  • Sprzęt: Corby II :), SGS2
Odp: Galaxy S II + Outlook 2010 = mission impossible?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 07, 2011, 14:39:25 »

*

Offline alaraf

  • 37
  • Sprzęt: hx4700 + LD-3W + 2GB CF
Odp: Galaxy S II + Outlook 2010 = mission impossible?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 09, 2011, 00:09:15 »
Zerknij na ponizszy link, znajdziesz tam prawdopodobnie odpowiedz:
http://www.companionlink.com/support/kb/Not_all_contacts_show_in_Android_Contacts,_phone_doesn%27t_show_all_contacts

Przeczytałem wszysko na tej stronie i nic nie pomogło. W moim telefonie nie ma żadnego konta w opcji DejaOffice Settings > Sync Settings > Sync with Android Contacts App > Contact Account. Prawdopodobnie dlatego, że nie mam konta na Google (i nie mam najmniejszego zamiaru go zakładać, podobnie jak na innych portalach wyłudzających dane osobowe od naiwnych użytkowników).

Czy to oznacza, że Android bez konta na Google nie może żyć???

Pozdrawiam,
Adam

---
"Keep your friends close, but keep your enemies closer."

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Galaxy S II + Outlook 2010 = mission impossible?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 09, 2011, 07:06:11 »
i nie mam najmniejszego zamiaru go zakładać, podobnie jak na innych portalach wyłudzających dane osobowe od naiwnych użytkowników
Czy to oznacza, że Android bez konta na Google nie może żyć???
dosłownie spiskowa teoria dziejów
może żyć ale pewne sprawy będą utrudnione bo są od tego uzależnione
chyba masz jedno wyjście pozbądź się Androida

*

Offline alaraf

  • 37
  • Sprzęt: hx4700 + LD-3W + 2GB CF
Odp: Galaxy S II + Outlook 2010 = mission impossible?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 09, 2011, 09:53:44 »
i nie mam najmniejszego zamiaru go zakładać, podobnie jak na innych portalach wyłudzających dane osobowe od naiwnych użytkowników
Czy to oznacza, że Android bez konta na Google nie może żyć???
dosłownie spiskowa teoria dziejów
może żyć ale pewne sprawy będą utrudnione bo są od tego uzależnione
chyba masz jedno wyjście pozbądź się Androida

Czy poważnie, bez konta na Google lub innym "zaprzyjaźnionym portalu" nie zsynchronizuję DejaOffice Contacts z natywnym menedżerem kontaktów???

Aż trudno w to uwierzyć, może komuś udało się?

Nie wierzę, że wszyscy użytkownicy zabawek z Androidem mają konto na Google. Jeżeli Android bez konta na Google nie pozwala na tak podstawowe zadanie jak synchronizacja z Outllokiem, to zaraz wystawiam go na znanym portalu aukcyjnym.

Pozdrawiam,
Adam
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2011, 09:56:24 wysłana przez alaraf »
---
"Keep your friends close, but keep your enemies closer."

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Galaxy S II + Outlook 2010 = mission impossible?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 09, 2011, 10:21:54 »
i nie mam najmniejszego zamiaru go zakładać, podobnie jak na innych portalach wyłudzających dane osobowe od naiwnych użytkowników
Czy to oznacza, że Android bez konta na Google nie może żyć???
dosłownie spiskowa teoria dziejów
może żyć ale pewne sprawy będą utrudnione bo są od tego uzależnione
chyba masz jedno wyjście pozbądź się Androida
chyba bardziej pozbądź się telefonu bo reszta tez kombinuje z synchronizacją w chmurze :)
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Galaxy S II + Outlook 2010 = mission impossible?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 09, 2011, 10:37:03 »
Wystarczyło trochę poczytać przed zakupem telefonu. Nie od dziś wiadomo, że telefon z Androidem nie może normalnie funkcjonować bez konta Google, teraz i tak już jest lepiej niż kiedyś, bo w pierwszych wersjach robota to chyba ciężko było w ogóle uruchomić telefon bez skonfigurowanych usług Google.

Nie wiem co stoi na przeszkodzie, żeby sobie założyć konto na Gmailu tylko w celu synchronizacji kontaktów. Sam tak zrobiłem, konta nie używam do niczego innego poza synchronizacją kontaktów (co jest zresztą bardzo wygodne w przypadku zmiany telefonu). Do korzystania z ich poczty nikt Cię przecież nie zmusza.

*

Offline alaraf

  • 37
  • Sprzęt: hx4700 + LD-3W + 2GB CF
Odp: Galaxy S II + Outlook 2010 = mission impossible?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 09, 2011, 11:03:07 »
Nie wiem co stoi na przeszkodzie, żeby sobie założyć konto na Gmailu tylko w celu synchronizacji kontaktów. Sam tak zrobiłem, konta nie używam do niczego innego poza synchronizacją kontaktów (co jest zresztą bardzo wygodne w przypadku zmiany telefonu). Do korzystania z ich poczty nikt Cię przecież nie zmusza.

A co stoi na przeszkodzie, żeby w Internecie umieścić wszystkie swoje kontakty?

Z przerażeniem widzę, że 98% osób nie rozumie problemu i nie widzi w tym żadnego zagrożenia. Czyżby większość społeczeństwa była gotowa poświęcić swoją prywatność i wolność dla konformizmu, w pogoni za modą ???

Wszystkim zwolennikom Androida i tym podobnych rozwiązań życzę powodzenia, żeby nie powtórzył się scenariusz jak w przypadku firmy Sony i PlayStation.

Pozdrawiam,
Adam
---
"Keep your friends close, but keep your enemies closer."

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Galaxy S II + Outlook 2010 = mission impossible?
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 09, 2011, 11:38:13 »
Już widzę tych hakerów czających się, żeby wykraść numer fryzjerki mojej żony i serwisanta mojego kotła gazowego.

No cóż, jak z tym nie możesz żyć, to zostaje Ci Symbian lub dumbfony.

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Galaxy S II + Outlook 2010 = mission impossible?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 09, 2011, 12:52:31 »
to nie wina androida tylko samsunga ze kies nie działa i nie można synchronizować, chyba na innych sprzętach jak htc nie ma problemu ?
jak w ogóle  można taką aplikacje było wypuścić już na sgs i dalej nie działającą ciągnąć na nastepne modele.

co do konta na gmailu,  to o lepszym darmowym nie słyszałem, w ogóle są jakieś z push za free ?

Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline alaraf

  • 37
  • Sprzęt: hx4700 + LD-3W + 2GB CF
Odp: Galaxy S II + Outlook 2010 = mission impossible?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 09, 2011, 19:06:41 »
Już widzę tych hakerów czających się, żeby wykraść numer fryzjerki mojej żony i serwisanta mojego kotła gazowego.

No cóż, jak z tym nie możesz żyć, to zostaje Ci Symbian lub dumbfony.

To podaj na forum hasło do swojej skrzynki pocztowej na gmail. Przecież nie boisz się, że ktoś będzie chciał zadzwonić do serwisanta Twojego kotla gazowego ;-)

Kolejne posty tylko potwierdzają moją tezę, że 98% społeczeństwa nawet nie rozumie problemu. Może jak trochę dłużej pożyjecie na tym świecie, to w końcu zrozumiecie, że nie ma nic za free.

Nadszedł czas odkurzyć starą dobra Nokię 5110...

Pozdrawiam,
Adam
---
"Keep your friends close, but keep your enemies closer."

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Galaxy S II + Outlook 2010 = mission impossible?
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 09, 2011, 19:12:01 »
ależ rozumie, rozumie
ale to co dla Ciebie jest problemem dla innych chyba nie musi nim być?
to wolny kraj

i wiek tu nie ma znaczenia :wink:

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Galaxy S II + Outlook 2010 = mission impossible?
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 09, 2011, 19:14:49 »
Już widzę tych hakerów czających się, żeby wykraść numer fryzjerki mojej żony i serwisanta mojego kotła gazowego.

No cóż, jak z tym nie możesz żyć, to zostaje Ci Symbian lub dumbfony.

To podaj na forum hasło do swojej skrzynki pocztowej na gmail. Przecież nie boisz się, że ktoś będzie chciał zadzwonić do serwisanta Twojego kotla gazowego ;-)

Kolejne posty tylko potwierdzają moją tezę, że 98% społeczeństwa nawet nie rozumie problemu. Może jak trochę dłużej pożyjecie na tym świecie, to w końcu zrozumiecie, że nie ma nic za free.

Nadszedł czas odkurzyć starą dobra Nokię 5110...

Pozdrawiam,
Adam

cały myk polega na nie podawaniu hasła , i nie logowaniu sie na cudzych kompach gdzie mogą być keylogery.
rozumiem że karty kredytowej czy konta bankowego tez nie masz ?
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline alaraf

  • 37
  • Sprzęt: hx4700 + LD-3W + 2GB CF
Odp: Galaxy S II + Outlook 2010 = mission impossible?
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 10, 2011, 22:23:26 »
Już widzę tych hakerów czających się, żeby wykraść numer fryzjerki mojej żony i serwisanta mojego kotła gazowego.

No cóż, jak z tym nie możesz żyć, to zostaje Ci Symbian lub dumbfony.

To podaj na forum hasło do swojej skrzynki pocztowej na gmail. Przecież nie boisz się, że ktoś będzie chciał zadzwonić do serwisanta Twojego kotla gazowego ;-)

Kolejne posty tylko potwierdzają moją tezę, że 98% społeczeństwa nawet nie rozumie problemu. Może jak trochę dłużej pożyjecie na tym świecie, to w końcu zrozumiecie, że nie ma nic za free.

Nadszedł czas odkurzyć starą dobra Nokię 5110...

Pozdrawiam,
Adam

cały myk polega na nie podawaniu hasła , i nie logowaniu sie na cudzych kompach gdzie mogą być keylogery.
rozumiem że karty kredytowej czy konta bankowego tez nie masz ?

Panie Moderatorze, dyskusja kompletnie zboczyła z tematu, a temat jest wyczerpany. Telefon z Androidem wykazuje silne uzaleznienie od Googla i wygląda na to, że nie ma na to żadnego antidotum.

Temat zamknięty, a telefon na aukcję od 1 zł (patrząc na wcześniejsze wypowiedzi raczej nie będę miał roblemu z pozbyciem się tego "wspaniałego" produktu przeznaczonego dla klienta masowego ;-)

Pozdrawiam,
Adam
---
"Keep your friends close, but keep your enemies closer."

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Galaxy S II + Outlook 2010 = mission impossible?
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 11, 2011, 00:21:35 »
daj linka do aukcji,
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB