Samsung i300 z TT w środku nie widzi BT-338

  • 9 Odpowiedzi
  • 2473 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Samsung i300 z TT w środku nie widzi BT-338
« dnia: Kwiecień 19, 2007, 20:25:13 »
Witam,Postaram się przedstawić problem w miarę dokładnie.   Mój smarcik to Samsung i300 z systemem WM 2003 SE.    Mam zainstalowanego TT  na karcie pamięci i mam też problem z zainstalowaniem GPSa.    GPS to Sirf Star III  BT-338,  wkładam płytę z programem instalacyjnym do komputera,otwieram plik, instaluję ,wszystko cacy ale nie do końca.    Program wchodzi na iPAQa 5550 a na i300 już nie.    Na telefonie wyskakuje następujący komunikat :GPS Information GPS Info.   CAB.   failed to install on your device because the instalation files is not intendet for this device.   
Rozumiem przez to ,że plik instalacyjny nie jest obsługiwany przez moje urządzenie (i300).    Czy jest jakiś sposób aby w/w GPS zainstalować na moim smartphonie?

Przeszukuje internet i za chu. . . chu. . . nie moge znależć odpowiedniej apllikacjia aby mojego GPSa zparować z telfonem. Nie jest to chyba wina samego aparatu ale chyba systemu w nim zawartym,-- WM2003SE ? Już mnie głowa ćmi z tego wszystkiego  :P   a za tydzień wyjazd na "majówkę" i myślałem ,że błysnę nawigacją  znad morza do Karpacza i Czech. Trzeba będzie chyba mapy kupować, proszę o help
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2007, 21:10:22 wysłana przez Piszym »

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samsung i300 z TT w środku nie widzi BT-338
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 19, 2007, 21:43:27 »
1.program który dostałeś jeśli instaluje się na ppc to nie ma prawa zainstalować się na smarphonie, to całkowicie inna platforma.
2.aby sparować urządzenia wystarczy wykryć je w BT managerze i dodać do urządzeń, nic więcej nie trzeba instalować
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

Odp: Samsung i300 z TT w środku nie widzi BT-338
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 19, 2007, 22:08:08 »
Tak właśnie zrobiłem bo coś mnie tknęło,że o czymś zapomniałem . Teraz urządzenia mam sparowane ale TT pokazuje mi komunikat "brak urządzenia GPS" Gdy wchodzę w menu TT i wybieram opcje  "pokaż stan GPS" ->:wybierz odbiornik GPS" ->wybieram::inny odbiornik GPS Bluetooth -> nast. polecenia abym kontynuował więc kontynuję i wyskakuje okno "GPS jest połączony z:Native IR. . . USB Cable. . . COM3. . . COM9. . Serial Cable onSP2. . .  COM0  . . . i tutaj już nie mam żadnej możliwości wyboru,po prostu nie mogę zaznaczyć np COM0   .   Gdy jednak nacisnę "wybierz" następne okno pokazuje mi stan GPS ale niestety zerowy i na tym sie kończy.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samsung i300 z TT w środku nie widzi BT-338
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 19, 2007, 22:22:13 »
a czy sprawdzałeś ten odbiornik z innym sprzętem? nie wiem czy istnieją programy typu VisualGPSCe na smartphone ale mozesz poszukać i sprawdzić czy odbiornik działa z innymi programami...
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

Odp: Samsung i300 z TT w środku nie widzi BT-338
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 19, 2007, 22:50:34 »
z miom iPaq'iem 5550 działał bez zastrzeżeń ,poszukam tego programu co polecasz,może znajdę
Napisane: Kwiecień 19, 2007, 22:25:36
no to już mi ręce opadły,myślałem ze to jakoś łatwiej pójdzie, mam obawy czy w ogóle znajdę Visuala na smartphona.  skoro ty jako doświadczony użytkownik nie masz wiedzy czy takowy program istnieje to dla mnie dla laika to już całkiem czarna magia. Czyżbym już w zarodku był skazany na niepowodzenie z instlacją?

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samsung i300 z TT w środku nie widzi BT-338
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 20, 2007, 07:08:38 »
nie ma co załamywać rąk, czasem zdarza się, że dany odbiornik protestuje. Co do samego programu, ja używałem bardzo krótko TT na smartphonie, bo było to dla mnie mało przydatne narzędzie i z tego powodu nie orientuje się czy dany program istnieje...ale jeśli odbiornik współpracował z ipaq'iem to nie ma się co martwić, jeśli program jest legalny zawsze można skorzystać z pomocy technicznej TT
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

Odp: Samsung i300 z TT w środku nie widzi BT-338
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 20, 2007, 21:35:55 »
Znalazłem w sieci VisualGPSCe,LLC  ale nie mogę go załodoawć do telefonu bo potrzebuje go w CAB. Czy istnieje jakiś sposób aby go np. przekonwenterować  ?(przerobić znaczy się:))

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samsung i300 z TT w środku nie widzi BT-338
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 20, 2007, 21:57:36 »
a nie możesz go załadować przez AS?
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

Odp: Samsung i300 z TT w środku nie widzi BT-338
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 20, 2007, 22:06:31 »
No właśnie w tym cholerny problem,nie chce mi się załadować poprzez ActiveSynch choć tak jak pisałem na Ipaqa wchodził

Odp: Samsung i300 z TT w środku nie widzi BT-338
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 24, 2007, 11:11:45 »
Witam ponownie. Po głębokich przeszukiwaniach w necie rozwiązałem swój problem.
Przypomnę na czym on polegał.
Zainstalowałem TT zgodnie z zaleceniami producenta,jednakże w oknie wyboru połączenia GPS z jakimkolwiek portem COM nie mogłem w swoim Samsung 'u I300 zaznaczyć pola wyboru poprzez joy'a.
Problem rozwiązał ten oto mały programik który zmienia tymczasowo funkcje joy'a na kursor przez co mogłem wybrać dany port.
                                       
http://rapidshare.com/files/26885336/sphelper_2.zip.html

Teraz mój smartphone działa na cacy.

Instrukcja jak użyć w/w programu.

1. rozpakuj i przegraj na SD nie uruchamiaj
2. uruchom TT.  potem na ustawienia->pokaz stan gpGPS->konfiguruj->wybierz inny odbiornik GPS->i wyskoczy ekran z wyborem portu com
3. teraz naciskamy domek na klawiaturze telefonu
4. teraz uruchamiamy Menadzer plikow odnajdujemy kalog z w/w programem i uruchamiamy.  Pokaze sie kursor
5. teraz przycisk menu na klawiaturze i wybrac windows manager
6. przejsc na TT
7. teraz jestesmy na ekranie wyboru portu com w TT
8. najechac kursorem na port np. com6 i nacisnac joy
9. kofiguracja zakonczona.  teraz nacisnac znowu klawisz menu(prawy soft) na telefonie w zamknac program(ten kursor)
10. teraz juz mamy dzialajaca normalnie klawiature z joyem wiec już gotowe
11. teraz odbiornik powinien byc wykrywny bez problemu
12. lepiej wiecej nie wchodic w konfiguracje gps bo za kazdym razem trzeba bedzie procedure powtarzac ale nie jest to specjalnie uciążliwe gdy zrozumiemy postępowanie podczas aplikacji i wykonamy ją kilka razy.

Myślę,że ten post przyda sie takim osobom jak ja ,które miały "problem" z funkcjonalnością joy'a a tym samym z uruchomieniem portu w TT

Proponuje post przenieść do odpowiedniego działu aby inni nie musieli szukać po całym forum,pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2007, 23:45:50 wysłana przez Piszym »