EDGE ?

  • 5 Odpowiedzi
  • 4873 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

EDGE ?
« dnia: Luty 05, 2009, 10:36:00 »
Witam. Mam pytanie. Siedziałem troche na palringo i teraz swieci mi sie na gorze ekranu duza litera E. Podejzewam ze jest to EDGE. Czy zabiera mi to kase z konta ? Jesli zabiera to jak to wylaczyc? I jeszcze jedno - mam samsunga i 600
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2009, 08:44:58 wysłana przez revanmj »

Odp: EDGE ?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 05, 2009, 12:41:59 »
Witam. Mam pytanie. Siedziałem troche na palringo i teraz swieci mi sie na gorze ekranu duza litera E. Podejzewam ze jest to EDGE. Czy zabiera mi to kase z kata ? Jesli zabiera to jak to wylaczyc? I jeszcze jedno - mam samsunga i 600

Za samo połączenie nie - za pobierane dane, tak.
Przy czym często nie opłaca się rozłączać, bo każda sesja jest zaokrąglana  w górę (w zależności od pakietu/taryfy).

Rozłączyć możesz na dwa sposoby:
1. krótkie naciśnięcie power --> wireless manager --> menu --> disconect cellular data
2. w settings --> connections --> GPRS --> NAZWA PROFILU INTERNETOWEGO --> connect to zmień na work

Pierwsze jest jednorazowe - jak jakaś aplikacja zechce się połączyć (np. poczta) to automatycznie połączenie zostanie nawiązane.
Drugie - nie będzie się łączył aż ustawisz ponownie na "connect to internet".

Warto IMO ustawić to drugie - nie tylko zabezpiecza przed niepanowaniem nad rachunkiem, ale też przedłuża żywotność baterii.

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: EDGE ?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 05, 2009, 15:54:01 »
Jeśli wyświetla Ci się ikona na górze pośrodku ekranu to nie jesteś połączony, świadczy to tylko dostępności połączenia EDGE. Jeśli taka ikonka pojawia się przy paskach zasięgu to świadczy to o tym, że jesteś połączenia.
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

Odp: EDGE ?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 05, 2009, 16:06:46 »
Dzieki za pomoc  :ok: . Sam juz wczesniej doszedlem jak to wyłaczyc (wylaczanie opcji telefonu).

A mam jeszcze jedno pytanie : czy jak korzystam z palringo (gg) i jestem podlaczony do hot spota ... to :
- czy komunikator korzysta z wi fi czy gprs ? (gdy bylem podlaczony do hot spota nie moglem sie polaczyc do gg)
- jezeli do gprs to czy i ile place za polaczenie ?

Pozdro.

Odp: EDGE ?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 05, 2009, 17:52:34 »
- czy komunikator korzysta z wi fi czy gprs ? (gdy bylem podlaczony do hot spota nie moglem sie polaczyc do gg)
- jezeli do gprs to czy i ile place za polaczenie ?

HotSpoty często wymagają zalogowania przez przeglądarkę (albo chociaż akceptacji regulaminu) - po zalogowaniu u mnie zawsze połączenie szło przez WiFi.

AFAIK Palringo działa przez http (przynajmniej w firmach, gdzie zablokowane było wszystko poza www, w tym GG, palringo sobie radziło). Co oznacza, że raczej marne szanse, że w hotspocie byłoby zablokowane.

Jeżeli łączysz się przez gprs (a łatwo się upewnić, zmieniając ustawienie w settings) to płacisz zgodnie z taryfą. Tylko uwaga - jak pisałem, sesja jest zaokrąglana w górę (w zależności od taryfy do 10 albo i 100KB). Co oznacza, że często rozłączanie się jest bardzo nieopłacalne - 100kb to ładnych kilka godzin spokojnego używania Palringo. A jak napiszesz trzy zdania i się rozłączysz, po godzinie kolejne i się rozłączysz, potem sprawdzisz pocztę i się rozłączysz itd to okazuje się, że faktycznie pobrałeś 40KB a płacisz za 5MB.

*

Offline teufel

  • 44
  • Sprzęt: HTC s310, Samsung I600, HTC p3600, Samsung I5700
Odp: EDGE ?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 05, 2009, 21:47:53 »
z kata

widzisz i nie grzmisz :(