[i640V] WM 6.5 - krok po kroku & dyskusja

  • 53 Odpowiedzi
  • 43249 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Gummy

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im gorzej, tym lepiej.
    • LansFM!
  • Sprzęt: Samsung i640v
[i640V] WM 6.5 - krok po kroku & dyskusja
« dnia: Listopad 01, 2009, 19:07:32 »
Wszelka pomoc osób siedzących w romach byłaby zbawienna. Spróbuję jakoś ściągnąć ten wynalazek (może komuś innemu się uda, trzymam kciuki). Panowie, podwijamy rękawy i do boju, o lepsze jutro, lepszy NFZ i soft do i640 ;)
Jako, że nie da się w dogodny sposób odpisać w temacie o tym romie, więc napisałem PM do autora. Mam nadzieję, że odpowie ;)
Screeny romu:
http://img140.imageshack.us/gal.php?g=001mq.png

Plik, który był dołączony do tematu:
http://www.speedyshare.com/543495417.html
http://rapidshare.com/files/301110358/_ZN520_SGH-i640V_WM6.5_23017_20091006.exe.html
Może ktoś ma u siebie chińską czcionkę i przerzuci to do translatora google, u mnie są krzaki zamiast chińskich znaków.
Napisane: Październik 31, 2009, 16:53:16
Post pod postem, ale TRZEBA ROBIĆ BUMP!
Wspólnymi siłami z Arravelem przebrnęliśmy przez chińskie forum, chińskiego "rapidshare", chiński program do ściągania plików z tegoż "rapida", abyście dostali WM 6.5 na i640.
Osobiście go nie przetestowałem, zrobię to po naprawie USB (teraz mam motywacje).
Plik wystarczy rozpakować i mamy gotowe pliki do zmiany softu (trochę krzaczków chińskich jest, niech ktoś obeznany rzuci okiem). Oczywiście każdy instaluje na własną odpowiedzialność. Za ewentualne uszkodzenie telefonu nie bierzemy odpowiedzialności!! (Chińczycy też nie ;))

Póki co przejściowy link do zassania:
http://rapidshare.com/files/301012050/_ZN520_SGH-i640V_WM6.5_23017_20091006.rar.html
W związku z tym mam prośbę, czy ktoś mógłby wrzucić to na koncie premium? Byłbym zobowiązany ;)

Readme przetłumaczone tłumaczem google z chińskiego.
Cytuj
Solemnly declare:
     The ROM for the "smart - I love you (www.zn520.com)" Original, as in this basis re-packaged DUMP changes, please note! Protest and scorn for "bull å-style" plagiarism!
     This ROM only to learn, test! Station does not triggered any problems or losses. Web forums, such as the need reproduced, distributed, available for download, please reference.



-------------------------------------------------- -------------------------
File: [ZN520] SGH-i640V_WM6.5_23017_20091006.bin
Size: 75,910,467 bytes
Time: October 7, 2009, 2:09:16
MD5: 8DEE560071EC146FEF0AB2F41516A033
SHA1: 55EEF0B8DFDF63490189BCDA2F8B6713D0AEBE57
CRC32: 0D1C1E73
-------------------------------------------------- -------------------------

1, version features:

     1, based on the official WM6, right XIP and SYS to re-transplant, localization, and upgrade to WM6.5, the current XIP and SYS-core 23017, faster
. Support for the Chinese region, is compatible with Chinese version of the software, third-party software to run stable.
     2, all-Chinese bilingual edition, built-in English and Simplified Chinese, freedom to switch. Samsung OEM software has been re-finished, the content integrity.
     3, the system has been a modest improvement and optimization. Remove the VODAFONE closely integrated with the WM6 theme fundamentally get rid of some of the original system menu restrictions. Increase the number of practical settings, such as the SMS interface, slide the theme settings, has a fine-tuning the system.
     4, the system clean and beautiful. Integration of a variety of WM6.5 sliding theme, with elegant black font, layout and fonts on the screen are adjusted to maintain a unique fresh style.
     5, modest streamlining of the system. To retain the original switch machine animation music, and most of the Samsung theme screen, retain the original utility Samsung OEM software. Is not commonly used software to streamline and remove, replace or increase the number of utility software.
     6, integrated situation:
        A. Integrated 11.7M YaHei revision
        B. Integrated Plum input method
        C. The default English version of Resco Explorer Explorer, Registry Editor
        D. The default celeTask Task Manager
        E. Default Chinese Version 1-Calc calculator
        F. Integration Alreader Chinese Version
        G. Integration JAVA (JBED20081002) English Version
        H. Integration of China Mobile WAP Internet configuration and China Mobile MMS Configuration
        I. Integration and the default theme of imitation WM6.5
        J. Integrated Chinese DTG replaced OFFICE
        K. integrated state time display, backup tools, system clean-up, SIM Card Manager, IP dial, turn off GPRS
And other useful gadgets

2, simple instructions
     1, the proposed flash environmental XP-SP2
     Two, flashmachine before you install Microsoft Microsoft ActiveSync 4.5 synchronization software
     3, using Microsoft ActivesyncKiller.exe kill Kill ActiveSync synchronization process
     4, cell phone turned off, connect the data the computer
     5, open the flash machine software USDL4_i640_v1.6.5.exe, click the button press PDA loaded [ZN520] SGH-i640V_WM6.1_20282_20090801.BIN file, click the Detect ... At this point, long press phone power button until the flash machine software When prompted information, if correct, will automatically begin flash. If not detected, cell phone, please restart your computer, and then the previous steps and try again.
     6, flash 100% progress bar phone will automatically restart after the first time you start a bit slow, please wait ... complete information on-screen pop-up prompts, press the left soft key the system will start again. OK, flash to complete!

3, ROM using the skills or attention to issues
     1, the default short-press the camera button the right side of the system will pop up the list quickly, such as are not accustomed to, can go to "Settings - Key Set - Short press Cejian" in amended to Task Manager or the Explorer.
     2, long press HOME key to the implementation of the Task Manager
     3, such as switching the layout of an error occurs when Samsung's theme, please "color scheme" to "default." The same problem occurs if the MiniWeather, you can try.
     4, "Settings" integrated extended a number of practical settings, facilitate the adjustment system.
     5, the system default Internet configuration and integration of China Mobile MMS settings, such as China Unicom, please reference modified.
     6, relative to the original WM6, on the system menu was re-classified, use note.

-------------------------------------------------- -------------------------
BUG feedback and suggestions: http://www.zn520.com
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2009, 13:29:07 wysłana przez beju »

*

mchlebowski

Odp: [i640V] WM 6.5 - krok po kroku & dyskusja
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 01, 2009, 19:39:20 »
Panowie powodzenia:) napiszcie jak poszlo, w sumie to fajnie byloby miec windowsa nie brandowanego przez vodafone...

*

Offline arravel

  • *
  • 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Milestone
Odp: [i640V] WM 6.5 - krok po kroku & dyskusja
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 01, 2009, 23:22:29 »
Jutro spróbuję to zainstalować na kompie z Win XP. Na Windows 7 i Vista są problemy, ale to tyczy się też innych telefonów. Może ktoś mądry da radę.
Tymczasem garść screenów:
http://img140.imageshack.us/gal.php?g=001mq.png (thx Gummy)
Nie zrażajcie się krzaczkami, jest też język angielski.

Jestem również w posiadaniu WM 6.1, ale nie testowałem go. Gdyby komuś zależało, to wrzucę na jakiś serwer.

Mamy instalkę oryginalnego romu.
http://arravel.wrzuta.pl/plik/2jl5H93AiQe/i640bugk1

Update:
WM 6.5 zainstalowany, da się zmienić język na angielski, ale telefon się blokuje i nie da się go odblokować. Nie mam też zasięgu. Romu Vodafone nie da się zainstalować, szuka sterowników... CDMA.
Próba druga.

Wgrałem znów 6.5 i wyskoczył komunikat SIM Failure. Nie ogarniam.
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2009, 11:33:51 wysłana przez arravel »
Historia sprzętu:
SDA II -> MDA III -> MDA Vario III -> Palm Treo 500v -> Samsung i640v -> Samsung Galaxy Spica -> Motorola Milestone

*

mchlebowski

Odp: [i640V] WM 6.5 - krok po kroku & dyskusja
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 05, 2009, 12:40:26 »
to nie dobrze, ze sie blokuje...nie mozna tez wrocic do vodafone mowisz, daj znac jak cos sie uda ruszyc, powodzenia
Napisane: Listopad 02, 2009, 15:18:16
i co jak tam?? uruchomiłeś samsunga na nowym winie??

*

Offline arravel

  • *
  • 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Milestone
Odp: [i640V] WM 6.5 - krok po kroku & dyskusja
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 07, 2009, 20:10:12 »
Ano uruchomiłem, mam aktualnie Wm 6.5 i wszystko ładnie śmiga. Problem tkwił  w tym, że Chińczycy mieli inną wersję radio romu.
A sam system jest szybki i stabilny. Niestety zmiana języka na eng nie obejmuje kilku elementów:

   - dodatkowe ustawienia dodane przez autora romu (zmiana koloru menu, wylaczanie sms chat itp)
   - 2 homescreeny (titanium i delicacy panel) Zwykłe Sliding Panels jest eng.
   - Celetask
   - zaawansowany kalkulator
   - Al reader
   - narzędzia do czyszczenia systemu
   - Resco explorer

Myślę, że z tym można sobie poradzić. W Alreaderze można zmienić język, podpatrzę na angielskiej wersji i to zrobię. Nie wiem jak z Celetask, ale chyba też się da. Może mnie ktoś oświeci.
Kalkulator można zainstalować dowolny. Te homescreeny to nie problem, bo to chyba po prostu inne skiny do Sliding panels i można je podmienić.



Instrukcje:


Aby uniknąć błędu z kartą SIM musimy wgrać oryginalny rom Vodafone, ale w innej wersji regionalnej. W nim siedzi nowy radio rom.

    - ściągamy i instalujemy sterowniki modemu CDMA (wiem, absurdalnie brzmi) http://www.mediafire.com/?tmormzxvzdj

    - ściągamy rom Vodafone http://arravel.wrzuta.pl/plik/2jl5H93AiQe/i640bugk1

Procedura flashowania jest bardzo prosta, ale nie działa na systemach nowszych, niż Windows XP. Może ktoś znajdzie na to rozwiązanie.



Wprowadzamy telefon w tryb bootloadera:

   - wyłączamy telefon

   - przytrzymujemy jednocześnie spację, przycisk aparatu i power, pojawi się biały ekran z napisami, nic nie naciskamy

   - na komputerze uruchamiamy I640BUGK1.exe

   - podłączamy telefon do komputera

   - w bootloaderze wybieramy 4, ekran powinien się zmienić*

   - w programie na komputerze aktywny staje się przycisk Start, naciskamy i czekamy

   - w pewnym momencie Windows poprosi o sterowniki Samsung CDMA Technologies, każemy mu automatycznie wyszukać,po wszystkim flashuje dalej

   - telefonzrestartuje się, dajcie mu trochę czasu.

*Gdyby zamiast wyświetlenia następnego białego ekranu telefon startował normalnie, wyjmujemy baterię i ponownie wchodzimy do bootloadera. Za którymś razem zaskoczy.

Voila, mamy nowe radio.



Teraz czas na właściwy rom rom WM 6.5

   - ściągamy paczkę i wypakowujemy http://rapidshare.com/files/301012050/_ZN520_SGH-i640V_WM6.5_23017_20091006.rar.html

   - uruchamiamy ActiveSync Killer, ubijamy AS

   - uruchamiamy USDL4_i640_v1.6.5.exe, klikamy PDA, wskazujemy plik .bin, który mamy w paczce

   - podłączamy telefon i przechodzimy do bootloadera

   - w USDL4 klikamy DETECT

   - w bootloaderze wybieramy znów 4

   - powinna rozpocząć się procedura flashowania*

   - po wszystkim będzie restart, trochę to potrwa

*Gdyby telefon się normalnie uruchamiał, analogicznie, wyjmujemy baterię i jeszcze raz wchodzimy do bootloadera.

Początkowo system wita nas chińskimi krzaczkami.
Start-> settings-> pozycja nr 6-> d-pad w bok-> lewy softkey-> restart. Będzie po angielsku. Zmieńcie później ustawienia regionalne i strefę czasową.



Podziękowania dla Gummy, 智能520
Rom został znaleziony na www.zn520.com
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2009, 21:18:02 wysłana przez arravel »
Historia sprzętu:
SDA II -> MDA III -> MDA Vario III -> Palm Treo 500v -> Samsung i640v -> Samsung Galaxy Spica -> Motorola Milestone

*

Offline Gummy

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im gorzej, tym lepiej.
    • LansFM!
  • Sprzęt: Samsung i640v
Odp: [i640V] WM 6.5 - krok po kroku & dyskusja
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 07, 2009, 21:34:36 »
GRATULACJE!!!
Świetna nowina, jestem pełen podziwu dla zapału i determinacji :)
Teraz nie pozostaje mi nic innego jak zrobić wreszcie to pierdzielone USB i flashować na 6.5
Bierzcie i korzystajcie z tego wszyscy ;)

*

mchlebowski

Odp: [i640V] WM 6.5 - krok po kroku & dyskusja
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 10, 2009, 08:18:41 »
gratulacje:) chyba tez się skusze na instalacje:)

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: [i640V] WM 6.5 - krok po kroku & dyskusja
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 12, 2009, 09:17:03 »
Azaliz bardzo dobra wiadomosc. Cos czuje ze wroce do tego sprzetu (nawet nie raz :swirus: ) bo tani i teraz ma duze mozliwosci.

Wiadomosc tez dobra dla noksera - bedzie skad wyciagnac pliki odpowiedzialne za sterownik klawiatury do romu 6.5 na i600 :grin:

Podwojne zwyciestwo ponad podzialami polsko-chinskimi :mrgreen:
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline dexxxterek

  • 45
  • Sprzęt: Samsung i640v
Odp: [i640V] WM 6.5 - krok po kroku & dyskusja
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 17, 2009, 09:08:57 »
dzisiaj powinienem juz miec ten telefonik i napewno wgram nowy rom, chociazby do testow :P

Ma ktos moze homescreen z i600 w pliku cab? Chodzi mi o to menu ;) przeszukalem google ale nie znalazlem ;/

*

Offline arravel

  • *
  • 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Milestone
Odp: [i640V] WM 6.5 - krok po kroku & dyskusja
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 17, 2009, 10:42:07 »
Ja to kiedyś miałem. Nie męcz się, działa tylko na i600. Było o tym na xda-dev. Da się zainstalować, a potem wywali biały ekran.
Historia sprzętu:
SDA II -> MDA III -> MDA Vario III -> Palm Treo 500v -> Samsung i640v -> Samsung Galaxy Spica -> Motorola Milestone

*

Offline dexxxterek

  • 45
  • Sprzęt: Samsung i640v
Odp: [i640V] WM 6.5 - krok po kroku & dyskusja
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 17, 2009, 11:54:42 »
coz, nie mozna miec wszystkiego ;)

*

Offline arravel

  • *
  • 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Milestone
Odp: [i640V] WM 6.5 - krok po kroku & dyskusja
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 17, 2009, 13:17:54 »
Oto pliczek, który usunie chińskie krzaczki w homescreenie Titanium. Niestety, nie pamiętam autora.
http://arravel.wrzuta.pl/plik/6tQgJxw24sS/titanium_panels

Mimo wszystko, wolę zwykłe Sliding panels, a ten plik je psuje. Wybór należy do Was.

Jeszcze taka mała porada:
Standardowo aktywny jest jakby chiński T9. Naciśnięcie SYM przełącza język na angielski, a przytrzymanie włącza\wyłącza "słownik".
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2009, 13:30:39 wysłana przez arravel »
Historia sprzętu:
SDA II -> MDA III -> MDA Vario III -> Palm Treo 500v -> Samsung i640v -> Samsung Galaxy Spica -> Motorola Milestone

*

Offline dexxxterek

  • 45
  • Sprzęt: Samsung i640v
Odp: [i640V] WM 6.5 - krok po kroku & dyskusja
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 18, 2009, 20:24:36 »
zainstalowalem wm6.5 i... nie podoba mi sie :P Wracam do Vodafone. Ale czy jest jakas mozliwosc dodania sliding panels lub titanium panels do wm6?


Ma ktos rom BUGI4? bo ten co jest wyzej to cdma  wiec nie ma 3g... ;/

Sorki, ma :P Nie ma problemu. Prosze o instalke wm6.1 do testow ;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2009, 22:54:43 wysłana przez dexxxterek »

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: [i640V] WM 6.5 - krok po kroku & dyskusja
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 19, 2009, 09:17:16 »
Ale czy jest jakas mozliwosc dodania sliding panels lub titanium panels do wm6?

Nie ma.
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline arravel

  • *
  • 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Milestone
Odp: [i640V] WM 6.5 - krok po kroku & dyskusja
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 19, 2009, 09:59:43 »
Proszę, oto WM 6.1. Proszę, abyś podzielił się później wrażeniami, bo ja go jeszcze nie testowałem. Nie mam dostępu do kompa z WinXP :/

http://arravel.wrzuta.pl/plik/1fVgqD2pjfU/i640_090716_karas_chs

Flashowanie wygląda identycznie.
Historia sprzętu:
SDA II -> MDA III -> MDA Vario III -> Palm Treo 500v -> Samsung i640v -> Samsung Galaxy Spica -> Motorola Milestone

*

Offline dexxxterek

  • 45
  • Sprzęt: Samsung i640v
Odp: [i640V] WM 6.5 - krok po kroku & dyskusja
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 19, 2009, 20:43:09 »
juz sciagam i napisze porownanie do wm6 i wm6.5 ;)

zdecydowanie najladniejszy jednak ten od vodafoane ;) Na drugim miejscu 6.5, na trzecim 6.1 bo wyglada gorzej jak 6.5 ;) Czyli ja zostaje na wm6, bo dla samego sliding panels nie oplaca sie szpecic reszty ;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2009, 21:05:07 wysłana przez dexxxterek »

*

Offline arravel

  • *
  • 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Milestone
Odp: [i640V] WM 6.5 - krok po kroku & dyskusja
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 20, 2009, 13:19:58 »
Dla mnie np panele są priorytetem. Mam szybki dostęp do ważnych funkcji i chodzi to o niebo lepiej od menu Vodafone. Poza tym, wyglądają dobrze niezależnie od koloru pasków i tapety. A i te paski nie są dziwnie rozjaśnione, jak w oryginalnym romie.

A czy w 6.1 też można znaleźć jakieś "krzaczki"?
Historia sprzętu:
SDA II -> MDA III -> MDA Vario III -> Palm Treo 500v -> Samsung i640v -> Samsung Galaxy Spica -> Motorola Milestone

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: [i640V] WM 6.5 - krok po kroku & dyskusja
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 20, 2009, 13:27:56 »
Mysle ze to juz czas wydzielic osobny temat - "WM 6.1 i 6.5 dla i640 - FAQ", nie sadzisz revanmj ;)?
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline dexxxterek

  • 45
  • Sprzęt: Samsung i640v
Odp: [i640V] WM 6.5 - krok po kroku & dyskusja
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 22, 2009, 23:34:50 »
Dla mnie np panele są priorytetem. Mam szybki dostęp do ważnych funkcji i chodzi to o niebo lepiej od menu Vodafone. Poza tym, wyglądają dobrze niezależnie od koloru pasków i tapety. A i te paski nie są dziwnie rozjaśnione, jak w oryginalnym romie.

A czy w 6.1 też można znaleźć jakieś "krzaczki"?

tak, krzaczki w interfejsie sa w tych samych miejscach co w wm6.5 ;)

*

Offline arravel

  • *
  • 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Milestone
Odp: [i640V] WM 6.5 - krok po kroku & dyskusja
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 24, 2009, 09:49:08 »
Homescreen Titanium w pełni po angielsku:
http://arravel.wrzuta.pl/plik/9L9E5F33FOC/titanium_320x240

Plik wrzucić do folderu Windows i podmienić
Historia sprzętu:
SDA II -> MDA III -> MDA Vario III -> Palm Treo 500v -> Samsung i640v -> Samsung Galaxy Spica -> Motorola Milestone

*

Offline dr_Henio

  • ***
  • 453
  • Płeć: Mężczyzna
    • pdaclub
Odp: [i640V] WM 6.5 - krok po kroku & dyskusja
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 14, 2009, 22:59:36 »
czy ktos ma printscreny z wgrana wersja angielska?  super jutro szukam xpka

*

Offline dexxxterek

  • 45
  • Sprzęt: Samsung i640v
Odp: [i640V] WM 6.5 - krok po kroku & dyskusja
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 15, 2009, 22:18:38 »
ja odpszczam dopoki w romie nie pozbeda sie wszystkich krzakow :P

*

Offline arravel

  • *
  • 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Milestone
Odp: [i640V] WM 6.5 - krok po kroku & dyskusja
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 17, 2009, 12:11:44 »
Historia sprzętu:
SDA II -> MDA III -> MDA Vario III -> Palm Treo 500v -> Samsung i640v -> Samsung Galaxy Spica -> Motorola Milestone

*

Offline dexxxterek

  • 45
  • Sprzęt: Samsung i640v
Odp: [i640V] WM 6.5 - krok po kroku & dyskusja
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 17, 2009, 15:46:48 »
a jak z plikami mui? da sie przerzucic te z i200 (wm6.1, po polsku) do i640v? wie moze ktos gdzie je moge znalezc to poeksperymentuje :P

*

Offline aresss

  • 17
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: [i640V] WM 6.5 - krok po kroku & dyskusja
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 17, 2009, 20:39:51 »
i jak zasałeś ten rom? działa.

*

Offline dexxxterek

  • 45
  • Sprzęt: Samsung i640v
Odp: [i640V] WM 6.5 - krok po kroku & dyskusja
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 17, 2009, 21:22:18 »
tak, zarowno 6.1 jak i 6.5 smigaja tylko sa w nich chinskie krzaczki w niektorych miejscach :P Czekam wciaz na czysty rom bez zadnych dodatkowych rzeczy ale sie chyba nie doczekam :(

*

Offline arravel

  • *
  • 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Milestone
Odp: [i640V] WM 6.5 - krok po kroku & dyskusja
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 18, 2009, 16:28:32 »
Po kilku modyfikacjach chiński krzaczek wyświetla mi się tylko na moment na górnej belce podczas dodawania nowego taska. Krzaki w  dodatkowych 2 kartach ustawień nie są takie straszne, zważywszy ze w ogóle się tego nie używa. To oczywiście Twoja sprawa, ze przejmujesz się takimi pierdołami, ale tracisz szansę korzystania z fajnego systemu i przy okazji odstraszasz potencjalnych użytkowników. O te mui pytaj noksera, on w tym siedzi.
Historia sprzętu:
SDA II -> MDA III -> MDA Vario III -> Palm Treo 500v -> Samsung i640v -> Samsung Galaxy Spica -> Motorola Milestone

*

Offline dexxxterek

  • 45
  • Sprzęt: Samsung i640v
Odp: [i640V] WM 6.5 - krok po kroku & dyskusja
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 18, 2009, 17:17:28 »
mui dorawlem, tylko w romi jest troche nabalaganione wiec nie podejmuje sie grzebania ;)

*

Offline aresss

  • 17
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: [i640V] WM 6.5 - krok po kroku & dyskusja
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 18, 2009, 19:15:02 »
no i jak panowie. warto go instalować.? oczywiście nie mówimy o chinskich krzaczkach bo to banał. chcę tylko wiedzieć czy potem coś trzeba jeszcze instalować? by telefon normalnie działał. bo coś mi się obił że z gsm coś nie tak. mam ten fon od kilku dni i mnie wkuża wm 6,1. kiedyś miałem mio a701 i tam miałem wm6,5 i tam żadnych problemów nie było.

*

Offline dexxxterek

  • 45
  • Sprzęt: Samsung i640v
Odp: [i640V] WM 6.5 - krok po kroku & dyskusja
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 19, 2009, 17:36:37 »
w standardzie masz wm6 ;) Wszystko smiga, pamietaj tylko ze najpierw musisz wgrac oryginalny wm6 ktory jest wyzej a potem zrobic update na 6.5

Ja postanowilem sie przekonac do 6.5 ale mam pare problemow:
- jak ustawic w resco explrer i resco registry jezyk angileski? po nadinstalowaniu wersji angielskiej jest wszystko ok az do wylaczenia i wlaczenia telefonu - znowu jezyk zmienia sie na chinski. pomaga tylko reinstalacja ale po resecie znowu chinski...
- jak zmienic celetask na standardowego taskmanagera?
- jak przestawic zeby dolna belka zmieniala sie razem z motywem? bo domyslnie ciagle jest czarna
- ma ktos jezyk angielski do chome?