[i640V] Minirecenzja i FAQ

  • 122 Odpowiedzi
  • 71166 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Gummy

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im gorzej, tym lepiej.
    • LansFM!
  • Sprzęt: Samsung i640v
[i640V] Minirecenzja i FAQ
« dnia: Luty 12, 2009, 22:03:29 »
Witam,
Obiecałem wcześniej małą reckę i słowo stało się ciałem, wziąłem się za siebie i opiszę wrażenia po kilku dniach użytkowania.


Wstęp


Samsung i640v - model mało znany zarówno u nas, jak i na "dzikim zachodzie". Ciężko o konkretniejsze informacje o nim, ponieważ trafił* (jeśli się mylę proszę o poprawienie) tylko na Angielski rynek pod ręką Vodafone.
Podstawowe informacje:
System: Windows Mobile 6.0 for smartphone
Wymiary: 97,4 x 61 x 16,9 mm
Waga: 148g
Procesor: 416Mhz intel xscale
Wyświetlacz: 2,4" QVGA 65k TFT
Miejsce dla użytkownika: 141mb
Aparat: 2mpx
HSDPA (3.6MPbps)/UMTS/EDGE/GPRS
Klawiatura QWERTY
Bluetooth, Usb
Slot pamięci: microSD

Co w zestawie?
Otwierając małe pudełko nie spodziewałem się, że wepchnęli tam troszkę dodatków, a mianowicie:
Telefon
2 baterie (normal i extended)
Zestaw słuchawkowy
Kabel usb
Ładowarka + "ładowarka zewnętrzna"
Dodatkowa klapka tylna
2 Płyty - jedna z oprogramowaniem, druga z pełną instrukcją obsługi w kilku językach
Papierki ;)


Jak tam plastik?
Telefon jest dość szeroki, dobrze spasowany, ale bałbym się go upuścić z wysokości chociażby 50cm, sprawia wrażenie delikatnego. Tylna klapka pomalowana została matową farbą, czas pokaże czy się wytrze. Przedni panel jest aluminiowy, całkiem solidny. Wyświetlacz i obszar wokół niego lubią odciski palców, widać każdy najmniejszy ślad. Plastik osłaniający ekran jest "lustrzany", co może powodować słabą czytelność w ciągu słonecznego dnia (brakuje słonecznych dni, więc nie sprawdzę teraz). Slider rozsuwa się gładko, pod koniec lekko przeskakując.
Przykład:


Ergonomia
Przedni panel jest koloru stalowego/szarego, a tylna część białego (perła, matowa).
Jak już wcześniej wspomniałem telefon jest szeroki, ale bez problemu mieści się do kieszeni w spodniach. Mam małe zastrzeżenia co do dotykowych klawiszy wokół trackwheela, które są bardzo czułe. Często przypadkowe przejechanie palcem powoduje włączenie się książki kontaktowej lub cofnięcie się w menu. Sam trackwheel również jest czuły i lekko chodzi. Szybko manewruje się po menu, ale również łatwo przelecieć w menu żądaną przez nas opcję.
Klawiatura QWERTY działa całkiem sympatycznie, wyraźnie czuć klik. Odległość między klawiszami jest w sam raz dla moich chudych paluszków ;)

Aparat i głośnik
Dostępne są 2 kamery: Przednia do wideo rozmów oraz 2Mpx, która szału nie robi. Zdjęcia przy świetle dziennym jeszcze nie najgorzej wyglądają, lecz w pokoju przy sztucznym świetle ciężko złapać ostrość. Jakość zdjęć może pozostawiać wiele do życzenia fotografowi. Ale czy osoby kupujące tego typu telefon spodziewają się świetnego aparatu? Raczej nie ;)
Filmy są całkiem niezłej jakości, jak przyjdzie do mnie karta pamięci to wrzucę próbkę. Zapisywane są w formacie mpeg4.
Jakość dźwięku płynącego z głośnika jest całkiem dobra. Głośność ocenię już trochę niżej, ale w końcu to nie muzyczny telefon ;)
Na maksymalnej głośności porównując do iphone 3g, wypada trochę ciszej. Za to nadrabia dobrą jakością dźwięku na dołączonych słuchawkach. Wyczuwalna jest linia basu, nie ma efektu grania "przez puszkę". Głośnik do rozmów również nie budzi żadnych zastrzeżeń, wyraźnie słychać rozmówcę, bez żadnych trzasków czy przełamań dźwięku.
Krótki film nagrany za pomocą telefonu:
http://www.youtube.com/watch?v=-aSSlz7spAc

Oraz zdjęcia:
Przy świetle dziennym


W pomieszczeniu (w opcjach aparatu ustawiony został tryb pochmurnego dnia)


Wydajność
Na pokładzie smartphone znajduje się Intel Xscale 416Mhz, który dobrze radzi sobie z odtwarzaniem filmów, obsługą gier, czy działania pod obciążeniem.
Wynik w TCPMP (trailer matrixa) - program i film na pamięci telefonu :
Średnia prędkość: 207,60%

Wygląd systemu
Zgodnie z prośbą - umieszczam ;)
Jedynym problemem jest robienie zdjęć przy włączonym aparacie, wychodzą czarne, nic nie widać. Używam jakiegoś "ScreenCapture", SmartSS nie chciał działać.






 
Podsumowanie
Telefon kupiłem w ciemno w znanym serwisie aukcyjnym, za 349zł (nowy +gwarancja od sprzedawcy). Z zakupu jestem zadowolony. Wyświetlacz jest bardzo ostry, telefon jest całkiem wygodny i funkcjonalny. Oprogramowanie dostarczone na pokładzie przez vodafone może zadowolić. Jest możliwość otwarcia plików excel, word, power point. Nie mam żadnego punktu odniesienia w stosunku do innych smartphone, ale ciekawostką dla mnie jest Messenger i Vodafone Live! Mobile TV, którego jeszcze nie miałem przyjemności odpalić. Stosunek ceny do jakości produktu jest bardzo dobry, bo czy ktoś zaproponuje mi podobny możliwościami nowy telefon za 350zł?

Podstawowe pytania
Jak zrobić Hard Reset?
- Klawisz nawigacyjny w dół + przycisk power, potem wciśnij 1 i potwierdź literą Y
Jak wyłączyć 3g?
- Należy kliknąć Quick list (przycisk od aparatu) > Wireless manager > Menu > Disconnect Cellular Data > Done
Jak wejść do Task managera?
- Przytrzymaj klawisz Home, aż pojawi się okno Task Managera
Czy i640v ma wifi?
- Nie posiada.

Jeszcze dodam kody, które w nim działają:
*#0228# - Informacje o baterii
*#0673# - Test głośnika
*#0782# - Data i czas
*#0842# - Test wibracji i podświetlenia
*#1111# - Wersja softu
*#3695147*# - Prekonfiguracja
*#83301*# - Hasło do powyższego.



Wszelkie nieścisłości, poprawki i propozycję proszę wytykać mi palcami, jestem zupełnie świeży w tym mobilnym środowisku ;)

Pozdrawiam

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2009, 14:58:38 wysłana przez Gummy »

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: [i640V] Mała recenzja
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 12, 2009, 23:25:38 »
Zupełnie zajefajna recka  :ok: od początku się przyglądam twojej historii z i640 :) kupiłem niedawno za 450 zł kobiecie L870 i przyszedl czas ze powiedziala: chce WM! wiec czekam na dalsze recenzje, jest pierwszy w kolejce i640v :) kawał(ek) dobrej roboty  :ok:
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline Gummy

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im gorzej, tym lepiej.
    • LansFM!
  • Sprzęt: Samsung i640v
Odp: [i640V] Mała recenzja
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 13, 2009, 16:01:49 »
Zupełnie zajefajna recka  :ok: od początku się przyglądam twojej historii z i640 :) kupiłem niedawno za 450 zł kobiecie L870 i przyszedl czas ze powiedziala: chce WM! wiec czekam na dalsze recenzje, jest pierwszy w kolejce i640v :) kawał(ek) dobrej roboty  :ok:
Dzięki za miłe słowa oraz przypięcie tematu, starałem się w miarę czytelnie przedstawić wszystkie zalety jak i mankamenty telefonu.
Pierwszy post zaktualizowany.

Ps. Gratulacje kobiety, która nie idzie na łatwiznę i woli pogrzebać w systemie ;)

Pozdrawiam

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: [i640V] Mała recenzja
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 13, 2009, 16:36:00 »
Dzięki za miłe słowa oraz przypięcie tematu, starałem się w miarę czytelnie przedstawić wszystkie zalety jak i mankamenty telefonu.
Pierwszy post zaktualizowany.

Nie ma sprawy, tylko jak dodajesz fotki postaraj się wstawiać je obok siebie, a nie jedna pod drugą ;) Poza tym mógłbyś jakieś screeny OSa wrzucić, np. wygląd home screen'a, aplikacji aparatu, itp.
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2009, 16:37:40 wysłana przez revanmj »
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline qbratek

  • 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SE X10 mini
Odp: [i640V] Mała recenzja
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 16, 2009, 10:32:48 »
Witam.

A jak wypada jakość głośnika i mikrofonu podczas zwykłych połączeń telefonicznych?

Pytam, bo ostatnio kupiłem nowego Samsunga i600 i podczas połączenia były takie trzaski, że nie dało się rozmawiać.
Na szczęście mogłem go odesłać i coraz poważniej przyglądam się temu i640.

Pozdrawiam

*

Offline Gummy

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im gorzej, tym lepiej.
    • LansFM!
  • Sprzęt: Samsung i640v
Odp: [i640V] Mała recenzja
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 16, 2009, 13:34:40 »
Głośnik do rozmów jest wyraźny i całkiem głośny. Nie zauważyłem żadnych trzasków czy zniekształceń głosu. Mikrofon? Też raczej w porządku bo osoby do których dzwoniłem nie miały nic do zarzucenia pod względem jakości rozmowy. Nie mam niestety możliwości porównania do i600 ale wydaje mi się, że trafiłeś akurat na egzemplarz z wadą fabryczną głośnika.
Tak przy okazji - rozszerzona bateria wytrzymała 4 dni przy długim słuchaniu muzyki i częstym graniu. Teraz sprawdzę jak normalna będzie się trzymała.

*

Offline Maniek78

  • 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung NC 10, Samsung Omnia 8GB, Samsung i640v, SPV E650
Odp: [i640V] Mała recenzja
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 16, 2009, 16:13:23 »
  Używam tego fonika od października i muszę powiedzieć jedno na temat jego trwałości, otóż jest to bardzo wytrzymałe bydle ;) Upadł mi niedawno z wysokości około 1m na podłogę pokrytą kafelkami i...i nic zero nawet jednej ryski, a walnął wyświetlaczem w stronę kafelka ! Nawet się nie wyłączył :D myślę że to dzięki metalowej ramce wokoło frontalnego panelu. Ogólnie bardzo polecam każdemu tego fonika. Bardzo dobra bateria ext mi przy wyłączonym 3G trzyma 5 dni. Więc jak na telefon z dość dużym ekranem to chyba niezły wynik. Telefonik ma też ukłon w stronę pań mianowicie kiedy tel ma wyłączony wyświetlacz służy dobrze jako lusterko ;) Poza tym trzeba się przyzwyczaić do dotykowych klawiszy, bo bardzo łatwo rozłączyć policzkiem rozmowę w jej pierwszych sekundach, zanim system sam zablokuje przyciski. Po przyzwyczajeniu się do klawiatury można nawet polubić pisanie smsów pomimo taryfy biznesowej, jak to ma miejsce w moim przypadku. Mi osobiście brakuje strzałek kursora na klawiaturze ale da się przeżyć. A jeśli komuś brakuje wi-fi to polecam to samo urządzenie o oznaczeniu 620i jedyna wada jak dla mnie to w naszym kraju rzadko występuje w kolorze innym niż różowo-czerwony metalik. Na koniec chciałbym podzielić wcześniejszą opinię że za tą kaskę rewelacyjne urządzenie jeśli ktoś lubi duże fony.

Odp: [i640V] Mała recenzja
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 28, 2009, 11:49:44 »
Hej posiada w.w telefon moduł gps? Bo jak szukam w recenzjach to jedni piszą że ma inni że nie. Np. tutaj jest opisane ze posiada: http://artykuly.katalog-telefonow-komorkowych.pl/telefony-komorkowe-aktualnosci/2399-samsung-i640/

2 pytanie jest aktualne jeśli posiada :). Da na tym odpalić jakoś automape (badź inny program do nawigacji)

*

nokser

Odp: [i640V] Mała recenzja
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 28, 2009, 13:11:26 »
Jeżeli posiada to na pewno....
Napisane: Luty 28, 2009, 13:08:54
Jeżeli chodzi o pierwsze pytanie, to musisz sprawdzić w oprogramowaniu telefonu - jak na wbudowany GPS, to muszą być ustawienia do tego

Odp: [i640V] Mała recenzja
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 28, 2009, 13:13:12 »
Jeżeli posiada to na pewno....
Napisane: Luty 28, 2009, 13:08:54
Jeżeli chodzi o pierwsze pytanie, to musisz sprawdzić w oprogramowaniu telefonu - jak na wbudowany GPS, to muszą być ustawienia do tego

Gdybym miał ten telefon to bym nie pytał :)

*

Offline Gummy

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im gorzej, tym lepiej.
    • LansFM!
  • Sprzęt: Samsung i640v
Odp: [i640V] Mała recenzja
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 28, 2009, 13:20:59 »
Link który podałeś jest tylko zapowiedzią tego samsunga i w pewnym stopniu przypuszczeniami. Telefon nie ma wbudowanego GPS.

*

nokser

Odp: [i640V] Mała recenzja
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 28, 2009, 13:23:00 »
Heh no tak......  :P
Z tego co poczytałem, to nie ma

*

Offline fender80s

  • *****
  • 1317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry z10, Nec MobilePro 900c, Intermec 6651
Odp: [i640V] Mała recenzja
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 13, 2009, 18:52:19 »
Muszę przyznać, że smartphone zapowiada się dość ciekawie. Ciekawy jestem jak wypada w porównaniu z i600. Może się. Zastanawiam się nad przesiadką. Potrzebuję czegoś, co będzie pełnić przede wszystkim rolę telefonu.

*

Offline Gummy

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im gorzej, tym lepiej.
    • LansFM!
  • Sprzęt: Samsung i640v
Odp: [i640V] Mała recenzja
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 14, 2009, 12:28:55 »
Jako telefon spisuje się dobrze, jedynie jak wspominałem wcześniej - można się przez przypadek rozłączyć dotykając policzkiem klawiatury. Zresztą z taką komórką jest lans dodatni! ;)

*

Offline fender80s

  • *****
  • 1317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry z10, Nec MobilePro 900c, Intermec 6651
Odp: [i640V] Mała recenzja
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 14, 2009, 15:56:10 »
Jako telefon spisuje się dobrze, jedynie jak wspominałem wcześniej - można się przez przypadek rozłączyć dotykając policzkiem klawiatury. Zresztą z taką komórką jest lans dodatni! ;)


Na lansie mi nie zależy, tylko na funkcjonalności. Wydaje się fajny. Szkoda, że nie ma wi-fi. Gdyby miał to bym się nie zastanawiał, a tak zdecyduje się chyba na Nokię e61i

*

Offline gizuss

  • 2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [i640V] Mała recenzja
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 16, 2009, 12:42:38 »
Używam tego telefonu od ponad roku i musze powiedzieć, że naprawde jest wytrzymały! (przeżył tłum ludzi skaczący po nim w glanach kiedy wypadł mi z kieszeni podczas koncertu :x) Spisuje się bardzo dobrze, jednak minusem jest to, że nie można nigdzie znaleść do niego softu...

Apropo skoro widze, że kolega kupował go w polsce, czy nie wie (albo ktokolwiek inny) kto by sie podjął serwisowania tego urządzenia?? Ponieważ mam z nim nie mały problem, a mianowicie najpierw czasami miał problemy z odczytywaniem kart sim, później nie czytał ich prawie wogóle a teraz nawet nie próbuje, ponieważ moduł telefonu jest cały czas wyłączony i nie da się go włączyć (Phone off) WM chodzi normalnie... Jedynie poza tym, że próbowałem zrobić hard reseta wpisując kod jak i wybierając reset w ustawieniach i... nic sie nie dzieje... pomimo, że już nie raz robiłem hard reset i odbywał się bez problemu... :(

Chciałem sie jeszcze zapytać, czy też tak masz, że po wyjęciu bateri choćby na chwile i włączeniu go restartuje Ci się data i godzina i włącza się kilkanaście budzików które trzeba wyłączać?  :O bo miałem tak od jakiegoś pół roku i się zastanawiam czy coś odpowiedzialnego za podtrzymywanie godziny i daty padło czy może jakiegoś syfa złapałem... bo najśmieszniejsze to to, że odkąd nie działa funkcja telefonu to budziki po wczesniejszym wyjęciu i włożeniu baterii włączają się tylko jeżeli podepne telefon pod kompa...

Bardzo bym prosił o pomoc, może wskazanie jakiś serwisów które podjęły by się naprawy tego telefonu, ponieważ załamałem się już po tym jak w akcie desperacji napisałem do Samsunga o swoim problemie a pan konsultant odpisał mi: "Ponieważ nie rozprowadzamy tego telefonu na terenie Polski nie posiadamy o nim żadnych informacji i nie możemy panu pomóc"  :O a niestety bardzo polubiłem ten telefon...

*

Offline Gummy

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im gorzej, tym lepiej.
    • LansFM!
  • Sprzęt: Samsung i640v
Odp: [i640V] Mała recenzja
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 16, 2009, 18:42:12 »
Nie miałem okazji serwisowania tego telefonu, kupiłem go niedawno i na 24 miesięcznej gwarancji od człowieka który mi go sprzedał. Możesz spróbować zagadać do niego czy podjęliby się naprawy (allegro>wpisz w szukajce i640 i aukcje po 350zł.)
Co do budzika - mam to samo! Również myślałem, że padła mi bateria podtrzymująca ale jak widać chyba każdy tak ma. A za pierwszym razem po hard resecie jak odpaliło mi się kilka(dziesiąt) budzików to myślałem, że już popsułem telefon. Czasem miewam też tak, że nie widzi karty pamięci po włożeniu. Łapie ją dopiero jak jeszcze raz wyjmę i wsadzę.

Odp: [i640V] Mała recenzja
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 19, 2009, 19:57:34 »
Witam jak wyłączyć 3G bo tym twoim sposobem u mnie się nie da bo ten napis jest na szaro??tak jak by było niedostępna opcja?? wiecie coś na ten temat??

*

Offline Gummy

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im gorzej, tym lepiej.
    • LansFM!
  • Sprzęt: Samsung i640v
Odp: [i640V] Mała recenzja
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 20, 2009, 18:00:56 »
Próbowałeś wyłączyć i włączyć znów "Phone"?

Odp: [i640V] Mała recenzja
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 21, 2009, 20:09:28 »
TAk i nic to nie daje dalej jest to niedostępne??
Napisane: Marzec 21, 2009, 20:03:59
A jeżeli dam sieć na 900/1800 to coś da?? a nie na auto ani na 1900


*

Offline dr_Henio

  • ***
  • 453
  • Płeć: Mężczyzna
    • pdaclub
Odp: [i640V] Mała recenzja
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 24, 2009, 23:42:17 »
jak przypisac inna funkcje pod prawego softkeya¿ ktos namierzyl juz spolszczenie¿

*

Offline gizuss

  • 2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [i640V] Mała recenzja
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 25, 2009, 09:41:37 »
ja polecam osobiście smartoolKit-a :) po małej konfiguracji bardzo ładnie działa z tym telefonem na motywie vodaphon-a wtedy pod prawym softkeyem mamy taskmenagera (co jest mniej kłopotliwe niz przyciskanie i przytrzymywanie "domku") pod lewym mamy menu start gdzie mozemy zamiescic skroty do programow i jest kilka przydatnych opcji a środkowym możemy wchodzic do normalnego menu ;)

Odp: [i640V] Mała recenzja
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 25, 2009, 19:57:32 »
macie jakąś stronke z grami na ten telefon ?? tylko nie java

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: [i640V] Mała recenzja
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 30, 2009, 11:32:49 »
 :mrgreen:
ja dziś stanę się także posiadaczem i640 więc może skrobne Gummy'iego i może dodam swoje 3 grosze do recenzji :) pozdrawiam :)
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline Gummy

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im gorzej, tym lepiej.
    • LansFM!
  • Sprzęt: Samsung i640v
Odp: [i640V] Mała recenzja
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 30, 2009, 13:53:39 »
Oo, to super!
Jeśli coś będziesz chciał dodać to wal, przyda się więcej informacji o tej zabawce :)

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: [i640V] Mała recenzja
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 30, 2009, 14:19:35 »
tylko jak będę testował to rygorystyczniej - porównanie do i600 i i780 zapewnione: głównie ze względu na wygodę eksploatacji, user-friendly interfejs (nic i tak nie pobije touchpadów samsunga  :mrgreen: )

generalnie pół roku używania i600, dużo dobrych wspomnień (ach ta bateria, 8 godzin wi-fi) i czysta kartka przygotowana do zapisywania spostrzeżeń z używania i640 :) pozdrawiam :D
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline dr_Henio

  • ***
  • 453
  • Płeć: Mężczyzna
    • pdaclub
Odp: [i640V] Mała recenzja
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 31, 2009, 00:28:47 »
Czy macie pomysł jak przenieść kontakty z SE 530i ? Próbowałem wysłać wszystkie kontakty przez blutu ale niestety jest błąd.


Odp: [i640V] Mała recenzja
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 31, 2009, 08:26:51 »
Nie miałem okazji serwisowania tego telefonu, kupiłem go niedawno i na 24 miesięcznej gwarancji od człowieka który mi go sprzedał. Możesz spróbować zagadać do niego czy podjęliby się naprawy (allegro>wpisz w szukajce i640 i aukcje po 350zł.)
Co do budzika - mam to samo! Również myślałem, że padła mi bateria podtrzymująca ale jak widać chyba każdy tak ma. A za pierwszym razem po hard resecie jak odpaliło mi się kilka(dziesiąt) budzików to myślałem, że już popsułem telefon. Czasem miewam też tak, że nie widzi karty pamięci po włożeniu. Łapie ją dopiero jak jeszcze raz wyjmę i wsadzę.

widzę że kupiłeś od tego samego gościa/sklepu, mam go od wczoraj i mój podstawowy problem jest taki że mam menu chyba po Duńsku :( Jak zmienić język na Angielski? Bo pewnie Polskiego i tak nie ma...

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: [i640V] Mała recenzja
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 31, 2009, 11:09:08 »
wchodzisz w pozycję (taki telefon ze śrubokrętem) potem prawy soft key, potem 7, potem znowu 7, potem 1 i pierwsze pole wyboru to język. wybierz z listy angielski i zatwierdz lewym klawiszem wyboru. zresetuj smarta i będzie angielski :)

Gummy: dodaj informacje do mini-faq:
Q: Jak zrobić Hard Reset?
A: klawisz nawigacyjny w dół + przycisk power, potem wciśnij 1 i potwierdź literą Y
wiem bo sprawdziłem :)


no i można by temat zmienić - " [i640] Minirecenzja i FAQ "

a moje pierwsze wrażenia? trochę głupio wyszło, bo kupiłem go od woofa i okazało się że kamera powoduje duuuże problemy, tj zawiesza cały telefon  :-|
generalnie spodziewałem się że będzie trochę mniejszy, porobiłem wczoraj wieczorem zdjęcia porównujące go do i780 oraz do i600  :P pozdrawiam :) w pracy zablokowali gmaila więc nie bardzo mogę teraz to zrobić :) pozdrawiam :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2009, 12:28:50 wysłana przez beju69 »
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

Odp: [i640V] Mała recenzja
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 31, 2009, 18:09:28 »
Wiecie jak wyłączyć 3g w tym telefonie ja kupiłem również na allegro za 350 zł