Problem z Bluetooth

  • 6 Odpowiedzi
  • 8303 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problem z Bluetooth
« dnia: Marzec 28, 2012, 11:38:27 »
W związku z tym, że posiadałem już poprzednie wersje Omni, bez lęku przyjąłem ofertę kolejnego wcielenia. Jestem zwykłym użytkownikiem, nie wymagam wodotrysków więc generalnie ten telefon przerasta moje potrzeby ale jest coś, co nie pozwalało mi wczoraj zasnąć: w żaden sposób nie udało mi się połączyć z innymi urządzeniami poprzez BT. Jedno urządzenie widziało, drugie nie, odwrotnie podobna sytuacja. A jak już się widziały, nawet pokazał się komunikat, ze urządzenia są sparowane, nie odawało się przesłać żadnego pliku. Próbowałem na różne sposoby, ze wszystkimi posiadanymi przeze mnie urządzeniami wyposażonymi w BT (które nawiasem mówiąc, pomiędzy sobą łącza się bez żadnych problemów) i niestety, bez skutku. Może ktoś mi coś podpowie?
Prezes-tk

*

Offline gbbsoft

  • *****
  • 1539
Odp: Problem z Bluetooth
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 29, 2012, 09:14:52 »
Od dawna wiadomo, że w WP7 nie można oficjalnie przesyłać plików przez BT.

Odp: Problem z Bluetooth
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 29, 2012, 15:43:51 »
Dla mnie jako takiego zwykłego użytkownika wcale nie było to takie jasne. Przed zakupem sprawdzam specyfikację, widzę BT i dla mnie wystarczy. Poza tym, w moim  przypadku, poza ewentualnym przesyłaniem plików (rzadziej) potrzebne mi to jest do urządzeń głośnomówiących w samochodach. Wsiadam i zawsze działało. A teraz nie. Telefonik oddałem do serwisu (gwarancja), a potem, jeżeli nie będzie działało to wymienię na inny.

*

Offline gbbsoft

  • *****
  • 1539
Odp: Problem z Bluetooth
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 29, 2012, 17:07:33 »
A mi połączenie z systemem głośnomówiącym działa bez zarzutu... Nawet podczas rozmowy...

Odp: Problem z Bluetooth
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 29, 2012, 17:44:17 »
Dlatego nie przeszedłem do porządku dzie.nnego nad problemem tylko oddałem do serwisu. Jak w specyfikacji coś jest to ma działać.

*

Offline gbbsoft

  • *****
  • 1539
Odp: Problem z Bluetooth
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 30, 2012, 09:06:03 »
A skąd wiesz, że to nie problem z twoim systemem głośnomówiącym, albo kompatybilnością między tymi dwoma urządzeniami?

Odp: Problem z Bluetooth
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 30, 2012, 18:05:04 »
Jeżeli urządzenia te działają z innymi telefonami bez zarzutu (nawet z Nokią, która uchodzi za niechętną do współpracy z takimi urządzeniami, jeśli nie są produkcji Nokii) wg  mnie świadczy to o problemie ze strony Omni W.  W zasadzie nie mam żadnych problemów z innymi telefonami znajdującymi się w rękach moich i członków rodziny, jeśli chodzi o łączność poprzez BT. I to zarówno pomiędzy urządzeniami w samochodach jak też, co sprawdziłem, pomiędzy tymi telefonami. Są to telefony różnych producentów, z Androidem, WM 5, WM 6. Ale szkoda czasu na gdybanie. Serwis poinformował mnie (zakładam, że zgodnie z prawdą), że nie są mu znane żadne tego typu przypadki i wszystko powinno działać. Więc telefon oddałem i czekam. O wynikach na pewno poinformuję.

Dodane 02.05.2012


Telefon odebrałem z naprawy, z urządzeniami głośnomówiącymi łączy się dobrze, dźwięk również do przyjęcia. Mam nadzieję, że to koniec problemów z tym urządzeniem.
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2012, 23:16:50 wysłana przez prezes-tk »