Omnia W + windowbreak/chevronwp7/interop unlock problem

  • 0 Odpowiedzi
  • 6490 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline moozaw

  • 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Omnia W
Omnia W + windowbreak/chevronwp7/interop unlock problem
« dnia: Luty 21, 2012, 08:32:38 »
Witam, kupiłem nie dawno telefon Samsung Omnia W z plusa. Po włączeniu i skonfigurowaniu wyskoczyło że są aktualizacje więc go zaktualizowałem. Niestety wtedy pojawiło mi się w diagnosis menu ver.1109 co uniemożliwia odblokowanie telefonu metodą windowbreak, no więc przywróciłem telefon do stanu z przed ostatniej aktualizacji i wykonałem windowbreak. No i teraz tak..
Po wybraniu windowbreak w opcjach GPRS straciła mi się ikonka "3G" przy ikonie siły sygnału i nie mam internetu w tym telefonie. No ale wszedłem w menu GPRS i ustawiłem "3G test bad" czy coś takiego i teraz mam ikonę 3G" internet też mam, ale z tego co pamiętam to zanim w ogóle ruszyłem ten telefon miałem dostęp do sieci 3G+ więc niewiem czy to tylko błąd ikony czy poprostu działa mi tylko 3G?
Chciałbym zapytać jak mogę wrócić do tych ustawień z przed windowbreak? czy wystarczy zaktualizować telefon?
Oprócz tego nie mogę w pełni odblokować telefonu np chevronwp7. Aplikacje ściągane np z aplikacji "Bazaar" mogę instalować na telefonie wyłącznie przez wersję PC tej aplikacji. oprócz tego wszystko działa normalnie.
Tak w zasadzie to nic ciekawego oprócz ustawienia kafelki z procentowym miernikiem baterii nie ma na tym telefonie po "odblokowaniu" windowbreak. Jedyne co mnie interesowało to możność wykorzystania fizycznego urządzenia do sprawdzania pisanych przeze mnie baaaardzo prostych jak narazie aplikacji w Visual Studio bo zacząłem przygodę z programowaniem. Nie uśmiecha mi się jednak płacić rocznie 300zł za konto dewelopera, którym jeszcze nie jestem i wątpie żebym się kiedyś dorobił takiego tytułu:)
Proszę o informację czy to "3G" teraz działa tak jak powinno ?

P.S. Jak usunąć irytujący brand PLUS'a podczas uruchamiania (niebiekie tło, napis i logo plus)

Dziękuję za pomoc z góry
Pozdrawiam

Połączone: Luty 21, 2012, 09:04:45
Przepraszam za post pod postem, ale rozwiązałem problem 3G i 3G+. Włączyłem spowrotem windowbreak w opcjach GPRS i 3G znikło.
Następnie wszedłem w menadżera ustawień sieci i jeszcze raz zainstalowałem apn (u mnie z Plus'a) i wszystko działa ! :)

Pozostał tylko problem z częściowym odblokowaniem telefonu, bo po windowbreak gdy włączam chevronwp7 przycisk jest ustawiony na "Relock" i blokuję go bez problemu, ale nie mogę oblokować go ponownie za pomocą chevronwp7 tylko znów muszę robić windowbreak...
mam Diagnosis ver.1104
No i problem z tym logo plusa na początku..://
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2012, 09:04:45 wysłana przez moozaw »