Recenzja Samsung Omnia 7

  • 50 Odpowiedzi
  • 27945 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

notosiup


*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Recenzja Samsung Omnia 7
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 25, 2010, 10:52:12 »
Ten klawisz po środku urządzenia kojarzy się tylko i wyłącznie z iPhone... Ślepe naśladowanie?
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Recenzja Samsung Omnia 7
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 25, 2010, 16:34:01 »
Ten klawisz po środku urządzenia kojarzy się tylko i wyłącznie z iPhone... Ślepe naśladowanie?
bla bla...

trzeba było wczoraj przyjechać na ON/OFF - był swift 7 do zabawy (tzn wtedy kiedy ja albo evendim pozwalaliśmy innym dopchać sie do zabawek :P )
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline Makubo

  • ****
  • 939
  • Płeć: Mężczyzna
  • System: Android 8.0
  • Sprzęt: LG G7 ThinQ
Odp: Recenzja Samsung Omnia 7
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 27, 2010, 17:31:23 »
Więcej takich i można dom budować :D Kwadratura, aż oczy bolą. Mogli to zrobić na styl Omni 2 - tam jest delikatna linia, lekkie zaokrąglenia i wszyscy zadowoleni.
"We are the Borg, resistance is futile!"

*

Szczepan169

Odp: Recenzja Samsung Omnia 7
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 27, 2010, 18:01:58 »
Mi sie to wlasnie podoba. :)

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Recenzja Samsung Omnia 7
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 27, 2010, 20:59:08 »
Więcej takich i można dom budować :D Kwadratura, aż oczy bolą. Mogli to zrobić na styl Omni 2 - tam jest delikatna linia, lekkie zaokrąglenia i wszyscy zadowoleni.

dla mnie omnia II jest właśnie nijaka, chociaż style Omnii 7 też mi się nie podoba.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

tucz

Odp: Recenzja Samsung Omnia 7
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 01, 2010, 13:38:09 »
wie ktoś kiedy Omnia 7 może być dostępna w PL? bo czekam z niecierpliwością na ten telefonik :)

*

Offline Shiryu

  • ****
  • 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: g900, SGS2, Wave 3, SGS4
Odp: Recenzja Samsung Omnia 7
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 02, 2010, 14:31:36 »
bo czekam z niecierpliwością na ten telefonik :)
Doszedłem do wniosku, że "telefonik" to świetne określenie na to, czym są urządzenia z WP7 :E Na pewno nie zasługują na nazwę PDA ani smartphone. Określenie "telefon" też mi się wydaje niezbyt odpowiednie, a "telefonik" jest idealne :E Przynajmniej mi się kojarzy z czymś słodkim i tak uproszczonym, że wręcz prymitywnym...
Urzeknie Was moja historia? :P
Mitsubishi m320->Moto v547->HTC Tornado->Sgh-i600 (+g900)->Omnia 2->SGS2->SGS4

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Recenzja Samsung Omnia 7
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 02, 2010, 14:47:55 »
bo czekam z niecierpliwością na ten telefonik :)
Doszedłem do wniosku, że "telefonik" to świetne określenie na to, czym są urządzenia z WP7 :E Na pewno nie zasługują na nazwę PDA ani smartphone. Określenie "telefon" też mi się wydaje niezbyt odpowiednie, a "telefonik" jest idealne :E Przynajmniej mi się kojarzy z czymś słodkim i tak uproszczonym, że wręcz prymitywnym...

i z pewnością doszedłeś do tego wniosku po kilkutygodniowych testach  :E
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

tucz

Odp: Recenzja Samsung Omnia 7
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 02, 2010, 15:18:21 »
Doszedłem do wniosku, że "telefonik" to świetne określenie na to, czym są urządzenia z WP7 :E Na pewno nie zasługują na nazwę PDA ani smartphone. Określenie "telefon" też mi się wydaje niezbyt odpowiednie, a "telefonik" jest idealne :E Przynajmniej mi się kojarzy z czymś słodkim i tak uproszczonym, że wręcz prymitywnym...

a miales chociaz raz w reku tel z WP7? jesli tak to poprosze o merytoryczne argumenty, a nie, za przeproszeniem, pierdzielenie.

*

Offline Shiryu

  • ****
  • 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: g900, SGS2, Wave 3, SGS4
Odp: Recenzja Samsung Omnia 7
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 02, 2010, 15:33:27 »
MS zadbał o to, by do klientów dotarł bardzo jasny sygnał: to nie ma nic wspólnego z Windows Mobile, który znacie. Sygnał odebrałem i zinterpretowałem po swojemu.
Inaczej mówiąc: wszystko co w necie można o tym systemie przeczytać to informacje o kolejnych mniej lub bardziej uciążliwych ograniczeniach, kosztem nowatorskiego interfejsu. To fakty. Podkreśliłem, że WP7 mi się kojarzy z czymś tak uproszczonym, że wręcz prymitywnym, a nie że taki jest i będzie na wieki. Może wątek niezbyt odpowiedni na taką wypowiedź (widziałbym to w "Czy WP7 jest skazany na porażkę?"), ale to inna bajka...
Urzeknie Was moja historia? :P
Mitsubishi m320->Moto v547->HTC Tornado->Sgh-i600 (+g900)->Omnia 2->SGS2->SGS4

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Recenzja Samsung Omnia 7
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 02, 2010, 16:04:23 »
To fakty.

nie wiem jak Ty ale ja wyznaję zasadę, że zanim coś nazwę faktem to przynajmniej staram się wyrobić zdanie na podstawie własnych doświadczeń, nie czyjejś teorii

Cytuj
Podkreśliłem, że WP7 mi się kojarzy z czymś tak uproszczonym, że wręcz prymitywnym, a nie że taki jest i będzie na wieki. Może wątek niezbyt odpowiedni na taką wypowiedź (widziałbym to w "Czy WP7 jest skazany na porażkę?"), ale to inna bajka...

no właśnie - kojarzy mi się, lubię opinie oparte o skojarzenia, są one takie merytorycznie pełne...  :-|
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline Shiryu

  • ****
  • 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: g900, SGS2, Wave 3, SGS4
Odp: Recenzja Samsung Omnia 7
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 02, 2010, 23:38:59 »
nie wiem jak Ty ale ja wyznaję zasadę, że zanim coś nazwę faktem to przynajmniej staram się wyrobić zdanie na podstawie własnych doświadczeń, nie czyjejś teorii
A ja, jeśli mam oficjalne oświadczenie firmy w jakiejś sprawie, to daję mu wiarę, do momentu w którym coś tej wiary nie podważy... Informacje o ograniczeniach i brakach WP7, które pojawiają się na forum (choćby te opisane na gsmarena.com) są wiarygodne i dopóki nie mam podstaw, by w nie nie wierzyć, to w nie wierzę. A z tego co tam piszą wynika bardzo jasno, że interfejs jest super, tylko funkcji mało.

Cytuj
Podkreśliłem, że WP7 mi się kojarzy z czymś tak uproszczonym, że wręcz prymitywnym, a nie że taki jest i będzie na wieki. Może wątek niezbyt odpowiedni na taką wypowiedź (widziałbym to w "Czy WP7 jest skazany na porażkę?"), ale to inna bajka...
no właśnie - kojarzy mi się, lubię opinie oparte o skojarzenia, są one takie merytorycznie pełne...  :-|
Dlatego wyraźnie oddzieliłem to, co mi się wydaje/kojarzy od tego, co wiemy oficjalnie.
Urzeknie Was moja historia? :P
Mitsubishi m320->Moto v547->HTC Tornado->Sgh-i600 (+g900)->Omnia 2->SGS2->SGS4

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Recenzja Samsung Omnia 7
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 02, 2010, 23:45:37 »
Cytuj
tylko funkcji mało

mało to jest oprogramowania dodatkowego. Co nie znaczy że sprzęt jest dumbfonem...
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

notosiup

Odp: Recenzja Samsung Omnia 7
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 03, 2010, 06:36:11 »
Najpierw ludzie mowili, ze maja dosc starego wm i nie chca jego kolejnych ewolucji tylko czegos zupelnie nowego, zbudowanego od podstaw. Teraz jak juz to jest to mowia, ze to juz nie wm :E wtf? Urzadzenia z wp7 maja wsparcie dla korporacyjnej poczty, mozliewe, ze najlepiej ze wszystkich mobilnych sprzetow obsluza pliki office. Wp7 moze miec to czego nie ma android - wieksze wsparcie dla biznesu.

*

tucz

Odp: Recenzja Samsung Omnia 7
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 07, 2010, 16:53:17 »
w wracając do mojego pytania, czy ktoś ma pojęcie kiedy Omnia 7 będzie oficjalnie dostępna w PL? Nigdzie nie jestem w stanie zdobyć takiego info, ale może ktoś z Was ma jakieś dojścia do Samsunga?

*

tucz

Odp: Recenzja Samsung Omnia 7
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 13, 2010, 22:02:01 »
no i juz mozemy w PL kupic Omnie 7, a ja niestety trzy dni temu kupilem Trophy :/
************


[admin]oferta sprzedaży poza działem Sprzedam (marcinl)[/admin]
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2010, 06:59:00 wysłana przez marcinl »

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Recenzja Samsung Omnia 7
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 13, 2010, 22:42:07 »
jaka cena?
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

tucz

Odp: Recenzja Samsung Omnia 7
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 14, 2010, 08:40:07 »
to zalezy czy na fakt czy bez.

co by nie bylo offtop:
mial juz ktos okazje na zywo porownac trophy vs omnia 7?

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Recenzja Samsung Omnia 7
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 14, 2010, 08:47:51 »
No proszę jak sprzeczność wśród administracji, jeden podchwycił ofertę a drugi usunął :P

Cytuj
Wp7 moze miec to czego nie ma android - wieksze wsparcie dla biznesu.

Co przez to rozumiesz? Bo to takie dziamganie czym to nie będzie "ach cudowny i nowy" WindowsPhone7.
Co rozumiesz przez wsparcie dla biznesu?
Głupawą synchronizacje z kontem live z xbox?
Przekolorowa obsługa muzyki i filmów?
Ograniczenie w powiadomieniach push?
Braki w tłumaczeniu / układzie klawiatury?

Hmmm już sobie to wyobrażam, w każdej mniejszej lub większej firmie, każdy instaluje ZUNE na PC by móc podłączyć sprzęt. No tak, trybu pamięci masowej też nie ma. Sama rozkosz przesyłać np. 50 plików w excell jako załącznik do poczty :E

Wsparcie dla biznesu to taka sama bzdura jak hasło że "w biedronce jest najtaniej". Nieprawda, bo w Lidlu!
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Recenzja Samsung Omnia 7
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 14, 2010, 08:48:09 »
to zalezy czy na fakt czy bez.

co by nie bylo offtop:
mial juz ktos okazje na zywo porownac trophy vs omnia 7?

dobra, wysyłam PW

nei miałem okazji porównywać

Połączone: [time]Grudzień 14, 2010, 08:49:00[/time]
No proszę jak sprzeczność wśród administracji, jeden podchwycił ofertę a drugi usunął :P

eh ten Robal !  :E

Połączone: Grudzień 14, 2010, 08:53:26
Cytuj
Co przez to rozumiesz? Bo to takie dziamganie czym to nie będzie "ach cudowny i nowy" WindowsPhone7.

jak to było? "drzazgę widzisz w czyimś oku a w swoim belki nie dostrzegasz?  :E

Cytuj
Głupawą synchronizacje z kontem live z xbox?
Przekolorowa obsługa muzyki i filmów?
Ograniczenie w powiadomieniach push?
Braki w tłumaczeniu / układzie klawiatury?

co rozumiesz? Bo to takie dziamganie...  :]

Cytuj
Wsparcie dla biznesu to taka sama bzdura jak hasło że "w biedronce jest najtaniej". Nieprawda, bo w Lidlu!

Panie, proszę mi tu kryptoreklamy nie uprawiać.

A na poważnie - o ile WM tzw środowisku biznesowemu oferował sporo (CRMy, Exchange itp itd), duzo więcej niż ip i andr razem wzięte o tyle w tej chwili WP7 nie pokazuje za wiele, jest na podobnym poziomie co reszta.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2010, 08:53:26 wysłana przez bikekowal »
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Recenzja Samsung Omnia 7
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 14, 2010, 09:08:05 »
Fakt do dziś widać kurierów mykających po mieście z jakimiś HTC Jade czy HTC Touch Cruze z bazami przesyłek aktualizowanych online. Ale mówimy o Windows Phone 7, nie Windows Mobile.

Cytuj
co rozumiesz? Bo to takie dziamganie...

Bardzo biznesowy telefon ten Windows Phone 7, skoro nawet nie mogę zrobić przelewu poprzez bankowość internetową, przez brak obsługi polskiego znaku w haśle  :ohreally: a nie wprowadzę go z klawiatury ekranowej pop-up gdyż wymaga ona wtyczki flash. Ok, załóżmy że przebrnałem przez logowanie, odbieram token sms by zrobić przelew. I znowu potknięcie, brak szybkiego przełączania zadań, chodzenie na około przez całe menu.

Cytuj
jak to było? "drzazgę widzisz w czyimś oku a w swoim belki nie dostrzegasz?

Wbrew pozorom widzę. Gingerbread straszliwie mnie rozczarował, Google z tym update dało dupy.
Widzę też wady innych systemów  :P

Cytuj
WP7 nie pokazuje za wiele, jest na podobnym poziomie co reszta.

No niestety śmiem się niezgodzić, nie raz były przytaczane argumenty (między innymi przez Moi) o aplikacjach na iPhone które mają połączenie np. z aparaturą medyczną poprzez GPRS. Inny przykład, szukałem programu do rejestracji śladu gps (przewyższenie, max/min prędkość etc) na Optimus 7 - niestety nie znalazłem poprawnie działającego co bardzo mnie zawiodło. Niby błacha sprawa.
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Recenzja Samsung Omnia 7
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 14, 2010, 09:16:17 »
Cytuj
Wbrew pozorom widzę. Gingerbread straszliwie mnie rozczarował, Google z tym update dało dupy.

podzielisz się swoją traumą?

Cytuj
No niestety śmiem się niezgodzić, nie raz były przytaczane argumenty (między innymi przez Moi) o aplikacjach na iPhone które mają połączenie np. z aparaturą medyczną poprzez GPRS. Inny przykład, szukałem programu do rejestracji śladu gps (przewyższenie, max/min prędkość etc) na Optimus 7 - niestety nie znalazłem poprawnie działającego co bardzo mnie zawiodło. Niby błacha sprawa.

tu zgoda. o śladzie pisałem w recenzji - przez brak nie można chociażby porównać dwóch odbiorników.

Cytuj
iPhone które mają połączenie np. z aparaturą medyczną poprzez GPRS

bądź poprawny politycznie i nie pisz GPRS tylko czygie bo sie stefek jobs obrazi
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Recenzja Samsung Omnia 7
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 14, 2010, 09:29:18 »
Cytuj
podzielisz się swoją traumą?

Miał być przełom a wyszedł tylko głupawy lifting który każdy średnio ogarnięty w Androidzie user sam mógł zrobić już od czasu 1.6. Wizualne zmiany nie są dobre. Brak widocznych zmian w wydajności.

Stefek się może obrażać, cały czas jest bardzo dużo ludzi którzy jadą na ostro przez Edge na pierwszym iPhonie. To nie jego problem w sumie, choć oczywiście świat według niego byłby idealny gdyby każdy miał iPhone 4 i po trzy palce w dłoni - jeden do wciskania home a dwa pozostałe do obsługi pinch-to-zoom.

Co do braków programowych Windows Phone 7 - baza jest póki co za mała by mówić o "nieodbieganiu" przez WP7 od innych systemów przodujących w branży. I nawet statystyki kupna nie mogą być wiarygodne, skoro MicroSoft posunął się do zasponsorowania pracownikom urządzeń na WP7. A ilość nowych aktywacji u operatorów (T-Mobile, Vodafone, Orange, AT&T, Verizon) mówi sama za siebie.

Za dwa lata będzie można dumać co wyszło, póki co można spokojnie powiedzieć że WP7 jest na poziomie Bada OS, może ciut wyżej ze względu na nieznacznie większą ilość słuchawek.
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Recenzja Samsung Omnia 7
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 14, 2010, 09:38:31 »
Cytuj
Stefek się może obrażać, cały czas jest bardzo dużo ludzi którzy jadą na ostro przez Edge na pierwszym iPhonie. To nie jego problem w sumie, choć oczywiście świat według niego byłby idealny gdyby każdy miał iPhone 4 i po trzy palce w dłoni - jeden do wciskania home a dwa pozostałe do obsługi pinch-to-zoom.

hehe, to jest dobre  :D :ok: 

Cytuj
Za dwa lata będzie można dumać co wyszło, póki co można spokojnie powiedzieć że WP7 jest na poziomie Bada OS, może ciut wyżej ze względu na nieznacznie większą ilość słuchawek.

to co miałem napisać na temat wp7 napisałem w recenzji, chyba wystarczająco dużo
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Recenzja Samsung Omnia 7
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 14, 2010, 09:47:56 »
Cytuj
Stefek się może obrażać, cały czas jest bardzo dużo ludzi którzy jadą na ostro przez Edge na pierwszym iPhonie. To nie jego problem w sumie, choć oczywiście świat według niego byłby idealny gdyby każdy miał iPhone 4 i po trzy palce w dłoni - jeden do wciskania home a dwa pozostałe do obsługi pinch-to-zoom.

hehe, to jest dobre  :D :ok: 

Taka hiperbola Applowskiego fanboja sie wkradła, nie miałem zamiaru obrazić wyznawców jabłka.


Cytuj
to co miałem napisać na temat wp7 napisałem w recenzji, chyba wystarczająco dużo

A moim zdaniem sprzęty z Windows Phone 7 to obecnie przerost hardware nad zawartością software'ową. I nie mówię tego bo przeczytałem, tylko miałem styczność z tym systemem na tyle długo, że mogę mieć już wyrobione swoje zdanie.
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

tucz

Odp: Recenzja Samsung Omnia 7
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 14, 2010, 09:56:37 »
W większości rzucacie tylko sloganami, które tak naprawdę nie wnoszą nic konkretnego. Przerost formy nad treścią, zbyt mocny sprzęt? Może, ale to zależy do czego wykorzystujesz słuchawkę. I właśnie z tego trzeba zdać sobie sprawę. Każdy kupuje telefon pod siebie, chodzi o to, aby spełniał Twoje oczekiwania. Brak polskich znaków? I co z tego, wcześniej miałem Omnie i900 na angielskich romach, zawsze bez polskiej klawiatury i nigdy mi to nie przeszkadzało. Wszystko kwestia punktu widzenia bądź siedzenia. A że Polacy z reguły są marudni, więc szukają często dziury w całym, tam gdzie tak naprawdę nie ma problemu. Skoro nie podoba Ci się WP7 to kup sobie tel z Androidem albo iOS i zapomnij o wynalazku MS.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Recenzja Samsung Omnia 7
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 14, 2010, 11:54:42 »
W większości rzucacie tylko sloganami, które tak naprawdę nie wnoszą nic konkretnego.

zapraszam do recenzji, znajdiesz tam sporo konkretów
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

tucz

Odp: Recenzja Samsung Omnia 7
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 14, 2010, 12:01:52 »
Twoja recenzja owszem, chodziło mi o wypowiedzi co niektórych w tym wątku.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Recenzja Samsung Omnia 7
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 14, 2010, 13:05:22 »
Twoja recenzja owszem, chodziło mi o wypowiedzi co niektórych w tym wątku.

Beju? On już tak ma...  :]
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...