Pytanie laika odnosnie aktualizacji

  • 2 Odpowiedzi
  • 2247 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pytanie laika odnosnie aktualizacji
« dnia: Czerwiec 19, 2013, 10:04:19 »
Witam wszystkich.
Wlasnie odebralem mojego S4. Jest to moj pierwszy telefon z serii GALAXY i pierwszy z Androidem dlatego jeszcze niepewnie poruszam sie po tym systemie. Prosze wiec o wyrozumialosc jesli moje pytania wydadza sie Wam "smieszne".
Pierwsza rzecz ktora mnie zmartwila to brak mozliwosci instalacji aplikacji na karcie pamieci przy jedynie 9GB pamieci wewnetrznej :/ Na szczescie wyczytalem ze samsung sie za to zabral i w najnowszej aktualizacji problem zostal rozwiazany. Tutaj jednak pojawia sie problem. Nie mam telefonu ze sklepu ale z salonu PLUSA. W S4 od PLUSA jest dalej FIRMWARE w wersji I9505XXUAMDE z kwietnia. W maju wyszla juz nowa wersja  I9505XXUAME2. Mamy juz druga polowe czerwca a PLUS nie kwapi sie do aktualizacji. Jesli maja taki poslizg to az boje sie myslec kiedy bede mogl zaktualizowac Firmware do wersji z mozliwoscia wykorzystania karty pamieci :/

Wiem ze mozna zrobic to recznie przy pomocy programu Odin. Teraz moje pytania:
1. Czy jak to zrobie to nie strace gwarancji na telefon?
2. Czy po recznym wgraniu firmware za kazdym razem bede musial sciagac cala "paczke", czy same aktualizacje?
3. Czy po recznym wgraniu firmware znikna mi te wszystkie wkurzajace animacje PLUSA?

Z gory dziekuje za pomoc i jeszcze raz prosze o wyrozumialosc.
Pozdrawiam.
a_k_o

P.S.
Nikt nie odpowiada pewnie dlatego ze za bardzo zamotalem :) Moze sprobuje uscislic.
Teraz najnowszy (Polski) firmware do S4 to I9505XXUAME2. W swoim S4 z Plusa mam starszy (kwietniowy) I9505XXUAMDE. Chcialbym za pomoca Odin-a wrzucic teraz na swoj telefon ten najnowszy firmware (I9505XXUAME2) i spokojnie sobie poczekac az wyjdzie na polske ten z mozliwoscia przenoszenia aplikacji na karte pamieci. Mam nadzieje ze w zwiazku z tym nie utrace gwarancji, moj S4 bedzie "jak ze sklepu", bede mogl normalnie aktualizowac telefon przez OTA/Kies. To tyle :) Moze tym razem Ktos sie zlituje.... :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2013, 14:05:23 wysłana przez a_k_o »

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Pytanie laika odnosnie aktualizacji
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 20, 2013, 20:22:00 »
1. Nie stracisz. Wgranie oficjalnego softu Samsunga nie nabija licznika, a zerowy licznik = ważna gwarancja.
2. Jeśli urządzenie ma kod na Polskę (XEO, a powinno mieć z Plusa, to aktualizacje powinny Ci się pojawiać automatycznie.
3. Jeśli wspomniany I9505XXUAME2 jest trzyplikowy, to na pewno. Jeśli jest jednoplikowy, to głowy nie dam, że wszystko zniknie.

*

Offline sierek

  • ****
  • 568
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OnePlus9, Surface Pro 7
Odp: Pytanie laika odnosnie aktualizacji
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 25, 2013, 16:25:15 »
3. Niestety trzyplikowe  romy nie są jeszcze dostępne na SGS4, ale po wygraniu jednoplikowego dodatki Plusa też znikną (pojawia się oryginalna animacja i logo Samsunga).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2013, 16:28:43 wysłana przez sierek »