Galaxy s4 [i9505] Problem z głuchymi połączeniami.

  • 21 Odpowiedzi
  • 9971 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Galaxy s4 [i9505] Problem z głuchymi połączeniami.
« dnia: Luty 05, 2014, 12:19:45 »
Witam wszystkich.
Czy znany jest Wam problem z głuchymi połączeniami na Galaxy S4?
Zakupiłem swój telefon z brandem TMobile, po czym natychmiast zaktualizował się do Androida 4.3.
Ciężko mi więc powiedzieć, czy problem występował wcześniej - przed aktualizacją, ale wygląda mi to na problem z oprogramowaniem.
Co jakiś czas zdarza mi się nie słyszeć rozmówcy - niezależnie czy to on do mnie dzwoni, czy ja do niego. Kolejne telefony również są głuche, chyba, że zresetuję telefon i problem ustępuje na jakiś czas.

Na ekranie widać czas trwania rozmowy... Wszystko działa normalnie, za wyjątkiem "słyszalności"  :laugh: po obydwu stronach.

Postanowiłem zaczekać na Kit Kata, ale jakoś wolno im to idzie, sprawa zaczęła mnie już irytować...

P.S.
Mam oryginalny soft, nic nie było zmieniane...

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Galaxy s4 [i9505] Problem z głuchymi połączeniami.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 05, 2014, 15:24:45 »
Mi też tak się zdarzało. Telefon w T-mobile ale soft miałem inny (CyanogenMod). Tyle, że ja nie musiałem nic restartować, za drugim razem zazwyczaj się łączyło normalnie.

Ale ja bardziej bym winił za to operatora a nie sprzęt. Teraz mam Note i tez mi się to już chyba z 2-3 razy zdarzyło.

Odp: Galaxy s4 [i9505] Problem z głuchymi połączeniami.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 05, 2014, 15:31:49 »
U mnie problem występuje do restartu - nie wygląda to na operatora.
Jak już przyjdzie do mnie ta "głuchota" potrafię wykonać 10 połączeń, każde głuche.
Następnie restart - problem ustępuje...
Po jakimś czasie znowu wraca...

*

Offline Shiryu

  • ****
  • 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: g900, SGS2, Wave 3, SGS4
Odp: Galaxy s4 [i9505] Problem z głuchymi połączeniami.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 06, 2014, 09:06:39 »
Spróbuj zamiast resetować telefon włączyć (a potem wyłączyć) Flight Mode (Tryb samolotowy). Szybsze niż reset telefonu, a może potwierdzić winę operatora.
Urzeknie Was moja historia? :P
Mitsubishi m320->Moto v547->HTC Tornado->Sgh-i600 (+g900)->Omnia 2->SGS2->SGS4

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Galaxy s4 [i9505] Problem z głuchymi połączeniami.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 06, 2014, 10:04:06 »
Może być wina opa bo przecież gmerają non stop w infrastrukturze bo zaczynają współdzielenie z orangutanem.
W trójmieście gmerali to też non stop coś było nie tak.
Zdarzały mi się kilkanaście razy dziennie głuche telefony od kumpla z tym że jak oddzwaniałem to okazywało się że On nie dzwonił.
Co kilkanaście minut miałem połączenie od Niego póki nie zresetował fona, przestali gmerać problem znikł.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

Odp: Galaxy s4 [i9505] Problem z głuchymi połączeniami.
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 06, 2014, 13:36:01 »
Spróbuj zamiast resetować telefon włączyć (a potem wyłączyć) Flight Mode (Tryb samolotowy). Szybsze niż reset telefonu, a może potwierdzić winę operatora.

Niestety, sprawdziłem to wczoraj, nie działa... Tylko restart... ;/
Może być wina opa bo przecież gmerają non stop w infrastrukturze bo zaczynają współdzielenie z orangutanem.
W trójmieście gmerali to też non stop coś było nie tak.
Zdarzały mi się kilkanaście razy dziennie głuche telefony od kumpla z tym że jak oddzwaniałem to okazywało się że On nie dzwonił.
Co kilkanaście minut miałem połączenie od Niego póki nie zresetował fona, przestali gmerać problem znikł.

Mój Tato, który używa S2 Plus u tego samego operatora nie ma najmniejszych problemów...



Nie wiem co o tym myśleć... Jak na moje oko to raczej oprogramowanie...
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2014, 13:40:22 wysłana przez coldsoul »

*

Offline abderyta

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: takie tam
Odp: Galaxy s4 [i9505] Problem z głuchymi połączeniami.
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 06, 2014, 14:46:38 »
Moja żona i kumpel mają S3 w T-Mobile i ten sam problem. Bywa, że tygodniami spokój. Bywa, że kilka razy dziennie.

Brat z S3 w Play żadnych problemów.

Odp: Galaxy s4 [i9505] Problem z głuchymi połączeniami.
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 06, 2014, 14:48:21 »
U mnie to trochę inaczej wygląda, bo w swojej S4 posiadam co prawda brand T-Mobile, ale używam karty NJUMOBILE.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Galaxy s4 [i9505] Problem z głuchymi połączeniami.
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 06, 2014, 18:30:19 »
A na czym nju działa?
Na orangutanie.

A wszystko zależy od rejonu, logiczne że nie zrobią całej polskiej infrastruktury w ciągu kilku dni.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

Odp: Galaxy s4 [i9505] Problem z głuchymi połączeniami.
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 06, 2014, 19:14:50 »
Nju używa Orange. Dziś póki co nie miałem problemów… ale czasami tak właśnie bywa…

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Galaxy s4 [i9505] Problem z głuchymi połączeniami.
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 07, 2014, 12:34:23 »
To się nie dziw że wariuje.
Restrukturyzacji infrastruktury towarzyszą nieodłącznie zakłócenia rozmaite.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

Odp: Galaxy s4 [i9505] Problem z głuchymi połączeniami.
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 19, 2014, 12:26:16 »
Mam taki sam problem. też w t-mobile. Wcześniej jeździłem z telefonem do serwisu, po trzeciej wymianie płyty głównej w końcu wymienili mi całą słuchawkę. natomiast problem został. wziąłem nawet z firmy inną słuchawkę s4 i również tak było. w moim przypadku zauważyłem że problem głownie występuje jak mam telefon podłączony do zestawu głośnomówiącego w samochodzie. czy wy również macie podłączony do jakiego zestawu ?
jak ktoś znajdzie przyczynę dajcie znać !

Odp: Galaxy s4 [i9505] Problem z głuchymi połączeniami.
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 20, 2014, 15:58:44 »
Mam dokładnie to samo i faktycznie najczęściej dzieje się to gdy jestem podłączony po bluetooth z zestawem w samochodzie. Jak już się stanie to tylko restart rozwiązuje problem. Jestem w PlusGSM i w S2 nigdy mi się tak nie działo więc to problem telefonu, tylko jak go rozwiązać bo już mnie to na tyle denerwuje, że zastanawiam się nad sprzedażą i kupnem czegoś innego.
Jak ktoś ma rozwiązanie to będę wdzięczny.

*

Offline Spili

  • **
  • 236
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blue Angel, N95 8GB, HTC HD2, SGSII, SGSIII, SGSIV
Odp: Galaxy s4 [i9505] Problem z głuchymi połączeniami.
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 21, 2014, 13:50:33 »
Niestety też potwierdzam...
S4 - Bluetooth - T-Mobile.

Tylko reset pomaga...

*

Offline abderyta

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: takie tam
Odp: Galaxy s4 [i9505] Problem z głuchymi połączeniami.
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 21, 2014, 14:17:28 »
Coś musi być na rzeczy z tym T-mobile.

Mam teraz S4, w Play i wszystko w porządku niezależnie czy przez BT czy bez.

Kumplowi w S3 po zmianie romu z brandowanego T-mobile na CM problemy minęły, jak ręką odjął.

Odp: Galaxy s4 [i9505] Problem z głuchymi połączeniami.
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 21, 2014, 14:56:03 »
czytałem kilka dni temu na jednym forum że po przestawieniu na WCDMA wszystko jest OK. Tak zrobiłem i od dwóch dni faktycznie nie ma problemu.
sprawdźcie
ustawienia = połączenia= więcej sieci = sieci komórkowe = typ pracy sieci = tam tylko WCDMA   
 jer

to jednak nie to problem występuje dalej
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2014, 10:19:14 wysłana przez fafara12 »

Odp: Galaxy s4 [i9505] Problem z głuchymi połączeniami.
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 06, 2014, 21:43:19 »
Stary temat ale mam to samo i bardzo często w samochodzie z zestawem. Czasami następne połączenie jest ok a czasami restart.
pozdr adam

*

Offline hubert

  • **
  • 134
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Leo/Desire Z/Droid3/S3/Xperia Z/Z1/Z1 Compact
Odp: Galaxy s4 [i9505] Problem z głuchymi połączeniami.
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 07, 2014, 12:33:41 »
Witam,
mój znajomy miał identyczny problem z S3 (t-mobile on i ja) z tym że tam pierwsze połączenie do mnie było prawie zawsze głuche, a drugie już ok (bez konieczności restartu). Teraz zmienił Samsunga na Sony, SIM ten sam, operator ten sam - i ani razu się to nie powtórzyło.
Może warto potestować wyłączenie HD voice?

Odp: Galaxy s4 [i9505] Problem z głuchymi połączeniami.
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 07, 2014, 20:59:17 »
Witam,
mój znajomy miał identyczny problem z S3 (t-mobile on i ja) z tym że tam pierwsze połączenie do mnie było prawie zawsze głuche, a drugie już ok (bez konieczności restartu). Teraz zmienił Samsunga na Sony, SIM ten sam, operator ten sam - i ani razu się to nie powtórzyło.
Może warto protestować wyłączenie HD voice?

to nie to ponieważ w TMobile HD voice działa tylko w 3G. Jeśli przełączymy telefon tak aby pracował tylko w trybie GSM to HD voice nie działa. Mimo to problem z głuchymi połączeniami dalej istnieje. 

czy naprawdę nikt nie ma pomysłu jak sobie z tym poradzić ?
jestem już bliski zmiany telefonu

Odp: Galaxy s4 [i9505] Problem z głuchymi połączeniami.
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 03, 2014, 11:58:05 »
wczoraj kupilem s4 i9505 z vodafone uk bez simlocka. android 4.4.2
uzywam play i nju i problem wystepuje w kazdym zakresie pracy sieci.
rozkrecilem teleofn i niebyl zalany ani niewidac uszkodzen .
po wlaczeniu pierwsze polaczenia wchodza ale kolejne juz nie ,tzn niema sygnalu polaczenia jest glucho a licznik polaczenia idzie.


Odp: Galaxy s4 [i9505] Problem z głuchymi połączeniami.
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 20, 2014, 09:16:43 »
Witam wszystkich
Mam ten sam problem w SG S4 gdy dzwonie czas idzie normalnie ale nikogo nie słysze i z drugiej strony równiez mnie nie słyszą ,zazwyczaj za drugim razem jak dzwonie jest ok.Ale zdarzyło mi sie 3 razy pod rząd mieć głuche połączenie ,a jak go wyłączę i włączę wraca to spowrotem.Ja bardzo duzo dzwonie i dziennie mam takich głuchych połączeń około 12 stu.telefon kupiłem w Norwegji i jest on używany w norwegji w sieci my call ,dzwonilem do poprzedniego wlasciciela mowi ze u niego bylo dobrze ale niewiem czy mi ściemy nie wciska.mam znajomych w Oslo co maja tez SG s4 i maja to samo i w tej samej sieci maja juz niewiem gdzie może być problem czy sieci czy telefonu?Jak ktoś ma rozwiązanie na to to proszę piszczie bo niewiem co robić.pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2014, 09:20:54 wysłana przez bialy01770 »

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Galaxy s4 [i9505] Problem z głuchymi połączeniami.
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 20, 2014, 16:50:01 »
Wyjścia masz 2:
- zmienić kartę na innego operatora. Jeśli się będzie powtarzać, to wina telefonu.
- przełożyć kartę do innej słuchawki i tam sprawdzić czy zrywa. Jeśli nie, to coś z Samsungiem jest nie tak.