Podłączenie do PC w trybie USB Mass Storage

  • 3 Odpowiedzi
  • 15838 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline tomsiw

  • ***
  • 271
  • Płeć: Mężczyzna
    • Data Optics - Technologie Światłowodowe
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note3 LTE 32GB + 64GB microSDXC
Podłączenie do PC w trybie USB Mass Storage
« dnia: Czerwiec 12, 2014, 08:52:12 »
Witam.

W końcu zrootowałem swój sprzęt. Zrobiłem to przede wszystkim po to, żeby mieć możliwość podłączania go do komputera w trybie mass storage. No i tu widzę potężny problem, bo nie potrafię znaleźć nigdzie działającego sposobu na uruchomienie tego trybu.
Najbardziej zależy mi na tym, żeby karta pamięci była widoczna jako niezależny napęd (z literką) a nie jako urządzenie multimedialne - pamięci telefonu nie muszę widzieć na kompie.
Czy Ktoś Was ma ten tryb uruchomiony u siebie i może podzielić się wiedzą jak go uruchomić?
Samsung Galaxy Note3 LTE 32GB + 64GB microSDXC (KitKat 4.4.2)

*

Offline BigStar

  • **
  • 118
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizzard, Raphael, Leo, Desire S,TF 101,NOŁTĘ 3
Odp: Podłączenie do PC w trybie USB Mass Storage
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 12, 2014, 09:46:14 »
Jest to bardzo luźna odpowiedź, bo nie mam teraz jak zweryfikować tego, ale zobacz czy nie ma moda do Xposed framework. Sam Xposed wg mnie jest obowiązkiem już teraz po rootcie. Wydawało mi się że gdzieś to widziałem w jego modach, ale pewności nie mam, a jak pisałem nie mam jak zweryfikować teraz (telefon przeżywa regeneracje szybki, która z mojej nieuwagi pękła, oj.... delikutaśne urządzonko, ale moja wina bo za bardzo na nie chuchałem i dmuchałem :P )
i już coś wymyśliłem :)

"Nie denerwuj się... to tak jakbyś mścił się na własnym ciele, za głupotę innych"
"I spojrzał Pan na pracę naszą, i był zadowolony... a zapytawszy o zarobki,usiadł i zapłakał"

*

Offline tomsiw

  • ***
  • 271
  • Płeć: Mężczyzna
    • Data Optics - Technologie Światłowodowe
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note3 LTE 32GB + 64GB microSDXC
Odp: Podłączenie do PC w trybie USB Mass Storage
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 14, 2014, 15:42:36 »
Przetrzepałem Xposed ale nie znalazłem tam nic co rozwiązałoby ten problem.
Jakoś nie chce mi się wierzyć, że nikt nie rozwiązał tego problemu :)
Samsung Galaxy Note3 LTE 32GB + 64GB microSDXC (KitKat 4.4.2)

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: Podłączenie do PC w trybie USB Mass Storage
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 14, 2014, 23:00:24 »
Zmiana kernela może pomóc... U sgs3 mam kernela boeffla i mam taką opcję. Zwie się to tryb  UMS Mode.oczywiście jest to dostępne po wrzucenie kernela i aplikacji do zarządzania tym oto kernelem. Na twojego musisz szukać coś odpowiedniego...