Omnia I vs Omnia B7300 Lite - co wybrać

  • 5 Odpowiedzi
  • 22117 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Omnia I vs Omnia B7300 Lite - co wybrać
« dnia: Styczeń 28, 2010, 22:55:26 »
W Plusie oba są w niezłej cenie.
Co wybrać?
Zastosowanie:
- GSM
- WiFi
- GPS
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline koart

  • ****
  • 764
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000, i9100
Odp: Omnia I vs Omnia B7300 Lite - co wybrać
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 01, 2010, 13:09:59 »
Omnia I  :ok:
i8000 - WM 6.1
i9100 - Exynos 3.4 na KG2

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Omnia I vs Omnia B7300 Lite - co wybrać
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 01, 2010, 13:18:40 »
A co z B7300 Lite jest nie tak?
Bo to chyba nowszy model i powinien być lepiej dopracowany.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline loligo

  • ****
  • 694
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Milestone
Odp: Omnia I vs Omnia B7300 Lite - co wybrać
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 01, 2010, 13:21:10 »
Poczytaj trochę testy, nowsze nie znaczy lepsze ;)

Odp: Omnia I vs Omnia B7300 Lite - co wybrać
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 12, 2010, 15:06:37 »
Witam,

Wątek już trochę ma, ale może jeszcze kogoś zainteresuje.

Posiadam Omnie I900 oraz Omnie Lite. Względem GSM, WIFI oba modele działają dla manie tak samo dobrze, jedynie Lite w GPS spisuje się lepiej. Szybciej łapie fixa, XTRA oraz dokładniej działa automapa.

Aparat foto jest o niebo lepszy w i900, ponadto starsza OMNIA ma większy wyświetlacz. A teraz według mnie najważniejsze: I900 ma „pełnego” windows’a tym samym można powiedzieć ze jest to PDA z funkcją telefonu. W Omni Lite przez dodatki Samsunga nie dostaniesz się do wszystkich opcji od razu ale za to masz Telefon z rozbudowanymi funkcjami PDA. A wiec teraz zależy co bardziej potrzebujesz. Na obu telefonach dodasz sobie skórki, menu, automape itp.

Mnie Omnia lite podoba się z powodu wymiarów i łatwości użytkowania, ale denerwuje brak „pełnego” windows’a. Gdy prezentowałem go sobą, które potrzebowały rozbudowanego telefonu, a nie PDA z telefonem, to wybierały bez wahania Lite. Lite jest łatwiejsze i przyjemniejszy. I900 to full Windows, wiec możesz z i900 zrobić jeszcze mocniejszy kombajn, pytanie, czy będzie się chciało. Jeśli wgracie nakładki to w sumie te dwa telefony są już bardzo podobne.

Odp: Omnia I vs Omnia B7300 Lite - co wybrać
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 12, 2010, 23:48:03 »
Co podoba mi się w Omnia Lite?
Czas czuwania baterii - jak na razie najdłuższy - ze wszystkich Samsungach WM  jakie znam - do 5dni! w praktyce
Co do zakładek producenta - wyłączyłem - o niebo lepiej i szybciej działa z Manila HTC lub SPB mobile Shell
Do wad zaliczyłbym trochę wąski ekran ale przynajmniej nie wstyd go wyjąć z kieszeni bo ma kompaktowe rozmiary.
Co do ROMów to zarówno i900 jak B7300 mają ROMy modyfikowane przez Samsunga więc to nie jest w 100% czysty WM
Zresztą porównywanie WM6.1 do WM6.5 też jest nie na miejscu
Testowałem szybkość pracy i płynność animacji modeli i w porównaniu do i8000 o niebo szybszy w działaniu
Ogólnie jestem miło zaskoczony i Polecam

Skąd złe opinie? Nie oszukujmy się - B7300 jest bardzo mało na rynku i nie są tak popularne w promocjach operatorów jak i900 czy i8000