Jestem nowy i mam problem.

  • 6 Odpowiedzi
  • 3206 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jestem nowy i mam problem.
« dnia: Lipiec 29, 2006, 09:41:32 »
Mam iPAQ 1710. Slabe urzadzonko ale tylko takie mam.
Bylo przywiezione z niemiec. Tak wiec i lokalizacja byla niemiecka, ale wszystko dobrze chodzilo. Zainstalowalem marchewke 1.2 - podczas instalacji zaczely wyplywac klopoty, ze brakuje jakis plikow .dll. Po instalacji nie najlepiej to wyglada - dwa przyciski nie dzialaja (pisze ze skrot sie odnosi nie do tego co trzeba) menu start strasnie sie skrocilo i niektore skroty w menu nie dzialaja rowniez. Wogole nie mam dostepu do ustawien systemowych itd.
Co na to mozna poradzic? Lub czy mozna przeinstalowac windowsa na tym urzadzeniu ? Jesli tak to w jaki sposob?
 :(  :worried:

*

Offline robo

  • ***
  • 376
  • Sprzęt: SGN
Jestem nowy i mam problem.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 29, 2006, 10:00:05 »
Zrób twardy reset. To odpowiednik reinstalacji sysemu na komputerze. Przywróci to fabryczne ustawienia urządzenia. Polska lokalizacja nie zadziałała prawidłowo bo jest przeznaczona do urządzeń z angielską wersją systemu. Możesz spróbować znaleźć anglojęzyczny obraz systemu i przefleshować swojego HP. Ale nie potrafię powiedzieć czy akurat do Twojego modelu taki rom jest dostępny.

Jestem nowy i mam problem.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 29, 2006, 10:22:17 »
OK. Tylko powiedz mi w jaki sposob moge zrobic ten twardy reset?
I pytanie do innych uzytkownikow? Ma ktos moze do rz1710 tego rooma anglojezycznego. Bo juz nawet nie zalezalo by mi na polskim jezyku, ale chociaz na angielskim. Zeby tylko nie po niemiecku!! :)

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Jestem nowy i mam problem.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 29, 2006, 11:06:57 »
Wciśnij i przytrzymaj dwa zewnętrzne klawisze pod ekranem (ten najbardziej po lewej i najbardziej po prawej stronie) wciskając i trzymając jednocześnie reset rysikiem.

Jestem nowy i mam problem.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 29, 2006, 11:43:37 »
śmieszna sprawa ale jak wciskam dwa przeciwlegle klawisze (ten najbardziej z lewej i ten najbardziej z prawej  to przekreca mi sie ekran z ukladu pionowego do poziomego. I to wszystko. Nie ma opcji "reset"
Napisane: Lipiec 29, 2006, 11:18:32
apropo wciskajac jednoczesnie reset rysikiem ? a gdzie on jest?

Jestem nowy i mam problem.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 29, 2006, 11:56:04 »
Bo opcja reset nie pojawia się na ekranie, musisz dodatkowo włożyć rysik w odpowiednią dziurkę z tyłu/spodu pocketa, i tak wykona się pełny twardy reset.

udalo sie
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 29, 2006, 13:24:41 »
No wrucilo wszytko.... (prawie wszystko do normy) ale po niemiecku znowu :(( ble.
Pytanie takie czy ten twardy reset wywala takze pliki i programy ktore byly zainstalowane ? Czy samemu trzeba sobie oczyscic miejsce?
No i szukam tego ROMA zeby zapakowac system w wersji angielskiej. Jak by ktos mial prosze o kontakt przez maila swort@wp.pl.
Zielony jestem wiec pewnie jeszcze was zawale sterta pytan tutaj. :)
Pozdrawiam