preinstaloway TomTom na HP rx5940 jak go odzyskać?

  • 9 Odpowiedzi
  • 4425 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

preinstaloway TomTom na HP rx5940 jak go odzyskać?
« dnia: Lipiec 18, 2007, 11:02:54 »
Witam,

Mam taki problem - w zeszłym roku zakupiłem PDA rx5940 z zainstalowana nawigacją TomTom Navigator 6 WE Europe.Wwczoraj po właczeniu PDA zauwazyłem, że zamiast ikonki TomTom mam tylko nierozpoznany kształt. Po próbie właczenia TT pojawił sie komunikat, iz enie można znaleźć plików. Okazało sie, że cały TT zniknął -  nie ma nic. Pewnie pomyślicie skasował i teraz zawraca d.... ale nic nie usuwałem, wiem jak sie posługiwać tymi urzadzeniami i nie jestm "blondynką".  PDA jest leszcze pol roku na gwarancji, jednak HP zastrzega sobie, ze nie odpowiada za problemy z softem innego producenta zainstalowanym na jego urzdzeniu. Z urządzeniem nie otrzymałem zadnej płytki TT, wię nie wiem jak moge teraz z powrotem zainstalować TT, za którego zapłaciłem przeciez w pakiecie z PDA. Może ktos miał podobne problemy i może cos poradzić bede bardzo zobowiązany.

Pozdrawiam,
MarcinW

Odp: preinstaloway TomTom na HP rx5940 jak go odzyskać?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 18, 2007, 12:15:18 »
Witam,

Mma nowe info na ten temat:
- Firma w której zakupiłem PDA z TT umywa ręce i kieruje mnie do HP.
- HP kieruje mnie do serwisu, a że w Polsce nie naprawiaja PDA wyśla go do Holandii i nie wiedza ile potrwa "naprawa" wgranie TT z powrotem.

wiec aktualnie ściągnąłem TT na własna rękę i sam go sobie "naprawię".

Jesli chodzi o HP to prosze uważać przynajmniej z rx5940 i podłączac go czasem do ładowania, gdyz zbyt długa przerwa może skutkować tym, iz zostanie nam tylko Windows bez żadnego softy dodatkowego zainstalowanego na PDA.

Pozdrawiam,
MarcinW

Odp: preinstaloway TomTom na HP rx5940 jak go odzyskać?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 21, 2007, 17:03:12 »
Witam!

mam ten sam problem, kupiłem HP nx5940, i chciałbym zrobić kopię systemu, softu - szczególnie Tom Toma 6, który jest legalny jednak został preinstalowany i nie mam wersji instalacyjnej.. Jak można zrobić taką kopię aby po restore zadziałała?

Jak samemu ściągnąłeś TT? Skąd?

pozdrawienia,
Luka

*

Offline Pilot

  • **
  • 127
  • Sprzęt: HTC-P3300; HTC DIAMOND; NAVROAD NR360+AM XL
Odp: preinstaloway TomTom na HP rx5940 jak go odzyskać?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 21, 2007, 18:24:14 »
A ja mam HTC ARTEMIS z TOM TOM 6 zainstalowanym fabrycznie i po każdym HR mapa wgrywa się automatycznie.

*

Offline radamanthys

  • 6
  • Sprzęt: HP rx5940
Odp: preinstaloway TomTom na HP rx5940 jak go odzyskać?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 24, 2007, 09:32:21 »
Można tego dokonać wykorzytując aplikację TomTom Home i wykonać wgranie backupu, wtedy wystarczy podpiąć pocketa i wgrać z pc od nowa. Ale i brak backupu nie jest tragedią.

Strona HP oferuje support także w postaci downloadu map tomtoma do odpowiedniego modelu. Nie dam głowy, ale wymagana jest rejestracja.

1,4 GB

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareDescription.jsp?lang=pl&cc=pl&prodTypeId=215348&prodSeriesId=3263043&prodNameId=3263290&swEnvOID=2067&swLang=8&mode=2&taskId=135&swItem=ip-48733-1

Pozdrowienia,
R.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2007, 09:34:10 wysłana przez radamanthys »

Odp: preinstaloway TomTom na HP rx5940 jak go odzyskać?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 25, 2007, 10:21:09 »
Wielkie dzieki za link,  wlasnie sciagam plik exe  jak rozumiem jest to caly Tom Tom 6 dla rx5940, po sciagnieciu wystarczy odpalic i rozpoczac instalacje? Zastanawiam sie tylko, gdzie mam sie zarejestrowac.

Pozdrawiam,
MarcinW

Odp: preinstaloway TomTom na HP rx5940 jak go odzyskać?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 25, 2007, 12:32:48 »
Witam.Posiadam HP Rx 5730 i najnowsze aktualizacje TomTom-a do danego modelu są na stronie HP do pobrania za darmo !! jest to pełna wersja instalacyjna TomTom-a !! (HP nie dostarcza ze sprzętem żadnej płytki z TT)
Właśnie  wczoraj robiłem update do najnowszej wersji  TT ze strony HP !  :banan:

Po instalacji TT nie wymaga żadnej rejestracji !!

na stronie znajduje się też najnowszy firmware do chipsetu  SiRF Star III  !!!

link do TT :

http://h20180.www2.hp.com/apps/Nav?h_pagetype=s-001&h_lang=pl&h_cc=pl&h_product=3262082&h_client=S-A-R2287-1&h_page=hpcom&lang=pl&cc=pl




« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2007, 12:34:55 wysłana przez Fako65 »

*

Offline sartek

  • 9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: preinstaloway TomTom na HP rx5940 jak go odzyskać?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 26, 2007, 21:01:38 »
Właśnie pobieram TT zestrony HP.

1. Czy jak ściągnę exeka i odpalę, to TT mi się zaktualizuje??
2. Zainteresował mnie ten nowy firmware dla GPS - co należy z nim zrobić po pobraniu na dysk?

Dzięki z góry za odpowiedzi!! Pozdrawiam,

Sartek
Sartek
(początkujący użytkownik GPS)

*

Offline ufwojcie

  • 41
  • Sprzęt: IPAQ rx5940, AM6 EU, TTN 6
Odp: preinstaloway TomTom na HP rx5940 jak go odzyskać?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 14, 2007, 21:04:11 »
Udał się odzysk TT?
Z opisu na str HP wynika, że jest to tylko mapa.

Ja za pomocą TTHome skopiowałem mapę Canary Islond's (szkod, że nie dali mapy Antarktydy) na PC a potem chcaiełm ponwie zianstalowac na PD - dostałem pytanie o nr seryjny - a tegow przypadku RX nie ma - więc backup TThome może nie działać. Co ciekawe dokupiłem mapę Europy środkowej i tam jest numer choć w trakcie instalacji nie było o to pytania

Odp: preinstaloway TomTom na HP rx5940 jak go odzyskać?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 21, 2007, 16:11:23 »
Witam,

Tak udalo sie odzyskac TT bez problemu, wystarczy odpalic exeka ze strony HP i wszystko sie aktualizuje. Dzieki za pomoc!

S.