zasilacz samochodowy do ipaq 3115

  • 5 Odpowiedzi
  • 1322 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zasilacz samochodowy do ipaq 3115
« dnia: Grudzień 27, 2004, 19:24:23 »
Chcialem zakupic zasilacz samochodowy do rx3115 - na Allegro jest  bardzo duzo modeli ktore w opisie maja podane, ze wspoplracuja z tym modelem, jednak z podanych parametrow wynika, ze wbrew temu co twierdza sprzedawcy nie nadaja sie one do tego modelu - wg. specyfikacji wymaga on 5V 2A, a na Allegro nie znalazlem modelu ktory dawalby wiecej niz 1A.
Nie wiem czy akurat ten model ipaqa potrzebuje wiekszego pradu, niz inne modele, czy tez nieoryginalne zasilacze sa tak tandetne ? Czy ktos moglby tez sprawdzic jaki prad daje oryginalny zasilacz samochodowy do ipaqow ?

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
zasilacz samochodowy do ipaq 3115
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2004, 21:28:45 »
Oryginalny zasilacz Compaqa (Kit P/N: 253508-B21) do ajpaków z serii 31xx/36xx/37xx/38xx, który pasuje również do wielu nowych modeli (w tym do Twojego) ma wydajność 5V/2A.

Przy okazji zapytam: po ile "chodzą" na Allegro takie nieoryginalne zasilacze? Pytam, bo mam na sprzedaż cały taki oryginalny Kit (łącznie z opakowaniem). W skład zestawu wchodzi ładowarka samochodowa z okrągłym zakończeniem, płaska przejściówka, gumowy uchwyt przejściówki oraz okrągły "kapturek", który służy do dopasowania wtyczki ładowarki w gnieździe zapalniczki w samochodzie.
Używałem tej ładowarki do swojego LOOX-a, a ponieważ w komplecie z GPS-em dostałem kolejną ładowarkę, to tę mogę sprzedać. Chciałbym za ten Kit dostać 100 zł i mogę go wystawić na Allegro. W razie czego pisz na mejla.
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline ragozd

  • **
  • 129
zasilacz samochodowy do ipaq 3115
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2004, 15:07:31 »
wiekszosc ipaqow ma 5A i 2V. I laduja sie prodem max 500mA z USB...
Piszesz ze nie nadaja sie do tego modelu - a setki osob ma wrecz przeciwne doswiadczenie.
2A potrzebne sa tylko przy calkowicie rozladowanej bateri.

I kazdy ma wybor - kupic firmowa czesc albo niefirmowa za 1/3 ceny.

zasilacz samochodowy do ipaq 3115
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 28, 2004, 18:14:03 »
Nie wiem czy te z mniejszym pradem sie nie nadaja - w zasadzie chcialem sie dowiedziec od osob co maja doswiadczenia z takimi zasilaczami czy nie maja z nimi problemow. Co do zasilania z USB to nie wiem czy jest ono podawane na te same PINy. Byc moze duzy prad jest pobierany wylacznie przy podlaczonych dodatkowych urzadzeniach ? Obawiam sie jednak czy nie uszkodze Ipaqa, gdy jednak pobierany prad bedzie wiekszy od 1A i dojdzie do spadku napiecia ?

Ja z tego zasilacza chcialbym zasilac od razu GPS i antene  (max 300 mA) i obawiam sie ze zasilacz 1A bedzie za slaby - na to wszystko.

Tez wole kupic nie firmowa czesc na 1/3 ceny, ale pod warunkiem ze nie bede mial z nia problemow.

Co do cen to kosztuja od 40 do 80zl. Czasami trafiaja sie nawet oryginalne.

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
zasilacz samochodowy do ipaq 3115
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 28, 2004, 19:12:36 »
Cytat: SPlDER
Byc moze duzy prad jest pobierany wylacznie przy podlaczonych dodatkowych urzadzeniach?
Oryginalne zasilacze są projektowane tak żeby wytrzymały sytuacje ekstremalne takie jak ładowanie pustej baterii + korzystanie z WLAN + oglądanie muzyki + podłączony GPS na BT :D . Wtedy istnieje szansa, że będzie potrzebna większa wydajność prądowa niż 1A.

Cytat: SPlDER
Obawiam sie jednak czy nie uszkodze Ipaqa, gdy jednak pobierany prad bedzie wiekszy od 1A i dojdzie do spadku napiecia ?
Teoretycznie zagrożona jest jedynie sama ładowarka.

Cytat: SPlDER
Ja z tego zasilacza chcialbym zasilac od razu GPS i antene  (max 300 mA) i obawiam sie ze zasilacz 1A bedzie za slaby - na to wszystko.
Możesz też oddzielnie zasilić taki GPS, za małe pieniądze mogę Ci zaoferować zasilacz oryginalnie przeznaczony dla GPS-a firmy Navman-a: http://www.pdaclub.pl/forum/posty.php?temat_id=10825

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
zasilacz samochodowy do ipaq 3115
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 28, 2004, 21:00:50 »
Zgadzam sie z tym co piszecie na temat teoretycznych parametrow. Te 2 A jest w istocie mozliwoscia chwilowego, impulsowego obciazenia. O ile w te firmowe zasilacze mozna bardziej wierzyc ale nie tyle jesli chodzi o obciazenie ile o bezpieczenstwo ze sie nie spali on i ipaq.
W trakcie eksploatacji rzeczywisty pobor pradu wynosi 200-300 mA. Im bardziej rozladowany akumulator tym wiekszy pobor pradu. Po naladowaniu w taki sposob ze nie miga dioda w ipaq-u pobor spada do ok 0.1 A. Oczywiscie gdy wlaczymy BT, Wlan to wzrasta a sa to wartosci rzedu 0,1-0,3 A. Konkluzja jest taka : jesli potrafilbys okreslic trwalosc takiego nieoryginalnego zasilacza, jego wytrzymalosc na wielogodzinne obciazenie ok 0,5-0,6 A wtedy mozesz go stosowac. Widzialem rozne konstrukcje takich zasilaczy, roznia sie nie tylko schematem ale i jakoscia wykonania. Mozna wiec trafic na dwie rozne konstrukcje b. podobnie wygladajacych zasilaczy. Firmowy bedzie pewniejszy ale nieoryginalne moga byc b.dobre i b.slabe.