problem z rx3715

  • 5 Odpowiedzi
  • 3126 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
problem z rx3715
« dnia: Luty 14, 2008, 17:26:20 »
Kolega posiada taki sprzęt, właśnie pojawił się pewien problem, prosił abym to z wami skonsultował... Wklejam poniżej wiadomość, którą do mnie wysłał:

Cytuj
Witam! Jestem posiadaczem HP IPAQ rx3715. Jeszcze dzisiaj w nocy korzystalem z PDA czytajac ksiazke. Wylaczylem jak zawsze a gdy wstalem rano i poszedlem z nim do szkoly chcialem go uruchomic ale sie nie dalo. Zachowywal sie jak martwy. Wyciagnalem baterie i karte pamieci ale to nie pomoglo. Po powrocie do domu postanowilem zrobic HR. Wygladalo to tak ze wykonalem odpowienia sekwencje klawiszy ale nic sie nie dzialo. Dopiero po ktorejs z kolei probie zaswiecil sie i zaczal ladowac system, a potem nastapila konfiguracja ekranu. Podczas tej konfiguracji znowu sie wylaczyl. Zrobilem HR raz jeszcze ale historia sie powtorzyla. Wlozylem go wiec do stacji dokujacej z mysla zeby sie podladowal (chociaz w nocy bylo jeszcze 98% baterii) i wtedy zsynchronizowal sie z komputerem czego wczesniej nie robil i zaswiecil sie ekranik od zwyklego reseta, po czym znowu przystapil do konfiguracji ekranu. Niestety znowu sie wylaczyl i tak to wyglada. Po wlozeniu do stacji caly czas mruga dioda od ladowania. Jeszcze wczoraj wszystko bylo w porzadku. Czy jest jakas rada na takie zachowanie sprzetu?

Odp: problem z rx3715
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2008, 19:42:49 »
Jeżeli active sync go "widzi" to może nowszy BIOS ze strony HP pomoże...??

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: problem z rx3715
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2008, 19:46:28 »
Hmm... Sytuacja była dziwna, ponieważ sprzęt już działa - znajomy zostawił go na dłuższą chwilę w stacji dokującej, na ładowaniu i nie ruszał przez dłuższą chwilę. Gdy ponownie spróbował uruchomić zaskoczył i teraz już działa. Przy czym wątpliwe by powodem była bateria na granicy rozładowania, ponieważ gdy wieczorem poprzedniego dnia odkładał urządzenie była prawie pełna.

Tak z ciekawości: jakieś pomysły odnośnie tego, co mogło spowodować taką sytuację?

*

Offline IWANEQ11

  • ***
  • 250
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Hp Rx3715, Htc Kaiser, HTC HD2
Odp: problem z rx3715
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 26, 2008, 20:03:11 »
Ja miałem identyczna sytuację, lecz było to właśnie spowodowane krytycznym rozładowaniem baterii. Kilkanaście godzin siedział w ładowarce i wtedy ruszyło. Opisywałem to kilka lat temu na forum.

Może koledze porostu nie udało się wyłączyć pda tylko odruchowo nacisnął wyłącznik i położył. Mi czasem się tak zdarza że po pierwszym nacisnieciu się nie wyłączy.

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: problem z rx3715
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 26, 2008, 20:09:25 »
No dobrze, ale czy zostawienie włączonego PDA mogłoby spowodować krytyczne rozładowanie baterii po upływie trochę ponad pół doby? W końcu po kilku minutach i tak powinno się wyłączyć podświetlanie ekranu, a po jakimś czasie sam się nie uśpi nieużywany? :)

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: problem z rx3715
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 27, 2008, 01:49:07 »
tak, pod warunkiem że ma się to ustawione...