IPAQ 3715+BT 338 czy to dobry zestaw?

  • 11 Odpowiedzi
  • 1576 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

IPAQ 3715+BT 338 czy to dobry zestaw?
« dnia: Maj 30, 2005, 20:33:52 »
Witam,
przymierzam sie do zakupu w/w zestawu co do BT 338 jestem przekonany w 100% natomiast może ktoś ma cenne wskazówki na temat 3715.IPAQ ma służyć głównie do nawigacji w samochodzie i czasami na piesze wycieczki lub rower i tu nasuwa się pierwsze pytanie:
- jak długo na standardowej bateri przy włączonym BT "uciągnie IPAQ-czy to ksiąkowe 8 godz. jest realne?
-podobno łądowarka samochodowa z BT 338 może również być wykorzystana do ładowania IPAQA (identyczna wtyczka i podobne parametry prądowe i napięciowe)
-czy to prawda że ekran w tym modelu "świetnie pochłania światło zewnętrzne" dobra widoczność mapy bardzo wskazana szczegónie gdy słońce wpada prosto na IPAQA.
-prosze również o opinie na temat samego 3715 czy wart jest swojej ceny ok.1700zł i czy ktoś miał przykre niespodzianki w trakcie użytkowania
- może polecacie inne w zbliżonej cenie o lepszych parametrach.

z góry dzieki za wszystkie opinie za i przeciw :)  

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
IPAQ 3715+BT 338 czy to dobry zestaw?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 30, 2005, 21:25:15 »
- 8 godzin to chyba bez wlaczonego BT i z podswietlaniem na jedna z nizszych wartosci
- podobno :) kilka osob cos na ten temat wspominalo
- nie wiem jak jest z tym ekranem... ale zgodnie z zastosowana technologia (Transreflective) to akurat swiatlo dzienne powinno miec raczej negatywny wplyw na jakos obrazu, przy niskim natezeniu podswietlania
- co to znaczy inne w zblizonych cenach? +/- 200zl? Ja bym wybral Dell Axim x50v lub LOOX 718, bo maja ekrany VGA

*

Michał Szwajcok

IPAQ 3715+BT 338 czy to dobry zestaw?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 31, 2005, 08:37:09 »
palmtop 3715 na nawigacji pracuje płynnie nie przycina (AM), według mnie jeden z lepszych palmtopów relacją ceny do jakości , wbudowany aparat też spisuje się całkiem dobrze , czas pracy na bateriach jest dobry (dokładnych badań nie prowadziłem, to jest moja opinia względem innych palmtopów , które użytkowałem ) , ale 8 godzin to tylko teoria jak napisał Pan Jakub , przy minimalnym obciążeniu.Myślę , że jest do zdobycia już za 1300 zł , poszukaj na allegro.Jest też kilka wątków na forum odnośnie opisywanego palmtopa i nie wyczytałem , żeby można się było do czegoś doczepić.

IPAQ 3715+BT 338 czy to dobry zestaw?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 31, 2005, 23:19:01 »
Witam,
za namową kolegi sprawdziłem dzisiaj allegro i "stało się" kupiłem nowego 3715 z gwarancją za 1250zł mam nadzieje że jak przesyłka dojdzie to bedzie wszystko co trzeba. Mimo iż myśli nasuwały sie różne LOOX 718, DELL x50v to finanse wzieły góre zwłaszcza że zestaw 3715+BT338 wyniesie tyle co w/w modele a gdzie jescze GPS - a tak jak wspomniałem na poczatku zależy mi  głównie na nawigacji i sprawdzeniu czasem poczty lub www - pewnie niektórzy powiedzą że można by kupić MIO lub Acera N35 i będzie taniej ale niestety co do urządzeń z wbudowanym GPS mam pewne zastrzeżenia.Użytkuje aktualnie MIO 168 i czułość wbudowanej anteny pozostawia wiele do życzenia a i wydajność akumulatora nie jest imponująca 2,5 godz.max w terenie na minimalnych ustawieniach.Dziekuje Adminowi i Kol.Michałowi za cenne wskazówki i przy okazji mam jeszcze pytanie.
-czy rzeczywiście wielkośc pamieci ROM ma znaczenie np.gdy przyszłościowo powstaną inne systemy np WIN 2005 lub inne ,gdzieś przeczytałem że te palmtopy które maja 32 mb ROM mogą nie pomieścić nowszych systemów windows ?szczerze mówiać nie wydaje mi się aby miało to coś wspólnego ale pozostawiam to ocenie bardziej doświadczonym kolegom.
 

*

Offline mago

  • ***
  • 325
IPAQ 3715+BT 338 czy to dobry zestaw?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 01, 2005, 09:38:22 »
MOVIN, daj znac czy ladowarka do BT338 rzeczywiscie mozna zasilac IPAQa.

IPAQ 3715+BT 338 czy to dobry zestaw?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 02, 2005, 19:12:57 »
bateria 6h trzyma nawet 6,5 ale wiecej mi sie nie udalo a nie mam zamiaru aby padla maszynka

*

Michał Szwajcok

IPAQ 3715+BT 338 czy to dobry zestaw?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 03, 2005, 15:20:13 »
gratuluje zakupu , będziesz zadowolony , a co do korzystania z palmtopa to na początku każdy jest skromny , że wystarczy nawigacja,jakaś poczta no i gg. Apetyt rośnie w miarę używania i po kilku tygodniach będziesz odkrywał nowe możliwości zastosowania a tutaj HP 3715 ma dużo do zaoferowania.Jedyne na co uważaj to pamięć file store i staraj się z niej nie korzystać , ponieważ przepełniając ją doprowadzisz do uszkodzenia płyty głównej ( nie zawsze , ale ja miałem takie szczęście ).Powodzenia.

IPAQ 3715+BT 338 czy to dobry zestaw?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 04, 2005, 23:28:02 »
Dzięki za cenne rady wniosek z tego że chyba najlepiej wszystkie aplikacje wrzucać na SD i nie powinno być kłopotu z przepełnienem.Jak tylko dostane przesyłke i troche go ogarne postaram sie coS niecoś dodać na temat urządzonka ale widzę z komentarzy że chyba nie wiele będzie mu można zarzucić.

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
IPAQ 3715+BT 338 czy to dobry zestaw?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 05, 2005, 11:43:28 »
Nie wszystkie! Niektore programy uruchamiajace sie wraz z systemem (po miekkim resecie) np. wtyczki do ekranu Today, menadzery zadan itd powinny byc instalowane w pamieci RAM.

*

Offline HP3715

  • ***
  • 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT GO 750 Live / ip4 + TT Europe z HD Traffic Live
IPAQ 3715+BT 338 czy to dobry zestaw?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 08, 2005, 13:27:26 »
no i nie zmieniaj firmware.
ja w swojej nadgorliwosci to zrobilem i pojawily sie problemy.
teraz zupdateowalem do najnowszej wersji i zupelnie nie pamietam jak pol roku temu skonfigurowalem calosc by wszystko dzialalo.

teraz nawe AM nie widzi mojego gps bt...
mam nadzieje, ze znajde odpowiedzi na moje pytania w archiwum forum :(
--
pozdrawiam :-)

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
IPAQ 3715+BT 338 czy to dobry zestaw?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 08, 2005, 13:54:37 »
AM nie widzi GPSa? A BT menadzer go widzi?

*

Offline HP3715

  • ***
  • 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT GO 750 Live / ip4 + TT Europe z HD Traffic Live
IPAQ 3715+BT 338 czy to dobry zestaw?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 08, 2005, 20:18:38 »
chwilowo nie wiem, bo zrobilem hard reset po tym, jak po zmianie firmaware chcialem postawic wszystko w sposob mozna by powiedziec logiczny, chili z backupu.
ale to se ne da..

pelna instalka i konfiguracja od poczatku, bo sie siepie.
--
pozdrawiam :-)