zepsuty HTC HD2 - poproszę o pomoc, wywałka przy wgrywaniu ROM-u

  • 14 Odpowiedzi
  • 13020 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ja tak z innej beczki, trafiłem na ten wątek ponownie gdyż mi się HTC zpsuło (rom Storm by Lobuz_1) :(
Nie chce ładować baterii pomimo, że łączy się z kompem, czyli connection jest. No i od niedawna wyświetlacz zaczyna mieć fochy, po przejściu do blokady nie działa dotyk.

Do niedawna doładowywałm baterię przez drugiego Leo, ale po tych numerach z wyświetlaczem to już najwyższa pora na serwis. Normalnie nie mogłem się z Leo rozstać, pomimo, że pośród gadżeciarzy to już raczej obciach ;)

Chciałem wgrać oryginalny rom zanim do serwisu, no i mam problem, gdyż w "starych linkach"  jest tylko program do wgrywania ROMu z PC. Nie wiecie może gdzie można pobrać rom w formie spakowanego "ruu_signed.nbh" ??

Jakoś bez sprawnego "dotyku" mam opór przed upgreadem z PC i wolałbym nowy ROM z karty załadować... jak w tym
http://pdaclub.pl/forum/leo/faq-zmiana-romu-w-htc-hd2-leo/ wątku, tyle że linki się chyba przeterminowały bo nie mogę znaleźć paczki z ruu_sinde.nbh a jedynie ROMY wgrywane z PC, no chyba, że czegoś tu nie rozumiem...

Dzięki za pomoc bo już trochę czasu do śmieci bezowocnie wyrzuciłem.
pozdrawiam fanów "starego dobrego" :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2012, 15:30:05 wysłana przez rwachster »

*

Offline malylysy

  • ******
  • 2923
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: zepsuty HTC HD2 - poproszę o pomoc, ruu_sined.nbh skąd zassać
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2012, 17:28:14 »
Jeśli się nie mylę, to możesz wypakować zawartość pliku exe ( jeśli masz rom w takim formacie).
Zmień rozszerzenie na zip i po kłopocie.
W środku będzie plik nbh

If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

Odp: zepsuty HTC HD2 - poproszę o pomoc, ruu_sined.nbh skąd zassać
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2012, 18:20:04 »
jak już się wie to jest to proste... ;)
dzięki za rzeczową podpowiedź
pozdrawiam serdecznie :)

Połączone: Styczeń 08, 2012, 18:46:55
qrde, próbowałem już zarówno ze strony HTC, jak i tej sunnysoft i kicha

w obu wypadkach telefon mi wyświetla ekran bootloadera, wyskakuje napis "Serial" na białym, najniższym pasku (ekran podzielony na cztery kolorowe "pasy") i nic się nie dzieje...

karta świeżo sformatowana na fat 32kb i mimo to lipa, może na fat 16 zmienić bo już tracę cierpliwość
a miało być proste...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2012, 18:46:55 wysłana przez rwachster »

*

Offline malylysy

  • ******
  • 2923
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: zepsuty HTC HD2 - poproszę o pomoc, ruu_sined.nbh skąd zassać
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 08, 2012, 18:53:23 »
A zmieniłeś nazwę pliku na LEOIMG.nbh?
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

Odp: zepsuty HTC HD2 - poproszę o pomoc, ruu_sined.nbh skąd zassać
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 08, 2012, 19:29:56 »
leoimg.nbh ale chyba małe litery nie mają znaczenie.

Jak pogrzebie w pamięcie, to sobie przypomniałem, że kiedyś był taki problem z kartą 8GB, w robocie poszperam za oryginalną 2GB i zobaczymy... może pomoże, oby.

Tak czy inaczej, dzięki za zainteresowaniem problemem bliźniego :) normalnie dorzuce nadprogramowego "piątaka" do puszki WOŚP :)

*

Offline malylysy

  • ******
  • 2923
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: zepsuty HTC HD2 - poproszę o pomoc, ruu_sined.nbh skąd zassać
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 08, 2012, 20:02:56 »
Pewnie, że to wina karty!
Im mniejsza tym lepsza.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline Kirucha

  • ****
  • 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • gg# 904623
  • Sprzęt: HTC Leo, Desire, Wave-S8500
Odp: zepsuty HTC HD2 - poproszę o pomoc, ruu_sined.nbh skąd zassać
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 08, 2012, 20:24:54 »
Fakt im mniejsza tym lepsza, ale ważny jest system plików, jak nie odpali na FAT32, sformatuj kartę na FAT, wielkość liter nie ma znaczenia tak jak wyżej kolega napisał.

*

Offline andrus75

  • ****
  • 729
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Z2 Play
Odp: zepsuty HTC HD2 - poproszę o pomoc, ruu_sined.nbh skąd zassać
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 09, 2012, 07:48:18 »
Stawiam na system plików. Ja cały czas wgrywam z karty 8GB i bezproblemowo. Pozdrawiam

Odp: no to sobie pomogłem...
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 09, 2012, 09:35:14 »
Mała karta dała radę, ale :( zrobił się chyba większy PROBLEM

... Mam komunikat w bootloaderze "Upgrade ROM code error Please try again"...
później na chwilę wrzuca się "00028002", poniżej na chwilę pokazuje się "loading" na szarym tle, 2 sekundy później "not allow", nic się nie dzieje przez chwilę i znowu przechodzi do bootloadera no i znowu pierwszy komunikat "upgrade ROM code error. Please try again".

Rom zaczął się aktualizować, niby się wgrał, ale po wyciągnięciu baterii nie zaczął się instalować system.
Jak wyciągne baterię i go klasycznie włącze, mam komunikat "Software update failed. Please try again".

Rzecz się dzieje dla obu romów, tego ze strony HTC jak i z sunnsoft...

Czyżbym uwalił swojego LEO na amen ??? :(((((((((((( czy da się z tym coś jeszcze zrobić??

Połączone: Styczeń 09, 2012, 09:39:35
próbowałem jeszcze HR zrobić, niby poszedł, ale później to samo.... normalnie się poryczę chyba zaraz :(
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2012, 09:39:35 wysłana przez rwachster »

*

Offline Kirucha

  • ****
  • 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • gg# 904623
  • Sprzęt: HTC Leo, Desire, Wave-S8500
Odp: zepsuty HTC HD2 - poproszę o pomoc, ruu_sined.nbh skąd zassać
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 09, 2012, 10:51:53 »
tutaj masz listę, http://www.4shared.com/dir/22189940/b8552fa0/Shipped_Leo_ROMs.html
dopasuj coś i wgrywaj, może któryś zaskoczy i tylko z karty.

To jest folder z xdadev http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=577717 wiec bez obaw, zacznij od najniższego.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2012, 10:53:41 wysłana przez Kirucha »

Odp: zepsuty HTC HD2 - poproszę o pomoc, ruu_sined.nbh skąd zassać
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 09, 2012, 15:29:31 »
No to lipa, najnowsze ROM-y nie wchodzą.
Pobrałem za radą Kirucha najstarszy ROM z xda i ciągle mam ten sam komunikat. Nic sie nie zmieniło niezależnie od softu wgranego na kartę...

BootLoader wygląda jak poniżej:



i tak wygląda niezależnie od ROM-u wgranego na kartę...

jakieś pomysły ???

może znacie adres gdzie mógłbym mojego Leosia wysłać by odpłatnie zrobili z nim porządek... zanim go wyślę na gwarancję? A może w takim stanie się da, gdybym ich poinformował, że taki patent mi się porobił kiedy wgrywałem oficjalnego ROM-a. Są w stanie rozpoznać co tam wcześniej siedziało?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2012, 15:31:57 wysłana przez rwachster »

*

Offline mwas

  • 46
  • Sprzęt: Galaxy S4, HD2, MDA Compact V
Odp: zepsuty HTC HD2 - poproszę o pomoc, wywałka przy wgrywaniu ROM-u
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 09, 2012, 23:25:04 »
Widzę, że SPLa masz oryginalnego, wspominałeś również, że de facto oficjalny ROM się również załadował, więc nie certol się z tym tylko ślij go na gwarancji  :wink: W zasadzie, to dużo nie skłamiesz: wgrywałeś najnowszy ROM i po jego wgranu telefon się wywalił  :grin:

*

Offline malylysy

  • ******
  • 2923
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: zepsuty HTC HD2 - poproszę o pomoc, wywałka przy wgrywaniu ROM-u
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 09, 2012, 23:35:38 »
Ale daj znać, czy serwis to "kupił" i jak poszło. Każdego z nas może spotkać taki kłopot... Oby nie.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline Kirucha

  • ****
  • 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • gg# 904623
  • Sprzęt: HTC Leo, Desire, Wave-S8500
Odp: zepsuty HTC HD2 - poproszę o pomoc, wywałka przy wgrywaniu ROM-u
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 10, 2012, 14:30:15 »
Nie chodzi o najstarszy ROM, a o dopasowanie ROMu, jeżeli wiesz na 100% z jakiej dystrybucji jest twój ROM to wgrywasz to co "prawdopodobnie" zaskoczy.
Code ERROR może oznaczać brak zgodności. Masz SPL 3.03 czyli najwyższe, póki masz bootloadera masz szanse..
Teraz bym zrobił tak, odpal w trybie bootloadera i wgraj HSPL 2.08, zaciagnij jakis gotowany ROM i próbuj go wgrać z kompa.
1. Task, 2. Radio, 3. ROM, wszystko wgrywaj bez karty sim i karty pamieci. Jak coś sie zatrzyma, wyjmij baterie i właź do bootloadera, sprawdzaj jakie masz SPL. Jak bedzie HSPL wgrywasz ROM z karty i co raz niższy, przykładowo 1.66 wwe. Jak bedzie HSP wgrywaj gotowany kablem.

Odp: zepsuty HTC HD2 - poproszę o pomoc, wywałka przy wgrywaniu ROM-u
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 10, 2012, 16:38:25 »
@Kirucha jeszcze raz dzięki stary za dobre chęci i chwilę czasu, ale jak sugerują mwas i malylysy (również dzwięki wielkie :) ) po prostu poślę go do serwisu pisząc, że miałem problem z ładowaniem i dotykiem, dlatego chciałem wgrać najnowszy ROM i się zepśiuło... ;)

Jeszcze raz chłopaki WIELKIE DZIĘKI, lubię i cenię to forum, właśnie za chęć niesienia pomocy w miejsce tak popularnych "wyszukaj sobie", "znowu...", "rtfm" i tym podobnych...

Spasiba rjebiata, jak się historia z serwisem skończy, oczywiście napiszę, może sie komuś przyda...

pozdrawiam serdecznie :)

ps. nie ma tego złego... właśnie jedzie do mnie HTC Sensacja i aż mnie paluch świeżbią... ;) Ciekawe jak bezbolesna będzie przesiadka na Andka...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2012, 16:43:25 wysłana przez rwachster »