Wybudzanie telefonu i brak możliwości restartu/wyłączenia

  • 11 Odpowiedzi
  • 6771 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wybudzanie telefonu i brak możliwości restartu/wyłączenia
« dnia: Sierpień 07, 2011, 19:44:37 »
Witam,
Od paru dni borykam sie z problemem, który jest troche irytujący, mianowicie kiedy próbuje wybudzić telefon naciskając prawą słuchawkę, ekran główny i suwaczek są niekatywne, a kiedy nacisne inny dowolny klawisz wszystko działa.
Niby mały problem ale jest też druga kwestia: nie mogę wyłączyć telefonu lub go zrestartować ponieważ kiedy przytrzymuje prawą słuchawkę menu jest nieaktywne (nie reaguje). Jedyne wyjście - wyjąć baterię :/
Używałem softu blackSideDown v3.2.23152 [08.01.2011], zrobiłem soft reset - to samo, hard reset - to samo, wyczyściłem taskiem i wgrałem radio i rom na nowo - to samo. Ściągnałem soft AMIGAnTOMEK Sense 2.5 WM 6.5 build 29020 v6 - i to samo (ponad to słysze jakis bełkot kiedy do kogos dzwonie ale to już inna kwestia).

Czy ktoś wie co mogę zrobić by wszystko wróciło do normy? Nic nawet nie instalowałem ostatnio na telefonie, tylko dzwoniłem i słuchałem mp3 i można powiedzieć że "samo się zrobiło" :/

Prosze o pomoc!

Odp: Wybudzanie telefonu i brak możliwości restartu/wyłączenia
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 08, 2011, 10:25:57 »
A czy w jakiejś sytuacji ten przycisk Ci wogóle działa? Bo może to kwestia sprzętowa - i przycisk do wymiany.

Odp: Wybudzanie telefonu i brak możliwości restartu/wyłączenia
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 08, 2011, 13:42:28 »
A czy w jakiejś sytuacji ten przycisk Ci wogóle działa? Bo może to kwestia sprzętowa - i przycisk do wymiany.

naciskając prawą słuchawkę wyświetlacz się odpala tylko nie jest aktywny, nie moge przesunąc suwaka, tak samo gdy przytrzymam dłużej prawą suchawkę by wyłączyć telefon wyświetla mi się lista i oczywiście nic nie moge tapnąć bo nie reaguje. Kiedy dzwonie do kogoś wybierając kontakt z książki po zakończeniu rozmowy wyświetla sie standardowo szczegóły kontaktu do którego dzwoniłem i tutaj ekran już w ogóle nie reaguje, trzeba znowu przycisnąć prawą słuchakwę i wybudzić na nowo dowolnym innym przyciskiem... troche to pogmatwane...

EDIT: może zrobić flash czy coś takiego? czy to nie ma większego znaczenia?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2011, 13:46:07 wysłana przez treach90 »

Odp: Wybudzanie telefonu i brak możliwości restartu/wyłączenia
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 08, 2011, 16:01:33 »
Hmm, dziwne, że wgranie nowego ROM-u nie pomogło. Proponuję zrobić tak: wgrać oryginalny ROM (oczywiście najpierw wyszyścić taskiem), a jeśli problem będzie nadal występował - oddać do serwisu aparat (jeśli jest na gwarancji).

Odp: Wybudzanie telefonu i brak możliwości restartu/wyłączenia
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 08, 2011, 16:23:46 »
Hmm, dziwne, że wgranie nowego ROM-u nie pomogło. Proponuję zrobić tak: wgrać oryginalny ROM (oczywiście najpierw wyszyścić taskiem), a jeśli problem będzie nadal występował - oddać do serwisu aparat (jeśli jest na gwarancji).

eh żebym ja to miał ten oryginalny rom :/
Gwarancja jest, a nie będzie problemu z gwarancją w związku z tym, że wgrywałem nowszą wersje radia?

Odp: Wybudzanie telefonu i brak możliwości restartu/wyłączenia
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 08, 2011, 16:36:40 »
Nie, w oryginalnym Romie jest i oryginalne radio, więc po tamtym nie będzie śladu. A oryginalny jak znaleźć - było na forum:) (chociażby tutaj: http://pdaclub.pl/forum/romy-do-leo/spis-polskich-romow-dla-htc-hd2/ )
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2011, 16:40:47 wysłana przez chelek666 »

Odp: Wybudzanie telefonu i brak możliwości restartu/wyłączenia
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 08, 2011, 18:56:27 »
Nie, w oryginalnym Romie jest i oryginalne radio, więc po tamtym nie będzie śladu. A oryginalny jak znaleźć - było na forum:) (chociażby tutaj: http://pdaclub.pl/forum/romy-do-leo/spis-polskich-romow-dla-htc-hd2/ )

sęk w tym, że byłem już na FAQ i na stronce Sunnysoft'u (ponieważ mam telefon z Orange) i jest tam oprogramowanie tylko dla telefonów w T-Mobile, nie mają żadnego archiwum rom'ów, a sam niestety nie pamiętam jaki miałem kiedy go dostałem (wziałem chyba w październiku-listopadzie 2010 roku)


EDIT: chyba znalazłem :) RUU_Leo_HTC_WWE_EastEurope_1.66.479.2_Radio_CRC_Signed_15.32.50.07U_2.07.51.22_2_Ship.exe

Połączone: [time]Sierpień 09, 2011, 02:19:33[/time]
zainstalowałem - dziala. chciałem zgrac sposzlczenie - wystapił błąd, nic sie nie zmieniło w języku ale za to klawisz raz działa a raz nie...:/ wczesniej tez zgrałem soft bez spolszczenia i bylo ok wiec zgralem ugotowany - po tym nie dzialało.

kurde i co teraz?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2011, 02:20:52 wysłana przez treach90 »

Odp: Wybudzanie telefonu i brak możliwości restartu/wyłączenia
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 09, 2011, 14:18:40 »
Moim zdaniem powinieneś wgrać ROM ze strony http://firma.sunnysoft.cz/htc/ i stamtąd też pliki językowe. Może gryzie Ci się nakładka językowa z tą wersją ROM-u.

Odp: Wybudzanie telefonu i brak możliwości restartu/wyłączenia
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 11, 2011, 19:51:19 »
Moim zdaniem powinieneś wgrać ROM ze strony http://firma.sunnysoft.cz/htc/ i stamtąd też pliki językowe. Może gryzie Ci się nakładka językowa z tą wersją ROM-u.

Chodzi o to, że mam telefon w Orange w związku z tym mój PN jest ten sam co na stronie sunnysoftu LIMITATION PN: 99HJZ022-00 - więc nie mogę tego zainstalować. :/

Jeszcze jedno amatorskie pytanie ale nie wiem do końca jak to jest z tym FAQ... czy jak zrobie Taska i wgram ten oryginalny rom jeszcze raz to nie będzie lipy kiedy będe chciał oddać telefon na gwarancję? czy HARDSPL zniknie? w FAQ piszą tylko o przywracaniu fabrycznego spl a to dotyczy tylko tej drugiej metody wgrywania ugotowanych romów przez sspl, prawda?

Połączone: Sierpień 12, 2011, 15:00:48
teraz już żaden klawisz nie działa i nie mogę niczym odblokować telefonu :( jedyna możliwość - HR
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2011, 15:00:48 wysłana przez treach90 »

*

Offline MiruK

  • *
  • 68
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybudzanie telefonu i brak możliwości restartu/wyłączenia
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 21, 2011, 22:54:12 »
mam identyczny problem, jak wybudze telefon prawą słuchawką ekran się zaświeci ale nie działa dotyk, wystarczy że go wygaszę i wybudzę innym przyciskiem i wszystko działa OK, już się zaczynam martwić bo na telefon nie mam gwarancji:(

Zainstalowałem i używam juz 2 dni androida i na nim przeważnie po wybudzeniu telefonu powerem dotyk działa,ale czasami też nie zaskoczy, na WM tylko czasami działa, wygląda to tak jakby wadliwy był ten przycisk i właczał tylko ekran a nie właczał dotyku, hmmm dziwne to troche :(
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2011, 22:07:50 wysłana przez MiruK »
HD2 + NexusHD2-Gingerbread_V3.2a_NAND_(Android-2.3.7)

*

Offline brutu

  • 15
Odp: Wybudzanie telefonu i brak możliwości restartu/wyłączenia
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 04, 2011, 14:53:21 »
UP - mam to samo, od niedawna, wcześniej wszystko było ok.

Znalazł ktoś jakiś rozwiązanie?
HTC Diamond
ROM DI2[Sense2.1]
Radio 1.17.25.09

*

Offline MiruK

  • *
  • 68
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybudzanie telefonu i brak możliwości restartu/wyłączenia
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 10, 2011, 11:22:14 »
Tak znalazł, poczytaj tu: http://pdaclub.pl/forum/leo/problem-z-hd2-pomocy/
Niestety masz ekran do wymiany
HD2 + NexusHD2-Gingerbread_V3.2a_NAND_(Android-2.3.7)