samoczynny HR po zawieszeniu się Leo.

  • 10 Odpowiedzi
  • 10726 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline djdarkness

  • *
  • 69
  • Sprzęt: HTC HD2 -> Samsung Galaxy S 4 GT-I9505 ZWANEE
samoczynny HR po zawieszeniu się Leo.
« dnia: Lipiec 03, 2012, 23:44:29 »
Witam. Mam  Rom od Elminstra ... , który pomógł mi wgrać prawie, że dwa lata temu kolega z naszego forum KIRUCHA. Rom mam wgrany w wersji blacksidedown 1.15.23569PLK wersja radia 2.10.50.28_2    Zdarza mi się to ostatnio dosyć często. Zaczęło się to od tego, że zaczął wpierw resetować się tylko przy włączonej AM. Później Przy włączonej AM zawieszał mi się do takiego momentu, że gdy wyjąłem baterię i włożyłem spowrotem, to zaczynał działać. Teraz jest już w takiej sytuacji, że podczas normalnego użytkowania np. chcę wejść w skrót na pulpicie typu Eksplorator plików i wyskakuje mi wiadomość o niemożności znalezienia skrótu. Robię mu SR i telefon zamiast zrobić SR robi samoczynnie HR. Mam obecnie windows 7 i nie wiem czy mogę wgrać na win 7 inny rom i inne radio. W dodatku na win7 nie chce mi działać Active Sync, ani też centrum obsługi urządzeń z systemem windows. Ma ktoś jakiś pomysł? Przejrzałem wszystkie romy jakie tutaj są udostępnione i chciałbym postawić na rom BLUTUSA o nazwie BlueDragon 1.05 RC3 V4 PLK BLACK z dnia 2010.10.20 . Czy to dobry wybór? Pozdrawiam.
Samsung Galaxy S 4 GT-I9505ZWANEE 1,9 GHz :)

*

Offline Sempron

  • **
  • 137
  • Płeć: Mężczyzna
  • Windows Mobile 6.5
  • Sprzęt: Asus P320, Samsung Omnia, HTC HD2
Odp: samoczynny HR po zawieszeniu się Leo.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 04, 2012, 10:56:57 »
Jeżeli udało Ci się zainstalować w jakiś sposób Active Sync to w pierwszej kolejności go usuń. W systemie Windows 7 oczywiście można zmieniać radio i romy. Do synchronizacji Leosia z komputerem w tym systemie służy Windows Mobile Device Center, który w większości przypadków trzeba doinstalować ze strony Microsoft. W niektórych romach, do prawidłowego działania połączenia HD2 z PC należy wyłączyć w zakładce"USB do PC">"ActiveSync" - "Uruchom szybszą synchronizację danych". W obecnej chwili używam romu MeLoN-HD2 21916_PL_PLK i nim nie ma to żadnego znaczenia.
Problemy z zawieszaniem urządzenia mogą być też spowodowane uszkodzeniem Leosia, karty pamięci lub karty SIM.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2012, 11:00:08 wysłana przez Sempron »

*

Offline djdarkness

  • *
  • 69
  • Sprzęt: HTC HD2 -> Samsung Galaxy S 4 GT-I9505 ZWANEE
Odp: samoczynny HR po zawieszeniu się Leo.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 04, 2012, 22:13:05 »
żeby zainstalować inny rom teraz to nie wiem co dokładnie musialbym zrobić. Czy to tak samo jak w windowsie XP się robi?tematów na tym forum sporo, a ja już nie wiem gdzie szukać :/ Odhaczyłem te połączenie tak jak napisaleś. Telefon się połączył bez problemu. Nie wiem nawet co i jak  robić. Mam tylko w historii gg napisane jak mi kolega pisał co mam po kolei zrobić, że jakiś task itd że trza wgrać. ale co i jak z tymi romami teraz to nie wiem. Ciężko mi co kolwiek samemu zrobić. Tym bardziej, że za granicą jestem :/ chciałbym załadować na pokład Leo ten rom : BlueDragon 1.05 RC3 V4 PLK BLACK z dnia 2010.10.20
http://rapidshare.com/files/426221179/BlueDragon_20.10.2010_v4.rar z tego tematu : http://pdaclub.pl/forum/romy-do-leo/(rom)(plk)(wm-6-5-x-25020)-bluedragon-1-00-black-(2010-08-01)/
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2012, 22:16:34 wysłana przez djdarkness »
Samsung Galaxy S 4 GT-I9505ZWANEE 1,9 GHz :)

*

Offline Sempron

  • **
  • 137
  • Płeć: Mężczyzna
  • Windows Mobile 6.5
  • Sprzęt: Asus P320, Samsung Omnia, HTC HD2
Odp: samoczynny HR po zawieszeniu się Leo.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 05, 2012, 17:42:29 »
Procedura wgrywania nowego romu w systemie Windows7 odbywa się dokładnie tak samo jak w XP (różnica- w XP telefon z komputerem łączy się przy pomocy ActiveSync, w Windows 7 jest to Windows Mobile Device Center, który jak rozumiem, masz już zainstalowany). W temacie, którego skrót podałeś kolega Kirucha pisze:

Żeby była jasność:
1. Task29 provided by doloop
2. Task29 provided by doloop
3. Radio_2_10_50_28_2
4. 2010.08.01-ROM_HTC_HD2_WM6.5.x_PLK_BlueDragon_1.00_BLACK
5. HR bez konfiguracji
6. HR bez konfiguracji
7. Wkładam kartę sim oraz kartę pamięci (sprawdzam czy nie zostało aplication data, program files itp) i robie ostatni HR juz z konfiguracją


Więcej wskazówek przy zmianie romu
http://pdaclub.pl/forum/leo/faq-zmiana-romu-w-htc-hd2-leo/

*

Offline djdarkness

  • *
  • 69
  • Sprzęt: HTC HD2 -> Samsung Galaxy S 4 GT-I9505 ZWANEE
Odp: samoczynny HR po zawieszeniu się Leo.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 06, 2012, 11:41:05 »
Okey. Wczoraj powalczyłem i wszystko ładnie poszło :) Martwi mnie problem z tym, że  radio rom który wgrałem jest chyba trochę niedobry, gdyż WI-Fi co chwilę traci połączenie. Czy mógłbym ewentualnie wgrać tamto radio? Tamto było 2.10.50.28_2. Zapewne gdybym miał wgrać ten drugi radiorom to musiałbym powtórzyć całą instalację od nowa? Z góry dzięki za pomoc :)
Ps. Zapomniałem dodać, że AM nie dodaje mi skrótu i muszę ją uruchamiać z poziomu eksploratora plików :( a total comander nie chce mi się zainstalować :/
Samsung Galaxy S 4 GT-I9505ZWANEE 1,9 GHz :)

*

Offline Sempron

  • **
  • 137
  • Płeć: Mężczyzna
  • Windows Mobile 6.5
  • Sprzęt: Asus P320, Samsung Omnia, HTC HD2
Odp: samoczynny HR po zawieszeniu się Leo.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 06, 2012, 20:55:32 »
Zmiana samego radia nie powoduje zmian w romie. W celu utworzenia skrótu w Start, uruchom Eksplorator plików, skopiuj plik uruchamiający Automapę (wm5Am.exe), przejdź do katalogu Windows>Menu Start i wklej skrót do tego pliku. Możesz potem zmienić nazwę utworzonego skrótu na bardziej ludzką np. Automapa.

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: samoczynny HR po zawieszeniu się Leo.
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 06, 2012, 22:09:33 »
Szukał bym problemu gdzie indziej.
Z poziomu MTTY sprawdź czy nie masz bad bloków, ewentualnie sformatuj pamięć i dopiero wgraj RMO, wiele kiepskich romów nadpisuje tylko pamięć nie formatując jej.
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline Sempron

  • **
  • 137
  • Płeć: Mężczyzna
  • Windows Mobile 6.5
  • Sprzęt: Asus P320, Samsung Omnia, HTC HD2
Odp: samoczynny HR po zawieszeniu się Leo.
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 06, 2012, 22:25:18 »
Szukał bym problemu gdzie indziej.
Z poziomu MTTY sprawdź czy nie masz bad bloków, ewentualnie sformatuj pamięć i dopiero wgraj RMO, wiele kiepskich romów nadpisuje tylko pamięć nie formatując jej.

Myślę, że Task29 już to załatwił.

*

Offline zupa9872

  • **
  • 118
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TP2(t7385), HTC HD2, blackstone
Odp: samoczynny HR po zawieszeniu się Leo.
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 08, 2012, 18:56:36 »
Radio mozesz wgrac bez Tasaka ale co do zasiegu to moze byc problem z blaszkami na pltce telefonu, moga sie nie laczyc i to moze byc problem..

*

Offline djdarkness

  • *
  • 69
  • Sprzęt: HTC HD2 -> Samsung Galaxy S 4 GT-I9505 ZWANEE
Odp: samoczynny HR po zawieszeniu się Leo.
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 09, 2012, 20:59:50 »
Nie no... Zasięg był inny przed wgraniem innego radia. Wgrałem to co poprzednio było zobaczymy jak będzie :)
Samsung Galaxy S 4 GT-I9505ZWANEE 1,9 GHz :)

*

Offline zupa9872

  • **
  • 118
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TP2(t7385), HTC HD2, blackstone
Odp: samoczynny HR po zawieszeniu się Leo.
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 10, 2012, 09:43:23 »
Aha no to faktycznie moze byc problem w oprogramowaniu:) 2.15 jest wedlug mnie najlepsze do wszystkich 3 zasiegow(gps, wifi, gsm) ale co komu pasuje:)