Zakup BB 9700

  • 76 Odpowiedzi
  • 21442 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline stolar3k

  • *
  • 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry 9800Torch&HTC Diamond
Odp: Zakup BB 9700
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 19, 2011, 00:19:54 »
Witam
Chyba natrafiłem na dobry wątek, przynajmniej mam taką nadzieję. Więc zacznę od początku.

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem telefonu firmy Blackberry a konkretnie chodzi mi o  model 9700. Nigdy nie miałem do czynienia z telefonami tej firmy, dlatego też przed podjęciem decyzji chciałbym zdobyć kilka informacji na temat tych urządzeń i oprogramowania.

Dodam jeszcze że miałem urządzenia z win mobile, aktualnie posiadam Motorole Milestone i Nokie E63. Każdy z tych systemów ma swoje plusy i minusy. Zakup kolejnego urządzenia chciałbym zrobić w pełni świadomie znając wszystkie pozytywne jak również negatywne aspekty pracy na nim.

Jeśli chodzi o stronę sprzętową urządzenia to powinno posiadać wytrzymałą baterię, która wytrzyma przynajmniej dwa dni pracy z urządzeniem. Szybki dostęp do internetu. Ekran wielkości 2,4 czy 2,5cala w zupełności mi wystarcza.

Ok to może przejdę do pytań:
   Internet
1.Poczta e-mail
Posiadam skrzynki na Gmail i Interii, z których często korzystam. Wiem że aby w pełni wykorzystać Blackberry trzeba mieć wykupioną usługę BIS. A jeśli takowej nie mam czy nadal poczta będzie w pełni funkcjonalna czy jest jakiś zamiennik do poczty systemowej, który będzie również działał tak sprawnie.

2.Łączność internetowa.
Chodzi mi głównie o to aby programy łączyły się same przez dostępne połączenie (w Nokii każdy program pyta się w jaki sposób ma połączyć się z siecią internet. To rozwiązanie jest bardzo irytujące), tak jak ma to miejsce w androidzie czyli każdy program łączy się przez internet przez dostępny protokół. Jeśli włączę wi-fi to automatycznie transmisja danych przez sieć komórkowa jest przerywana i wszystkie programy łączą się automatycznie przez dostępną sieć wi-fi.

3.Kolejna rzecz czy można w telefonie z poziomu oprogramowania wyłączyć pobieranie danych jeśli telefon jest w roamingu (android ma taką opcję)

4.Czy można włączać na sztywno sposób łączenia się telefonu z siecią chodzi mi o przełączanie między 3G a GSM

5.Kolejna rzecz czy jest jakiś program dzięki któremu będę mógł blokować dostęp do internetu w win mobile był No Data w Androidzie mam  APNDdroid. Czy jest podobny program na blackberry? Jeśli tak jak się nazywa.

6.Interesuje mnie jeszcze dostępność programu typu tapatalk (fora internetowe) czy jest coś takiego dostępnego na urządzenia RIM

7.BIS- nie mam możliwości wykupienia tej usługi [mam numer w Play]. Czy bez wykupionego BIS-u posiadając odpowiedni pakiet danych Urządzenie będzie miało pełną funkcjonalność, na temat której czytałem w niejednym wątku.

   Biuro
8.czy jest w systemie wbudowana aplikacja do obsługi plików Word Excel lub/i plików OpenOffice zależy mi na edycji takich plików ewentualnie możliwość odczytywania tego typu plików.

   Synchronizacja
9.Jak widoczne są SMS czy jako pojedyncze wiadomości czy może jako wątki. Zależy mi żeby były wyświetlane jako wątki

10.zależy mi bardzo na prostym zapisywaniu wiadomości SMS do pliku Word najlepiej cały wątek wysłane i odebrane. W Motoroli i Nokii jest taka możliwość i bardzo na tym mi zależy

11.Czy telefon może zsynchronizować kontakty telefoniczne z skrzynką Google. Nokia niby ma taką możliwość ale jeszcze nie udało mi się wykonać synchronizacji kalendarza e-mail i kontaktów z telefonem a próbowałem na trzech różnych modelach. Z WinMo całkiem sprawnie to poszło

A tak z innych rzeczy to czy jest program skype bądź gg na Blackberry. I jakiś sensowny menadżer plików

Więcej pytań jak na razie nie mam bo znalazłem odpowiedzi na nie [nawet zacząłem czytać instrukcję do 9700 żeby mieć jakieś większe pojęcie o sprzęcie i systemie]. Czekam na odpowiedzi wasze jeśli taki temat był to proszę podać link do niego, jeśli jest to gdzieś na innym forum również proszę o odsyłacz a nie odpowiedzi typu poszukaj w Google.

Z konkretne odpowiedzi które pomogą dokonać mi wyboru z góry dziękuję.
Było: MDA Compact IV-> HTC Touch Pro Rom Win 6.1 Org En ->HTC Diamond -> Nokia E51 -->Nokia E63 ->Motorola Milestone->Palm Pre--> Blackberry 9700-> BB 9800Torch Przez chwilę Blackberry 8520

Jest & HTC Diamond WŻDY

*

notosiup

Odp: Zakup BB 9700
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 19, 2011, 20:15:01 »
Olbrzymia wiekszosc pytan, ktore zadales ma juz odpowiedzi na forum. Wystarczy poszukac, najlepiej zaczynajac od przyjlejonych watkow. Mam jednak dobry dzien i zamiast ochrzaniac odpowiem na pytania :)
1. Jest zamiennik. Dla gmaila gmail app w javie. Nie wiem czy shangmail obsluzy interie, nigdy nie korzystalem
2. Programy lacza sie przez wifi jak jestes w zasiegu, ale trzeba uwazac, bo nie bedzie ostrzezenia gdy polaczenie przejdzie na tcp. Duza czesc programow pozwala w opcjach wybrac przez co ma sie laczyc z netem.
3. Mozna
4. Mozna
5. Nie ma bo nie trzeba. Szczegoly masz w przyklejonym watku.
6. Nie wiem
7. Pelnej funkcjonalnosci nie bedzie, ale nie bedzie tez biedy. Bedzie trzeba poszukac programow zamiennikow - przegladarki dzialaja, poczte sprawdzisz, gg jest, skype jest, twitter, facebook (jakas starsza wersja) itp. Problemem moze byc za to duet bb + play jako siec. Sporo mozna sie naczytac w internecie jakie problemy maja ludzie w playu z bb. Mozna jednak sie uzbroic w cierpliwosc. Za jakis czas play bedzie mial w ofercie bis wiec sytuacja powinna ulec poprawie.
8 jest w standardzie docstogo. Odczyt plus edycja word excel powerpoint
9. Jako watki
10. Nie wiem. Nie wiem jak to sie odbywa w innych systemach. Nie wiem jak to widzisz i jak tego oczekujesz
11. Moze. Bis ma to w standardzie. Poczta plus kontakty plus kalendarz. Bez bis tez mozna po zainstalowaniu gsync
Menedzer plikow jest w systemie jest darmowe gg jest skype (im+ lite z czatem).
Tak jak napisalem na poczatku przeczytaj przyklejone watki albo kliknij na link w moim podpisie :)

*

Offline stolar3k

  • *
  • 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry 9800Torch&HTC Diamond
Odp: Zakup BB 9700
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 19, 2011, 21:23:01 »
Wielkie dzięki za szybką odpowiedź. Już prawie jestem pewien że chcę kupić ten terminal ale jeszcze czytam wątki. Rzeczywiście kilka pytań zadałem niepotrzebnie ale nie było w wątkach też jednoznacznych odpowiedzi a niestety nie mam aż tak dużo czasu żeby móc wszystko sprawdzić i przeczytać bo pracuję.

10. Jeśli chodzi o te smsy to w androidzie po podłączeniu urządzenia do komputera w programie Mobisynapse można w zakładce sms wyeksportować  wszystkie, pojedynczo bądź wątki konkretne  do pliku *.xls. W symbiane coś takiego robiłem z poziomu PCsuite ale w najnowszej wersji [Nokia Ovi Suite] opcja ta nie działa najlepiej. W winmo nie pamiętam jak to robiłem bo dosyć dawno to było.
11. No cóż w mojej podróży między platformami był to zawsze największy problem, abym miał kontakty w pełni zsynchronizowane ze wszystkimi informacjami jakie mam zapisane przy danym kontakcie. Jak na razie jedynie przez gmail udała mi się sztuka migracji. Ale tylko z winmo do androida. Niestety ale w nokiach mam zawsze jakiś błąd [Mail for Exchange] i synchronizują się tylko e-maile próbowałem na trzech różnych modelach i na żadnym nie udało mi się zsynchronizować kontaktów. Dlatego też zmieniając platformę chciałbym mieć pewność że uda mi się wszystko zsynchronizować, chyba że ktoś zna jakiś inny sposób na przenoszeni kontaktów.

Bardzo się cieszę że masz dobry humor i bardzo dziękuję za konkretne i rzeczowe odpowiedzi. Wątki przyklejone czytałem ale nie rozwiały one moich wątpliwości do końca dlatego zadałem te pytania.
Było: MDA Compact IV-> HTC Touch Pro Rom Win 6.1 Org En ->HTC Diamond -> Nokia E51 -->Nokia E63 ->Motorola Milestone->Palm Pre--> Blackberry 9700-> BB 9800Torch Przez chwilę Blackberry 8520

Jest & HTC Diamond WŻDY

*

notosiup

Odp: Zakup BB 9700
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 19, 2011, 23:35:02 »
nie mam dostepu do pc zeby sprawdzic te smsy.

W bb synchronizacja dziala z google bardzo dobrze.

Jak bedziesz zmienial terminal bb na nastepny to takie przejscie bedzie duuuzo latwiejsze niz w przypadku zmian na innych platformach. Google nie bedzie potrzebne :)  W desktop manager (taki odpowiednik ovi suite czy wczesniej pc suite dla nokii) wybierasz opcje zmiany terminala i przenosi na nowe urzadzenie wszystko lacznie z ustawieniami dzwonka, tapeta, wszystkimi wiadomosciami, kontaktami ustawieniami osobistymi a nawet zainstalowanymi aplikacjami. Zeby tego dokonac nie trzeba miec nawet tych samych wersji systemu :) mozna tak sie przesiasc z siedmioletniego terminala na najnowszy:)

*

Offline woof

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: różnie
Odp: Zakup BB 9700
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 20, 2011, 20:28:05 »
na większośc pytań odpowiedź jest jedna - tak.

Jeżeli shangmail nie będzie działał z interią to zawsze możesz przekierować pocztę na gmail(z dwóch kont w shangmailu i tak wiadomości będą ci wpadały do jednej skrzynki). Co do działania z siecią play - poszukaj na forum bb, ludzie przygotowali service booki(coś taj ustawienia) i wszystko im działa.


*

Offline stolar3k

  • *
  • 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry 9800Torch&HTC Diamond
Odp: Zakup BB 9700
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 09, 2011, 20:01:20 »
Witam
Po długich poszukiwaniach oraz sprawdzaniu innych sprzętów mobilnych zawitał u mnie Bold 9700. Wreszcie mam to co jest mi potrzebne, mam taką nadzieję :P W końcu telefon wytrzymuje mi dwa dni bez ładowania baterii a nie jak miałem do tej pory 6 godzin maksymalnie.
Co mi się podoba:
Wszystko po prostu działa nic się nie wiesza nic się nie restartuje żadne programy nie uruchamiają mi się w tle, tak jak miałem to na androidzie. Oczywiści BIS i oczywiście w MIX Play działa idealnie. Jak na razie nic do szczęścia mi nie brakuje.

Co mi się nie podoba:
Opera nie działa po BIS'e. Brak dedykowanego Skype i nadal mam problemy z GG.  Programy na BB są dużo droższe niż na Andka i jest mniej darmowych alternatyw :cry: Więcej rzeczy nie zauważyłem

Niedługo kończy mi się MIX zastanawiam się nad wzięciem 8520 przy przedłużeniu umowy jako drugi telefon do mojego 9700.
Było: MDA Compact IV-> HTC Touch Pro Rom Win 6.1 Org En ->HTC Diamond -> Nokia E51 -->Nokia E63 ->Motorola Milestone->Palm Pre--> Blackberry 9700-> BB 9800Torch Przez chwilę Blackberry 8520

Jest & HTC Diamond WŻDY

*

Offline woof

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: różnie
Odp: Zakup BB 9700
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 09, 2011, 21:45:32 »
daruj sobie 8250 - dorzuć lepiej do 9300 - ekran w 8250 mnie zabił...

no i gratuluje sprzętu - miałem dłuższą chwilę i sobie chwaliłem choć tak naprawdę to wolałem trackbal z np 9000;) teraz mam 9800 i jakoś powoli przywykłem

*

Offline stolar3k

  • *
  • 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry 9800Torch&HTC Diamond
Odp: Zakup BB 9700
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 09, 2011, 22:18:59 »
Właśnie porównywałem sobie parametry obu modeli i chyba jednak tak jak radzisz skuszę się na 9300. Ale nie ze względu na ekran, tylko na moduł gps i pamięć ram [5.0 os]. No ale jeszcze z miesiąc czy dwa mi zostały do końca umowy więc mam jeszcze czas żeby się nad tym zastanowić.
Jeśli chodzi o mnie to gładzik w Blackberry jest naprawdę świetny, niestety nie miałem do czynienia z trackballem. A to co jest jeszcze dla mnie na wielki plus to przyciski fizyczne nie to co w Motoroli Milestone czy też w innych smartfonach. W ogóle nie rozumiem tej mody na usuwanie wszelkich przycisków na szczęście Blackberry nie podąża tą drogą.
Było: MDA Compact IV-> HTC Touch Pro Rom Win 6.1 Org En ->HTC Diamond -> Nokia E51 -->Nokia E63 ->Motorola Milestone->Palm Pre--> Blackberry 9700-> BB 9800Torch Przez chwilę Blackberry 8520

Jest & HTC Diamond WŻDY

*

notosiup

Odp: Zakup BB 9700
« Odpowiedź #68 dnia: Lipiec 10, 2011, 19:41:39 »
daruj sobie 8250 - dorzuć lepiej do 9300 - ekran w 8250 mnie zabił...
9300 i 8520 mają ten sam ekran :) Opera działa po bis.

*

Offline stolar3k

  • *
  • 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry 9800Torch&HTC Diamond
Odp: Zakup BB 9700
« Odpowiedź #69 dnia: Lipiec 10, 2011, 22:49:16 »
9300 i 8520 mają ten sam ekran :) Opera działa po bis.

Nie wiem czemu ale jak ostatnio opery używałem na Blackberry to zniknęły mi pieniądze z kąta. Dobrze że mam w Mixie. Chyba że miałem jakąś dziwną wersję opery ale ściągnąłem tą najnowszą dostępną na ich stronie. A w ustawieniach przeglądarki nigdzie nie znalazłem ustawień dotyczących łączenia się opery z netem po BIS'ie
Było: MDA Compact IV-> HTC Touch Pro Rom Win 6.1 Org En ->HTC Diamond -> Nokia E51 -->Nokia E63 ->Motorola Milestone->Palm Pre--> Blackberry 9700-> BB 9800Torch Przez chwilę Blackberry 8520

Jest & HTC Diamond WŻDY

*

bartlomiejc

Odp: Zakup BB 9700
« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 11, 2011, 11:49:47 »
Opera na 100% działa po BIS. Ja mam wyłączone poakietowe przesyłanie danych i wspomniana przeglądarka działa bez problemów.

*

notosiup

Odp: Zakup BB 9700
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 11, 2011, 21:31:09 »
Z operą mini jest to dziwne, że jak ściągasz ją korzystając z wifi - działa po wifi, jak ściągasz korzystając z bis - działa po bis, jak po apn operatora - to po apn. Taka dziwna, niezrozumiała zależność.

*

Offline stolar3k

  • *
  • 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry 9800Torch&HTC Diamond
Odp: Zakup BB 9700
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 11, 2011, 21:53:16 »
Będę musiał w takim razie ściągnąć ją po Bis-ie nie pamiętam jak ją ściągnąłem za pierwszym razem wydaje mi się, że po APN Play. Spróbuję jeszcze raz i zobaczę co się stanie na szczęście dużo kasy na koncie mi nie zostało więc na spokojnie może ją zjeść opera.
Dzięki za radę.

Opera pobrana testy trwają jak na razie nic mi z konta nie zeszło.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2011, 22:07:56 wysłana przez stolar3k »
Było: MDA Compact IV-> HTC Touch Pro Rom Win 6.1 Org En ->HTC Diamond -> Nokia E51 -->Nokia E63 ->Motorola Milestone->Palm Pre--> Blackberry 9700-> BB 9800Torch Przez chwilę Blackberry 8520

Jest & HTC Diamond WŻDY

*

Offline cormacart

  • **
  • 123
  • Płeć: Mężczyzna
  • Cormac Mac Art
  • Sprzęt: HTC Polaris, Samsung Omnia Pro4
Odp: Zakup BB 9700
« Odpowiedź #73 dnia: Lipiec 24, 2011, 14:52:46 »
Z operą mini jest to dziwne, że jak ściągasz ją korzystając z wifi - działa po wifi, jak ściągasz korzystając z bis - działa po bis, jak po apn operatora - to po apn. Taka dziwna, niezrozumiała zależność.
to prawda czy moze urban legend? Pytam, bo uwielbiam szybkosc opery mini a BB podobaja mi sie od zawsze. Pozdrawiam.

*

Offline stolar3k

  • *
  • 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry 9800Torch&HTC Diamond
Odp: Zakup BB 9700
« Odpowiedź #74 dnia: Lipiec 24, 2011, 15:11:21 »
No cóż stwierdzam, że u mnie się sprawdziło to z Operą. Na samym początku ściągnąłem OperęMini poprzez apn operatora i niestety ale łączyło się tylko po tym apn i zżarło mi trochę kasy z konta. W tej chwili mam operę pobraną z neta przez InternetBrowser w ramach usługi BIS. Wszystko działa mi po Bis oraz Wi-Fi.
Jaki to trik z tą operą to nie wiem ale teraz działa mi po BIS a wcześniej nie działała w ten sposób. Najlepiej sprawdź to sam instalując ja w określony sposób i daj znać co ci wyszło z tego.
Pozdrawiam
Było: MDA Compact IV-> HTC Touch Pro Rom Win 6.1 Org En ->HTC Diamond -> Nokia E51 -->Nokia E63 ->Motorola Milestone->Palm Pre--> Blackberry 9700-> BB 9800Torch Przez chwilę Blackberry 8520

Jest & HTC Diamond WŻDY

*

Offline cormacart

  • **
  • 123
  • Płeć: Mężczyzna
  • Cormac Mac Art
  • Sprzęt: HTC Polaris, Samsung Omnia Pro4
Odp: Zakup BB 9700
« Odpowiedź #75 dnia: Lipiec 24, 2011, 15:40:59 »
Po Samsungu OP4 wiem, że następne urządzenie będzie musiało mieć dokładnie ten sam układ, więc jak pojawią się BB 9900 lub 9790 dokonam wyboru i dam znać (chyba że OS w wersji 7 ułatwi sprawę instalacji).
Pozdrawiam.

p.s.: choć przyznaję, że za plecami czai się troszeczkę Nokia E6...

*

Offline stolar3k

  • *
  • 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry 9800Torch&HTC Diamond
Odp: Zakup BB 9700
« Odpowiedź #76 dnia: Lipiec 24, 2011, 15:52:37 »
Dobra bo robi się trochę śmietnik w wątku.
Jeśli chodzi o nokię to bateria kiepsko trzyma. Gdzieś widziałem wideo testy, na których dotyk tak nie za bardzo działał i koleś często po dwa razy coś tam tapał na ekranie. Klawiatura w Nokii nie bardzo do mnie przemawia mój Blackberry ma wygodniejszą [Bawiłem się tą Nokią i jej klawiaturą w sklepie]. BB ma wygodniejszy układ klawiszy, przynajmniej 9700 którego posiadam.
Było: MDA Compact IV-> HTC Touch Pro Rom Win 6.1 Org En ->HTC Diamond -> Nokia E51 -->Nokia E63 ->Motorola Milestone->Palm Pre--> Blackberry 9700-> BB 9800Torch Przez chwilę Blackberry 8520

Jest & HTC Diamond WŻDY