BB nastpępcą E71

  • 11 Odpowiedzi
  • 3110 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline barek74

  • ***
  • 384
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: różnie to bywało, obecnieBB BOLD9900 i Galaxy SIII
BB nastpępcą E71
« dnia: Maj 10, 2009, 09:18:56 »
Witam!
Obecnie używam telefonu Nokia E71 bardzo udanego symbianowca z klawiaturką qwerty.
Myśle o przesiadce na BB- jaki model wybrać-szczególnie zależy mi na dostępie do WWW jeśłi by się dało lepszym niż w E71
barek ;-)

*

Offline fizol

  • Ekspert Blackberry
  • ***
  • 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • BlackBerry Addict
    • BBNews.pl
  • Sprzęt: Blackberry 9700/9520/9000/9530/ 8300/8310/ 7100/88
Odp: BB nastpępcą E71
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2009, 09:21:47 »
Odpowiedź jest tylko jedna i oczywista: Bold.
Większy ekran, większa rozdzielczość, lepsza jakość wykonania, większa elegancja, lepszy procesor, wbudowana pamięć.
No i jeśli chodzi o internet no to BIS BIS BIS BIS BIS BIS BIS BIS  ;)
"Dotknij ciemności – jakiż sens,
gdy palec wskaże tę czy inną.
Nie w tym cel życia, co w nim jest,
lecz w wierze w to, co być powinno."

Odp: BB nastpępcą E71
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 22, 2009, 09:33:18 »
Jeżeli jesteś klientem ORANGE to proponuje model 8900 nie BOLDA, ogólnie to to samo ale 8900 wspiera UMA czyli free calling (VOIP) rozdziałka i LCD ten sam co w 9000 BOLD

*

Offline miloszz

  • ***
  • 359
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BlackBerry, a w szufladzie: plamOne Treo 650, Tungsten|T2, palm m505
Odp: BB nastpępcą E71
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 22, 2009, 15:26:25 »
Jeżeli jesteś klientem ORANGE to proponuje model 8900 nie BOLDA, ogólnie to to samo ale 8900 wspiera UMA czyli free calling (VOIP) rozdziałka i LCD ten sam co w 9000 BOLD

łołoło.... nie mogę się zgodzić. Bold ma 3G. Rozdzielczość i wielkość ekranu również różne....
Jeżeli masz niepotrzebną plastikową osłonę do Tungstena T|T/T|T2, proszę, skontaktuj się ze mną.

*

Offline lux4

  • **
  • 225
  • Sprzęt: symb>bb>andro
Odp: BB nastpępcą E71
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 24, 2009, 10:03:59 »
Przegladarka BB nie obsluguje flash....

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: BB nastpępcą E71
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 24, 2009, 10:24:22 »
Za niedługo - przy updacie softu, ma być obsługa flasha :)

*

Offline lux4

  • **
  • 225
  • Sprzęt: symb>bb>andro
Odp: BB nastpępcą E71
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 24, 2009, 14:39:36 »
Kolejny minus BB to brak obslugi poczty bez BISa, brak nawigacji, brak fajnych gierek, programow malo i trudniej dostepne w porownaniu do symbiana, kiepski budzik.

Za to rozklada wszystkich na lopatki szybkoscia i obsluga kalendarza,sms itp :)
Mam BB,ale mimo wszystko wybralbym dzis E71 albo Omnie HD...

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: BB nastpępcą E71
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 24, 2009, 16:56:05 »
Jak brak obsługi poczty przez BIS - przecież przy BIS priorytetem jest poczta, a potem inne usługi :)

Brak nawi - no na to narzekałem na początku póki nie pojawił się Google Maps, za niedługo być może TomTom. Ale w porównaniu z Nokią to nie wiem co tu porównywać - i tu i tu Automapy nie ma :)

Brak fajnych gierek - potwierdzam - no tak, telefony dla biznesu i nastawione na max funkcjonalność funkcji telefonicznych, więc nikt się takimi pierdołami nie zajmuje - programiści mają bardziej pożyteczne rzeczy do roboty ;)

Jeśli chodzi o porównanie programów to już kiedyś o tym pisałem więcej tekstu - przy Symbianie musiałem pierwsze co zrobić to przeszukać sieć, by znaleźć programy umożliwiające takie funkcje, dzięki którym po prostu Symbiana można było zacząć używać - bo goła Nokia to padaka, nie potrafiłbym przejść z BB na serię E głównie przez Symbiana. To nie dla mnie - szukanie non stop softu, updaty i obserwacje co tam ostatnio wyszło na Symbiana...
W BB wszystko co potrzebne jest praktycznie w standardzie, do tego może się przydać czarna lista numerów - np. w darmowym BerryAddOn, reszta jest ściągana automatycznie kabelkiem USB przez Desktop Managera - wszystkie aktulizacje itd. Nie to co Nokia, że przy nowej wersji softu trzeba ją flashować, a na simlock są specjalne sposoby, podczas gdy w BB simlocka da się ściągnąć kabelkiem USB przy pomocy jednego ze standardowych programów do tych telefonów - zupełnie za darmo i bezstresowo w warunkach domowych :)
No - przez moje ponad 2 lata korzystania z BB zdarzyło mi się zainstalować kilka dodatkowych progsów - prócz BerryAddOn, takie jak: Google Maps (Latitude), Google Talk i kilka testów nawigacyjnych progsów zrobiłem. Nie widzę potrzeby szukania softu skoro wszystko jest max intuicyjne, rozbudowane i jak zauważyleś - szybkie, co w Nokiach jest niespotykane :)

*

Offline woof

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: różnie
Odp: BB nastpępcą E71
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 29, 2009, 18:30:29 »
przesadzasz... ja właśnie z BB 8900 przesiadłem się na e71 i jestem bardzo zadowolony.

Nie muszę mieć bisu - który to do exchenge jest mało funkcjonalny - za podobne pieniadze mam pakiet 500 mega i exchenge wykupiony np w ergonet.

co do oprogramowania to nie wiem co masz na myśli? przecież nokia jest dedykowana biznesowi ma pakiet office, czyta pdf - i tak samo jak BB nie potrafi wyformatować email jak jest w htmlu napisany, a jeżeli ktoś lubi kombinować to właśnie sobie szuka a w przypadku BB zazwyczaj nawet nie ma wyboru. Z szybkością działania hymm ja powiem że jest podobnie, BB też potrafi zaliczyć zwieche np przy jednoczesnym połączeniu, notatce i np szybkim przejściu do skrzynki email.

A internet... sory panowie ale jest to samo - tu java i tu;) (a w dodatku i tu nie ma dotyku i tu - swoją drogą dzięki Bogu)

nawigacja?;) tu też nokia jest lepsza bo po 1 jest tomtom(wiem wiem kupa), no i garmin(tu już nieco lepiej - zwłaszcza że AM nie znoszę(za gadulstwo, zawracanie gitary na prostej drodze i za polityke z poi).

Także jak dla mnie E71 jest dużo lepszym wyborem

*

Offline fizol

  • Ekspert Blackberry
  • ***
  • 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • BlackBerry Addict
    • BBNews.pl
  • Sprzęt: Blackberry 9700/9520/9000/9530/ 8300/8310/ 7100/88
Odp: BB nastpępcą E71
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 29, 2009, 18:49:52 »
Jak to nie obsluguje maili w HTML? Ciekawe, bo moj Bold obsluguje, az milo.
Takie samo przegladanie internetu? Przy dwa razy mniejszej rozdzielczosci i mniejszym ekranie?
Napisane: Sierpień 29, 2009, 18:47:37
A pytanie, do ktoregos z 'wyzszych' postow: dlaczego aplikacje na BB sa trudniej dostepne niz na Symbiana? A na symbiana ile jest sklepow on-line gdzie mozesz zainstalowac program absolutnie bez udzialu PC?
"Dotknij ciemności – jakiż sens,
gdy palec wskaże tę czy inną.
Nie w tym cel życia, co w nim jest,
lecz w wierze w to, co być powinno."

*

Offline woof

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: różnie
Odp: BB nastpępcą E71
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 29, 2009, 22:06:32 »
Jak to nie obsluguje maili w HTML? Ciekawe, bo moj Bold obsluguje, az milo.
Takie samo przegladanie internetu? Przy dwa razy mniejszej rozdzielczosci i mniejszym ekranie?
Napisane: Sierpień 29, 2009, 18:47:37
A pytanie, do ktoregos z 'wyzszych' postow: dlaczego aplikacje na BB sa trudniej dostepne niz na Symbiana? A na symbiana ile jest sklepow on-line gdzie mozesz zainstalowac program absolutnie bez udzialu PC?

a czy formatuje Ci zawartość takiego mejla?

pewnie nie i są krzaki...

*

Offline fizol

  • Ekspert Blackberry
  • ***
  • 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • BlackBerry Addict
    • BBNews.pl
  • Sprzęt: Blackberry 9700/9520/9000/9530/ 8300/8310/ 7100/88
Odp: BB nastpępcą E71
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 29, 2009, 22:15:48 »
O coś takiego chodzi?



"Dotknij ciemności – jakiż sens,
gdy palec wskaże tę czy inną.
Nie w tym cel życia, co w nim jest,
lecz w wierze w to, co być powinno."