BIS

  • 4 Odpowiedzi
  • 2082 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline mourning

  • **
  • 221
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TyTN II-Orange, HTC HD2,HTC One X
BIS
« dnia: Wrzesień 23, 2009, 17:58:47 »
Mam pytanko.Czy istnieje jakas metoda korzystania z neta jesli mam wlaczona usluge BB BIS?Usluge mam wlaczona w sieci Orange a urzadzenie to HTC Kaiser.Maile ladnie odbiera wraz z zalacznikami ale jak probuje polaczyc sie z netem to zrywa polaczenie i laczy sie z APN operatora.Czytalem ze za pomoca przegladarki BlackBerry Browser da sie korzystac z neta.Prawda to?

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: BIS
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 23, 2009, 19:04:18 »
Tak, za pomocą przeglądarki BB da się korzystać z internetu w ramach BIS. Sprawdź swoje ustawienia: Options -> Advanced -> TCP, czy jest prawidłwo APN wpisany na blackberry.net i sprawdź też w opcjach przeglądarki czy masz ustawioną konfigurację BIS czy operatora.

*

notosiup

Odp: BIS
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 23, 2009, 22:55:04 »
bat, on ma kaisera. nie ma wiec mozliwosci zeby na czym poza bb korzystac z apn blackberry.net do przegladania www. pozostaje tylko push e-mail.

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: BIS
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 24, 2009, 15:31:41 »
Fakt, źle zintepretowałem jego post. No na Kaiserze odpada - BIS chodzi tylko w BB i w kilku modelach Nokii kiedyś był udostępniony - obecnie chyba tylko BB.

*

Offline fizol

  • Ekspert Blackberry
  • ***
  • 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • BlackBerry Addict
    • BBNews.pl
  • Sprzęt: Blackberry 9700/9520/9000/9530/ 8300/8310/ 7100/88
Odp: BIS
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 26, 2009, 02:18:33 »
Trochę to niedokładnie opisałeś:
BIS chodzi w Kaiserze bez problemów. W Nokiach - tylko starsze modele + kilka w miarę nowych, np. E90 (ale tylko na starszym sofcie).
Działa też, ale tragicznie na UIQ (P1i).

Usługa BIS nie oferuje darmowego internetu dla urządzeń nie pochodzących od RIM i korzystających z BlackBerry Connect. W przypadku tych urządzeń połączenie z internetem zawsze będzie sżło po APN operatora, przerywając połączenie BIS i ogólnie robiąc straszną kaszanę.

Cytuj
Czytalem ze za pomoca przegladarki BlackBerry Browser da sie korzystac z neta.Prawda to?
Prawda. Ale Ty nie masz BlackBerry Browser i nie możesz go mieć.
"Dotknij ciemności – jakiż sens,
gdy palec wskaże tę czy inną.
Nie w tym cel życia, co w nim jest,
lecz w wierze w to, co być powinno."