Usunęłam BBMessenger i mam problem

  • 24 Odpowiedzi
  • 8605 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Usunęłam BBMessenger i mam problem
« dnia: Lipiec 27, 2011, 11:00:04 »
Witam
Na początku zaznaczam że jestem typową dziewczyna która gubi się w tych wszystkich OS-ach, BIOS-ach i innych skrótach i angielskojęzycznych wyrażeniach dlatego tak ciężko mi samej znaleźć rozwiązanie mojego problemu. Dosłownie przed chwilą usunęłam ze swojego BB 8520 BBmessenger a wraz z nim zniknęło mi kilk ainnych ikonek, m-in. ta "Aplikacje" gdzie był i kalendarz i budzik itp., nie mam także żadnej z wgranych fabrycznie gier, okienka "Szukaj", "Pomoc" i jeszcze kilku innych. Nie wiem co mam teraz zrobić. Czy tego Messengera da się odzyskać? czytałam że można go pobrać i zainstalować ale nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić. Nie mam żadnego Pana który mógłby mi po móc Liczę na użytkowników Forum.
Pomóżcie!

*

Offline stolar3k

  • *
  • 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry 9800Torch&HTC Diamond
Odp: Usunęłam BBMessenger i mam problem
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 27, 2011, 13:00:53 »
Pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Po pierwsze w jaki sposób usunęłaś BBMessenger'a. Może po prostu go ukryłaś ponieważ jest taka opcja w menu.
Jeśli ukryłaś go to zrób tak wjedź w menu główne czyli przycisk ze znaczkiem BB musisz wcisąć. W menu głównym wciśnij jeszcze raz przycisk ze znaczkiem BB i z menu które się wyświetli zaznacz opcję "Pokaż wszystko". Myślę, że w tym przypadku może chodzić o to. Pozdrawiam i wracam do pracy
Było: MDA Compact IV-> HTC Touch Pro Rom Win 6.1 Org En ->HTC Diamond -> Nokia E51 -->Nokia E63 ->Motorola Milestone->Palm Pre--> Blackberry 9700-> BB 9800Torch Przez chwilę Blackberry 8520

Jest & HTC Diamond WŻDY

Odp: Usunęłam BBMessenger i mam problem
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 28, 2011, 08:50:51 »
Dziękuje za odpowiedź, dokładnie o to chodziło choć muszę się pochwalić że pokombinowałam sama i doszłam właśnie do tego Nie taki BB straszny jak się wydaje:) Ale Messengera faktycznie odinstalowałam z listy aplikacji, nie mam zamiaru go używać a wyczytałam gdzieś że w ten sposób uniknę możliwości niekontrolowanego wejścia do sieci.
Jeszcze raz dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam!

*

Offline stolar3k

  • *
  • 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry 9800Torch&HTC Diamond
Odp: Usunęłam BBMessenger i mam problem
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 28, 2011, 13:00:40 »
Ciesze się, że pomogłem. Ja na początku dzięki ej opcji pochowałem w menu ikonki i skróty, które nie były mi potrzebne.
Jeśli chodzi o połączenia z internetem to równie dobrze można to wchodząć kolejno w
"Menu" -> Konfiguracja -> Opcje -> Sieć komórkowa -> w tym menu "Usługi danych" Wyłącz.
Jeśli dobrze pamiętam to w tym momencie nie będzie można otrzymywać ani wysyłać MMS.
Jeszcze można w Opcjach -> Opcje zaawansowane -> Rejestr usług. Z tąd można wykasować wpisy odpowiedzialne za łączenie się z internetem. Ja korzystałem z tej opcji jak jeszcze nie miałem BIS-a wykupionego, teraz nie pamiętam dokładnie jak te wpisy się nazywały.
Pozdrawiam
Było: MDA Compact IV-> HTC Touch Pro Rom Win 6.1 Org En ->HTC Diamond -> Nokia E51 -->Nokia E63 ->Motorola Milestone->Palm Pre--> Blackberry 9700-> BB 9800Torch Przez chwilę Blackberry 8520

Jest & HTC Diamond WŻDY

*

Offline teshima

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB 9300 Curve BIS PLAY  PIN: 26AF6874
Odp: Usunęłam BBMessenger i mam problem
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 28, 2011, 13:05:40 »
Ale Messengera faktycznie odinstalowałam z listy aplikacji, nie mam zamiaru go używać a wyczytałam gdzieś że w ten sposób uniknę możliwości niekontrolowanego wejścia do sieci.

Przeciez BB Messenger to jedna z wielu zalet terminali BB! Jakies glupoty czytalas :(  Masz wykupiony BIS? Jesli nie to nie uruchomisz BBM, a co za tym idzie nie wejdziesz w sposob niekontrolowany do sieci a jezeli masz BIS to przeciez nie masz sie co martwic polaczeniami do sieci :)

*

Offline stolar3k

  • *
  • 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry 9800Torch&HTC Diamond
Odp: Usunęłam BBMessenger i mam problem
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 29, 2011, 08:22:43 »
Nie do końca się z tobą mogę zgodzić. Na początku moich przygód z Blackberry, jak jeszcze kontrolowałem to czy telefon łączy się z siecią zauważyłem, że w godzinach nocnych około co godzinę mam połączenie internetowe około 10kb. Do tej pory nie do końca wiem co to było, teraz już tych połączeń nie ma. Wtedy ktoś mi napisał, że terminal sprawdza czy są dostępne aktualizacje. Chociaż ja do końca nie jestem do tego przekonany. Nie dociekałem co to jest. Ale fakt faktem, bez BIS jeżynka jest trochę upośledzona. Chyba, że ktoś potrzebuje tylko dzwonić i wysyłać smsy, do tego też sprawdza się znakomicie. Ze względu na świetną klawiaturę i bardzo dobre radio GSM.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2011, 15:48:21 wysłana przez stolar3k »
Było: MDA Compact IV-> HTC Touch Pro Rom Win 6.1 Org En ->HTC Diamond -> Nokia E51 -->Nokia E63 ->Motorola Milestone->Palm Pre--> Blackberry 9700-> BB 9800Torch Przez chwilę Blackberry 8520

Jest & HTC Diamond WŻDY

*

Offline teshima

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB 9300 Curve BIS PLAY  PIN: 26AF6874
Odp: Usunęłam BBMessenger i mam problem
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 29, 2011, 09:24:18 »
To, ze telefon laczyl sie Tobie co godzine z siecia poza BIS to nie ma nic wspolnego z BBM. Wielu uzytkownikow BB skarzy sie na tego rodzaju polaczenia i mimo, ze do konca nikt chyba tak naprawde nie wyjasnil tego, to ja sklaniam sie ku temu, ze jest to wina uzytkownika (nieprawidlowa konfiguracja, aplikacje firm trzecich). U mnie takie rzeczy sie zdarzaja.
Co masz masz mysli piszac "radio GSM"??

*

Offline stolar3k

  • *
  • 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry 9800Torch&HTC Diamond
Odp: Usunęłam BBMessenger i mam problem
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 29, 2011, 10:02:52 »
Więc jeśli chodzi o te połączenia z netem to wydaje mi się, że było to na czystym systemie. Bo działo się to od samego początku jak miałem do czynienia z Blackberry (model 8520), i miałem świeżo sformatowany system.
Radio GSM - chodzi mi tu o moduł do obsługi gsm i oprogramowanie do obsługi sieci GSM. Rozwijając myśl to siła i stabilonść sygnału, jakość rozmów, czystość dźwięku, głośność rozmówcy, oraz brak zakłuceń. Pod tym względem jak dla mnie Blackberry to mistrzostwo. Miałem już do czynienia z kilkoma różnymi systemami i telefonami, z jeżynki jestem zadowolony najbardziej pod tym względem.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2011, 15:48:43 wysłana przez stolar3k »
Było: MDA Compact IV-> HTC Touch Pro Rom Win 6.1 Org En ->HTC Diamond -> Nokia E51 -->Nokia E63 ->Motorola Milestone->Palm Pre--> Blackberry 9700-> BB 9800Torch Przez chwilę Blackberry 8520

Jest & HTC Diamond WŻDY

*

Offline teshima

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB 9300 Curve BIS PLAY  PIN: 26AF6874
Odp: Usunęłam BBMessenger i mam problem
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 29, 2011, 10:12:53 »
Chodzi Ci o radio online, strumien audio? Ale to jest poza BIS :(  Nie uzywalem jeszcze na BB ale wczesniej sluchalem na Nokia E51 i chodzilo ladnie.

Odp: Usunęłam BBMessenger i mam problem
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 29, 2011, 10:18:21 »
nie mam jeszcze BIS i na razie nie zamierzam mieć, mam nieograniczony dostęp do komputera i choć zdaję sobie sprawę do czego można BB wykorzystać, to póki co to faktycznie używam go głownie w celach komunikacyjnych przez tel., sms, mms. Skonfigurowałam też wi-fi i to w zupełności mi wystarcza. "Usług danych" nie mogę  wyłączyć bo wtedy faktycznie tracę mms. Myślę że tak jak mam teraz jest już dobrze. Jeszcze pewnie sporo mam do odkrycia ale z każdym dniem BB coraz bardziej mi się podoba i chyba właśnie o to chodzi:)

*

Offline teshima

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB 9300 Curve BIS PLAY  PIN: 26AF6874
Odp: Usunęłam BBMessenger i mam problem
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 29, 2011, 10:31:12 »
Tez mam nieograniczony dostep do komputera i Internetu (zreszta chyba jak kazdy dzis) ale BIS w BB to taka wygoda, ze np. po przebudzeniu nie musze podchodzic do kompa zeby sprawdzic e-mails, forum, news itp bo moge to od razu zrobic na terminalu.
Jak bedziesz miec kiedys BIS to bedziej Jezyne odkrywac na nowo :)

*

Offline stolar3k

  • *
  • 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry 9800Torch&HTC Diamond
Odp: Usunęłam BBMessenger i mam problem
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 29, 2011, 10:44:04 »
nie mam jeszcze BIS i na razie nie zamierzam mieć, mam nieograniczony dostęp do komputera i choć zdaję sobie sprawę do czego można BB wykorzystać, to póki co to faktycznie używam go głownie w celach komunikacyjnych przez tel., sms, mms. Skonfigurowałam też wi-fi i to w zupełności mi wystarcza. "Usług danych" nie mogę  wyłączyć bo wtedy faktycznie tracę mms. Myślę że tak jak mam teraz jest już dobrze. Jeszcze pewnie sporo mam do odkrycia ale z każdym dniem BB coraz bardziej mi się podoba i chyba właśnie o to chodzi:)


Tak jak już wcześniej pisałem jeżynka również bardzo dobrze do takich podstawowych funkcji również się nadaję wyśmienicie. Ale prawdziwy potencjał pokazuje dopiero z BIS. Nie będę cię przekonywał do tego, bo sama najlepiej wiesz czego potrzebujesz. Tylko na twoim miejscu zwróciłbym uwagę czy telefon sam nie wysyła przypadkiem jakiś danych. Jeśli tak jak ja masz telefon w Play to możesz to kontrolować z poziomu strony internetowej. Mi się to na początku przydało.


Połączone: [time]Lipiec 29, 2011, 10:53:14[/time]
Przepraszam za moke dziwnie pisane posty. Wszystkie piszę z Jeżnki(przeglądarka Opera) i doprawdy nie mam pojęcia dlaczego tak dziwnie są zamieszczane.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2011, 15:49:37 wysłana przez stolar3k »
Było: MDA Compact IV-> HTC Touch Pro Rom Win 6.1 Org En ->HTC Diamond -> Nokia E51 -->Nokia E63 ->Motorola Milestone->Palm Pre--> Blackberry 9700-> BB 9800Torch Przez chwilę Blackberry 8520

Jest & HTC Diamond WŻDY

Odp: Usunęłam BBMessenger i mam problem
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 29, 2011, 14:31:41 »
Tez mam nieograniczony dostęp do komputera i Internetu (zresztą chyba jak każdy dziś) ale BIS w BB to taka wygoda, ze np. po przebudzeniu nie muszę podchodzić do kompa żeby sprawdzic e-mails, forum, news itp bo mogę to od razu zrobić na terminalu.

rozumiem co masz na myśli tylko że ja nie jestem entuzjastką odpalania sieci z samego rana, póki co nie mam takiej potrzeby i staram się nie wyrabiać takiego nawyku :D wystarczy że telefon i smsy trzymają mnie na smyczy :)

*

Offline mike100

  • ****
  • 596
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB 9780, BB Playbook
Odp: Usunęłam BBMessenger i mam problem
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 29, 2011, 14:58:05 »
a to dlaczego zdecydowałaś się akurat na BB??  :O
High Tech Crap
BB 9780, Clarion Map790
Dell Vostro 3300, BB Playbook w drodze :)

Odp: Usunęłam BBMessenger i mam problem
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 30, 2011, 11:03:13 »
Bardzo proste - dostałam i wpadł mi w oko:) pewnie kiedyś zacznę go bardziej efektywnie wykorzystywać a na razie powolutku, i w domu mam wi-fi, wiec wszystko mi się składa

*

Offline miklo

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB9810
Odp: Usunęłam BBMessenger i mam problem
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 12, 2011, 17:38:02 »
Mam BIS, ale BBM odinstalowałem. Nie mam znajomych z BB, więc niepotrzebnie tylko BBM zżerał pamięć :)
Psion Siena 1mb -> DOT 320 -> SEP800 -> Palm Tungsten T3 -> HP Ipaq 4150 -> Nokia 770 -> Nokia E50 -> Nokia E71 -> BB9700 -> BB9810 & BB9900

*

Offline teshima

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB 9300 Curve BIS PLAY  PIN: 26AF6874
Odp: Usunęłam BBMessenger i mam problem
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 12, 2011, 17:43:31 »
Mam BIS, ale BBM odinstalowałem. Nie mam znajomych z BB, więc niepotrzebnie tylko BBM zżerał pamięć :)

Jaki masz OS?

*

Offline miklo

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB9810
Odp: Usunęłam BBMessenger i mam problem
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 12, 2011, 17:50:14 »
BB9700 z OS 6.0.0.615
Psion Siena 1mb -> DOT 320 -> SEP800 -> Palm Tungsten T3 -> HP Ipaq 4150 -> Nokia 770 -> Nokia E50 -> Nokia E71 -> BB9700 -> BB9810 & BB9900

*

Offline teshima

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB 9300 Curve BIS PLAY  PIN: 26AF6874
Odp: Usunęłam BBMessenger i mam problem
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 12, 2011, 17:56:35 »
To raczej nie tyle, ze BBM zzera Tobie pamiec tylko masz wycieki pamieci :(

*

Offline miklo

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB9810
Odp: Usunęłam BBMessenger i mam problem
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 12, 2011, 17:59:43 »
Wycieki swoją drogą :D BBM jednak rezydując w pamięci nieco jej zjada. Po odinstalowaniu jest wyraźna różnica na +
Psion Siena 1mb -> DOT 320 -> SEP800 -> Palm Tungsten T3 -> HP Ipaq 4150 -> Nokia 770 -> Nokia E50 -> Nokia E71 -> BB9700 -> BB9810 & BB9900

*

Offline teshima

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB 9300 Curve BIS PLAY  PIN: 26AF6874
Odp: Usunęłam BBMessenger i mam problem
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 12, 2011, 18:03:16 »
Wycieki swoją drogą :D BBM jednak rezydując w pamięci nieco jej zjada. Po odinstalowaniu jest wyraźna różnica na +

To fakt troche zjada. Ja na Twoim miejscu zmienil bym OS na 5 zeby nie bylo wyciekow i poszukal znajomych na BBM. Chyba, ze OS6 jest dla ciebie tak duzo lepszy od 5 ze godzisz sie na wycieki.

*

Offline miklo

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB9810
Odp: Usunęłam BBMessenger i mam problem
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 12, 2011, 19:39:48 »
Nie nie :) Wycieki są malutkie. Po restarcie mam około 50mb wolnego. Po dwóch tygodniach używania około 30 - wtedy jeszcze działa bardzo sprawnie :) Restarty robię, gdy instaluję jakąś nową apkę bądź robię update (i wtedy konieczny jest restart). Zalety OS6 są na tyle spore, że do OS5 nie wracam :D
Psion Siena 1mb -> DOT 320 -> SEP800 -> Palm Tungsten T3 -> HP Ipaq 4150 -> Nokia 770 -> Nokia E50 -> Nokia E71 -> BB9700 -> BB9810 & BB9900

*

Offline teshima

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB 9300 Curve BIS PLAY  PIN: 26AF6874
Odp: Usunęłam BBMessenger i mam problem
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 12, 2011, 19:46:19 »
Ja na OS5 mam prawie 100MB wolnego, na OS6 zostalo by mi okolo 30MB + jakies male wycieki wiec nie zmieniam.
Mam zle doswiadczenia z wyciekami na 8310. OS5 smiga mi bardzo dobrze i wystarcza do tego co potrzebuje.

*

Offline miklo

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB9810
Odp: Usunęłam BBMessenger i mam problem
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 12, 2011, 20:21:58 »
Nie namawiam :D Ale też i nie narzekam. Jest ok. OS5 też był fajny, ale w OS6 fajne są społecznościówki i jest nieco ładniejszy ;)
Psion Siena 1mb -> DOT 320 -> SEP800 -> Palm Tungsten T3 -> HP Ipaq 4150 -> Nokia 770 -> Nokia E50 -> Nokia E71 -> BB9700 -> BB9810 & BB9900

*

Offline teshima

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB 9300 Curve BIS PLAY  PIN: 26AF6874
Odp: Usunęłam BBMessenger i mam problem
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 12, 2011, 21:04:18 »
Wiem, ze jest ladnieszy, chetnie bym sprobowal z ciekawosci... moze kiedys :)
Ze spolecznosciowek to ja tylko uzywam BBM (jesli mozna go tak nazwac).