Pearl kontra Bold 9000 i inne

  • 4 Odpowiedzi
  • 1681 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline barek74

  • ***
  • 384
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: różnie to bywało, obecnieBB BOLD9900 i Galaxy SIII
Pearl kontra Bold 9000 i inne
« dnia: Czerwiec 05, 2010, 08:23:44 »
Witam, Pearl jest mniejszy, smuklejszy i ma klawiaturę pół-qwerty.
Czy jest tu ktoś, kto ma doświadczenie czy użytkowanie Pearla dużo różni się od użytkowania takiego BB z pełną klawiaturą i większym ekranem?

Bartek
barek ;-)

*

Offline marcus

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond
Odp: Pearl kontra Bold 9000 i inne
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 05, 2010, 08:36:46 »
witam

perełkę użytkuję już prawie 3 lata :))
może do klawiatury na początku trzeba się przyzwyczaić /trwa to naprawdę chwilę/, ale później jest juz naprawdę ok
używałem też w między czasie BB ze zwykłą klawiaturą i obecnie nie widzę żadnej róznicy w użytkowaniu

dla mnie najważniejsze, że telefon jest mały, poręczny i bezproblemo mieści się w każdej kieszeni i w codziennym użytkowaniu bardziej się sprawdza

bold jest dość duży, ale za to ma większy ekran
bold-a, a raczej BB z klawiaturą qwerty poleciłbym dla osób starszych :(

pozdrawiam



----------------------------
the born to be wild

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Pearl kontra Bold 9000 i inne
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 05, 2010, 17:32:19 »
Na Pearlu w porównaniu do klawiatury ABC nawet z super słownikiem T9 ze wszystkimi słowami pisze się meeega szybciej - nawet w multitap. Także prędkość jest bardzo zadowalająca, jednak starcie Pearl vs Reszta świata BB to wynik 0 : 1. Pełna klawiatura QWERTY z BB to kosmos i nie ma co równać  z tym SmartType ;)

Tymi rozmiarami się tak nie przejmuj, ja też kupilem Pearla ze względu na rozmiar (i nie żałuję - i też nie zamierzam zmieniać), ale wtedy nie widzialem na żywo innych BB jak i Pearla też nie. Np. Pearl w porównaniu z 9700 jest bodajże niecały centymetr węższy - mialem w łapie 9700 i teraz pewnie go bym wybrał :) Komfort pisania jest jeszcze większy. Rozmiarowo jest to niewielka różnica, tylko optycznie Pearl wydaje się wąski - to przez ten bardziej kwadratowy ekran i srebrne paski z boku.

No, na Pearlu może da się szybciej pisać jedną ręką - to na plus do  sytuacji ekstremalnych. Cokolwiek wybierzesz, będziesz zadowolony, te "szerokie" BB wyglądają na żywo lepiej niż na fotkach, nie są wcale takie wielkie. Co do ekranu Pearla to dla mnie rozdzielczość jest bardzo dobra i raczej więcej dla telefonu bym nie oczekiwał, bo i po co, skoro nawet internet przegląda się przyjemnie, a wszystkie aplikacje i tak dzialają :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2010, 17:35:47 wysłana przez Bat. »

*

Offline barek74

  • ***
  • 384
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: różnie to bywało, obecnieBB BOLD9900 i Galaxy SIII
Odp: Pearl kontra Bold 9000 i inne
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 06, 2010, 17:48:42 »
Teraz mam Bolda 9000 na dniach od opa dostanę 9700, ale przyjżałem się nowością BB i nowy Pearl a także nowy pierwszy slide z stajni BB mi się podobają- ale wracając do sprawy- Bold 9700 nie będzie dużo większy od Pearla?
barek ;-)

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Pearl kontra Bold 9000 i inne
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 07, 2010, 17:21:53 »
Nie, jest niewiele szerszy od 8110 (na oko to nie więcej niż centymetr), wysokość jest ta sama, grubość też bardzo podobna. Praktycznie tylko lekko szerszy jest Bold i tyle. Optycznie za to wygląda szerzej, bo ma boki w tym samym kolorze co cały telefon(a moim zdaniem powinny być srebrne) i ekran typowo poziomy + pełna klawa.

Nie wiem jak wypada z nowym Pearlem, ale pewnie 9100 jest podobnych wymiarów co 8100.