BlacBerry Bold9700

  • 9 Odpowiedzi
  • 3192 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kawior74

  • 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...mis, miś świńska rura nie miś
  • Sprzęt: BlackBerry Bold 9700
BlacBerry Bold9700
« dnia: Listopad 01, 2010, 10:01:46 »
Witam
Jestem świeżym posiadaczem BB 9700. Jestem użytkownikiem niestety sieci PLAY.
W związku z tym mam kilka pytań.
Jak skonfigurować mms'y bo mnie szlak już trafia z tymi ustawieniami. Niestety nie ma na stronie ustawień pod BB9700.
Kolejna sprawa ro ustawienie poczty na terminalu - niestety nie mogę. Z tego co doczytałem to brakuje mi jakiś BIS'ów czy czegoś podobnego.
Już mnie gila ustawienie poczty ale POMOCY co do konfiguracji mms'ów.
No i najważniejsze opis skrótów klawiszowych jak np. alt+spob czy jakoś tak..jak do wdusić, włączyć.
I jeszcze jedno pytanie jak w wiadomościach wpisywać polskie litery. Gdzieś wyczytałem, że najechać na literkę i kręcić perełką - niestety nic nie daje.


Dziękuje ślicznie za pomoc i cierpliwość
arek
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2010, 10:16:55 wysłana przez kawior74 »

*

notosiup

Odp: BlacBerry Bold9700
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 01, 2010, 13:08:18 »
Do poczty przez wbudowany program potrzebny jest bis. W play na chwili nie ma tej uslugi choc chodza sluchy ze ma byc jeszcze w tym roku. Bez bis musisz sie obejsc poczta sprawdzana przez przegladarke albo zewnetrzny program jak gmail w javie czy shangmail. Polskie litery tak jak piszesz. Trzymasz np. A i podczas jego trzymania krecisz trackpadem gora/dol. Mms - nie wiem, nie korzystam z sieci play.

Połączone: Listopad 01, 2010, 13:10:09
Skroty klawiaturowe we wiadomosciach, kalendarzu, przegladarce itd. Sprawdzisz sobie w pomocy, jest tam zawsze oddzielny temat pomocy dedykowany skrotom klawiaturowym.
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2010, 13:10:09 wysłana przez notosiup »

*

bartlomiej.cieslak

Odp: BlacBerry Bold9700
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 01, 2010, 14:40:40 »
Masz konto gmail czy jakies inne? Jesli od google to mozesz pobrac z ich strony aplikacje do obslugi poczty.

A tak na marginesie,to niedlugo bedziesz mogl wykupic bis w sieci play...

*

Offline kawior74

  • 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...mis, miś świńska rura nie miś
  • Sprzęt: BlackBerry Bold 9700
Odp: BlacBerry Bold9700
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 01, 2010, 18:06:34 »
Dziękuje Panowie - bardzo  mi pomogliście.
Czy rozumiem że na razie nici z mms'ów -  może wiecie kiedy dokładnie będzie to dostępne w PLAY'u i najważniejsze za ile.
A ile ta usługa kosztuje u innych operatorów?
Pozdrawiam i dziękuję
arek

*

notosiup

Odp: BlacBerry Bold9700
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 01, 2010, 19:36:59 »
Na razie nikt nie zna terminu wprowadzenia bis w play. Cena u innych operatorów wynosi <25 zł brutto miesięcznie za push email dla 10 kont bez limitu danych i transfer dla przeglądarek i aplikacji bez limitu danych (poza mediami typu youtube itp.) Era trochę tu odbiega - limit danych do 100mb.

*

Offline kawior74

  • 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...mis, miś świńska rura nie miś
  • Sprzęt: BlackBerry Bold 9700
Odp: BlacBerry Bold9700
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 02, 2010, 05:46:14 »
Na razie nikt nie zna terminu wprowadzenia bis w play. Cena u innych operatorów wynosi <25 zł brutto miesięcznie za push email dla 10 kont bez limitu danych i transfer dla przeglądarek i aplikacji bez limitu danych (poza mediami typu youtube itp.) Era trochę tu odbiega - limit danych do 100mb.

dziękuję za szybką odpowiedz...tylko mam jeszcze jedno pytanie bo troche w tym laik jestem. Co to jest ten push email ? I jak dobrze rozumiem mam nie ograniczony internet  w paletce? To by było dobre.
pozdrawiam
arek

*

notosiup

Odp: BlacBerry Bold9700
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 02, 2010, 07:35:30 »
Większość programów pocztowych działa na zasadzie pull - łączą się z serwerem co określoną ilość czasu sprawdzając czy jest nowa wiadomość. Takie łączenie się np. co 15 minut powoduje drenaż baterii, w przypadku pakietów internetowych, gdy sesja jest rozłączana, każde połączenie zabiera całą paczkę danych (w zależności od operatora i wielkości paczki u niego). Push działa na innej zasadzie, to serwer informuje terminal o tym, że jest nowa wiadomość, natychmiast go wypychając, dostajesz maila tak jakbyś dostawał sms. Nie ma potrzeby, żeby bb łączył się co chwilę z serwerem i sprawdzał czy są tam wiadomości.

Nieograniczony internet w paletce, ale jednak z ograniczeniami co do mediów, nie można go udostępnić w żaden sposób do komputera, a wielkość załącznika, które obsługuje push mail w bis to max 3MB.

*

Offline kawior74

  • 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...mis, miś świńska rura nie miś
  • Sprzęt: BlackBerry Bold 9700
Odp: BlacBerry Bold9700
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 02, 2010, 09:32:56 »
no to już z grubsza wiem wszystko dzięki ;-)
tylko niestety muszę czekać aż mój niesamowity operator wprowadzi tą usługę. Bo aż zal jak się moja paletka marnuje.
A może powiecie mi skąd można zassać jakiś soft na jeżynkę. Bo poszukałem coś tam w necie ale w większości są płatne ;-D
Lub może jakie programiki polecacie do użytku.

a tak na marginesie wielkie dzięki za pomoc - bo pisałem na jakimś innym forum i niestety nikt mi nie pomógł !!!
 :E

*

notosiup

Odp: BlacBerry Bold9700
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 02, 2010, 10:20:05 »
Zadajesz bardzo podstawowe pytania, na które odpowiedzi można znaleźć w 10 sekund, dlatego nikt nie chciał ci odpowiedzieć, a ja miałem dobry dzień ;) Jest sporo darmowych programów w appworld, do którego nie masz dostępu, bo nie masz BIS :P

*

Offline kawior74

  • 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...mis, miś świńska rura nie miś
  • Sprzęt: BlackBerry Bold 9700
Odp: BlacBerry Bold9700
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 02, 2010, 10:34:18 »
No właśnie też tak myślałem.
Czyli jednym słowem lipa lipę pogania.
Masakra. I pozostaje mi nic innego jak czekać i jeszcze raz czekać ;-) lub zmienić operatora
pozdrawiam