Blokada po PIN-ie, czy możliwa?

  • 1 Odpowiedzi
  • 16584 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Blokada po PIN-ie, czy możliwa?
« dnia: Maj 25, 2012, 14:11:41 »
Witam,
Ponieważ mój telefon uciekł mi wybijając przy okazji szybę w samochodzie mam pytanie jak w temacie? Czy w ogóle, a jeśli tak, to jak można zrobić z niego bezużyteczną zabawkę, np. używając PIN urządzenia? Model Bold.
Pozdrawiam,
Tomek

*

Offline stolar3k

  • *
  • 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry 9800Torch&HTC Diamond
Odp: Blokada po PIN-ie, czy możliwa?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 07, 2012, 01:40:55 »
Trochę późno ale może jeszcze się przyda.
Jeśli twój BB ma wgrane oprogramowanie BBProtect to możesz go zablokować przez stronę internetową. Warunek jest jeden musi paletka musi być podłączona do BIS, inaczej ta metoda nie zadziała.
Druga metoda ale do tej nie mam pewności tylko gdzieś o tym czytałem. Jeżeli telefon kupiłeś normalnie i posiadasz do niego pełną dokumentację to możesz zadzwonić na infolinię RIM i oni zablokują twój telefon jak tylko zostanie podłączony do usługi BIS. Względem tej metody nie dam sobie ręki uciąć.
Innej metody na zdalne zablokowanie BB niestety al nie znam.... znaczy zawsze możesz wsadzić go do wody :cheesy: wtedy na pewno go zbrikujesz :smiley: .
A tak poza to jaki model ci zawinęli napisz na forum wszystkie dane i numery seryjne, i na innych forach też, może ktoś się natknie przez przypadek na twój telefon.
I jeszcze chciałem napisać iż mam nadzieję że dorwiesz CUT który UKRADŁ ci telefon. Ja bym takiemu bardzo dokładnie łapska połamał w kilku miejscach.
Pozdrawiam

[gmod]Uważaj na słownictwo, to nie ławka pod blokiem- następnym razem będzie warn.[/gmod]
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2012, 13:02:59 wysłana przez tomaszkap »
Było: MDA Compact IV-> HTC Touch Pro Rom Win 6.1 Org En ->HTC Diamond -> Nokia E51 -->Nokia E63 ->Motorola Milestone->Palm Pre--> Blackberry 9700-> BB 9800Torch Przez chwilę Blackberry 8520

Jest & HTC Diamond WŻDY