Obsługa telefonu BlackBerry

  • 21 Odpowiedzi
  • 11036 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline I_Mat

  • **
  • 217
  • dunno
  • Sprzęt: spełnia normy
Obsługa telefonu BlackBerry
« dnia: Lipiec 19, 2007, 22:12:25 »
Witam
Dzisiaj stałem się szczęśliwym posiadaczem telefonu BlackBerry 7100x. Ogólnie sprzęt bardzo fajny a biorąc pod uwagę jego cenę to powiedziałbym, że rewelacyjny.
Jako, ze byłem przyzwyczajony do nieco droższych sprzętów na innej platformie (wizard, nokia 9300) tak i w tym przypadku zainstalowałem program odpowiadający za synchronizację wraz z dodatkiem 'media manager' który to w moim mniemaniu powinien odpowiadać za obsługe plików na samym telefonie. Wszystko  ładnie (no dobra, prawie, proces instalacyjny to z lekka koszmar dla procesora i czasu użytkownika), synchronizuje się, ale we wspomnianym dodatku cały czas widnieje informacja, ze telefon nie został podłączony.
Teraz zaczynam sie zastanawiać, czy ten aparat ma w ogóle możliwość przeglądania/zmieniania zawartosci pamieci na komputerze? Jaki program za to powinien odpowiadać? Czyli w skrócie... pomocy ;)
Aha umieściłem wątek w hydeparku, bo tylko tutaj teoretycznie pasował

Pozdr

*

Offline Yoggi

  • Nasz Poeta
  • ****
  • 507
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LOOX N-560 GPS+ACER n35 GPS+ I-Phone 16 GB
Odp: Obsługa telefonu BlackBerry
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 19, 2007, 23:58:18 »
Blackberry działa w Polsce? Myslałem,że nie.
Lepiej rok odsiedzieć w celi - niźli słuchać Wuwuzeli
Trąba bowiem tak ogłusza,że człowieka cierpi dusza.

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Obsługa telefonu BlackBerry
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 20, 2007, 00:17:34 »
Orange sprzedaje Blackberry.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline Yoggi

  • Nasz Poeta
  • ****
  • 507
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LOOX N-560 GPS+ACER n35 GPS+ I-Phone 16 GB
Odp: Obsługa telefonu BlackBerry
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 20, 2007, 01:23:23 »
A ktoś kiedyś pytał,czemu nie ma działu o Blackberry. Wychodzi na to,że trzeba będzie zacząć to pomału rozważać.
Lepiej rok odsiedzieć w celi - niźli słuchać Wuwuzeli
Trąba bowiem tak ogłusza,że człowieka cierpi dusza.

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: Obsługa telefonu BlackBerry
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 20, 2007, 12:54:12 »
ja tez niedawno przymierzałem się do zakupu blackberry głównie ze względu na wygodna klawiature qwerty ale ostatecznie nabyłem treo 600 i jestem zadowolony

*

lucass

Odp: Obsługa telefonu BlackBerry
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 20, 2007, 17:53:40 »
mialem blackberry ale na razie to on malo funkcjonalny jest, malo softu, malo mozliwosci...

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Obsługa telefonu BlackBerry
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 22, 2007, 18:21:24 »
mialem blackberry ale na razie to on malo funkcjonalny jest, malo softu, malo mozliwosci...

zgadzam sie z ta opinia. byl to dobry, trwaly telefon z bardzo dobra bateria i dosc wygodna qwerty.
brak softu zmusil mnie do zmiany.

*

Offline snowcraft

  • **
  • 162
  • Sprzęt: HTC X7500 Orange/BB 8310 Era
Odp: Obsługa telefonu BlackBerry
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 28, 2008, 12:27:54 »
No to zaktualizuję opinię :) Mam BB 8310 Curve i jest mały, poręczny, klawiatura sprzętowa qwerty. Bateria trzyma ok. 4 dni przy średnim użytkowaniu, ale cały czas push mail łączy mi się z serwerami i na pewno moduł gsm pobiera prąd. brakuje dotykowego ekranu i 3G. Mniej aplikacji niż na WM, ale duuuuuużo bardziej stabilnie działa. Generalnie nie widziałem tak stabilnego OSa :)
-----------------
Saludos

*

Offline marcus

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond
Odp: Obsługa telefonu BlackBerry
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 28, 2008, 12:39:57 »
BB, to dość dobre i dopracowane urządzenia, ale moim zdaniem głównie przydatne w dużych korporacjach, w których głównie wykorzystywane są do obługi poczty.
Ograniczeniem jest dość mało softu, oczywiście w porównaniu z platformą WM.
GPS działa podobnie jak w iphonie, czyli mapy pobierane są z netu :(

Jako telefon również spisują się nieźle, zwłaszcze nowe modele, które są już poręczne i mieszczą się w dłoni.

Jest już dostepny BB Storm, pierwszy BB z obsługą dotykowego ekranu i modułem 3G.
Moduł 3G ma również BB Bold.
----------------------------
the born to be wild

*

Offline snowcraft

  • **
  • 162
  • Sprzęt: HTC X7500 Orange/BB 8310 Era
Odp: Obsługa telefonu BlackBerry
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 28, 2008, 14:05:56 »
Tak, wiem. Widziałem model Storm. Trochę iPhonowy ;) Niemniej jednak jest to ciekawsze urządzenie.
-----------------
Saludos

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Obsługa telefonu BlackBerry
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 24, 2008, 09:51:47 »
mialem blackberry ale na razie to on malo funkcjonalny jest, malo softu, malo mozliwosci...

zgadzam sie z ta opinia. byl to dobry, trwaly telefon z bardzo dobra bateria i dosc wygodna qwerty.
brak softu zmusil mnie do zmiany.
Mamy rok 2008 i obecnie nie widzę nawet sensu instalacji czegoś ponad standardowe oprogramowanie, które ma wszystko :) Super jest teraz w nowszych softach.

BB, to dość dobre i dopracowane urządzenia, ale moim zdaniem głównie przydatne w dużych korporacjach, w których głównie wykorzystywane są do obługi poczty.
Ograniczeniem jest dość mało softu, oczywiście w porównaniu z platformą WM.
GPS działa podobnie jak w iphonie, czyli mapy pobierane są z netu :(

Jako telefon również spisują się nieźle, zwłaszcze nowe modele, które są już poręczne i mieszczą się w dłoni.

Jest już dostepny BB Storm, pierwszy BB z obsługą dotykowego ekranu i modułem 3G.
Moduł 3G ma również BB Bold.
Tyle, że w WM soft jest potrzebny żeby on w ogóle jakoś funkcjonował, a jako telefon nie ma co porównywać do WM czy Symbiana. W BB standardowa obsługa skrzynki SMS, mail jak i cały manager połączeń to jeden wielki super dopracowany cud. WM nigdy nie rozwinie się tak dobrze pod tym względem i żaden program tego nie zastąpi. To samo Symbian, który nastawił się tylko na multimedia ostatnio (czego w BB też nie brakuje, ale nie jest wyeksponowane na pierwszy plan - czyli prawidłowo :) ).
Nie wiem jakich programów wam brakuje, ja jedynie instaluję czarną listę i ewentualnie można jakieś szmery bajery typu gierki, klient IRC czy coś, ale w standardzie jest normalnie WSZYSTKO czego idealny telefon potrzebuje.

A Blackberry Storm jest ekstra - jak telefon z dotykowym ekranem to tylko Storm :ok:

Co do obsługi BB w Polsce to operatorzy powłączali już wszystkie usługi dostępne za granicą, w tym nawet GPS. Ja mam abonament w Plusie i tam nie ma żadnych opłat za usługi Blackberry (prócz GPS).

*

Offline lux4

  • **
  • 225
  • Sprzęt: symb>bb>andro
Odp: Obsługa telefonu BlackBerry
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 28, 2009, 19:40:02 »
Witam,
- jak wygląda kwestia pisania SMS na 8120, czy jest słownik t9 po polsku?
- w jakich modelach jest fabrycznie język polski a w jakich jest tylko nakładką? czy robi to jakąś różnicę?


*

Offline zajac

  • ****
  • 742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS III Black
Odp: Obsługa telefonu BlackBerry
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 28, 2009, 20:07:44 »
Nie ma polskiego T9, jest natomiast polski jezyk menu.

*

Offline lux4

  • **
  • 225
  • Sprzęt: symb>bb>andro
Odp: Obsługa telefonu BlackBerry
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 28, 2009, 20:40:34 »
czytalem, ze jezyk polski się dogrywa jako program, kazdy model tak ma, czy sa tez z fabrycznym jezykiem polskim?

*

Offline zajac

  • ****
  • 742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS III Black
Odp: Obsługa telefonu BlackBerry
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 28, 2009, 21:01:18 »
Niektóre maja juz polaka ale sa to jednostki... Tzn chodzi mi o modele...

*

Offline lux4

  • **
  • 225
  • Sprzęt: symb>bb>andro
Odp: Obsługa telefonu BlackBerry
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 29, 2009, 22:26:22 »
 a jakie bajery ma BB ktore sie sprawdzaja? :O~
np:
- czy wszystkie mają diodę informującą i sms itp?
- słyszałem, że jest opcja programowania godziny wyłączenia i włączenia?
- jak wyglada sprawa budzika, można ustawic na każdy dzień inną godzinę alarmu?
- czy budzik dziala ggdy tel. jest wyłączony?
- czy mozna skopiowac sms do kompa?
- ile sms miesci sie w pamieci?


*

Offline zajac

  • ****
  • 742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS III Black
Odp: Obsługa telefonu BlackBerry
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 29, 2009, 23:06:08 »
Zdaje sie ze wszystkie maja diode,
tak jest taka opcja by ustawic godzine wylaczenia/wlaczenia
systemowo jest tylko budzik na jeden dzien
nie wiem
nie wiem
smsów mozesz miec chyba nieograniczenie duzo ale wiadomo moze to "zamulić" telefonik...

*

Offline marcus

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond
Odp: Obsługa telefonu BlackBerry
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 30, 2009, 07:45:50 »
- czy budzik dziala gdy tel. jest wyłączony?

TAK

- czy mozna skopiowac sms do kompa?

z tego co pamiętam to można

- jak wyglada sprawa budzika, można ustawic na każdy dzień inną godzinę alarmu?

systemowy budzik można ustwiać w 3 opcjach: brak budzika, budzik wł. tylko w tygodniu /pon-pt/, budzik wł. 7 dni w tygodniu
----------------------------
the born to be wild

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Obsługa telefonu BlackBerry
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 01, 2009, 13:44:51 »
- czy wszystkie mają diodę informującą i sms itp?
Tak.

Cytuj
- słyszałem, że jest opcja programowania godziny wyłączenia i włączenia?
Jest.

Cytuj
- czy budzik dziala ggdy tel. jest wyłączony?
Tak.

Cytuj
- czy mozna skopiowac sms do kompa?
Tak.

Cytuj
- ile sms miesci sie w pamieci?
Tyle, ile jest pamięci. Ja mam wszystkie SMS jakie do mnie przyszły, nic po roku nie musiałem jeszcze kasować i raczej nie będę musiał ;)

*

Offline lux4

  • **
  • 225
  • Sprzęt: symb>bb>andro
Odp: Obsługa telefonu BlackBerry
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 12, 2009, 21:36:28 »
a jak wygląda sprawa poczty, czy wbudowany czytnik umozliwia ściąganie jej z popularnych serwisów typu onet, bo piszą że tylko firmową przez BIS?

polecie jakąś stronkę z programami do BB. Są jakieś zawansowane budziki itp?

*

Offline maciekmouse

  • *
  • 74
  • Sprzęt: BlackBerry Bold
Odp: Obsługa telefonu BlackBerry
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 12, 2009, 23:42:19 »
Mając BB wykup sobie u operatora usługę BIS. W Orange kosztuje ona ok. 20 pln/miesiąc, w Plusie tyle samo, a w Erze ok. 60 pln. Masz możliwość podłączenia do konta 10 adresów/skrzynek i będziesz powiadamiany o przyjsciu emaila tak jak to miejsce w przypadku smsa. BIS jest to opcja dla osób prywatnych, natomiast BES jest to usługa korporacyjna skierowana do klientów firm-posiadających własne serwery pocztowe. Jeżeli chodzi o programy to wbrew pozorom jest tego troche. Sam przesiadłem się z WM i jestem miło zaskoczony. Po pierwsze stabilność systemu. Po drugie solidność wykonania i działania aparatu (używam BB Bold ).

*

Offline loos

  • **
  • 175
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: glofiish M800
Odp: Obsługa telefonu BlackBerry
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 14, 2009, 21:05:56 »
A ja mam pytania co do BB :)  (raczej bolda)

1) Pisaliście o automatycznym wył/wł telefonu. Czy każe on wpisywać na nowo PIN ? bo tak mam w aktualnym telefonie i  trochę irytuje to ...  wolałbym by się sam włączał np o 8:00 jak ktoścośma do mnie niech dzwoni a jak nie to śpię dalej ...

wyłączenie pinu to raczej ostateczne rozwiązanie ...  (wolałbym nie )

2)  wyczytałem (przynajmniej tak zrozumiałem), że po BIS`ie nie płacąc dodatkowo za transmisje można śmigać na GG na określonych klientach?? dobrze to funkcjonuje ?   czy web gadu działa przez przegladarke BB ? 

3) Rozumiem, że co do jakości rozmów nie ma zastrzeżeń. Wszak to BB,  rozmowa na zatłoczonej ulicy też nie problem nie ? zasięg w podpiwniczonej knajpie ?  wybaczcie za takie pytania ale mam etena m800 i mnie wszystko wpienia :)

4) jakieś pogłoski co by BIS w Plusie miał skoczyć  do np tych 60 zł ... ?? wtedy była by wielka szkoda dla takiego niezamożnego usera jak ja ... 

5) bateria trzyma przy obciążeniu pełne 48h ?  nie lubię rozterek typu "zadzwonić sobie czy lepiej nie bo później ktoś będzie ze mną chciał rozmawiać a tu bateria padła ... )

5) ostatnie pytanie. Coś wam bardzo przeszkadza w Boldzie ?


Do WM i dotykowców się zraziłem. Co roku wypuszczają niby to cudowniejszy sprzęt a jak przyjdzie co do czego to np HTC Diamond ma 900 mAh baterię ... no proszę ja was ... a na pewno nie zrobią czegoś dobrego  np touch pro z super gsm, i bateria 3000 mAh bo by była 5 letnia stagnacja na rynku ....   

Ostatnim (i pierwszym zarazem)  urządzeniem jakie miałem to był FSJ N560 to był sprzęt ...


« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2009, 21:13:10 wysłana przez loos »