Który BB wybrać?

  • 63 Odpowiedzi
  • 15682 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline mountain

  • *
  • 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia E72
Który BB wybrać?
« dnia: Marzec 03, 2010, 09:32:28 »
Zdecydowałem się już praktycznie na BB. Głównie dlatego że w cenie BIS mam internet w telefonie za free.

Pozostaje tylko dylemat który model wybrać. Są trzy do wyboru: 8520, 8900, 9700. To będzie mój pierwszy BB i nie wiem czym one się różnią. Wszystkie są za złotówke, który wybrać i dlaczego??

*

notosiup

Odp: Który BB wybrać?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 03, 2010, 09:49:01 »
skoro za 1 zł to po pierwsze zdecydowanie odrzuciłbym 8520 - kiepska jakość wykonania, najmniej "wybajerzony", najgorsza jakość wykonania. 8900 także bym osobiście pominął, bo ma tylko edge, 9700 ma już 3g oraz lepszą klawiaturę od 8900.

*

Offline fizol

  • Ekspert Blackberry
  • ***
  • 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • BlackBerry Addict
    • BBNews.pl
  • Sprzęt: Blackberry 9700/9520/9000/9530/ 8300/8310/ 7100/88
Odp: Który BB wybrać?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 03, 2010, 10:07:26 »
8900 i 8520 (porównianie tu: http://www.bbnews.pl/?p=7651) odrzuciłbym na starcie, bo:

1) są kiepsko wykonane (OBA!)
2) są starsze niż 9700
3) mają słabszą baterię niż 9700
4) będą pewnie krócej wspierane niż 9700
5) 9700 otrzyma nową przeglądarkę na pewno przed nimi
6) 9700 działa na baterii tyle co te dwa modele w sumie ;)
7) 9700 ma klawiaturę prawie-jak-w-boldzie (prawie ;( ), te z serii Curve trzeszczą i klikają okropnie głośno
8) Jeśli Ci się nie spodoba, to dostaniesz za niego właściwie 2x więcej niż za tamte modele

Ale moim zdaniem 9700 i tak nie powinien nazywać się Bold, choć trzeba przyznać, że jest fajny.
"Dotknij ciemności – jakiż sens,
gdy palec wskaże tę czy inną.
Nie w tym cel życia, co w nim jest,
lecz w wierze w to, co być powinno."

*

Offline mountain

  • *
  • 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia E72
Odp: Który BB wybrać?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 03, 2010, 10:40:26 »
OK, więc na placu boju automatycznie zostaje 9700. Powiedźcie mi Panowie, jak wygląda sprawa z baterią? Maile, rozmowy, terminarz, internet... ile średnio wytrzyma? Ładowanie jest przez mini USB czy jakieś inne wejście?

*

Offline fizol

  • Ekspert Blackberry
  • ***
  • 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • BlackBerry Addict
    • BBNews.pl
  • Sprzęt: Blackberry 9700/9520/9000/9530/ 8300/8310/ 7100/88
Odp: Który BB wybrać?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 03, 2010, 10:42:16 »
MicroUSB, ale tak, ładuje się przez niego.

Bateria - 2 pełne dni na włączonym i podłączonym WiFi :)
"Dotknij ciemności – jakiż sens,
gdy palec wskaże tę czy inną.
Nie w tym cel życia, co w nim jest,
lecz w wierze w to, co być powinno."

*

Offline Tomko

  • ***
  • 330
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XdaExec, Omnia, BB Bold.
Odp: Który BB wybrać?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 03, 2010, 12:22:56 »
Przez ciekawość, u jakiego OPA 9700 są po 1 zł  :O~
Broń - To prawo wolnego człowieka, nie przywilej nadany przez urzędnika.

*

Offline fizol

  • Ekspert Blackberry
  • ***
  • 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • BlackBerry Addict
    • BBNews.pl
  • Sprzęt: Blackberry 9700/9520/9000/9530/ 8300/8310/ 7100/88
Odp: Który BB wybrać?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 03, 2010, 12:26:14 »
W dowolnej w odpowiednio szalenie wysokim abo, albo w taryfach dedykowanych BB w Erze :)
"Dotknij ciemności – jakiż sens,
gdy palec wskaże tę czy inną.
Nie w tym cel życia, co w nim jest,
lecz w wierze w to, co być powinno."

*

Offline Tomko

  • ***
  • 330
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XdaExec, Omnia, BB Bold.
Odp: Który BB wybrać?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 03, 2010, 12:30:25 »
Warto dla BB zmienić Plusa na Erę ?
Broń - To prawo wolnego człowieka, nie przywilej nadany przez urzędnika.

*

Offline fizol

  • Ekspert Blackberry
  • ***
  • 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • BlackBerry Addict
    • BBNews.pl
  • Sprzęt: Blackberry 9700/9520/9000/9530/ 8300/8310/ 7100/88
Odp: Który BB wybrać?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 03, 2010, 12:35:55 »
Jeśli podpisujesz nowa umowe to dedykowane taryfy sa bardzo atrakcyjne, bo pakiet 500mb blueconnect zapewnia Ci pod wieloma wzgledami wieksza swobode, za to odpada mozliwosc korzystania z komunikatorow rim (tylko BBMessenger), ale sa ich substytuty.
"Dotknij ciemności – jakiż sens,
gdy palec wskaże tę czy inną.
Nie w tym cel życia, co w nim jest,
lecz w wierze w to, co być powinno."

*

Offline mountain

  • *
  • 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia E72
Odp: Który BB wybrać?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 03, 2010, 12:36:01 »
Przez ciekawość, u jakiego OPA 9700 są po 1 zł  :O~

W Orange. Kupno przez internet, abo 140 brutto.

Połączone: Marzec 03, 2010, 12:37:08
MicroUSB, ale tak, ładuje się przez niego.

Bateria - 2 pełne dni na włączonym i podłączonym WiFi :)

Nie wierzę w to co widzę :-O Zapomniałem jak to jest mieć telefon którego nie trzeba ładować codziennie.

*

Offline Tomko

  • ***
  • 330
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XdaExec, Omnia, BB Bold.
Odp: Który BB wybrać?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 03, 2010, 12:59:38 »
@Fizol  "...za to odpada mozliwosc korzystania z komunikatorow rim (tylko BBMessenger), ale sa ich substytuty..." - Tego nie chwytam, mógłbyś wyjśnić ? Rozumiem ze "Era mail BlackBerry " to ichnia nazwa BIS  :mysli: ?
Broń - To prawo wolnego człowieka, nie przywilej nadany przez urzędnika.

*

Offline fizol

  • Ekspert Blackberry
  • ***
  • 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • BlackBerry Addict
    • BBNews.pl
  • Sprzęt: Blackberry 9700/9520/9000/9530/ 8300/8310/ 7100/88
Odp: Który BB wybrać?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 03, 2010, 13:06:10 »
Tak, to jest BIS, tak samo jak iPlus Email.

Z komunikatorami jest tak: RIM zrobil swoje komunikatory dla m.in. GoogleTalk, ICQ, MSN, etc i ostatnie wersje dzialaja tylko z BIS-B, czyli takim, ktory jest w Orange i Plusie, podobnie AppWorld i najnowszy Facebook. W erze po prostu się nie polacza. Ale sa darmowe komunikatory, jak Instango, Palringo czy nowy IM+, ktore zapewnia Ci taka sama funkcjonalnosc, a nie musza dzialac po BIS.jedynie appworlda się nie da obejsc, ale w Polsce jest on ograniczony do darmowych aplikacji, z ktorych wiekszosc jest też w innych miejscach :)

Dodatkowo, nie wszystki programy, ktore powstaly na BB dzialaja po BIS, wiec jeśli masz BIS w Orange albo Plusie, to te programy beda Cie kosztowac dodatkowo. A w Erze, w dedykowanych masz pakiet danych, ktory wszystko traktuje tak samo :)
"Dotknij ciemności – jakiż sens,
gdy palec wskaże tę czy inną.
Nie w tym cel życia, co w nim jest,
lecz w wierze w to, co być powinno."

*

Offline Tomko

  • ***
  • 330
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XdaExec, Omnia, BB Bold.
Odp: Który BB wybrać?
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 03, 2010, 13:18:29 »
UFFFF, dzięki , troche to skomplikowane, może dlatego mam rozdwojenie jaźni i załozyłem 2 watek :mysli:, ale dostałem jakies pigułki i podobno to minie  :mrgreen:  Chyba pora pomyśleć o przesiadce z WM na BB  :mysli: i tylko AutoMapy będzie żal..... :(
Broń - To prawo wolnego człowieka, nie przywilej nadany przez urzędnika.

*

Offline maxi77

  • *
  • 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HpIpaq214, Aximx51v, BB9900, Lumia920, Galaxy S3
Odp: Który BB wybrać?
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 04, 2010, 02:14:35 »
Tomko: nie martw sie ... ja tez chcialem miec automape i mam :) kupilem po dobrej cenie Dell Axim x51v i mam mape i chula jak tralala :) a Blackberry 9000/9700 mam do pozostalych zastosowan.
Polecam kupno blackberry wiele osob podchodzi do tego ostroznie, bo telefony nie sa az tak popularne u PL jak np w UK czy USA, ale jak raz przesiadziesz sie, to juz nie bedziesz chcial nic innego zobaczysz....to tak jak z autem dobrym ... volvo czy saab :) wrazenia zupelnie inne niz w innych samochodach.

Jesli chcesz kupic np. taniej, to sluze pomoca, moge Ci kupic za granica i przeslac do PL BB9700 juz tak robilem.
O wiele taniej niz na allegro.


*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: Który BB wybrać?
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 04, 2010, 08:58:47 »
Sorry za OT...

Tomko, wstaw spacje po przecinkach na liście swojego sprzętu, bo włazi ona w treść postów...
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline Tomko

  • ***
  • 330
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XdaExec, Omnia, BB Bold.
Odp: Który BB wybrać?
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 04, 2010, 13:01:12 »
@Biblo - to nie ja mieć długa lista, moja być tylko nieaktualna  :mrgreen:

@Maxi77 - dzięki za chęć pomocy  :ok: Póki co, jako użyszkodnik WM i Omnii rozglądam się. AM całkiem ładnie chodzi na Uniwersalu, tyle że potrzeba zewnętrznego GPS-a. Jednak co wbudowany to wbudowany  :E.  Chyba będę musiał wybrać się w końcu na warszawskie spotaknie PDAClubu - będzie ktoś z BB ?
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2010, 13:08:00 wysłana przez Tomko »
Broń - To prawo wolnego człowieka, nie przywilej nadany przez urzędnika.

*

Offline Evendim

  • NerD
  • ****
  • 583
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lewy brzeg warszawa
    • Polish Xbox Community
  • Sprzęt: Lumia 800 ,hx4700, itouch 2g, kindle3, Acer a100
Odp: Który BB wybrać?
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 04, 2010, 23:17:34 »
jesli chodzi o wwa to ja mam bolda , bike ma z tego co wiem jeszcze bolda2
Evendim na prezydenta!

*

Offline maxi77

  • *
  • 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HpIpaq214, Aximx51v, BB9900, Lumia920, Galaxy S3
Odp: Który BB wybrać?
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 07, 2010, 02:03:35 »
Dobra napisze cos wiecej, a wiec na poczatku ... wlasnie dzieki temu forum i jednego uzytkownika ... dalem sie namowic na telefon Bold1.
Wiem ja i on tez :) ze dobry wybor zrobilem :) i dzieki Ci za to, za wejscie na dobra droge.
W koncu mam prawdziwy telefon i co najwazniejsze niezawodny.

Jesli chcesz telefon, to wybierz pomiedzy Bold 9000, Bold2 9700 badz tansza alternatywa Blackberry 8900.

Ja swego czasu mialem tez 8900 (zanim mi go ukradli) i powiem, ze bardzo fajny. Szybko pisze sie na klawiaturze mimo, ze ma mniejsze przyciski ale ma odstepy miedzy klawiszami wiec wygodnie sie pisze. Ekran fajny, nie ma 3G ale da sie przegladac internet. Trzeba jedynie uzbroic sie w cierpliwosc jesli korzysta sie z netu po edge, natomiast jesli po wifi to szybko chodzi i w porzadku. Bateria jedynie troche slabsza, ale jesli dzwonisz codziennie 1-2 godziny w sumie kilka smsow oraz z 20 emaili dziennie to powinno starczyc jakies 2-3 dni spokojnie.
Zaleta to cena, ktora placisz za telefon o wiele mniej niz za 9700 oraz za 9000 mniej, a masz tez bardzo dobry telefon. Brak 3G nie jest az taki straszny.
Na poczatku tez myslalem, ze musze miec 3G, a teraz jak mam bolda1,bolda2 to wylanczam i ciagle jestem na 2G jedynie czasem jak chce cos szybko sprawdzic w necie, a nie chce czekac to wlanczam 3G, bo wiem, ze bardzo zżera baterie.

Jesli chcesz miec juz tak bardzo 3G to mozesz wziasc 9000 ma duzy ekran i klawiature, pisze sie bardzo wygodnie a przy tym szybciej. Wada, to ze bateria po rozladowuje sie szybciej, jak sie ma wlaczone 3G w 2G raczej wydluza to zywotnosc, ale i tak nie jest lepiej. Ja mam prawie 2 lata i widze, ze bateria juz mi krotko trzyma. Codziennie wieczorem laduje, nie problem.

Jesli nie chcesz miec 9000 a chcesz miec wszystko w jednym to polecam 9700,  wzorowany jest na 9000 ale ulepszony ma wiecej pamieci niz poprzednik 9000 lepszy tak samo aparat 3mpx ale to nie ma chyba waznej reguly, ma tez autofocus. Ekran ma mniejszy i klawisze, przez co niektore osoby nie sa przyzwyczajone. Sa zalety i wady, wady ze czasem nacisnie sie przez przypadek klawisz inny, ale jak dojdzie sie do wprawy to ladnie sie pisze. Ja majac dwa to korzystam przewaznie z 9000 a jak cos chce napisac na 9700 (zony telefon) to wtedy wydaje mi sie ze klawiatura jest bardziej twarda w naciskaniu niz w 9000.
Ekran mniejszy ale ladnie to wyglada  na nim bo ma lepsza rozdzielczosc o 40pkt. zawsze to wiecej. Najwazniejsza zaleta jednak chwala sobie uzytkownicy, ze ma baterie taka sama jak w 9000 a ze mniejszy telefon to mniej zuzywa energii. Przy normalnej pracy wytrzymuje okolo 4 dni to dobry wynik.

Reasumujac, jesli masz kase to kup 9700, jesli nie jestes pewny to wez 9000 bedziesz zadowolony rowniez, a jesli nie masz duzo kasy to kup 8900.
Co do wykorzystania, prawdziwe walory poznasz jak wykupisz u operatora BIS/BES. Jesli nie to bedziesz nie do konca mial zalety telefonu Blackberry.

Na koniec dodam, ze mozesz miec tez GPS dobrze dzialajacy wszystkie modele maja GPS. Chcac miec tzw. alternatywny to wez palmtopa hp,dell gps zewnetrzny tanio kupisz ja mamBT318 bardzo dobrze oceniany i mam zestaw bardzo uniwersalny, a oprocz tego jak potrzebuje czasem uzyc blackberry gps to mam mapy i tez mi dziala :D tak czy tak co wybierzesz to dobrze robisz. Na wszystkich da sie sluchac muzyki, ogladac filmy i przegladac poczte. Co wazne, kazdym mozesz tez edytowac dokumenty i miec mase programow.

Polecam blackberry z calego serca...Blackberry tylko!

*

Offline FoxHound

  • ****
  • 566
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB 9700 + BIS, HTC HD 2, AutoMapa 6.2.0 EU
Odp: Który BB wybrać?
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 07, 2010, 10:54:14 »
Co prawda nie jestem do końca zwolennikiem teorii naszego wpływu na ocieplenie klimatu czy rakotwórcze promieniowanie z telefonów ale tą informację o 9700:

http://www.bbnews.pl/?p=7733

wypadałoby wziąć pod uwagę przy wyborze telefonu...
Pozdrawiam
FoxHound

*

Offline fizol

  • Ekspert Blackberry
  • ***
  • 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • BlackBerry Addict
    • BBNews.pl
  • Sprzęt: Blackberry 9700/9520/9000/9530/ 8300/8310/ 7100/88
Odp: Który BB wybrać?
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 07, 2010, 10:56:00 »
I najlepiej przykleić taką informacje w działach 9700, Magica i Droida?

Nie wariujcie ludzie, TO JEST DALEJ W RAMACH NORMY!
"Dotknij ciemności – jakiż sens,
gdy palec wskaże tę czy inną.
Nie w tym cel życia, co w nim jest,
lecz w wierze w to, co być powinno."

*

Offline FoxHound

  • ****
  • 566
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB 9700 + BIS, HTC HD 2, AutoMapa 6.2.0 EU
Odp: Który BB wybrać?
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 07, 2010, 13:38:02 »
Nikt tu nie wariuje, przynajmniej nie ja - gdyby tak było to bym nie kupił właśnie tego modelu.
Ale uważam że z taką informacją powinien się zapoznać każdy który chce kupić 9700 - może dla kogoś będzie to powodem wyboru innego telefonu. A co do norm - to co dzisiaj jest uważane "w granicach dopuszczalności" jutro może okazać się śmiertelną dawką  :O

Żartuję oczywiście :P
Pozdrawiam
FoxHound

*

Offline maxi77

  • *
  • 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HpIpaq214, Aximx51v, BB9900, Lumia920, Galaxy S3
Odp: Który BB wybrać?
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 07, 2010, 21:10:41 »
No jesli jest badanie to dla Naszej swiadomosci, jakie jest promieniowanie.
Obecnie nie stwierdzono, czy promieniowanie ma jakies skutki uboczne dla naszego zdrowia.
Trzeba wiedziec, ze byl robiony eksperyment z komorkami i ziarnami popcornu....na youtubie
oto link
How to REALLY pop popcorn with cellphones!
ps. jest tam wiele innych linkow podobnych z dwoma i z czterema rowniez.

przedstawione sa tam dwie komorki na przeciwko siebie i dwa ziarna popcornu, nastepnie dwie osoby dzwonia na te komorki z innych telefonow.
Komentarz zostawiam Wam koledzy.
Nie nalezy bagatelizowac takich spraw tak samo.

Ktos na forum blackberryforum.pl powiedzial, ze no i co z tego skoro mamy microfale w mikrofalowkach i radary ... ale nie zdajecie sobie sprawy, ze fale w mikrofalowce to te same co w telefonie, lecz zabudowane w stalowym pudle i zabezpieczone, dzieki czemu fale wysylane poruszaja czasteczki wody, co sie ocieraja o siebie i to sprawia, ze jest tarcie i cieplo :) tak wyglada sprawa jedzenia z mikrofalowek.

Moim zdaniem, ma to znaczenie jesli dzwonisz duzo ... gadaj sobie przez slochawke non stop ... od naladowanego telefonu do rozladowania.
Bol glowy murowany, badz lekki bol skroni.

Sprawdzcie sobie dzwoniac na darmowe numery badz rozmawiajac z kims non stop min 2-3 godziny jak to ja robilem kiedys.

Swoja droga mam i 9700 i 9000 oraz nabylem ostatnio 8900 :) i wiem,ze jesli wszystko uzywamy z rozsadkiem to jest wszystko w porzadku tak uwazam.

*

Offline fizol

  • Ekspert Blackberry
  • ***
  • 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • BlackBerry Addict
    • BBNews.pl
  • Sprzęt: Blackberry 9700/9520/9000/9530/ 8300/8310/ 7100/88
Odp: Który BB wybrać?
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 07, 2010, 22:25:49 »
Cytuj
Trzeba wiedziec, ze byl robiony eksperyment z komorkami i ziarnami popcornu....na youtubie
Prima aprilis jest za miesiąc! Przecież to jakaś bzdura jawna - gość podkłada sobie upieczone i jest fajnie - cieszą się.

Im się chyba mózg ugotował od tego debilnego dzwonka - to bardzo prawdopodobne.
"Dotknij ciemności – jakiż sens,
gdy palec wskaże tę czy inną.
Nie w tym cel życia, co w nim jest,
lecz w wierze w to, co być powinno."

*

Offline Tomko

  • ***
  • 330
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XdaExec, Omnia, BB Bold.
Odp: Który BB wybrać?
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 08, 2010, 17:13:25 »
Jak jesteśmy przy kupowaniu BB; co sądzicie o tej ofercie  :mysli: ?
http://www.allegro.pl/item951016518_blackberry_9000_bold_jak_nowy_polecam.html
UPSS, poprawiłem ; dziś mam coś zwiechę systemu  :sleepy: - byle moja Pani nie wpadła na pomysł co by mnie poderwać przez HR  :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2010, 17:54:23 wysłana przez Tomko »
Broń - To prawo wolnego człowieka, nie przywilej nadany przez urzędnika.

*

Offline fizol

  • Ekspert Blackberry
  • ***
  • 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • BlackBerry Addict
    • BBNews.pl
  • Sprzęt: Blackberry 9700/9520/9000/9530/ 8300/8310/ 7100/88
Odp: Który BB wybrać?
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 08, 2010, 17:16:08 »
Jakiej?
"Dotknij ciemności – jakiż sens,
gdy palec wskaże tę czy inną.
Nie w tym cel życia, co w nim jest,
lecz w wierze w to, co być powinno."

*

Offline Tomko

  • ***
  • 330
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XdaExec, Omnia, BB Bold.
Odp: Który BB wybrać?
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 08, 2010, 17:55:23 »
Jakiej?

Poprawiłem posta  :wink:
Broń - To prawo wolnego człowieka, nie przywilej nadany przez urzędnika.

*

Offline FoxHound

  • ****
  • 566
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB 9700 + BIS, HTC HD 2, AutoMapa 6.2.0 EU
Odp: Który BB wybrać?
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 08, 2010, 20:01:10 »
Już o zasadach kupowania podobnych "promocji" pisał Ci nie będę - ja bym polecał jednak taki zakup przeprowadzić z odbiorem osobistym.

A co do samej aukcji - kolega 2 miesiące temu zakupił 9700 na podobnej aukcji za 1300 zł (dla porównania w tym samym czasie kupiłem za prawie 1000 więcej :P) i bardzo sobie go chwali - w opisie było: "prawie nówka" zgodnie z prawdą. Różnica między nami jest taka że ja posiadam gwarancję na 24 miesiące a on na 3... (wystawioną przez sprzedającego - duży sklep GSM)

Więc czy warto ? (pytanie retoryczne) :wink:
Pozdrawiam
FoxHound

*

Offline maxi77

  • *
  • 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HpIpaq214, Aximx51v, BB9900, Lumia920, Galaxy S3
Odp: Który BB wybrać?
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 08, 2010, 21:15:05 »
Hmmm lepiej kupic nowy tez tak uwazam, jak Cie nie stac na nowy to poczekaj badz pozycz od kogos lub kup model nizszy np. 8900.
Ja na poczatku kupilem nowke 9000 Bold na ebayu, po czym po pewnym czasie okazalo sie, tzn. dwoch dniach ze nie moge ustanawiac polaczen napisane bylo Failed Call i tak samo nikt nie mogl sie dodzwonic. Okazalo sie, ze nawet zmiana softu nic nie dala ani wipe.
Byl taki przypadek, ze siec orange uk wycofywala wadliwe blackberry co mialy wlasnie taki problem i mi sie taki trafil.
Napisalem do kolesia ze taki i taki problem napisal bym go odeslal .... wiec odeslalem ze naprawi ten problem.

Okazalo sie, ze po 3 dniach stwierdzil, ze naprawa jest bardziej zlozona i moze to potrwac nawet 2 tygodnie w takim przypadku woli oddac kase ja nic nie pisalem o tym sam wyszedl mi na przeciw.
To bylo bardzo uprzejme z jego strony. Koles mial okolo 450 komentarzy pozytywnych i ani jednego negatywa.

No widzisz mimo, ze telefony sa nowe sprzedawane na aukcjach nie znaczy, ze moga sie nie zepsuc. Jesli masz kase to kup nowy na gwarancji bedziesz mial zawsze pewnosc. Chociaz te telefony nie psuja sie :) to byl dziwny przypadek od operatora orange uk.

*

Offline Tomko

  • ***
  • 330
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XdaExec, Omnia, BB Bold.
Odp: Który BB wybrać?
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 09, 2010, 12:04:49 »
 Dzięki Koledzy, rozjaśniliście mi sytuacje  :).  Poczekam jescze trochę i na wznowienie umowy wezmę noweg BB od OPA.  Fakt że Boldy ostatnio tanieja nawet u dystrybutorów elektroniki (oferty zaczynaja się od ~ 1700),  to jednak skoro dla pełni szczęścia i tak trzeba BIS-a, to i można skorzystac z BB w promocji.... :mrgreen:
 A przy okazji, jest na BB prgram do kontroli finansów ?
Broń - To prawo wolnego człowieka, nie przywilej nadany przez urzędnika.

*

notosiup

Odp: Który BB wybrać?
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 09, 2010, 13:18:34 »
osobiście używam excela do takich celów, bo mogę sobie wtedy wszystko zrobić i ułożyć jak mi się podoba, przetransportować na kompa, wysłać mailem itd. ale jak szukasz konkretnego programu, to poszukaj gdzieś tutaj http://bbapps.pl/platformMain.asp?platform=5&Category=1