BlackBerry OS = system dla bogaczy

  • 50 Odpowiedzi
  • 28903 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

notosiup

BlackBerry OS = system dla bogaczy
« dnia: Styczeń 11, 2011, 21:46:56 »
Wysnułem taką teorię przy okazji przedłużania umowy z operatorem komórkowym. Rozważałem wszystkie za i przeciw, wszystkie zalety i wady. Produkty RIM są drogie.
1. Terminale są droższe niż konkurencja. Torch 9800, Bold 9780 nie wnoszą nic nowego, nie licząc większej ilości pamięci i nowszej wersji systemu, różnią się nieznacznie od, jakby nie patrzeć, starych już z punktu widzenia postępu technologicznego, terminali - z procesorami tego samego typu, ekranami tego samego typu (nie licząc oczywiście torcha), praktycznie takimi samymi aparatami fotograficznymi. Praktycznie zero sprzętowej innowacji. Trzeba pamiętać, że stosunkowo niedawno w świecie BlackBerry zawitało 3g jako standard dla nowych urządzeń. Jak do tej pory tylko seria bold, storm i torch dostały to, co dla konkurencji jest standardem, a z tanich, ogłonodostępnych modeli dopiero 9300 otrzymało szybsze połączenie z siecią. Byle głupia nokia bez systemu posiada 3g, a RIM zapowiada następce 8900 z edge. SIC! Konkurencja powoli wprowadza LTE, Kanadyjczycy dopiero wprowadzili 3g...
2. Aplikacje są drogie. Terminale nie są kupowane jako golasy, są zaopatrzone w pakiet office, parę gierek, są bezpłatne aplikacje w AppWorld, ale jak przyjrzeć się temu bliżej, zwykły czytnik pdf kosztuje fortunę, pełna wersja DocsToGo to duży wydatek. Często chcąc zmienić kompozycję na jakąś ciekawą trzeba się liczyć z wydatkiem. Aplikacje do prognozy pogody - tylko te płatne oferują pełną funkcjonalność, z wyświetlaniem prognozy na pulpicie włącznie. Konkurencyjne systemy od dawna oferują to bezpłatnie, często w znacznie większej ilości. Aplikacje, które są płatne także na innych platformach, dla BlackBerry często są droższe niż odpowiedniki na wm, androida czy symbiana.
3. BIS jest drogi. Nie jest to przesadą. Fajnie, że nie jest limitowany, ale mimo szczerych chęci nigdy nie udało mi się przekroczyć 500mb transferu przez BIS (wiem, że jest kompresja, ale mimo wszystko fakt jest faktem). Ile kosztuje BIS u polskich operatorów? Średnio ok. 23 zł miesięcznie, normalny pakiet 500mb u operatora kosztuje ok. 15zl i daje pełną swobodę, ze strumieniowaniem mediów włącznie. Ja w abonamencie mam pakiet 200mb bez dodatkowych opłat, zatem czy opłaca mi się kupować BIS? Push mail mam także na innych systemach, przy "darmowym" transferze nie wymaga to dodatkowych opłat.

Co zatem trzyma ludzi przy BB+BIS? Droższe terminale o często mniejszych możliwościach, droższe aplikacje lub brak odpowiedników z innych systemów, drogi BIS. Tutaj płaci się za jakość. Push email oferowany w BIS jest najlepszą usługą tego typu ze znanych mi oferowanych dla wm, androida, ios, symbiana. Ergonomia i szybkość działania jeżynowego systemu jest nie do przecenienia. Niezawodność stoi na wysokim poziomie. To wszystko powoduje, że BlackBerry wciąż jest prawie bezkonkurencyjne w dużych firmach, przedsiębiorstwa wciąż bardzo chętnie opierają się na rozwiązaniach RIM, po prostu nie ma konkurencji mogącej przeskoczyć poprzeczki podniesionej przez Kanadyjczyków.

Zapraszam do dyskusji :)

*

Offline fizol

  • Ekspert Blackberry
  • ***
  • 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • BlackBerry Addict
    • BBNews.pl
  • Sprzęt: Blackberry 9700/9520/9000/9530/ 8300/8310/ 7100/88
Odp: BlackBerry OS = system dla bogaczy
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2011, 21:53:54 »
Cytuj
Push mail mam także na innych systemach, przy "darmowym" transferze nie wymaga to dodatkowych opłat.
Push mail chyba dla Gmaila, ew. Hotmaila ;-)
Cytuj
Ergonomia i szybkość działania jeżynowego systemu jest nie do przecenienia. Niezawodność stoi na wysokim poziomie. To wszystko powoduje, że BlackBerry wciąż jest prawie bezkonkurencyjne w dużych firmach, przedsiębiorstwa wciąż bardzo chętnie opierają się na rozwiązaniach RIM, po prostu nie ma konkurencji mogącej przeskoczyć poprzeczki podniesionej przez Kanadyjczyków.
Tutaj chodzi raczej o BES, niż resztę zalet (w dużej mierze).
Cytuj
RIM zapowiada następce 8900 z edge.
Pół-bzdura :-) 8980 nie jest oficjalnym, pełnoprawnym następcą 8900, tak samo jak nie był nim 8910 - tą są low-costowe modele na rynek azjatycki.
Cytuj
Kanadyjczycy dopiero wprowadzili 3g...
Kanadyjczycy mają je duuużo dłużej niż od 2 lat...
Cytuj
2. Aplikacje są drogie. Terminale nie są kupowane jako golasy, są zaopatrzone w pakiet office, parę gierek, są bezpłatne aplikacje w AppWorld, ale jak przyjrzeć się temu bliżej, zwykły czytnik pdf kosztuje fortunę, pełna wersja DocsToGo to duży wydatek. Często chcąc zmienić kompozycję na jakąś ciekawą trzeba się liczyć z wydatkiem. Aplikacje do prognozy pogody - tylko te płatne oferują pełną funkcjonalność, z wyświetlaniem prognozy na pulpicie włącznie. Konkurencyjne systemy od dawna oferują to bezpłatnie, często w znacznie większej ilości. Aplikacje, które są płatne także na innych platformach, dla BlackBerry często są droższe niż odpowiedniki na wm, androida czy symbiana.
Tru, chociaż jest czasem kilka(dziesiąt) ciekawych aplikacji zupełnie za darmo.

"Dotknij ciemności – jakiż sens,
gdy palec wskaże tę czy inną.
Nie w tym cel życia, co w nim jest,
lecz w wierze w to, co być powinno."

*

notosiup

Odp: BlackBerry OS = system dla bogaczy
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 11, 2011, 22:07:42 »
Dawno Cię tu nie było :) Drogie aplikacje to chyba największa bolączka, chyba jakaś zmowa producentów :) Naprawdę mało jest programów mogących konkurować z płatnymi odpowiednikami. Sam szukałem nie raz i większość polecanych to płatne aplikacje. Sprawdzenie dema przez określony czas, a potem smutny powrót do darmówek, bo cena odstrasza...

BlackBerry Messender to jest to, czego nie ma żaden inny system, a grupy to już w ogóle :) Szkoda tylko, że tak niska jest świadomość tego w Polsce.

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: BlackBerry OS = system dla bogaczy
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 12, 2011, 09:22:31 »
Ja się zgadzam połowicznie z tezą.

Dobry Terminal = kupa kasy = szpan.
I nie ma przebacz, "prezesowie" i "inna klasa menadżmętu" też lubi drogie zabawki.
Normalka na świecie. Im droższy gadżet tym lepiej. Dla kogos kto ma taki stołek nie ma znaczenia czy da 199 czy 999 za terminal. Ważne by był najnowszy i miał jak najwyższy numerek (dlaczego nie ma blackberry o numeracji np BB1090 tylko prawie same 9XXX?)
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline mike100

  • ****
  • 596
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB 9780, BB Playbook
Odp: BlackBerry OS = system dla bogaczy
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 12, 2011, 13:51:34 »
wpisujcie też proszę cenę Waszych terminali oraz wysokość abonamentu.
High Tech Crap
BB 9780, Clarion Map790
Dell Vostro 3300, BB Playbook w drodze :)

*

notosiup

Odp: BlackBerry OS = system dla bogaczy
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 12, 2011, 17:18:56 »
Ja się zgadzam połowicznie z tezą.

Dobry Terminal = kupa kasy = szpan.
I nie ma przebacz, "prezesowie" i "inna klasa menadżmętu" też lubi drogie zabawki.
Normalka na świecie. Im droższy gadżet tym lepiej. Dla kogos kto ma taki stołek nie ma znaczenia czy da 199 czy 999 za terminal. Ważne by był najnowszy i miał jak najwyższy numerek (dlaczego nie ma blackberry o numeracji np BB1090 tylko prawie same 9XXX?)
Prezes nie kupuje terminala wydając majątek, dostaje go za darmo od opka, bo płaci kosmiczne rachunki za telefon ;)

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: BlackBerry OS = system dla bogaczy
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 12, 2011, 19:13:25 »
Prezes nie kupuje terminala wydając majątek, dostaje go za darmo od opka, bo płaci kosmiczne rachunki za telefon ;)

Jeszcze nie tak - Prezes nie kupuje terminala wydając majątek, dostaje go za darmo od opka, płaci bardzo niskie (lub zerowe) rachunki za telefon, bo jego firma wykupująca X abonamentów dla wszystkich pracowników generuje bardzo wysokie obroty z operatorem...  :ohreally:

Połączone: Styczeń 12, 2011, 19:21:36
Co zatem trzyma ludzi przy BB+BIS? Droższe terminale o często mniejszych możliwościach, droższe aplikacje lub brak odpowiedników z innych systemów, drogi BIS. Tutaj płaci się za jakość. Push email oferowany w BIS jest najlepszą usługą tego typu ze znanych mi oferowanych dla wm, androida, ios, symbiana. Ergonomia i szybkość działania jeżynowego systemu jest nie do przecenienia. Niezawodność stoi na wysokim poziomie. To wszystko powoduje, że BlackBerry wciąż jest prawie bezkonkurencyjne w dużych firmach, przedsiębiorstwa wciąż bardzo chętnie opierają się na rozwiązaniach RIM, po prostu nie ma konkurencji mogącej przeskoczyć poprzeczki podniesionej przez Kanadyjczyków.

Z moich obserwacji jednak wynika, że wśród moich "korporacyjnych" znajomych BB jest wypierany przez inne smartfony oraz - i to było dla mnie zaskakujące - również przez ajfony  :shock: Spotkałem się już z firmami, w których na poziomie korporacyjnym zdecydowano o wyborze aparatów Apple... Ten trend pokazuje, że dla firm są prostu dostępne alternatywne i tańsze rozwiązania.

Widzę natomiast, że w ostatnim czasie bardzo wzrósł odsetek prywatnych użytkowników BB...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2011, 19:21:36 wysłana przez biblo »
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline miklo

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB9810
Odp: BlackBerry OS = system dla bogaczy
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 21, 2011, 12:29:52 »
Jeszcze pół roku temu miałem Nokię E71 i korzystałem z Nokia Mail (push). Miałem też do czynienia z innymi zabawkami. Dlaczego mam BB i póki co jestem zadowolony?

- szybkość i stabilność - nie zatyka się, duża liczba maili nie robi na nim wrażenia, wszystko dostępne jest od ręki

- świetnie działający push mail - w porównaniu z Nokia Mail faktycznie jest lepiej.

- bardzo wygodna klawiatura

- świetne API do obsługi MSG. wszystko w jednym miejscu :D

- to, co mnie interesuje śmiga po BIS (chaty, www, społecznościówki, maile)

Nie jestem wiernym fanem. Podchodzę do tematu pragmatycznie. Jak przekona mnie inny system - to zmienię :D
Psion Siena 1mb -> DOT 320 -> SEP800 -> Palm Tungsten T3 -> HP Ipaq 4150 -> Nokia 770 -> Nokia E50 -> Nokia E71 -> BB9700 -> BB9810 & BB9900

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: BlackBerry OS = system dla bogaczy
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 21, 2011, 15:21:19 »
Mnie trzyma przy BlackBerry to, że kupiłem praktycznie nowego Pearla 8110 (już kupę czasu temu) za 350zł, w BIS mam BBM i inne aplikacje, z których korzystam na co dzień. Co dziwne, to w tym terminalu nie brakuje mi niczego, no może czasem przydałby się szybszy internet w 3G. Funkcje tego systemu i sama jego obsługa, nawet w moim starym sofcie 4.5 są 100 lat do przodu przed Nokiami, SE, iOSami, androidowcami i WMowcami :) To jest właśnie paradoks: technologicznie BlackBerry nie są niczym nadzwyczajnym, natomiast system jest bezkonkurencyjny, nawet w starszych wersjach.

Przez cały okres użytkowania musiałem kupić chyba tylko jedną aplikację, która ma mnie zabezpieczyć przed kradzieżą (raz mi się zdarzyło już), jest to eGPS i też wymaga do działania BIS.

Korzystałem z pakietów internetowych i dla mnie BIS jest dużo lepszy jednak. Abonament mam za 75zł + cena BIS, wychodzi ok. 100zł brutto.

Cytuj
bardzo wygodna klawiatura
Tu warto dodać, że RIM od lat pracuje nad jak najlepszą jakością klawiatur - dostajemy profilowane przyciski, które przyspieszają pisanie, natomiast inni producenci po prostu robią tak, by było ładnie, albo jakieś normalne symetryczne klawisze.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2011, 15:24:35 wysłana przez Bat. »

*

Offline Evendim

  • NerD
  • ****
  • 583
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lewy brzeg warszawa
    • Polish Xbox Community
  • Sprzęt: Lumia 800 ,hx4700, itouch 2g, kindle3, Acer a100
Odp: BlackBerry OS = system dla bogaczy
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 22, 2011, 17:48:18 »
Ja przerabialem w miedzy czasie wszelkie systemy ale za każdym razem wracałem do bbos (od 7230 przez 7290 do 2x9000 i teraz w planach 9700)

1. To niesamowita ergonomia pracy - Przemyslane skróty klawiaturowe
2. Klawiatura w układzie blackbery do pisania szybkich wiadomości jest niesamowita (bold 9000)
3. Wielu narzeka na mała ilośc aplikacji, chociaż ja osobiście nie miałem nigdy sytuacji w której brakowało mi jakiegoś appa (do gier mam iPoda)
Evendim na prezydenta!

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: BlackBerry OS = system dla bogaczy
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 23, 2011, 03:12:51 »
To na tym ekranie dotykowym iPoda/iPhone'a da się komfortowo grać?

*

Offline Evendim

  • NerD
  • ****
  • 583
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lewy brzeg warszawa
    • Polish Xbox Community
  • Sprzęt: Lumia 800 ,hx4700, itouch 2g, kindle3, Acer a100
Odp: BlackBerry OS = system dla bogaczy
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 24, 2011, 11:15:35 »
okazuje się, że jak najabrdziej tak - dodatkowo pojawiają się coraz lepsze produkcje w przeciwieństwie do powoli umierającego psp czy androida (który jeśli chodzi o gry to jest strasznie biedny ;) )
Evendim na prezydenta!

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: BlackBerry OS = system dla bogaczy
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 24, 2011, 12:58:41 »
Sorry, ale nie porównujmy iPhone z PSP :)

*

Offline fokstrot

  • ****
  • 949
  • Sprzęt: BB 9780 pin: 26791dc9
Odp: BlackBerry OS = system dla bogaczy
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 24, 2011, 19:33:24 »
sam zastanawialem sie nad przejsciem na platforme BB od RIM, ale... Jak policzylem koszty dla prywatnego uzytkownika, ktory nie placi mega rachunkow /max 70zl/ to oferta opow jest tragiczna. drogie terminale, droga usluga BIS /jeszccze obcieta jak w przypadku Ery, z ktorej korzystam/. a propo terminali. bryndza zupelna. niewiele sie dzieje zarowno w kwesti softu jak i hardware'u. przyklad? nastepca 9700 > 9780. drobny lifting, dorzucenie ramu i szumna premiera nowego modelu.
RIM powoli traci juz rynek, czego dowodza ostatnie statystyki sprzedazy. ostatnim, powoli upadajacym bastionem, sa dla tej firmy korporacje.


ps. czy ma ktos znajomych z USA, ktorzy korzystaja z BB? czy tam tez BB jest tylko dla elity, jak to usiluje od lat wpoic sie klientowi w PL   B)
Dell X50v/Bt-359 --> BB

*

notosiup

Odp: BlackBerry OS = system dla bogaczy
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 24, 2011, 21:07:01 »
Era nie ma juz ograniczonego bis, oferuje w pelni funkcjonalny bis-b tak jak pozostali operatorzy. Jej taryfa dla bb za 99zl jest najlepsza na rynku. Dostajesz mase minut, bis w cenie i dodatkowo pakiet zwyklego internetu. Czego chciec wiecej? Jezeli kogos stac na taki abo to jest to moim zdaniem swietna oferta.

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: BlackBerry OS = system dla bogaczy
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 24, 2011, 21:29:25 »
fokstrot - ale co ma RIM nowego wymyślać, skoro ich system jest praktycznie doskonały i konkurencja jest daleko w tyle pod względem OS? Mają go zepsuć? Skoro telefony sprawują się dobrze, to co mają na siłę wymyślić?

Co do Ery to tam się różni tylko tym, że masz limit BIS do 100 MB, a później spada prędkość. Raczej rzadko kiedy wykorzystasz te 100 MB mając dodatkowy pakiet internetowy :)

*

notosiup

Odp: BlackBerry OS = system dla bogaczy
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 25, 2011, 19:40:11 »
fokstrot - ale co ma RIM nowego wymyślać, skoro ich system jest praktycznie doskonały i konkurencja jest daleko w tyle pod względem OS? Mają go zepsuć? Skoro telefony sprawują się dobrze, to co mają na siłę wymyślić?

Co do Ery to tam się różni tylko tym, że masz limit BIS do 100 MB, a później spada prędkość. Raczej rzadko kiedy wykorzystasz te 100 MB mając dodatkowy pakiet internetowy :)
Limit, fakt:/ ja regularniec przekraczam 200mb bis w orange.

*

Offline fokstrot

  • ****
  • 949
  • Sprzęt: BB 9780 pin: 26791dc9
Odp: BlackBerry OS = system dla bogaczy
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 26, 2011, 19:14:06 »
@Bat.
system nie jest doskonaly, bo doskonaly system nie istnieje. kazda firma z roku na rok udoskonala swoj OS. czy to Apple, czy Google /ktora to konkurencja jest daleko w tyle za RIM?/.
roznice miedzy OS 5 vs 6 sa niewielkie. cechy takie jak zapotrzebowanie na pamiec czy szybkosc dzialania nie ulegly poprawie /pewnie czytales http://www.bbnews.pl/?p=17887 http://www.bbnews.pl/?p=18506 /.

odnosnie hardware'u -> http://www.bbnews.pl/?p=19006 RIM 9780 to najlepszy przyklad jak firma robi z klientow durni.
co jeszcze mam do zarzucenia: chocby to, ze w 2011r, w czasach wielozadaniowych smartfonow RIM wciaz nie dorobil sie jakiejkolwiek nawigacji offline.
Dell X50v/Bt-359 --> BB

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: BlackBerry OS = system dla bogaczy
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 26, 2011, 19:49:09 »
fokstrot,

Ja mam OS 4.5 (na mojego Pearla niestety nie ma już nawet 5) i w sumie nie mam na co narzekać, czasem przydałoby się 3G, lepsza przeglądarka (jak w OS 6) i większa prędkość działania jak odpalonych jest więcej progsów (jak działamy ze standardowym zestawem to system działa błyskawicznie). Sprawdzałem wiele systemów i systemu w moim starym Pearlu nie zamieniłbym na żaden inny, nawet z najnowszych modeli innych producentów. Taki np. Android, o którym wspominasz, że Google go aktualizuje, to dla mnie porażka i kompletnie do mnie nie przemawia.
Kiedyś wyobrażałem sobie doskonały system na telefony (doskonały w sensie bardzo dobry, faktycznie doskonały nie istnieje, użyłem złego słowa) i jak kupiłem BB dzięki radom na tym forum, przerósł moje oczekiwania.

Co do nawigacji offline to BB jest specyficzną marką, tutaj przede wszystkim większość aplikacji chodzi po BIS i mapy ładują się całkiem sprawnie, a skoro większość użytkowników BB ma także BIS to nie dziwi mnie fakt, iż nikt mapami offline się jeszcze nie interesował.
Są owszem programy z mapami offline, jak np. TrekkBuddy, ale to faktycznie namiastka nawigacji. Obiło mi się o uszy, że bodajże aplikacja Garmina potrafi czytać mapy offline, ale nie jestem tego pewny i jeśli potrafi to raczej też nie ma zbyt sensownych map.

Jeśli chodzi o sprzęt to nie widzę za bardzo sensu wrzucania lepszych podzespołów, skoro system ich nie potrzebuje. Optymalizacja przede wszystkim. Inni producenci idą w odwrotnym kierunku: piszą kod jak najszybciej, a zamiast optymalizować to wrzucają coraz lepsze podzespoły.

Różnice OS 5 vs OS 6 nie są mi do końca znane, gdyż nie dostąpiłem zaszczytu używania nawet OS 5 na co dzień - mam jedynie okazję pobawić się Boldem 9700 od czasu do czasu.

*

notosiup

Odp: BlackBerry OS = system dla bogaczy
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 27, 2011, 17:47:35 »
Cytuj
roznice miedzy OS 5 vs 6 sa niewielkie.
:O Miałeś jakieś bb? Chyba jesteś tylko teoretykiem, opierającym się tylko na tym co w internecie przeczytasz. Problemów z wielozadaniowością na bb nigdy nie miałem ;)

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: BlackBerry OS = system dla bogaczy
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 28, 2011, 17:10:10 »
Kumpel na 9700 wczoraj instalował OS 6, a dziś już wrócił do 5 i jak mówi "w końcu mam z powrotem swój telefon" :E

*

Offline fokstrot

  • ****
  • 949
  • Sprzęt: BB 9780 pin: 26791dc9
Odp: BlackBerry OS = system dla bogaczy
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 30, 2011, 16:07:15 »
Cytuj
roznice miedzy OS 5 vs 6 sa niewielkie.
:O Miałeś jakieś bb? Chyba jesteś tylko teoretykiem, opierającym się tylko na tym co w internecie przeczytasz. Problemów z wielozadaniowością na bb nigdy nie miałem ;)
nie uwazam sie za alfe i omege w kazdej dziedzinie, wiec swoje zdanie wyrabiam na podstawie wlasnych dosw i opinii na wyspecjalizowanych forach. dla mnie OS 6 nie stanowi  wielkiej rewolucji, co bardzo ladnie pokrywa sie to z tekstem zawartym w tescie nowego OS na bbnews.pl
"Oczywiście znajdzie się grupa użytkowników rozczarowanych, a będą nimi Ci, którzy oczekują czegoś zupełnie innego, przełomowego. BlackBerry 6 nie jest nim w żadnym przypadku..."
kwestie wielozadaniowosci chyba rowniez opacznie zrozumiale :]
Dell X50v/Bt-359 --> BB

*

notosiup

Odp: BlackBerry OS = system dla bogaczy
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 30, 2011, 17:52:26 »
Ale jakie masz doświadczenia z OS 6? Jakie z OS 5? Diametralne zmiany w wyglądzie i dodanie paru nowych funkcjonalności to jest nic?

*

Offline fokstrot

  • ****
  • 949
  • Sprzęt: BB 9780 pin: 26791dc9
Odp: BlackBerry OS = system dla bogaczy
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 02, 2011, 19:34:39 »
nie lubie sie powtarzac, a wszystko co mam do zarzucenia OS6 w kwestii powazniejszych zmian zawarto w notatce na bbnews.pl /link pare postow wyzej/
Dell X50v/Bt-359 --> BB

*

bartlomiejc

Odp: BlackBerry OS = system dla bogaczy
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 02, 2011, 22:09:18 »
Nowy system pracuje szybciej, można grupować wiadomości według tematów, przeglądarka działa nieporównywalnie lepiej, sam system jest równie intuicyjny co os5. Z własnych obserwacji dodam, że na os6 jest lepszy zasięg.

Jak się używało urządzenia z os 5 a teraz z 6 to jest duża różnica.

A co do opini z forów. Jak pierwszy raz czytałem o wadach bb os, to byłem nastawiony na nie. Pierwszy terminal (8300) postanowiłem kupić z czystej ciekawości. Teraz cięzko byłoby mi się przestawić na coś innego.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2011, 22:15:05 wysłana przez bartlomiejc »

*

Offline barek74

  • ***
  • 384
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: różnie to bywało, obecnieBB BOLD9900 i Galaxy SIII
Odp: BlackBerry OS = system dla bogaczy
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 07, 2011, 14:56:19 »
Dzień Dobry,

BB OS i terminale to są sprzęt przede wszystkim ergonomiczny i chyba jeszcze ciągle solidnie wykonany, konserwatywny w zmianach- więc zazwyczaj kilka kroków za konkurencją.
Przede wszystkim ma to pracować; nie mulić się, dobrze ma trzymać bateria i ma dawać spore możliwości.
OS6 kontra OS5 - jak pierwszy raz odpalałem swojego Bolda 9700 po upgrade to się martwiłem, czy aby za dużo nie nakombinowali w nowym OS, ale na szczęście nie, tylko poprawiono pewne funkcjonalności i dodano wyszukiwanie, które przy masie informacji zawartej w terminalu było bardzo potrzebne. Owszem trochę różnic w filozofii menu i obsługi jest, ale szybko można się w nich połapać i stwierdzić, że mają sens.
BB doceniają chyba głównie ludzie, którym inne systemy wykrzaczają się/ mulą / lub w ogóle nie pozwalają przerabiać w jednym małym urządzeniu masy różnorodnych informacji.

Pozdrawiam,
Bartek
barek ;-)

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: BlackBerry OS = system dla bogaczy
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 08, 2011, 22:12:50 »
Cytuj
kilka kroków za konkurencją
Wg mnie terminale RIM są 100 lat przed konkurencją, jeśli chodzi o system i obsługę. O sprzęcie teraz też nie ma argumetów - nowe BB mają 3G, więc nie widzę w czym przewyższa konkurencja? Jest jakikolwiek, na prawdę jakikolwiek inny system na telefony z klawiaturą, który jest równie intuicyjny i stabilny?

*

notosiup

Odp: BlackBerry OS = system dla bogaczy
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 13, 2011, 17:52:45 »
Poza bardzo dobrą nawigacją offline nie widzę niczego, w czym konkurencja jest lepsza od bb. Przeglądarka w bbos6 to jest to, pod tym względem nie ma już co narzekać.

*

Offline Bandyto3xx

  • 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mów kiedy do mnie milczysz
  • Sprzęt: Blackberry Storm
Odp: BlackBerry OS = system dla bogaczy
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 13, 2011, 18:39:23 »
3g to już mam w moim starym Stormie :P Poza tym da się go bez bis obsługiwać i to bez problemu (maile - gmail, komunikator - palringo, przeglądarka - opera i wbudowany browser). Co prawda mógłby być nieco szybszy np. opera na androidzie płynniej działa, w dodatku ta na bb ucina pól ekranu po włączeniu klawiatury ekranowej. Natomiast jeśli chodzi o stabilność systemu to BB OS jest na naprawdę wysokim poziomie, w dodatku cały system zbudowany z tzw. modułów. Nie ma szans żeby uwalić podczas wgrywania nowego softa, zawsze nie działające można podmienić. Na app worldzie zawsze można coś free znaleźć np. proste aplikacje od Igor Shitarev. Niestety gier z open gl praktycznie brak, a całość oparta o javę, która zwalnia system.

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: BlackBerry OS = system dla bogaczy
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 13, 2011, 22:44:18 »
Porównaj Palringo z BBM i już nigdy BIS nie wyłączysz. O ile masz znajomych z BB :) I też push mail z aplikacją Gmail jest nie do porównania. Czatu Google Talk też nie odpalisz :) BIS jednak musi być.

Co do Javy to powoli koniec z tym, teraz QNX tworzy nowy system i tutaj nie wydaje mi się, by korzystali z Javy w tych czasach. Jednak zauważ pełną integrację z aplikacjami Java, one po prostu rozumieją ten system :)