BlackBerry OS = system dla bogaczy

  • 50 Odpowiedzi
  • 28909 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline teshima

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB 9300 Curve BIS PLAY  PIN: 26AF6874
Odp: BlackBerry OS = system dla bogaczy
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 25, 2011, 17:51:48 »
Uzywam BlackBerry 8310 Curve, abonament 61pln brutto + BIS-B 21pln brutto w Plusie.
Wczesniej z telefonow biznesowych korzystalem z Nokia E50 i E51 rowniez w zakresie poczty e-mail i www.
Przymiezalem sie juz do zakupu E71 ale ostatecznie wybralem BB z tego wzgledu iz w nowej firmie musze byc non stop on-line.
Majac BIS nie musze sie martwic o przekroczenie limitow jakichs pakietow, mam pewnosc co do prawidlowego
dzialania poczty. E-mails w przypadku korzystania z serverow IMAP sa synchronizowane z terminalem w ciagu paru sekund. Pisanie dluzszych listow na perfekcyjnie dzialajacej i dobrze wyprofilowanej pelnej klawiaturze qwerty to czysta przyjemnosc. Ktos wyzej napisal, ze coraz wiecej prywatnych uzytkownikow korzysta z BIS.
Dlaczego? Dlatego, ze coraz wiecej ludzi, coraz wiecej korzysta z poczty elektronicznej, a BB + BIS daje im w tym zakresie 100% pewnosci dzialania.
Jedynym mankamentem jesli chodzi o BIS to wedlug mnie ograniczenie wagi zalacznikow do 2,9MB.
Jesli chodzi o cene BIs'a to dla mnie jest smiesznie tania w porownaniu do oferowanych mozliwosci. Poza tym ile to jest 21pln? Godzina pracy, nawet nie.
Przyszlosc telefonow komorkowych bezsprzecznie nalezy do smatfonow. Zdaje sobie sprawe, ze numerem 1 nie
beda terminale BB ale na pewno beda mialy swoje miejsce na rynku i podejrzewam, ze nie male.
Dlaczego uwazam BB za sprzet wysokiej klasy? To typowe produkty biznesowe, wykonane z materialow bardzo
dobrej jakosci, wytrzymale, niezawodne, z bardzo wydajnym OS'em i oferujace uslugi jedyne w swoim rodzaju.

*

Offline Krakus

  • ****
  • 632
Odp: BlackBerry OS = system dla bogaczy
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 27, 2011, 13:33:43 »
[...ciach...]Dlaczego uwazam BB za sprzet wysokiej klasy? To typowe produkty biznesowe, wykonane z materialow bardzo
dobrej jakosci, wytrzymale, niezawodne, z bardzo wydajnym OS'em i oferujace uslugi jedyne w swoim rodzaju.
Nie używam BIS ani BES - nie widzę więc pewnie wyższości BlackBerry nad Nokią, Samsungiem czy choćby HTC. Miałem w rękach iPhone 4 - jakość wykonania moim zdaniem wyższa niż BB (np. słuchawki, ładowarka sieciowa i ładowarka samochodowa - oryginalne - do BB to dla mnie najtańsza, chińska tandeta, sam telefon również porównywalny z Samsungiem), system - bez porównania sympatyczniejszy niż BB. Również oprogramowanie systemowe BB (piszę o OS6, bo taki teraz mam) jest kiepskie, niedorobione, czyli pełne błędów oraz pozbawione podstawowej funkcjonalności dostępnej u całej konkurencji. Brak narzędzi pozwalających na zarządzanie telefonem z poziomu PC, a narzędzia firm trzecich, które można kupić, są drogie i mają małe możliwości.
BlackBerry, to moim skromnym zdaniem, ogromny hit marketingowy RiM-u. Do fajnej, ale piekielnie drogiej usługi (poczta push) dodają taki sobie, ale piekielnie drogi sprzęt (z oprogramowaniem systemowym nieustannie testowanym na użytkownikach). Do niedawna blokowali również sprzedaż telefonów bez usług dodatkowych, co najlepiej świadczy o tym, gdzie leżą konfitury.

*

Offline teshima

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB 9300 Curve BIS PLAY  PIN: 26AF6874
Odp: BlackBerry OS = system dla bogaczy
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 27, 2011, 18:39:13 »
Ladowarka, sluchawki i tp do BB tez sa oryginalne wyprodukowane w Chinach, na swoich od iPhone masz napisane made in Iphone? :)
System nie ma byc bardziej lub mniej sympatyczniejszy tylko wydajny, pozbawiony bledow itp. Sa rozne programy firm trzecich, jedne maja male mozliwosci inne wieksze. Nie mozna generalizowac, ze wszystkie sa zle.
Ja korzystam z OS 4.5.182 i wedlug mnie jest w porzadku. O jakie narzedzia pozwalajace zarzadzac telefonem z poziomu PC Ci chodzi? Jest przeciez DM.
Poczta push wchodzi w sklad BIS, ktory kosztuje raptem 21pln (Plus), dla Ciebie to piekielnie drogo? To ile jestes w stanie zaplacic. Wez pod uwage tez to, ze BIS oprocz push e-mail to nielimitowany dostep do Internetu.
Uzbieraj troche forsy i wykup na 1 miesiac BIS-B i korzystaj na max z terminala, zobaczysz wtedy co jest warte BB.
Ktos powiedzial, ze BB bez BIS jest jak rower bez lancucha, niby mozna jezdzic ale jaka to jazda. I ja sie w pelni z tym zgadzam.
Wez tez pod uwage czasy pracy na jednym ladowaniu BB i innych telefonow przy tym samym sposobie uzytkowania. Wydaje mi sie, ze BB wypada duzo lepiej.
Pod wzgledem wydajnosci systemu to sprobuj pouzywac Iphone lub HTC na WM z RAM ponizej 1MB albo z kilkoma tysiacami wiadomosci w pamieci.
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2011, 19:00:07 wysłana przez teshima »

*

Offline bastiann

  • ****
  • 919
  • Sprzęt: ERA G2
Odp: BlackBerry OS = system dla bogaczy
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 28, 2011, 12:58:10 »
Zastanawiam się nad zakupem Torch-a 9800. Zeby sparwdzić jak to działa itd zainstalowałem sobie oryginalny symulator ze strony RIMa.
Jestem z zawodu informatykiem więc prócz typowych dla BB zastosowań interesuja mnie również małe acz uzyteczne programiki typu skaner sieci WiFi, skaner sieci GSM/2g/3g itp. Z tego co widzę w markecie ... jest biednie nawet wsród płatnych aplikacji. Mam porównanie do Androida gdzie takich aplikacji, darmowych, jest naprawdę spory wybór. Nie mówię już nawet o takich "cudach", zresztą darmowych na Androida, jak pokazanie na GoogleMaps stacji bazowych BTS dostępnych dla mojego telefony w danej lokalizacji z siła sygnału itd. Kilka razy juz mi sie to przydało, w ramach pracy. Podobnie skaner WiFi pokazujacy siłe sygnały accesspointa oraz kierunek, z którego nadaje itd itd.
Lubię podróżować a w szczególności włóczyć się po górach i lasach a nawet bagnach. Niektóre usługi dostępne w aplikacjach androidowych za free nie są nawet w płatnej wersji dostępne na BB. Im bardziej się przyglądam BB tym bardziej odnoszę wrażenie, że rzeczywiście są to urządzenia dla "prezesów" poruszających się w klasie premium. Jest masa aplikacji dot. golfa,  map miast i innych takich. Widać takie jest zapotrzebowanie klienteli BB. Wszelkie aplikacje związane z komunikacja elektroniczną są dobrze rozwinięte, to jakby oczywista domena "prezesów". Nie rozwodząc się dalej ... wolał bym mieć do pracy jeden telefon, który zaspakaja moje potrzeby ale widzę, że decydując się na BB musiał bym i tak do niektórych pracowych zastosowań pozostawić Androida jako drugiego. Szkoda... widać RIM ma na tyle stabilne dochody od "prezesów", że nie ma potrzeby wystawiana nos po za potrzeby tego typu odbiorcy "premium". Może kiedyś rynek na nich wymusi większe otwarcie na większą różnorodność aplikacji pracowych nie tylko dla "prezesów".

*

Offline teshima

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB 9300 Curve BIS PLAY  PIN: 26AF6874
Odp: BlackBerry OS = system dla bogaczy
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 28, 2011, 13:27:19 »
To prawda, ze softu na BB jest duzo mniej niz na Androida, WM czy Symbiana. Mysle, ze RIM poszedl bardziej w strone jakosci, a nie ilosci. Jednak market BB rozwija sie dynamicznie i mysle, ze z czasem pojawia sie aplikacje, o ktorych piszesz. Co do zastosowan smatphone'ow dla informatyka to ja w kwestii softu sklanial bym sie raczej w kierunku compilatorow C, C++, Java, czy narzedzi do zdalnego zarzadzania siecia. Czy takie oprgramowanie jest na Androida lub Iphone'a.
Mysle, ze w Twoim wypadku wygodniej bylo by uzywac netbook'a. Ja tak robilem, teraz chyba przesiade sie na tablet.

*

Offline bastiann

  • ****
  • 919
  • Sprzęt: ERA G2
Odp: BlackBerry OS = system dla bogaczy
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 28, 2011, 13:39:55 »
W większości zastosowań smartphone z dobrym oprogramowaniem by mi wystarczył. Do reszty zastosowań mam 13" notebooka. Chodzi mi o to, że czasem mógłbym iść "na lekko" bez taszczenia plecaka z moja Toshibą ani noszenia 2 telefonów. Jeden uniwersalny aparat by wszystko załatwił. BB robi na mnie solidne, "poważniejsze" wrażenie, tylko właśnie braki w aplikacjach ... szczególnie dotkliwe jak masz porównanie na innej platformie gdzie nie dość, że w ogóle mają interesujące Cię oprogramowanie to jeszcze wersje darmowe często są wystarczające tak do pracy jak i hobby.
Na razie pozostanę przy Androidzie ale mimo wszystko będę się bacznie przyglądał dalszemu rozwojowi oprogramowania pod BB.
Może kiedyś dożyjemy takich czasów, że niemal każdą aplikację znajdziemy w wersji na lubianej przez nas platformie sprzętowej/systemowej. Na razie, przynajmniej w odniesieniu do BB, tak nie jest.

*

Offline teshima

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB 9300 Curve BIS PLAY  PIN: 26AF6874
Odp: BlackBerry OS = system dla bogaczy
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 28, 2011, 14:04:29 »
Obserwuj rozwoj tabletu PlayBook, prawdopodobnie bedzie na nim chodzic oprogramowanie Androida. Tablet bedzie w 100% integrowal sie z terminalami BB. Bedziesz mogl uzywac BB z wszystkimi jego zaletami, zarzadzac nim z poziomu tabletu, a na tablecie uruchomisz soft z Androida, ktory potrzebujesz. Tablet ma matryce 7" i jest lekki wiec nie ma problemow z mobilnoscia.

*

Offline Krakus

  • ****
  • 632
Odp: BlackBerry OS = system dla bogaczy
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 28, 2011, 16:35:12 »
Drogi teshimo!
Fajnie by było, żebyś nauczył się czytać ze zrozumieniem co inni piszą. Otóż:
Ladowarka, sluchawki i tp do BB tez sa oryginalne wyprodukowane w Chinach, na swoich od iPhone masz napisane made in Iphone? :)
Otóz nie napisałem nic o chińskim pochodzeniu, napisałem, że akcesoria do BB wyglądają jak tania, chińska, podróba. Znaczy to, że są zrobione tandetnie, a nie w Chinach.

System nie ma być bardziej lub mniej sympatyczniejszy tylko wydajny, pozbawiony bledow itp.
Pragnę Cię poinformować, że OS do BlackBerry ani nie jest wydajny, ani tym bardziej nie jest pozbawiony błedów. Jest (IMHO) najbardziej zapluskwionym oprogramowaniem do telefonu, z jakim miałem do czynienia (a używałem w swoim życiu sporo różnych telefonów). Nawet tłumaczenie na język polski jest tak niechlujne, że pomylono w nim imię i nazwisko. Trochę mi to wygląda na automatyczne tłumaczenie przez Google. Przeglądarka internetowa wywraca się na co piątej otwieranej stronie - i to ma być Twoim zdaniem, ta stabilność? Raz już straciłem wszystkie SMSy (na szczęście regularnie robię kopie, więc miałem skąd je odzyskać) bo znikły (tzn w telefonie były, tylko, że nie było do nich bezpośredniego dostępu, ani też nie widział ich DM w kopii zapasowej.
Co do wydajności - system co chwila się przywiesza (pokazuje się zegarek).

O jakie narzedzia pozwalajace zarzadzac telefonem z poziomu PC Ci chodzi? Jest przeciez DM.
A co Ty możesz tym DM zrobić? Możesz zrobić kopię zapasową i ją przywrócić do telefonu, przy czy po przywróceniu telefon będzie działał błędnie (na przykład zniknie Ci numer poczty głosowej, albo też automatyczna korekta błędów poprawi Ci "się" na "si|". Nie możesz obejrzeć zawartości SMSów, nie możesz edytować książki kontaktów.

Weź pod uwagę tez to, ze BIS oprocz push e-mail to nielimitowany dostep do Internetu.
Bardzo nielimitowany - jak sam piszesz, rozmiar załącznika jest ograniczony tak, że możliwe jest przesyłanie tylko załączników tekstowych. Ponadto, jak sam o tym wiesz (albo i nie wiesz) - przez BIS/BES nie działają żadne usługi strumieniowe. Reasumując, za 21 zł (w momencie, gdy ja z Plusem negocjowałem taryfy, było drożej) masz transfer, z którego jesteś w stanie zużyć około 250 MB.

Wez tez pod uwage czasy pracy na jednym ladowaniu BB i innych telefonow przy tym samym sposobie uzytkowania. Wydaje mi sie, ze BB wypada duzo lepiej.
To Ci się tylko wydaje. 9700 wytrzymuje najwyżej 48 godzin (i to pod warunkiem, że go mało używam). Przy normalnym użytkowaniu - nieco więcej niż 24 godziny. To jest Twoim zdaniem dużo? Moim nie.

Pod wzgledem wydajnosci systemu to sprobuj pouzywac Iphone lub HTC na WM z RAM ponizej 1MB albo z kilkoma tysiacami wiadomosci w pamieci.
Nie wiem, nie używałem. Jak napisałem, miałem w rękach iPhone 4 oraz którychś z lepszych modeli HTC - szczególnie iPhone robił wrażenie bardzo dopracowanego. Co do WM, to uważam, że Microsoft napisał system, który w telefonach się raczej nie sprawdza.

Na sam koniec poczytaj sobie o problemach, które mają użytkownicy BB z service bookami. Funkcjonalność telefonu (np. możliwość wysyłania MMS albo w miarę prawidłowe działanie przeglądarki) trzeba przywracać przy pomocy sztuczek.

*

Offline Tomko

  • ***
  • 330
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XdaExec, Omnia, BB Bold.
Odp: BlackBerry OS = system dla bogaczy
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 28, 2011, 17:07:58 »
Tak to jest jak się używa "gotowanego" ROM-u na BB  :grin:.  Sam użytkuję BB9000 z OS-em 5 i nie widzę żadnych problemów. Ale może dlatego, że uzywam go do maili i rozmów.  Po prostu BB jest dla tych którzy oczekują od terminala konkretnych rzeczy, nie sa zaś zainteresowani dłubaniem i instalowaniem przeróżnych softów. Jak dla Ciebie OS RIM-a jest zapluskwiony, to może sprawdź jaką masz wersję - zrób wipe, wgraj tę oryginalną ze strony RIM ? Gwoli ścisłości - obecnie bawię się X10mini Pro - Andek jest fajny, ale .... BB dla mnie jest wystarczający  :grin: Zaś przy okazji poczty, BB szyfruje pocztę "od skrzynki do terminala"  Andek i Iphon tego nie robią...
Jedyną wadą jaka dla mnie ma BB jest brak nawigacji off-line, ale do spacerów z plecakiem bardziej nadaje się Garmin niż jakikolwiek smartfon.  Zatem mówienie o wyższości jednego os'a nad drugim to tak dysputa o wyższości jednych świąt nad drugimi. Dobrze że jest kilka systemów (wszak jst jeszcze Bada) - każdy może dopasować coś dla siebie  :ok:
Broń - To prawo wolnego człowieka, nie przywilej nadany przez urzędnika.

*

Offline bastiann

  • ****
  • 919
  • Sprzęt: ERA G2
Odp: BlackBerry OS = system dla bogaczy
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 28, 2011, 21:21:07 »
Tak, tak.
Racja...
Garmin to Garmin ale ... jak masz fajny soft na Twój ulubiony telefon i system to nagle okazuje się, ze staje się ona nad wyraz użyteczny. Przerabiałem to na własnej skórze na naszej pięknej Mierzi Wiślanej ... ale przykład może dotyczyć dowolnego miejsca gdzie jesteś pierwszy raz. Byłem oglądać Kormorany jak skrzeczą  i sra..ją na wszystko w okolicy. Wyszliśmy z lasu nad morze i ... no właśnie patrząc w lewo i w prawo brzeg wygląda jakoś podobnie. Na szczęście ruszając z parkingu uruchomiłem sobie prosty, darmowy programik zapisujący track (ślad) GPS-a na tle mapy googlowej. Jeden rzut oka na mapę z narysowanym trackiem i było wiadomo jak wracać do samochodu. Genialne rozwiązanie. De facto nie mając mapy, w obcym terenie trafia się spokojnie tam gdzie chcesz. Oczywiście jedynym ograniczeniem tego rozwiązania jest zasięg sieci 2g/3g no ale ... przecież mówimy o rozwiązaniu "przy okazji" a nie o dedykowanym urządzeniu nawigacyjnym. Tak więc zdjęcia zas..rańców zrobiłem, do samochodu z powrotem trafiłem a przy okazji mogłem w Google Earth oglądnąć trasę i podać dokładne namiary gdzie które zdjęcie zrobiłem  :ok:
Dodaj sobie teraz do tego Googlowskiego Buzza dzięki któremu można znaleźć "zagubioną duszę". Oczywiście owa dusza musi mieć tą aplikacje odpaloną i jak by tak się nagle a niespodziewanie gdzieś zagubiła, np. w lesie, można się spokojnie namierzyć.  :wink:
nie wiem czy "byle" Garmin to potrafi. Może jakieś drogie zaawansowane modele.
... a przecież cały czas mówimy o rozwiązaniu "przy okazji" a nie dedykowanym urządzeniu ...  :)

*

Offline Krakus

  • ****
  • 632
Odp: BlackBerry OS = system dla bogaczy
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 28, 2011, 21:22:14 »
Tak to jest jak się używa "gotowanego" ROM-u na BB  :grin:.
A kto miałby ten ROM "gotować"? Przecież to jest ROM RiM-u, a nie żadna hybryda.

Jak dla Ciebie OS RIM-a jest zapluskwiony, to może sprawdź jaką masz wersję - zrób wipe, wgraj tę oryginalną ze strony RIM ?
6.0.0.461 (wersja beta). Z poprzednią oficjalną wersją 6.0.0.448 (ściągniętą ze strony RiM dla informacji) było jeszcze gorzej.

Tak gwoli ścisłości - to, że telefon jest drogi, nie oznacza, że jest dobry, a w szczególności dopracowany. Wiesz jakie są są podstawowe dwie rady na forum BlackBerry przy jakichkolwiek problemach? Pierwsza rób reset terminala przez wyjęcie baterii, a druga - zrób wipe i wgraj najnowszą wersję oprogramowania.

*

Offline teshima

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB 9300 Curve BIS PLAY  PIN: 26AF6874
Odp: BlackBerry OS = system dla bogaczy
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 01, 2011, 01:38:55 »
Tyle, ze ladowarka (przynajmniej moja) jest chinskiej produkcji i jest bardzo dobrze wykonana. Wole ja niz tanie ladowarki z np. Media Markt.
Miales albo jakis schrzaniony soft albo sam schrzaniles cos przy ladowaniu albo nie mogles sobie poradzic z obsluga terminala. W moim OS wszystko jest ladnie przetlumaczone, przegladarka nie wywala sie. Prawda jest, ze nie otwiera prawidlowo wszystkich stron ale wtedy korzystam z innej np. Bolt. W ogole nigdy nie zdarzylo mi sie zeby system sie zawiesil do tego stopnia aby potrzebny bys restart. Bywalo, ze strasznie zwolnil, do tego stopnia iz przestal reagowac ale w koncu sam sie podniols.
To, ze pokazuje sie zegarek nie oznacza, ze sytem sie przywiesza tylko, ze procesor "mysli". U mnie zdarza sie to gdy mam juz zbyt malo pamieci albo duzo otwartych aplikacji. Bardziej stawial bym na to, ze przyczyna jest slaby procesor niz wydajnosc systemu.
Za pomoca DM mozesz zrobic/przywrocic kopie bezpieczenstwa, zainstalowac/odinstalowac aplikacje, wymienic OS. Po co przegladac wiadomosci za pomoca DM? Mozna to przeciez robic bezposrednio w terminalu (bardzo dobry system wyszukiwania). Kontakty, kalendarz, notatki itp edytuje sie za pomoca serverow do synchronizacji powyzszych i zapewniam Cie, ze jest to duzo wygodniejsze niz za pomoca oprogramowania instalowanego na konkretnym komputerze.
Napisalem, ze nie mozna przeslac zalacznika wiekszego niz 3MB (natywnym klientem) a nie, ze mozna przesylac tylko pliki textowe. Mozna przeslac dowolny plik. Zalaczniki wieksze niz 3MB mozna odebrac innym klientem poczty lub przez www. Wiem, ze BIS nie obsluguje strumienia video. Piszac nielimitowany dostep mialem na mysli, ze za 21pln nie masz zadnego ograniczenia w obieraniu/wysylaniu danych.
Mozesz ile chcesz wysylac i odbierac e-mali i korzystac z przegladarki. Nie ma zadnych limitow. To, ze kiedys bylo drozej to nie wnosi nic do tej dyskusji. Teraz jest tanio. Nie liczylem nawet ile miesiecznie pobieram danych ale zapewne malo gdyz terminale BB slyna z tego iz maja wysoka kompresje pobieranych/wysylanych danych.
Biorac pod uwage, ze terminal BB jest, mozna powiedziec na sztywno podlaczony do Internetu i prawie caly czas wymienia jakies dane, w tle prauje non stop kilka palikacji, a do tego doliczajac jeszcze rozmowy, sms itp - 2 doby pracy na jednym ladowaniu to dla mnie dobry wynik.
Watpie aby jakis inny telefon wytrzymal tyle samo pod takim obciazeniem. Terminale BB bez uslug zawartych w BIS potrafia wytrzymac 5, a nawet 7 dni.
Nie rozumiem o co chodzi z service books po prostu wysylasz je sobie na terminal i wszystko gra.
Ja mysle (bez obrazy oczywiscie), ze po prostu nie mogles sobie dac rady z BB i wolisz proste, user frendly systemy gdzie masz wszystko pdane na przyslowiowej tacy i nie trzeba za duzo myslec.


Połączone: Marzec 01, 2011, 01:45:51
Tak to jest jak się używa "gotowanego" ROM-u na BB  :grin:.
A kto miałby ten ROM "gotować"? Przecież to jest ROM RiM-u, a nie żadna hybryda.

Jak dla Ciebie OS RIM-a jest zapluskwiony, to może sprawdź jaką masz wersję - zrób wipe, wgraj tę oryginalną ze strony RIM ?
6.0.0.461 (wersja beta). Z poprzednią oficjalną wersją 6.0.0.448 (ściągniętą ze strony RiM dla informacji) było jeszcze gorzej.

Tak gwoli ścisłości - to, że telefon jest drogi, nie oznacza, że jest dobry, a w szczególności dopracowany. Wiesz jakie są są podstawowe dwie rady na forum BlackBerry przy jakichkolwiek problemach? Pierwsza rób reset terminala przez wyjęcie baterii, a druga - zrób wipe i wgraj najnowszą wersję oprogramowania.

A dokladniej nie wszystko co drogie jest dobre. W zasadzie o tym czy telefon jest dobry nie decyduje sam telefon ale to co w nim siedzi czyli OS.
A co powiesz np. na skroty uzywane przy rowijanych menu w OS BB? Dla mnie, to proste, skuteczne, szybkie. Wciskam O mam odpowiedz, wciskam P mam przekaz, wciskam A i mam archiwizuj.
Te dwie podstawowe rady sa bardzo fajne :) Cos nawala - zrob reset i wszystko gra. Jest gorzej, reset nie pomaga - zaladuj nowy OS. Proste? Skuteczne?  :)
Co wiecej potrzeba? To akurat powinno sie Tobie podobac.
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2011, 01:45:51 wysłana przez teshima »

*

Offline Krakus

  • ****
  • 632
Odp: BlackBerry OS = system dla bogaczy
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 02, 2011, 12:10:16 »
Tyle, ze ladowarka (przynajmniej moja) jest chinskiej produkcji i jest bardzo dobrze wykonana. Wole ja niz tanie ladowarki z np. Media Markt.
Wybacz, ale mylisz pojęcia. BlackBerry nie jest tanim sprzętem z Media Markt. Jest bardzo drogim sprzętem firmowanym przez kanadyjską firmę RiM. Model 9700 (o którym w tej chwili rozmawiamy) na wolnym rynku w momencie pojawienia się kosztował ponad 2800 zł. Uwierz mi, to nie jest tanio.

Miales albo jakis schrzaniony soft albo sam schrzaniles cos przy ladowaniu albo nie mogles sobie poradzic z obsluga terminala. W moim OS wszystko jest ladnie przetlumaczone, przegladarka nie wywala sie. Prawda jest, ze nie otwiera prawidlowo wszystkich stron ale wtedy korzystam z innej np. Bolt. W ogole nigdy nie zdarzylo mi sie zeby system sie zawiesil do tego stopnia aby potrzebny bys restart. Bywalo, ze strasznie zwolnil, do tego stopnia iz przestal reagowac ale w koncu sam sie podniols.
Wybacz, ale używasz nie najnowszego modelu z oprogramowaniem, które już w międzyczasie zostało nieco dopracowane. Uwierz mi również na słowo, że w wersjach 4.6 i 5.0 (bo o ile wiem, do Twojego modelu nie ma OS6.0) są błędy tłumaczenia, tylko Ty ich nie zauważyłeś. Chcesz, znajdę Ci na innych forach przykłady.
A co do Bolta, to dałeś przykład kuriozalny. Przeglądarka jest, rzeczywiście, świetna. Ma tylko jeden drobny mankament - w miejsce polskich liter wyświetla puste pola - i tak już pozostanie, bo producent nie przewiduje poprawienia tego błędu wg. zasady: sorry, it's not a bug, it's a feature.

To, ze pokazuje sie zegarek nie oznacza, ze sytem sie przywiesza tylko, ze procesor "mysli". U mnie zdarza sie to gdy mam juz zbyt malo pamieci albo duzo otwartych aplikacji. Bardziej stawial bym na to, ze przyczyna jest slaby procesor niz wydajnosc systemu.
Widzisz, albo sprzęt za słaby, albo oprogramowanie zbyt zasobożerne - wszystko jedno. W moim przypadku OS6 i 9700 nie jest wydajny (a pragnę przypomnieć, że OS6 miał rozwiązywać różne problemy z OS5)

Za pomoca DM mozesz zrobic/przywrocic kopie bezpieczenstwa, zainstalowac/odinstalowac aplikacje, wymienic OS. Po co przegladac wiadomosci za pomoca DM? Mozna to przeciez robic bezposrednio w terminalu (bardzo dobry system wyszukiwania). Kontakty, kalendarz, notatki itp edytuje sie za pomoca serverow do synchronizacji powyzszych i zapewniam Cie, ze jest to duzo wygodniejsze niz za pomoca oprogramowania instalowanego na konkretnym komputerze.
Wiesz jest taki kawał - jedna kobieta pyta drugiej: Powiedz, jak to jest z tym orgazmem? Na to ta pierwsza, jak nie wiesz, to znaczy, że nie miałaś". Wynika z tego, że Ty nigdy nie miałeś potrzeby edycji kontaktów lub SMSów off-line. Uwierz mi więc jeszcze raz na słowo - w tzw. biznesowym użyciu telefonu (do którego BB został ponoć stworzony) to jest potrzebnie, i to bardzo. Ma to Nokia, ma to Samsung.
Przypominam Ci również, że użycie BIS/BES jest płatne co miesiąc.

Nie rozumiem o co chodzi z service books po prostu wysylasz je sobie na terminal i wszystko gra.
Ja mysle (bez obrazy oczywiscie), ze po prostu nie mogles sobie dac rady z BB i wolisz proste, user frendly systemy gdzie masz wszystko pdane na przyslowiowej tacy i nie trzeba za duzo myslec.
Po pierwsze, service books sobie wysyłasz przez BIS/BES. Bez BIS/BES jesteś zdany na łaskę i niełaskę kolegów z innych forów, którzy pracowicie wymyślają sposoby obejścia celowego okaleczenia telefonu przez RiM.
Po drugie, telefonu używam przede wszystkim do kontaktu z moimi klientami i kontrahentami, a nie do nieustannej zabawy i walki z nim. Chcę mieć skuteczne narzędzie, którym zrobię to, czego potrzebuję. W przeciwnym wypadku zmieniam narzędzie.

Te dwie podstawowe rady sa bardzo fajne :) Cos nawala - zrob reset i wszystko gra. Jest gorzej, reset nie pomaga - zaladuj nowy OS. Proste? Skuteczne?  :)
Co wiecej potrzeba? To akurat powinno sie Tobie podobac.
Chyba sam nie wierzysz w to, co piszesz. Spróbuj przekonać do takiego rozwiązania moją córkę, albo Twoją dziewczynę. Każda z nich zabije Cię śmiechem. Telefon służy do używania bez problemu, a nie do wyciągania baterii, bo się zawiesił, albo aktualizacji oprogramowania, bo może poprawili błędy.
Na pocieszenie - wersja 6.0.0.461 już nie wymaga wyjmowania baterii (dla Twojej informacji - tak miały wszystkie moje poprzednie telefony - też w nich nie trzeba było wyjmować baterii, bo się zawiesiły).

*

Offline Tomko

  • ***
  • 330
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XdaExec, Omnia, BB Bold.
Odp: BlackBerry OS = system dla bogaczy
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 02, 2011, 13:56:27 »
Ale właściwie czego płaczesz  :mysli: Przecież obojętnie czy to iPhon, czy to Android, nie mówiąc o ulubionym WM, każdy OS ma swoje "fochy". Piszesz że nie korzystasz z BIS - a to jest podstawa działania BB  :grin: Jeśli dobrze pamiętam, to nie każda wersja OS'a pasuje do każdego terminala - dlatego warto korzystać z DM, a nie instalować jak leci - zwłaszcza wersje beta.... A jeśli ktoś chce korzystać z "prostej komórki" - z czystym sumieniem mogę polecić mu coś z myPhonów w wersji dla emerytów - zero problemów z softem i nawet radia można posłuchać  :mrgreen: 
Piszesz że BIS jest płatne co miesiąc, a przesył danych dla innych systemów nie wymaga wykupienia comiesięcznego abonamentu na ileś tam kB ?! :evil: Więc jeśli nie możesz dogadać się z OS-em BB, lub Ci nie pasuje, faktycznie najprościej dla Ciebie będzie przesiąść się na Samsunga lub iPhona ( +korzyść dodana - pozbycie się stresu związanego z używaniem tak marnego produktu  :evil:)
Pozdrawiam - Tomek
PS.Co do edycji kontaktów to chyba do tego służy oprogramowanie które masz zainstalowane "stacjonarnie".  U mnie domślnie jest to Otlook Express czy jakoś tak....

Połączone: [time]Marzec 02, 2011, 14:15:09[/time]
@Bastiann
Co do Buzz'a czy jak to zwać :http://www.google.com/intl/pl_ALL/mobile/buzz/
czyli na BB też będzie  :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2011, 18:08:34 wysłana przez Tomko »
Broń - To prawo wolnego człowieka, nie przywilej nadany przez urzędnika.

*

Offline teshima

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB 9300 Curve BIS PLAY  PIN: 26AF6874
Odp: BlackBerry OS = system dla bogaczy
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 02, 2011, 17:03:09 »
Zgadza sie, BB sa drogie ale prawie kazda firma produkuje akcesoria w krajach azjatyckich: chiny, taiwan itp
Chinscy podwykonawcy maja bardzo zaostrzona kontrole jakosci i dla takich firm jak RIM, Nokia, Casio itp nie wypuszcza bubla.

W moim OS nie ma blednych tlumaczen, a 4,6 i w gore nie widzialem. Brak polkich liter w BOLT to dla mnie bardzo drobny mankament. Mysle, ze zaczynasz sie czepiac pierdol, moze sam napisz lepsza przegladarke.

Nie mialem usilnej potrzeby potrzeby edycji kontaktow poza terminalem ale czasem to robie bo nie chce mi sie np. wyciagac terminala z kieszeni czy torby. Uzywam wtedy serwera do synchronizacji lub jak napisal Tomko OutLook.

No jasne, ze BIS/BES jest co miesiac platne. Dlaczego mialo by byc za darmo? Za paczke MB co miesiac tez musisz zaplacic (Tomko), za wykonane polaczenia, sms itp tez musisz zaplacic. To Cie nie boli?

Jesli masz tak zle zdanie o terminalach BB to po co uzywasz jednego z nich? Dlaczego (nie tylko TY) ludzie kupuja  (wydaja tyle kasy) na terminal, z ktorego nie beda mogli w pelni korzystac bo nie wykupia juz odpowiednich uslug? Nie rozumiem :(

Kazdy uzywa takiego sprzetu, ktory mu odpowiada do zamierzonych celow. Ja kupilem BB ze wzgledu na qwerty i usluge BIS/BES (taka mam prace, ze musze byc caly czas online z e-mails), a ze przy okazji smiga mi za darmo Internet, moge posluchac muzyki czy obejrzec jakis film to jeszcze lepiej.

Jak ktos potrzebuje telefonu multimedialnego zeby sie pobawic to kupuje np. Iphone.
Jak ktos musi duzo rozmawiac to kupuje Nokia 6310i :)

Teminale BB sa sprzetem biznesowym, korporacyjnym ale nie kazdy biznesmen uzywa telefonu tak samo.
Mysle, ze dla Ciebie dobrym rozwiazaniem sa Nokie serii E np. E51 czy E71.

Nasza dyskusja do niczego nie prowadzi. Ja obstaje przy swoim, Ty bronisz swojej pozycji i nikt nikogo nie przekona. Ty potrzebujesz telefonu do innych zastosowan, ja do innych. Proponuje wiec zakonczyc dyskusje  kulturalnie zanim zacznie sie pyskowka.

Chcialbym sie jeszcze na koniec dowiedziec sie od Ciebie jakie mozesz wytknac bledy terminalom BB jesli chodzi o usluge e-mail?

*

Offline Krakus

  • ****
  • 632
Odp: BlackBerry OS = system dla bogaczy
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 02, 2011, 19:29:36 »
[...ciach...]z czystym sumieniem mogę polecić mu coś z myPhonów w wersji dla emerytów - zero problemów z softem i nawet radia można posłuchać  :mrgreen: [...ciach...]
Na emeryturze jeszcze nie jestem, ale radia w BB to rzeczywiście mi brakuje - chętnie bym czegoś posłuchał chodząc z psem wieczorem na spacer.
A co do myPhonów - skończysz czterdziestkę (wiem, wiem, to dopiero za 25 lat) to wtedy docenisz telefon z dużymi, wyraźnymi cyferkami.

[...ciach...]PS.Co do edycji kontaktów to chyba do tego służy oprogramowanie które masz zainstalowane "stacjonarnie".  U mnie domślnie jest to Otlook Express czy jakoś tak....
Przypisz do jednego kontaktu dwa numery służbowe i wyedytuj to, proszę, Outlookiem, czy też Outlook Expresem. Życzę dużo szczęścia - bo się nie da.

[...ciach...]Zgadza sie, BB sa drogie ale prawie kazda firma produkuje akcesoria w krajach azjatyckich: chiny, taiwan itp
Chinscy podwykonawcy maja bardzo zaostrzona kontrole jakosci i dla takich firm jak RIM, Nokia, Casio itp nie wypuszcza bubla.[...ciach...]
Ależ wiem doskonale, co, gdzie i dla kogo produkuje na przykład Foxconn. Tylko, że np. Nokia kupuje u tego samego Chińczyka ładowarki o 10 centów droższe, a RiM - te tańsze (znów o 10 centów).

Brak polkich liter w BOLT to dla mnie bardzo drobny mankament. Mysle, ze zaczynasz sie czepiac pierdol, moze sam napisz lepsza przegladarke.
OK, wymiękam. Ja lubię czytać, a nie domyślać się, co w tekście ewentualnie może być napisane. Bez polskich liter polskich tekstów nie umiem czytać.

Jak ktos musi duzo rozmawiac to kupuje Nokia 6310i :)
Nie kupuje, bo już nie produkują - a szkoda, bo telefon był świetny. Swoją drogą - wiesz, że Nokia wyrzuciła cały zespół konstruktorski 6310i, ponieważ telefon był zbyt trwały i spadła im sprzedaż telefonów?  :mrgreen:

[...ciach...]Proponuje wiec zakonczyc dyskusje  kulturalnie zanim zacznie sie pyskowka.[...ciach...]
Jak dla mnie EOT - pozdrawiam,

*

Offline teshima

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB 9300 Curve BIS PLAY  PIN: 26AF6874
Odp: BlackBerry OS = system dla bogaczy
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 02, 2011, 20:08:13 »
OK.
To juz tak poza konkursem :)
10 centow roznicy to jest bardzo duzo bo tam produkcje ida w setkach tysiecy sztuk. Ladowarki jakosciowo sa te same po prostu jedna firma wynegocjowala lepsza cene. Przykladowo podane ladowarki firmy Nokia i RIM sa produkowane na tych samych liniach produkcyjnych i w wiekszosci wyadkow z tych samych materialow. Przezbrojenie linii (procesu) produkcyjnego z jednego rodzaj ladowarki na inny odbywa sie bardzo szybko.

Nowa N6310i mozna kupic ale cena jest masakryczna, ok. 1000pln.
Nie slyszalem zeby wyrzucili caly zespol konstruktorski, bylo to glupie i nielogiczne. Ale wiem, ze ten model zostal sztucznie wycofany z rynku przez Nokie bo tak jak piszesz spadla im sprzedaz ale nie tego modelu tylko modeli nowszych. Kazdy chcial miec 6310i :)  No i serwisy mniej zarabialy :)

*

Offline Tomko

  • ***
  • 330
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XdaExec, Omnia, BB Bold.
Odp: BlackBerry OS = system dla bogaczy
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 03, 2011, 14:09:48 »
Krakus - dzięki za odmłodzenie  :grin: bo widzisz 40-tkie to ja już dawno temu...  :E
Broń - To prawo wolnego człowieka, nie przywilej nadany przez urzędnika.

*

Offline fokstrot

  • ****
  • 949
  • Sprzęt: BB 9780 pin: 26791dc9
Odp: BlackBerry OS = system dla bogaczy
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 03, 2011, 23:26:05 »
@teshima
serwisy autoryzowane na naprawach telefonow owszem zarabiaja. Nokia bynajmniej nie. to ona pokrywa koszt pieprzenia sie ich cudownych wynalazkow. rzecz jasna jest okreslona pula pieniedzy na naprawy, stad czeste "zalania" telefonow.

===================================================

6310i owszem, jest chyba najlepszym modelem jaki udalo sie wypuscic Finom na rynek. tylko, ze to co bylo dobre 8 lat temu dzisiaj juz jest przezytkiem. rynek sprzedazy mocno sie zmienil. najlepszym tego dowodem jest bardzo szybko rosnaca sprzedaz wszelakich smartfonow.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2011, 11:14:11 wysłana przez fokstrot »
Dell X50v/Bt-359 --> BB

*

Offline teshima

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB 9300 Curve BIS PLAY  PIN: 26AF6874
Odp: BlackBerry OS = system dla bogaczy
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 04, 2011, 00:04:22 »
Chodzilo mi o to, ze serwisy zarabialy mniej bo ten model sie nie psul wiec serwis na nim nie zarabial.
Wiem, ze w dzisiejszych czasach 6310i to przezytek. Dlaczego myslisz, ze ja mysle inaczej?

*

Offline fokstrot

  • ****
  • 949
  • Sprzęt: BB 9780 pin: 26791dc9
Odp: BlackBerry OS = system dla bogaczy
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 04, 2011, 11:14:32 »
poprawilem wczesniejszego posta by byla jasnosc adresacji drugiego akapitu
Dell X50v/Bt-359 --> BB