BlackBerry OS - jak ominąć jego ograniczenia?

  • 5 Odpowiedzi
  • 25951 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

notosiup

BlackBerry OS - jak ominąć jego ograniczenia?
« dnia: Styczeń 09, 2011, 22:51:23 »
Ograniczenie wielkości załącznika

Problem
Najbardziej upierdliwe ograniczenie - wielkość załącznika max 3MB, czy da się omniąć? TAK

Rozwiązanie
1. Wyślij plik przez BBM, jeżeli korespondujesz z posiadaczem terminala z BIS - limit w tym przypadku jest ponad dwukrotnie większy.
2. Otwórz pocztę poprzez wbudowaną, systemową przeglądarkę i pobierz załącznik.

Wygodne wpisywanie polskich znaków

Problem
Jak wszyscy wiemy, wpisywanie polskich znaków na terminalach jest rozwiązane idiotycznie (dla przypomnienia - przytrzymujemy literę, np. a i miziamy palcem po trackpadzie). Często zamiast pożądanego znaku wstawia się inny i zaczynamy od początku, jak temu zapobiec i pisać znacznie szybciej i efektywniej po polsku?

Rozwiązanie
Włącz język pisania - polski (alt+enter, chyba że wyłączyłeś w opcjach ten skrót), w ustawieniach włącz zgadywanie tekstu. Dzięki temu zacząłem pisać szybko i efektywnie.

Brak opcji tworzenia dokumentów w podstawowej wersji DocumentsToGo

Problem
Producent w podstawowej wersji nie pozwolił na tworzenie dokumentów doc, xls, pps.

Rozwiązanie
Wrzuć na kartę pamięci zapisane puste pliki doc, xls, pps, otwórz plik, zapisz jako i masz pseudo tworzenie nowych dokumentów ;) Ewentualnie otwieraj inny, gotowy dokument, usuwaj wszystko i zapisuj jako nowy plik, jednak grozi to nadpisaniem potrzebnego pliku, co w przypadku braku kopii zapasowej grozi nerwicą i wyrokiem śmierci dla terminala ;)

Brak bezpłatnej aplikacji do otwierania pdf

Problem
Za mało kasy na kupno programu do otwierania pdf, co mija się z celem szczególnie w przypadku, gdy otwieramy tego typu pliki raz na jakiś czas.

Rozwiązanie
BB otwiera pliki pdf otrzymane mailem, jeżeli mamy zapisany na karcie pamięci plik pdf i chcemy go otworzyć - wysyłamy do siebie maila z tym plikiem jako załącznikiem i go otwieramy. Wada tego rozwiązania? Każdorazowa konieczność pobierania pliku z poczty od początku, co w przypadku edge i dużego pliku bywa irytujące. Inny sposób? Wydanie paru(-dziesięciu) PLN na odpowiedni program.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2011, 23:02:56 wysłana przez notosiup »

*

Offline teshima

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB 9300 Curve BIS PLAY  PIN: 26AF6874
Odp: BlackBerry OS - jak ominąć jego ograniczenia?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 25, 2011, 18:08:42 »
W przypadku wysylania zdjec o wadze mniejszej niz 3MB przez BBM i tak sa one zmniejszane do kilkunastu KB.
Jest na to jakas rada?

Przy pobraniu pliku pdf jako zalacznika mozna go co prawda wyswietlic ale nie mozna go skalowac wiec tez troche lipa.

Pwyzsze wystepuja przynajmniej u mnie, soft 4.5.182

*

Offline Quider

  • **
  • 153
    • http://www.pdaclub.pl
Odp: BlackBerry OS - jak ominąć jego ograniczenia?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2011, 03:32:21 »
Koncepcja z pdfami jest słaba. Do mnie mailem przychodzą pdfy i niestety nic na nich nie widzę a ekran mam chyba duży bo na 9800.

*

Offline teshima

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB 9300 Curve BIS PLAY  PIN: 26AF6874
Odp: BlackBerry OS - jak ominąć jego ograniczenia?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 02, 2011, 17:05:21 »
Koncepcja z pdfami jest słaba. Do mnie mailem przychodzą pdfy i niestety nic na nich nie widzę a ekran mam chyba duży bo na 9800.

Nie widzisz pewnie dlatego, ze nie mozesz ich powiekszyc. Jedyna rada to chyba zakup licencji na PDF To Go, chyba $15. Nie jest tanio :(  A ale jesli potrzebne Ci to do pracy to mowi sie trudno.

Odp: BlackBerry OS - jak ominąć jego ograniczenia?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 15, 2011, 08:27:51 »
w ustawieniach włącz zgadywanie tekstu. Dzięki temu zacząłem pisać szybko i efektywnie.

Witam wszystkich serdecznie, jako że jest to mój pierwszy post na tym forum.
Jestem posiadaczem BB8520Curve, zaktualizowanego kilka dni temu i brauje mi opcji "włącz zgadywanie tekstu".

Można coś na to zaradzić, albo włączyć inaczej, bo przyznam, że jest to faktycznie kłopotliwe (wprowadzanie polsich znaków)

pozdrawiam

*

bartlomiejc

Odp: BlackBerry OS - jak ominąć jego ograniczenia?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 15, 2011, 23:10:19 »
Masz teraz os 5 czy 4.6?