Blackberry - co myślicie?

  • 68 Odpowiedzi
  • 15003 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Blackberry - co myślicie?
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 03, 2009, 00:06:46 »
W przypadku instalacji softu do BB nie sądzę, że byłoby podobnie, tutaj jest lekko inne zarządzanie softem. Aplikacje aktualne otrzymują wyższy priorytet, więc zawsze procesor skupia się najbardziej na nich i są stabilne. Task switcher też jest stabilnie i szybko przydziela priorytety, więc nawet przy dużej ilości softu naraz trzeba byłoby się bardzo postarać żeby załatwić ten system (ale system jak system - każdy idzie dobić). W WM nie ma zarządzania priorytetami, tzn. jest jeden płatny program do tego, ale system sam ich nie przydziela... Dodatkowo na + BB jest to, że chodzą na Intelach (Xscale PXA9xx - zależy jaki model), a HTC na Qualcommach.

Ja na + BB jak już mówiłem widzę chociażby możliwość personalizacji całego systemu pod siebie, wszystko można ustawić jak się chce. Nawigowanie po menu jest znacznie lepsze niż ekran dotykowy w WM, jeśli chodzi o obsługę jednym palcem i to w ruchu. Skrzynka SMS także jest dużo bardziej ciekawa, standardowa w WM jej nie zastąpi.

Jednakże urządzenia z WM mają szersze zastosowanie. Jak widać sam posiadam PDA z WM, którego wykorzystuję do innych celów niż BB (m.in. dlatego niepotrzebne mi jest WiFi w telefonie). Ja cały czas mówię o idealnych telefonach i w porównaniu skupiam się na funkcjach telefonów. Touch Pro to już jest palmtopo-telefon, więc jeśli korzystasz czasem z innych dobrodziejstw PDA jak chociażby nawigacja GPS na dotykowym ekranie, to nie ma po co zmieniać sprzętu (choć ja zawsze wolałem osobno PDA i telefon, w życiu nie wytrzymałbym z telefonem pod kontrolą WM, rispekt że tylu osobom chce się tak męczyć).

Co do jakości wykonania to jest na najwyższym poziomie. Teoretycznie elementy są plastikowe, ale z tego materiału z połyskiem, coś takiego jak SONY PSP i chociażby mój Axim. Wygląda to bardzo dobrze i wyciągając taki telefon wszyscy patrzą co to jest, bo chociażby seria Pearl wygląda nowocześnie, elegancko i biznesowo. Przez to sprawia to takie złudzenie telefonów dla elity, podczas gdy są tanie :) Nic nie zgrzyta, nie odpada, wszystko na wysokim poziomie. Jedyne nieciekawe zjawisko jakie zauważyłem, to w innych wersjach kolorystycznych niż czarna. Te inne obudowy mają jakby polakierowane czarne obudowy innym kolorem i wtedy widać zarysowania - po prostu ten kolor się zdrapuje. Czarna wersja nie jest malowana, więc rys nie widać.

Mimo, że Pearl jest ładniejszy od mojego T610, to jeszcze nie widziałem konkurenta T610 w dzisiejszych czasach w aluminiowej obudowie - to były czasy :)

*

Offline grzegorzSA

  • **
  • 201
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Qtek 8500, HTC TP
Odp: Blackberry - co myślicie?
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 03, 2009, 00:13:45 »
Ważne jest to, co oferują najnowsze modele, które są ogólnodostępne i obecnie Blackberry są bardzo innowacyjnymi i ciekawymi telefonami, co nie zmienia faktu, że RIM OS od zawsze stawiał na inne priorytety niż inne telefony.
A jakie to priorytety? Pytam poważnie...
BB są owszem ciekawymi ale czy innowacyjnymi...
W/g mnie BB są b.dobrym rozwiązaniem w dużej korporacyjnej firmie, gdzie dział IT szybko może tel. skonfigurować zdalnie dla każdego usera w danej grupie praw dostępu. Ale dla indywidualnych userów? Raczej całkiem sprawnie działająca ciekawostka. Bo z ilu funkcji dostępnych tylko w BB korzysta indywidualny user?

Napisane: Styczeń 03, 2009, 00:07:18
Ja na + BB jak już mówiłem widzę chociażby możliwość personalizacji całego systemu pod siebie, wszystko można ustawić jak się chce. Nawigowanie po menu jest znacznie lepsze niż ekran dotykowy w WM, jeśli chodzi o obsługę jednym palcem i to w ruchu. Skrzynka SMS także jest dużo bardziej ciekawa, standardowa w WM jej nie zastąpi.
Ten + to ja w WM na TP zrobiłem sobie sam pod 3 godzinach dobierania i testowania z pośród kilkunastu programów. Tak więc nie jest to argument. Do nawigacji i jako zestaw głośnomówiący w samochodzie używam Garmina 660. A WM w telefonie na prawde nie przeszkadza ;-)

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Blackberry - co myślicie?
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 03, 2009, 00:40:36 »
Cytuj
A jakie to priorytety? Pytam poważnie...
BB są owszem ciekawymi ale czy innowacyjnymi...
W/g mnie BB są b.dobrym rozwiązaniem w dużej korporacyjnej firmie, gdzie dział IT szybko może tel. skonfigurować zdalnie dla każdego usera w danej grupie praw dostępu. Ale dla indywidualnych userów? Raczej całkiem sprawnie działająca ciekawostka. Bo z ilu funkcji dostępnych tylko w BB korzysta indywidualny user?
Jakie priorytety? Tworzą telefony przede wszystkim do komunikacji, a nie do pierdół. Z ilu funkcji korzysta indywidualny user? Ja korzystam z tego co najważniejsze - manager połączeń, wiadomości, budzik, modem, do tego rozkład jazdy. Gierki, internet, muzyka to jak mi się bardzo nudzi w krytycznych sytuacjach. Ja szukałem telefonu, który się dobrze sprawuje jako telefon, zakładałem tu temat na forum i jednym z wymogów była klawiatura QWERTY. Ktoś podrzucił Blackberry, nie wiedziałem co to, sprawdziłem i co? Może i z Nokii, SE, Siemensa itd. da się dzwonić, wysyłać SMSy, ale nie tak prosto, w takim stylu i mieć przy okazji ładny telefon. Trochę głupie pytanie z czego korzysta normalny user - normalny user korzysta z tego, czego potrzebuje w telefonie, a tu chodzi przede wszystkim o samą konstrukcję i system.
Nie wiem czy zauważyłeś, że SE, Nokia itp. to bardziej zabawki niż prawdziwe telefony - już od dawna nikt nie wprowadza innowacji w dziedzinie obsługi wiadomości (wyjątkami są właśnie Blackberry i iPhone), nikt nie zastanowił się nawet co może usprawnić samo dzwonienie, czyli to, do czego telefony są stworzone - tu znów Blackberry, reszta stawia po prostu na coraz lepsze aparaty (osobiście nie używam), obsługę multimediów (chociażby skróty do multimediów i klawisze sprzętowe w N95, do tego skróty do aparatu itp., a żeby wejść do wiadomości to musimy dopiero dostać się do menu i odnaleźć odpowiednią ikonkę).
Jeśli super fajna klawiaturka + intuicyjne nawigowanie po systemie + super przemyślany i zrobiony system celowo skierowany pod komunikację + dobra cena + ładny design jest sprawnie działającą ciekawostką w porównaniu do bardziej popularnych marek, to ja nie wiem o czym my gadamy :)

Cytuj
Ten + to ja w WM na TP zrobiłem sobie sam pod 3 godzinach dobierania i testowania z pośród kilkunastu programów. Tak więc nie jest to argument. Do nawigacji i jako zestaw głośnomówiący w samochodzie używam Garmina 660. A WM w telefonie na prawde nie przeszkadza
Chciałbym zobaczyć ten spersonalizowany WM. Używam tego systemu od paru lat i wiem jakich rzeczy w nim się nie da zmienić standardowymi programami, więc chyba żyjesz w jakichś złudzeniach. To bardzo ważny argument i żeby to na prawdę sprawdzić to musiałbyś mieć TP oraz jakiś BB obok siebie.

Co do nawi to ja używam PDA akurat z Automapą. Garmina mogę mieć na BB, ale jakoś garminowskie mapy mnie nie przekonują ;)

Odp: Blackberry - co myślicie?
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 03, 2009, 00:42:39 »
Panowie doradźcie mi w sprawie BB,miałem wiele ipaqów,wizarda teraz przeżyłem tosieg500 i g900,szukam czegoś do sms z querty dzwonienia i wifi,po kupieniu winda i posiadaniu "zawsze w kieszeni" pełnoprawnego windowsa poczułem ze WM z gsm zaczyna mnie dobijać potrzebuje po prostu telefonu ale błagam nie symbian :) iphone nie za bardzo mnie kręci,android jeszcze w powijakach dlatego zwóciłem się ku BB widząc w nim tańsza i całkiem ciekawą alternatywę,tekstu jest masa i ciężko mi odnaleźć odpowiedzi na podstawowe pytania
1.Rozumiem ze w polszy możliwe jest najzwyklejsze w świecie korzystanie z BB jako z telefonu
2.Jaki model najlepiej wybrać żeby mieć możliwość pełnoprawnego surfowania za pomocą opery
3.Co jeszcze musze wiedzieć bo w tej materii jestem całkowicie zielony :) spójrzcie na to z strony zatwardziałego symbianowca nawróconego na WM,a następnie zatwardziałego WM nawróconego na jakąś lepsza alternatywe

proszę nie odsyłać mnie do wątków na forach i faq bo natłok materiału jest spory,prosiłbym o poświęcenie chwili o odpowiedz dla laika:) Z góry dzięki za poświęcony czas

dodam tylko że mam bardzo korzystny abonament w play i nie chętnie chciałbym się z nim rozstawać
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2009, 00:46:10 wysłana przez TheBiT »
Jornada 420(oddana klubowiczowi do badań pzdr;)->Ipaq3630->N6680->Toshiba G500->Toshiba G900->Blackberry 8120->BBStorm(zabity)->Nokia E51->Nokia E63->i5700

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Blackberry - co myślicie?
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 03, 2009, 00:59:03 »
Hehe, przypomina mi się moje gadanie jak szukałem telefonu jako telefonu, tyle że ja miałem SE, też nie chciałem Symbiana ani WM :))
Zależy ile masz funduszy i czy chcesz szerszy model z pełnym QWERTY vide Curve czy Bold, czy też telefony normalnych gabarytów z serii Pearl. Ja skłoniłem się ku tym drugim. Druga sprawa, czy potrzebujesz koniecznie 3G i WiFi, bo to się odbija też na cenie :)

Teraz co do pytań:
Ad.1. Tak, z usług typowo dla Blackberry też można korzystać, dotarły już do nas :D
Ad.2. W każdym modelu jest to możliwe, ale dla surfowania będzie lepsze coś z większym, poziomym ekranem - tutaj Bold 9000 lub 8900 stoi na czele :) Poza tym polecam wbudowaną przeglądarkę - jest moim zdaniem znacznie lepsza niż Opera.
Ad.3. Włączysz telefon i po tutorialu pokazującym podstawowe możliwości i klawisze funkcyjne dowiesz się wszystkiego, co trzeba. Dalej to już czysta przyjemność i zaskoczenie "jak to jest fajnie rozwiązane! :D " na każdym kroku :)

Co do sieci Play to musisz mieć najnowszy soft z aktualną listą operatorów, bo w starszych softach nie ma jeszcze Playa wpisanego (choć w BB można dodać ID sieci i teoretycznie powinno śmigać). Ale na pewno będzie chodzić, simlocki nie są tu problemem, można sobie ściągnąć z domu bez żadnych xsim i innych dupereli.

Odp: Blackberry - co myślicie?
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 03, 2009, 01:13:08 »
co do ekranu to nie zalezy ni na ogromnym przyzwyczajony jestem do tego ze przeglądanie internetu na urzadzeniach mobilnych to swego rodzaju kompromis szczegolnie ze dużo czasu spędzilem na g500 gdzie ekran jest miniaturowy


co do funduszy ile najmniej musiałbym wydać aby uzyskać przyzwoity komfort uzytkowania mogą to być modele w których poprzez majsterkowanie można uzyskać tą dodatkową funkcjonalność zalezy mi na rozsądnych kosztach bo ciężko żonę namówić do kupna następnej "zabawki" jak można mieć nową pralkę :)
p.s priorytetem jednak jest tu sms i dzwonienie,dobijają mnie zwisy przy wysylaniu sms i otrzymaniu nadchodzącego polączenia,rozmiar nie gra roli preferowałbym jednolitą obudowę bez klapek czy sliderów,simloka sie nie boje po walkach z bb5

przepraszam za literówki ale dopiero oswajam się z układem klawiszy w windzie:)


dziękuje za szybką odpowiedź bat nie wiem czy to pomoże ale ostatnim z telefonów z jakich byłem zadowolony byla nokia 6680
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2009, 01:15:22 wysłana przez TheBiT »
Jornada 420(oddana klubowiczowi do badań pzdr;)->Ipaq3630->N6680->Toshiba G500->Toshiba G900->Blackberry 8120->BBStorm(zabity)->Nokia E51->Nokia E63->i5700

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Blackberry - co myślicie?
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 03, 2009, 01:29:35 »
Tutaj simlock to w ogóle pestka - kabelek USB i wydajemy na to aż 0 PLN :)

Ja ostatnio byłem zadowolony z T610 jak na czasy klawiatur numerycznych, ale powiedziałem tym klawiaturom już stanowcze NIE! :)

Wydaje mi się, że dla Ciebie dobrym wyborem w mniejszej kwocie byłyby Pearl 8120, ew. 8110/8100 lub z pełnych QWERTY tańszych to Curve 8320, ew. 8310/8300 lub jeśli chcesz mieć full wypas to Bold 9000, ew. lekko mniejwszystkomający 8900. Tutaj klawiaturka jest mniejsza (SureType), pisze się jednak na tym elegancko i super szybko, telefony wyglądają ładnie i są normalnych rozmiarów. Cena za nowy zestaw do 400 PLN (trzeba najlepiej szukać okazji na Allegro, bo takich nie brakuje, ja nowy 8110 kupiłem za 350 PLN).
Z doświadczenia najbardziej bym polecał serię Pearl - mniejsze gabaryty, niższa cena, ładniejszy design i bardziej poręczne jako telefony. Niestety klawiaturka mniejsza (dla mnie akurat na +, bo telefony są wąskie, a pisze się także świetnie, nie zamieniłym na pełne QWERTY) i brak UMTS. Systemy za to na każdym BB są takie same, nawigacja to też wszędzie perełka.

Tu masz fajne porównywanie: http://na.blackberry.com/eng/devices/compare/ - zobaczysz modele pod względem tego, czego Ci trzeba.

*

Offline grzegorzSA

  • **
  • 201
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Qtek 8500, HTC TP
Odp: Blackberry - co myślicie?
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 03, 2009, 01:44:34 »
No Bat. - Ciebie to się nie przekona że można mieć coś innego niż BB i być zadowolonym. Aż chyba jakiegoś 81xx kupie i obaczymy co to za cudo w praktyce ;-)

*

Offline famous

  • **
  • 151
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia E63
Odp: Blackberry - co myślicie?
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 03, 2009, 02:10:21 »
A jak BB sprawdza się jako PIM - przejrzysty, łatwo wprowadza się nowe wpisy, jest coś na kształt Today'a? Z czym można go synchronizować? Dzięki za odpowiedź, skłaniam się powoli ku 8100 ;)

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Blackberry - co myślicie?
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 03, 2009, 10:57:45 »
Jest coś na kształt Today. Ja osobiście używam ikonek ułożonych na kształt L na pulpicie, ale można mieć Today czy też po prostu menu bez wchodzenia w nie, menu podzielone na zakładki, albo po prostu standardowy jeden rząd ikon. Wszystko można konfigurować w theme.

Nie chciało mi się screenów robić, ale domyślne screeny są w Google. W Pearl po mojemu to wygląda tak:

takiego układu używam (oczywiście ikonki można ustawić dowolnie jakie się chce i jak się chce), łatwo się przejeżdża po tym trackballem. Po najechaniu np. na wiadomości pojawia się obok napis ile jest nowych i takie tam.

Tak wygląda Today:

To akurat screen z jakiegoś Curve, ale w Pearl jest tak samo, tylko inna rozdzielczość (taka jak screen wyżej).

Jak już mówiłem themesy mogą mieć całkiem dowolny układ, np.:



Tutaj Pearl:

czy też bardziej minimalistycznie:
- po prawej

Cytuj
Z czym można go synchronizować?
Bezproblemowa synchronizacja z różnymi innymi urządzeniami, głównie inne BB, Windows Mobile, a nawet Palm OS - tyle wiem na pewno. Co do programów z PC to na pewno jest Outlook. Jeśli mamy inne programy do PIMu w PC to widnieją one na liście przy konfiguracji synchro w BB. Także jest to dość elastycznie rozwiązane.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2009, 13:44:37 wysłana przez Bat. »

Odp: Blackberry - co myślicie?
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 03, 2009, 12:24:23 »
Jornada 420(oddana klubowiczowi do badań pzdr;)->Ipaq3630->N6680->Toshiba G500->Toshiba G900->Blackberry 8120->BBStorm(zabity)->Nokia E51->Nokia E63->i5700

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Blackberry - co myślicie?
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 03, 2009, 12:24:53 »
Cytuj
http://allegro.pl/item517442176_blackberry_8120_pearl_1gb_bcm_polecam.html

co myślisz o tym ?
Jeśli konfiguracja tego modelu jak i stan techniczny Ci odpowiadają to jak najbardziej :) Ale chyba bijemy się na tej samej aukcji :)) Sam bym wyrwał jakiegoś 8120 jeszcze.

Oczywiście zarządzanie PIM jest zadowalające, mogę podesłać screeny.

Tutaj screeny systemu (klawisz jeżyka odpowiada za wysunięcie menu, boczny klawisz za taskswitcher, strzałka za cofanie):






Na czwartym screenie widać manager połączeń - naciskając przycisk 9 z literką M widzimy na liście wszystkie numery, które zawierają w sobie "9", ale w pierwszej kolejności wszystkie kontakty na "M". Podając kolejne cyfry lub literki precyzujemy zapytanie i lista się cały czas aktulizuje. Jeśli podajemy po prostu numer pierwszy raz to telefon zorientuje się, że nie ma takiego numeru i lista będzie pusta :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2009, 12:42:09 wysłana przez Bat. »

*

Offline zajac

  • ****
  • 742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS III Black
Odp: Blackberry - co myślicie?
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 03, 2009, 13:01:45 »
To i ja sie podlacze  :)

Moim nastepnym telefonem napewno bedzie BB 81xx (zalezy jakiego wyrwe na allegro) po kilku wiadomosciach na PW, Bat w pelni mnie przekonał do tego wyboru, a ze poki co uzywam starego 7230 i nie mam z nim absolutnie zadnych problemow, choc to wiekowy sprzet. Przyznam ze nie mialem jeszcze tak intuicyjnego menu w telefonie(a bylo ich troche)... Takze napewno kazdemu polecam zakup BB :) z czystym sumieniem :)

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Blackberry - co myślicie?
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 03, 2009, 14:10:08 »
A powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz. Jak jest z akumulatorami? Czy np 1200mAh wystarcza na dwa - trzy dni intensywnego korzystania - rozmowy, sms, czasem BT, internet?
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Blackberry - co myślicie?
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 03, 2009, 15:42:57 »
Ja mam 900 mAh w Pearl i mi starcza na 4 dni intensywnego użytkowania, a takiego sporadycznego to tak z tydzień.

PS: wlaśnie zauważyłem, że na screenach z przeglądarki nie ma kursora. Czyli widać działa to jak w Windowsie, że przy robieniu screenów znika. Tak więc niestety nie mogę pokazać na screenach jak to fajnie wygląda :P
Napisane: Styczeń 03, 2009, 14:23:56
Na prośby na PW shoty z PIM z Pearl tutaj na standardowym theme, czyli takim prostym z małą ilością grafiki.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2009, 15:44:28 wysłana przez Bat. »

*

Offline grochu128

  • **
  • 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Hero, Blackberry 8300
Odp: Blackberry - co myślicie?
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 03, 2009, 18:26:28 »
W związku z tym, że ostatnio wm mi się trochę znudził i zaczyna mnie pomału wkurzać, od kilku dni planuje zmienić hermesa na jakiegoś blackberry. Hermesa używam do: dzwonienie, sms, gg, mp3, internet, wifi, słownik ang-pl. Który model polecacie w cenie podobnej do hermesa? W czymś będzie lepszy od hermesa? Jak jest z jakością mp3 na słuchawkach w tych telefonach?

*

Offline grzegorzSA

  • **
  • 201
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Qtek 8500, HTC TP
Odp: Blackberry - co myślicie?
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 03, 2009, 22:13:25 »
Jeżeli ma być wifi to albo BOLD albo coś z serii 8xxx co ma wifi (nie pamietam która ma ;-)
A użytkownicy Bolda piszą że mp3 w nim wymiata ;-)
O to co ma lepszego - to sam chce się przekonać...

*

Offline loos

  • **
  • 175
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: glofiish M800
Odp: Blackberry - co myślicie?
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 03, 2009, 23:51:44 »
a powiedz mi prosze Bat jak ci sie sprawuje klawiatura "1/2" qwerty ? po dwie litery na klawisz dalej funkcjonalna do prowadzenia notatek itp ? pewnie tak ... a jak www , na youtube trochę się musieli na powiększać i scrollować w tym modelu ...  ? strasznie mi sie podoba BlackBerry Pearl Flip 8220 Smartphone... http://na.blackberry.com/eng/devices/blackberrypearl/pearl_photos.jsp (110x66x14 mm tel to dla moich ciasnych kieszeni moze być za dużo ...)

i cena fajna ... poczytam o nim jeszcze, może wygra z Nokią e71... okaże się...

może odkrywczy nie będę ale tak naprawde to poszczególne serie BB nie wiele się różnią bebechami ...   (przynajmniej dla mnie ... jako modem zew nie bedzie robil)   

bólem jest że 8900 ma aparat 3,2 a  9k tylko 2 :)

chyba muszę pójść do euro rtv agd i kazać sobie wyjąc z za szyby bolda i wsadzę do kieszeni ... ale z kolei 1000 zł dopłacać w porównaniu do tego z klapką to nie wiem czy jest jakis wiekszy sens ...

pozdrawiam

 

*

Offline grochu128

  • **
  • 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Hero, Blackberry 8300
Odp: Blackberry - co myślicie?
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 04, 2009, 12:51:49 »
Jeżeli ma być wifi to albo BOLD albo coś z serii 8xxx co ma wifi (nie pamietam która ma ;-)
A użytkownicy Bolda piszą że mp3 w nim wymiata ;-)
O to co ma lepszego - to sam chce się przekonać...
no bold byłby ok, ale w cenie hermesa to on nie jest :E


może odkrywczy nie będę ale tak naprawde to poszczególne serie BB nie wiele się różnią bebechami ...   (przynajmniej dla mnie ... jako modem zew nie bedzie robil)   

no i właśnie dlatego nie wiem na którego się zdecydować, zastanawiam się nad 8820..

*

Offline grzegorzSA

  • **
  • 201
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Qtek 8500, HTC TP
Odp: Blackberry - co myślicie?
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 04, 2009, 13:08:49 »
8820 to jak widzę taki Bold bez UMTS... da się przeżyć ;-)
Sam się zastanawiam nad BB - tak do potestowania tej "filozofii"

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Blackberry - co myślicie?
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 04, 2009, 13:12:16 »
ja nadal pozostaje przy polowaniu na bolda
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Blackberry - co myślicie?
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 04, 2009, 14:01:03 »
Jeżeli ma być wifi to albo BOLD albo coś z serii 8xxx co ma wifi (nie pamietam która ma ;-)
A użytkownicy Bolda piszą że mp3 w nim wymiata ;-)
O to co ma lepszego - to sam chce się przekonać...
Wszystkie z końcówką 20 mają WiFi, z końcówką 10 GPS, a z 00 ani tego ani tego. Czyli np. Pearl 8120 jest z WiFi.
Co do MP3 z Blackberry to obsługa jest super fajna, ale ja MP3 słucham z Axima i jakoś bardziej mi leży pod względem dźwięku ;)

a powiedz mi prosze Bat jak ci sie sprawuje klawiatura "1/2" qwerty ? po dwie litery na klawisz dalej funkcjonalna do prowadzenia notatek itp ? pewnie tak ... a jak www , na youtube trochę się musieli na powiększać i scrollować w tym modelu ...  ? strasznie mi sie podoba BlackBerry Pearl Flip 8220 Smartphone... http://na.blackberry.com/eng/devices/blackberrypearl/pearl_photos.jsp (110x66x14 mm tel to dla moich ciasnych kieszeni moze być za dużo ...)
No ja wybrałem tą SureType zamiast pełnej QWERTY, bo pisze się też bardzo szybko, po przyzwyczajeniu nie trzeba patrzeć na klawisze by nawet wprowadzać wszystkie symbole (klawisz SYM + odpowiednia literka odpowiada jakiemuś symbolowi z listy, więc jak się po kilku dniach pisania zapamięta to nawet na liście nie trzeba szukać, a najważniejsze symbole są po lewej i prawej stronie na  czarnych klawiszach jako Alt + literka, na tych czarno-białych są cyfry jako Alt + klawisz, a spacja, delete, enter, caps, sym i alt są zawsze osobno). Taka klawa znacznie zmniejsza rozmiar telefonu i wygląda ładniej :) Na pełnej QWERTY pewnie pisze się ciut szybciej, no więc tu zostaje kwestia co kto lubi :) Tu nie trzeba czekać jak w Nokiach żeby wpisać po kolei a, b, c. Żeby wprowadzić napis qwerty to w trybie SureType (coś jak T9) naciskamy QW dwa razy, ER dwa razy oraz TY dwa razy. W Multitap (osobiście na tym piszę) naciskamy QW, szybkie przesunięcie trackballa w prawo (żeby nie czekać na pojawienie się kursora - trackball jest fajnie ustawiony i u mnie to już takie odruchowe machnięcie, nie trzeba się męczyć jak z klikaniem w jakieś klawisze kierunkowe :) ), 2x QW, raz ER, znów machnięcie, dwa razy ER, raz TY, machnięcie, 2x TY. Wygląda skomplikowanie, ale zajmuje z sekundę. W takich przypadkach gdy wpisujemy wyrazy mające dużo literek obok siebie na klawiaturze, pełna QWERTY wyprzedza Multitap na 1/2, ale ogólnie takich wyrazów jest bardzo mało i sam układ QWERTY bardziej odpowiada słownictwu - mniej używa się tych samych klawiszy niż w przypadku klawiatur ABC (gdzie główny klawisz ABC jest chyba najbardziej wkurzający ;) ). Do tego literki L oraz M występują osobno, żeby napisać mama to wystarczy wciskać kolejno M, AS, M, AS - tak jak na pełnej QWERTY i często tak to wygląda :)
Także jeszcze raz mówię jak kto woli, ja wybrałem Pearl i nie zamieniłbym na pełną QWERTY kosztem szerokości telefonu, bo piszę szybko, więc pełna klawa nie jest mi potrzebna :)

Co do Pearl Flip to gdybym lubił klapki to przyciągnąłby mnie ten zegarek przy zamkniętym telefonie - bardzo fajnie to się zlewa z resztą obudowy :)

Cytuj
może odkrywczy nie będę ale tak naprawde to poszczególne serie BB nie wiele się różnią bebechami ...   (przynajmniej dla mnie ... jako modem zew nie bedzie robil) 
No racja, ogólnie nowe serie to ten sam system różniący się tym, że np. te z WiFi mają zainstalowany moduł Wifi, te z GPS mają mapy (bo funkcja GPS jest wszędzie - chociażby via bluetooth). Cały system to jądro + instalowane moduły do każdej funkcji, dlatego synchro między tymi urządzeniami jest takie proste, a zmiana softu to przyjemność, bo po prostu odinstalowywane są stare moduły i instalowane nowe :) A BB wszystkie chodzą na Xscale, więc reszta sprzętu też jest podobna. Różnice to głównie wygląd, ekran, aparat i takie dodatkowe funkcje jak WiFi, GPS czy UMTS. 

*

Offline famous

  • **
  • 151
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia E63
Odp: Blackberry - co myślicie?
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 04, 2009, 14:23:01 »
Wiecie może czy gdzieś w Internecie znajduje się jakiś symulator BB - co by można sobie w systemie poklikać i "obejrzeć go z bliska"? ;) Nadal się zastanawiam, czy w przypadku, gdy na pewno nie będę w najbliższej przyszłości korzystać z BIS/BES, sensowne jest kupowanie BB :-| Czy naprawdę obsługa jest tak spektakularnie doskonała? ;) Czy jeśli sprzęt (może coś większego - 8300) zamierzałbym wykorzystywać do:
- rozmów, smsów
- PIM
- poczta
- Internet
- czasami mp3
to sprawdzi on się lepiej niż np. taka Nokia E61? :)
Oczywiście pomijam tutaj niezaprzeczalną zaletę, którą w przypadku wyboru BB byłoby poznanie czegoś nowego ;)

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Blackberry - co myślicie?
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 04, 2009, 14:42:39 »
Poszukaj na forum http://www.blackberryforum.pl/ kogoś kto jest z Poznania i zgadajcie się. Dla mnie trackball i QWERTY są już nie do zastąpienia :)

BIS/BES mieć nie musisz, możesz mieć normalnie internet, MMS i mail bez takich pakietów, jak w każdym innym telefonie.

Jeśli chcesz używać do tego, co napisałeś, to już sam fakt używania do rozmów i SMS (ten widok Agenda, ahhh!) mówi BB :))

E61 co prawda ma QWERTY (trochę inny układ, ale jest), ale popatrz ile tam jest przycisków - softkeye, ten symbianowski przycisk i koperta, do tego przyciski rozmów. Jeśli Ci to odpowiada (bo każdy zielony by się zastanawiał z czym to się je, a podobno Nokie są proste w obsłudze) to trzymaj. Jeśli jednak czujesz jakąś niewygodę, czegoś Ci brakuje, albo chcesz większego komfortu, to BB jak najbardziej :)

*

Offline grochu128

  • **
  • 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Hero, Blackberry 8300
Odp: Blackberry - co myślicie?
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 04, 2009, 19:40:12 »
Nie zwróciłem uwagi na 8320, chyba najbardziej mi odpowiada. Pociesza mnie fakt że ma gniazdo 3,5 jack. Aparacik też może się czasem przydać. Nie ma dużego wyboru na allegro, ile opłaca się wydać na ten model?

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Blackberry - co myślicie?
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 04, 2009, 22:55:24 »
Nie mam pojęcia :) Zobacz na blackberryforum, może w dziale giełda będą ciekawe oferty :)
Napisane: Styczeń 04, 2009, 20:22:07
Jakby ktoś kupił telefon bez standardowego zestawu, czyli sam telefon + ewentualnie kabelek, mam do sprzedania nowy i oryginalny zestaw słuchawkowy objęty gwarancją:
http://www.allegro.pl/item522505746_blackberry_zestaw_sluchawkowy_8110_8300_8320_3_5.html
dla klubowiczów cena 35zł lub cena z Allegro + przesyłka.

Zestaw ten w sklepie Blackberry kosztuje 70zł, a na Allegro oryginalnych nie ma.
Na Allegro napisane, że sprzedaję, bo mam 8100 - stare info, 8100 mi skradziono, zestaw został (i tak nieużywany, bo 8100 ma 2,5mm, a to jest 3,5mm), do 8110 dostałem drugi taki sam.

Funkcje to oczywiście odbieranie i kończenie rozmów na przycisku, a w przypadku słuchania muzyki odtwarzanie/pauza (utwory można zmieniać sięgając do kieszeni i przytrzymując górny klawisz głośności telefonu - nawet w oryginalnym pokrowcu BB klawisz ten jest nieodkryty, więc można to robić bez problemów). Słuchawki są głośne i fajnie grają jak na takie małe, douszne.

*

Offline grzegorzSA

  • **
  • 201
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Qtek 8500, HTC TP
Odp: Blackberry - co myślicie?
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 05, 2009, 21:47:24 »
Jak właśnie doczytałem to BB nie ma obsługi v-card. A transfer kontaktów jest tylko po mail.

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Blackberry - co myślicie?
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 05, 2009, 22:21:08 »
No pewnie, że nie ma vCard. Z tego co widziałem to to poprawnie działa tylko w Nokiach :E Za to dostawałem wizytówki vCard nieraz i pokazują się one w formie SMS - można z niego szybko skopiować wszystkie dane (ah jakie to piękne mieć kopiuj i wklej oraz kursor tekstu do poruszania trackballem :)  ) i stworzyć kontakt. Jeśli chcesz transferować kontakty do innego urządzenia to synchro wszystko załatwi, a jak komuś tak po prostu przesłać jakiś kontakt to kontakty z BB są raczej za bardzo rozbudowane na inne telefony - więc wystarczy stworzyć SMS i skopiować interesujące nas numery (zajmuje chwilkę - copy & paste & task switcher). Kontakty można też wysyłać po bluetooth - z innymi BB chodzi, nie wiem jak z resztą marek.

*

Offline grzegorzSA

  • **
  • 201
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Qtek 8500, HTC TP
Odp: Blackberry - co myślicie?
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 05, 2009, 22:30:29 »
V-card działa sprawnie u mnie na WM na HTC TP. Wysyłane z nokii też ;-) Wklej i kopiuj też używam jak w treści sms dostane numer tel. Kopiuje z treści i wklejam do wybierania lub do nowego kontaktu.
Mhh... czekam teraz na jakąś okazje na 8830 i kupie do testów.

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Blackberry - co myślicie?
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 11, 2009, 12:50:22 »