BB - pierwsze kroki

  • 50 Odpowiedzi
  • 10188 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: BB - pierwsze kroki
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 10, 2010, 16:05:39 »
Czekamy na rozwój wydarzeń, bo ogólnie to BIS w Erze jest inny, więc z tego powodu możesz doświadczać różnych niepowodzeń. Na szczęście w ogóle w Erze da się coś zdziałać, nie to co Play ;)

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: BB - pierwsze kroki
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 10, 2010, 16:38:11 »
Na te chwile BIS w Erze dziala bardzo fajnie i wiadomosci schodza doslownie w momencie ich wyslania. Testowalem sam na sobie ;)
Fajnie, ze jednak jest w tym rowniez WWW, gorzej, bo limit na oba wynosi cale 50 MB, co jest rzeklbym smieszna wielkoscia... Moze z czasem sie zreflektuja i zamienia przynajmniej na 500 MB i co wazniejsze, nie podniosa stawki miesiecznej do 60 zl. To juz bylby idiotyzm biorac pod uwage ceny u reszty operatorow. Na korzysc Ery przemawia jednak zasieg i to, o czym wspomniales, czyli BOA.

W kwestii synchronizacji za pomoca GoogleSync-a, wszystko gra i trabi, a co za tym mam i kontakty i kalendarz  :ok:

Aha, dzwonil pan z Ery i okazuje sie, ze poszlo zgloszenie do dzialu technicznego. Cos sie nie popisali koledzy z BB.
Jestem jaki jestem :)

*

notosiup

Odp: BB - pierwsze kroki
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 10, 2010, 19:08:51 »
W bb nie masz jednej przegladarki pod ikona globusa. Sa tam wszystkie aktualnie dostepne. Ja mam na przyklad przegladarke punktow aktywnych (laczy sie przez wifi), orange world (przegladarka operatora smigajaca po apn orange) oraz internet browser (dziala w ramach bis po apn:blackberry.net tak wiec bez dodatkowych kosztow i bez limitu danych). Skoro mowisz ze u ciebie dziala przegladarka po skonfigurowaniu apn ery to jest to jak najbardziej prawidlowe, ale w ten sposob uzywasz erowego odpowiednika mojego orange world. Nie laczysz sie z internetem za posrednictwem bis, a dodatkowo platnym przesylem danych, np. w ramach pakietu blueconnect. Jezeli masz w erze taryfe dedykowana dla bb to wlasnie korzystasz z pakietu blueconnect 500mb. Jezeli nie to placisz za przeslane dane zgodnie z cennikiem operatora. 

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: BB - pierwsze kroki
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 10, 2010, 20:54:57 »
Przeczytaj jeszcze raz, co napisalem. Przegladarka dzialala i dziala bez konfiguracji czegokolwiek poza BIS. Problem byl z innymi aplikacjami. Zasugerowalem sie informacjami innych, ze w ramach BIS-a w Erze jest tylko e-mail, a to guzik prawda. Najlepsze, ze konsultant rowniez byl lekko zdziwiony, ale stwierdzil, ze nie jest to odosobniony przypadek. A teoretycznie, przynajmniej takie informacje rowniez im podaja, nie powinno na APN BB nic dzialac poza BIS-em.

Dzisiaj mam kolejne jaja, po synchronizacji kontaktow z Gmailem przestal mi wybierac glosowo. Znaczy wybierac wybiera, ale zupelnie nie to, co mowie, wiec konczy sie na odczycie 3 propozycji. Przed synchronizacja tego nie bylo, mialem piec testowych kontaktow (teraz jest 200) przeslanych bezposrednio z E71 i kazdy byl wybierany idealnie. Teraz mina.

Edit: U Was tez po zwiekszeniu ilosci kontaktow zastrajkowalo wybieranie? Za nic nie potrafi trafic w przynajmniej jeden kontakt...

Edit2: Jesli tak ma wygladac ta wszem i wobec zachwalana stabilna praca BB, to ja dziekuje. Poza tym, robienie mnie w konia przez system jakos ciezko zaliczyc na plus tego urzadzenia... W zyciu tyle mi nie trwala zabawa z podstawowymi funkcjami sprzetu. Dobrze, ze przynajmniej maile chodza poprawnie i dzwoni jak nalezy, w przeciwnym razie bym sie chyba pochlastal ;)

Edit3: Nie bylbym soba, gdybym nie powalczyl ;) Okazalo sie, ze po przeladowaniu modulu wybierania glosowego wszystko wrocilo do normy. Poprzez termin "przeladowanie" mam na mysli wlaczenie wersji USA, a nastepnie UK (obu nie dalo sie zaladowac do konca) i na koniec powrot do PL.
Byc moze instalacja Mobilnego Gadu-Gadu mu zaszkodzila, bo mialem problem z wylaczeniem go - za nic nie chcialo sie dac nawet wrzucic w tlo, juz nie mowiac o zamknieciu...

Edit4: Wam tez po synchronizacji kontaktow z Gmailem za pomoca GoogleSync-a nie dodalo zdjec? Kurcze, jednak musze uruchomic synchronizacje poprzez standardowego klienta.

Edit5: Wyglada na to, ze GoogleSync nie obsluguje synchronizacji w pelnym zakresie, czyli ze zdjeciami. Podobno prace trwaja.
Reasumujac, wracamy do poczatku - pozostaje walczyc z brakiem mozliwosci wejscia do ustawien poczty z poziomu BB.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2010, 12:10:38 wysłana przez Pieka »
Jestem jaki jestem :)

*

Offline fizol

  • Ekspert Blackberry
  • ***
  • 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • BlackBerry Addict
    • BBNews.pl
  • Sprzęt: Blackberry 9700/9520/9000/9530/ 8300/8310/ 7100/88
Odp: BB - pierwsze kroki
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 11, 2010, 13:34:10 »
Cytuj
Przeczytaj jeszcze raz, co napisalem. Przegladarka dzialala i dziala bez konfiguracji czegokolwiek poza BIS. Problem byl z innymi aplikacjami. Zasugerowalem sie informacjami innych, ze w ramach BIS-a w Erze jest tylko e-mail, a to guzik prawda. Najlepsze, ze konsultant rowniez byl lekko zdziwiony, ale stwierdzil, ze nie jest to odosobniony przypadek. A teoretycznie, przynajmniej takie informacje rowniez im podaja, nie powinno na APN BB nic dzialac poza BIS-em.
Zobaczymy potem na rachunku...
"Dotknij ciemności – jakiż sens,
gdy palec wskaże tę czy inną.
Nie w tym cel życia, co w nim jest,
lecz w wierze w to, co być powinno."

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: BB - pierwsze kroki
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 11, 2010, 14:28:36 »
Bez obaw, od zawsze mam wlaczony pakiet internetowy :ok:  Poza tym, mam w zwyczaju kontrolowanie biezacego stanu rachunku i uslug.

A tak swoja droga, skoro bez skonfigurowanego APN-a dzialy tylko poczta i WWW, to na chlopski rozum wskazuje to jednoznacznie na korzystanie z BIS-a przez obie uslugi. GG, GoogleSync etc. ruszyly dopiero po skonfigurowaniu w/w, czyli podaniu "erainternet" w jego ustawieniach.
Jestem jaki jestem :)

*

notosiup

Odp: BB - pierwsze kroki
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 11, 2010, 14:32:51 »
zanim miałem bis, dostępne dla mnie były tylko przeglądarki: orange world oraz przeglądarka punktów aktywnych. Nie miałem niczego skonfigurowanego - BIS nie uruchomiony, apn nie wpisane i orange world działało. OW jako przeglądarka operatora prawdopodobnie sama wyszukiwała potrzebne ustawienia. Możliwe, że u ciebie jest podobnie.

*

Offline fizol

  • Ekspert Blackberry
  • ***
  • 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • BlackBerry Addict
    • BBNews.pl
  • Sprzęt: Blackberry 9700/9520/9000/9530/ 8300/8310/ 7100/88
Odp: BB - pierwsze kroki
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 11, 2010, 14:36:27 »
Własnie to chciałem napisać - przeglądarka może korzystać z instrukcji wapowskich, które są chyba zawsze w rejestrach usług (nawet bez bis)
"Dotknij ciemności – jakiż sens,
gdy palec wskaże tę czy inną.
Nie w tym cel życia, co w nim jest,
lecz w wierze w to, co być powinno."

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: BB - pierwsze kroki
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 11, 2010, 14:40:37 »
Byc moze, za malo znam ten system, aby cokolwiek twierdzic na 100%, to tylko moje przemyslenia. Faktem jednak jest, ze zarowno BlueConnect jak i PPA dzialaly bez jakichkolwiek ustawien wprowadzonych przeze mnie, tylko po samej konfiguracji, a w zasadzie nie tyle konfiguracji, co po prostu rejestracji w usludze, wlaczonej dzien wczesniej.
Kasy mi nie wzielo, bo mam pakiet, ale patrzac na niego wychodzi, ze rowniez nie zostal wykorzystany. Przy okazji sprawdze to dokladniej.

Aktualnie czekam na rozwoj zgloszenia odnosnie braku mozliwosci wejscia do ustawiem poczty w samym urzadzeniu. Rozumiem, ze winnym to dziala bez zadnych dodatkowych akrobacji? W necie znalazlem zgloszenia ludzi z Ornage i Plusa, ktorym to rowniez nie dzialalo. Ale byli i tacy, ktorzy twierdzili, ze jest wszystko ok.
Jestem jaki jestem :)

*

notosiup

Odp: BB - pierwsze kroki
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 11, 2010, 14:50:42 »
Tak więc sam już potwierdziłeś - przeglądarka korzystająca z BIS to Internet Browser, inne korzystają z internetu operatora (BC) lub wifi (PPA).

Z google sync nie korzystam na bb, nie potrafię więc pomóc. Rozumiem, że chodzi o synchronizację kontaktów? Nie tylko ty masz z tym problem. Nie jest to raczej wina operatora, bo osoba tam pisząca ma bis w orange. Więcej szczegółów na forum poświęconym bb.

*

BartWawa

Odp: BB - pierwsze kroki
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 11, 2010, 17:39:24 »
A nie jest tak, że do działania natywnej przeglądarki potrzebny jest tylko bis?
W Plusie i Orange nie będzie 'bonusowych' kosztów, za to w erze opłata za internet będzie naliczany dodatkowo.
Przeglądarka nie działa chyba tylko w prepaid i abo bez bis/bes....

*

notosiup

Odp: BB - pierwsze kroki
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 11, 2010, 17:45:49 »
Tak jak napisalem wczesniej na przykladzie bis w orange nie ma jednej przegladarki. Jak masz aktywny bis to do wyboru sa 3 przegladarki. PPA do wifi, IB do bis oraz OW do internetu po apn operatora. Rodzaj aktualnie wybranej przegladarki mozna wybrac w opcjach. Tam tez sie ustawia domyslna przegladarke. Jezeli nie ma sie bis to do wyboru mialbys dwie przegladarki OW oraz PPA. Piszac ze systemowa przegladarka jest fostepna tylko dla bis ma sie na mysli tylko i wylacznie IB.   

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: BB - pierwsze kroki
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 11, 2010, 18:25:07 »
Dla potrzeb wyjasnienia tej sytuacji wylaczylem APN i sprawdze, czy sa pobierane z pakietu jakiekolwiek dane. Dam znac, jak dowiem sie cos wiecej.

Tak, caly czas podkreslam, ze chodzi o kontakty, a przy okazji rowniez kalendarz. W chwili obecnej jestem zmuszony synchronizowac oba wlasnie za pomoca GoogleSynca-a i o ile kalendarz wyglada i pracuje poprawnie, to w przypadku kontaktow nie zostaly dodane zawarte w nich zdjecia. Jeste to wina GS, co zostalo oficjalnie potwierdzone. Z tego jak i kilku innych powodow chcilabym jednak zaprzac do tego standardowy soft BB.

W kwestii ustawien e-mail, czytalem zapewne ten oraz pare innych tematow, w ktorych goscie pisza, ze im to nie dziala. Na koncu wspomnianego tematu facet z Irlandii pisze, ze u niego dziala to prawidlowo i zakladajac, ze pisze prawde, wychodzi jednak, ze to wina operatora, ale nie komorkowego, a BB. I tak tez zostalo to skomentowane w BOA. Czekam na ciag dalszy.
Jestem jaki jestem :)

*

notosiup

Odp: BB - pierwsze kroki
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 11, 2010, 18:52:42 »
Hmm wydaje mi sie ze gdyby wina lezala po stronie RIM to nie dzialaloby nikomu... Ale mniejsza o to. Moze i tobie w koncu zacznie wszystko prawidlowo dzialac.

*

Offline pepe64

  • ****
  • 665
  • Płeć: Mężczyzna
  • Szczerość to najpiękniejsza forma głupoty.
  • Sprzęt: BB 9700 (do pracy) HTC HD2 (do..zabawy)
Odp: BB - pierwsze kroki
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 16, 2010, 23:47:22 »
jako stawiacz pierwszych kroków witam ekspertów:) Ciesze sie i z posiadania 8800 i z tego, ze forum chociaz troche dba o jezynki.
Troche pobawilem sie sam, skonfigurowalem na BIS (Plus) dwa konta, synchronizuje z Outlookiem kontakty, zadania, kalendarz etc. j jak na razie jest "wporzo". Nie wiem tylko, na ile warto "inwestować" w najnowszego OS'a, ale o to zapytałem sie juz oficjalnie na forum.
Pozdrawiam
Andro:        MIUI 2.4.13 PL
Kernel:       tytungR14
Radio:        2.15.50.14
Karta:        8 GB Class 10

*

BartWawa

Odp: BB - pierwsze kroki
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 18, 2010, 10:33:31 »
Nie wiem tylko, na ile warto "inwestować" w najnowszego OS'a

Warto.

*

Offline fizol

  • Ekspert Blackberry
  • ***
  • 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • BlackBerry Addict
    • BBNews.pl
  • Sprzęt: Blackberry 9700/9520/9000/9530/ 8300/8310/ 7100/88
Odp: BB - pierwsze kroki
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 18, 2010, 11:46:21 »
Wystarczt ota że stron producentow :)
"Dotknij ciemności – jakiż sens,
gdy palec wskaże tę czy inną.
Nie w tym cel życia, co w nim jest,
lecz w wierze w to, co być powinno."

*

Offline FoxHound

  • ****
  • 566
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB 9700 + BIS, HTC HD 2, AutoMapa 6.2.0 EU
Odp: BB - pierwsze kroki
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 06, 2010, 11:52:03 »
A tak pisząc już na temat (skąd pobrać Palringo), wejdź sobie w przeglądarkę, wpisz w google i ściągnij bezpośrednio na bb.

Ale (ze strony palringo.com) pobiera się załącznik *.zip którego nie mogę otworzyć z poziomu BB :O
Pozdrawiam
FoxHound

*

Offline Tomko

  • ***
  • 330
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XdaExec, Omnia, BB Bold.
Odp: BB - pierwsze kroki
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 06, 2010, 12:38:02 »
Czy z BB można komunikować sie z bankiem (saldo, przelewy, bezpieczeństwo, etc ) - jak wygląda to na WM wiadomo.... 
Jak wygląda sprawa kopi danych - jest jakiś odpowiednik takiego SPB backup ?
 Kurcze, jeszcze trochę poczytam to forum i zamiast  czekać na odnowienie abo, kupię Bolda na Alle  :E( pokazują się używane z Plusa za ca 800 zł  :O )
Broń - To prawo wolnego człowieka, nie przywilej nadany przez urzędnika.

*

Offline fizol

  • Ekspert Blackberry
  • ***
  • 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • BlackBerry Addict
    • BBNews.pl
  • Sprzęt: Blackberry 9700/9520/9000/9530/ 8300/8310/ 7100/88
Odp: BB - pierwsze kroki
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 06, 2010, 12:41:13 »
Jeśli chodzi o przeglądarkę to nie ma problemów - a przynajmniej mBank działa bez najmniejszych.

Żadne dodatkowe programy nie są potrzebne, wbudowane w Desktop Managera narzędzie skopiuje Ci dokładnie wszystko, łącznie z ustawieniami dzwonków, czy ostatnim niedopisanym smsem. Z tym, że kopię zrobisz tylko na PC>
"Dotknij ciemności – jakiż sens,
gdy palec wskaże tę czy inną.
Nie w tym cel życia, co w nim jest,
lecz w wierze w to, co być powinno."

*

Offline Evendim

  • NerD
  • ****
  • 583
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lewy brzeg warszawa
    • Polish Xbox Community
  • Sprzęt: Lumia 800 ,hx4700, itouch 2g, kindle3, Acer a100
Odp: BB - pierwsze kroki
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 06, 2010, 13:31:13 »
citi handlowy też działa bez zająknięcia
Evendim na prezydenta!