BB 9300 kilka pytań

  • 5 Odpowiedzi
  • 20467 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline lakoles

  • *
  • 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Himalaya, Samsung i780, HTC Vox
BB 9300 kilka pytań
« dnia: Lipiec 23, 2011, 17:44:03 »
Witam
Jestem nowym użytkownikiem tego urządzenia, przeczytałem już większość faq na  tym forum i na innych, jednak nie znalazłem tam odpowiedzi na pytania, które mi się nasunęły podczas pierwszego kontaktu z BB.
1. "Terminal" posiada wbudowany gps, jednak nie posiada map, gdzie można je dostać? za ile? i czy za używanie gps też trzeba płacić (usługa bis)?
2. Urządzenie wykryło mój router, nawiązało z nim połączenie, ja ustawiłem przeglądarkę ppa ale nie mogę otworzyć żadnej strony jeżeli łączę się przez wifi. Coś źle zrobiłem ?

Przepraszam jeżeli pytania są głupie ale wcześniej posiadałem urządzenia głównie z WM i ciężko mi jest ogarnąć BB.
Z góry dziękuję za pomoc.

*

Offline woof

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: różnie
Odp: BB 9300 kilka pytań
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 23, 2011, 22:01:13 »
Bis masz wykupiony? Mapy bb dzialaja glownie na bisie(wszystkie dane z neta) sama aplikacje mozesz zainstalowac przez DM - w aplikacjach po prostu dodajesz i się instaluje i powinna ci się pokazac ikona. Generalnie mapy bb sa kiepskie - przejzyj sobie w blackberry store czy nie warto zainwestowac w cos lepszego

*

Offline stolar3k

  • *
  • 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry 9800Torch&HTC Diamond
Odp: BB 9300 kilka pytań
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 24, 2011, 13:49:24 »
Z map masz teraz UbiNav czy jakoś tak dostępne do pobrania z app world. Wiem że teraz jest darmowa wersja na 30 dni, nie wiem czy są dobre nie testowałem bo nie mam takiej potrzeby. Innej alternatywy nie znam chyba, że mapy od google. Jeśli chodzi o przeglądarkę internetową to jak chcesz korzystać z internetu po Wifi to musisz zmienić w ustawieniach na przeglądarkę punktów aktywnych, wtedy będzie łączyć się po wi-fii. Ja odkąd mam BIS w ogóle nie uruchamiam Wi-fi bo nie widzę takiej potrzeby. Spróbuj zainstalować sobie Operę. Tylko musisz zwrócić uwagę jak ją na telefon ściągasz. W wątku http://pdaclub.pl/forum/rim-blackberry/zakup-bb-9700/60/ użytkownik notosiup wyjaśnił mi wszystko, bo też z tym miałem problem.
Nie będę tego cytował tylko zapraszam do przeczytania oryginalnego posta. :ok:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2011, 14:00:27 wysłana przez stolar3k »
Było: MDA Compact IV-> HTC Touch Pro Rom Win 6.1 Org En ->HTC Diamond -> Nokia E51 -->Nokia E63 ->Motorola Milestone->Palm Pre--> Blackberry 9700-> BB 9800Torch Przez chwilę Blackberry 8520

Jest & HTC Diamond WŻDY

*

Offline teshima

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB 9300 Curve BIS PLAY  PIN: 26AF6874
Odp: BB 9300 kilka pytań
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 03, 2011, 00:07:11 »
BB Maps nie sa kiepskie trzeba sie tylko nauczyc z nich korzystac. Poza tym to nie jest "rasowa" nawigacja.
Co do ubinav to tutaj masz recenzje:

http://www.bbnews.pl/index.php/2011/04/recenzja-ubinav-polska-nawigacja-dla-wszystkich/

Korzystam testowo od tygodnia i musze powiedziec, ze ubinav daje rade. Raz tylko byl zwis jak musial przeliczyc trase, a zgubil satelity.

Odp: BB 9300 kilka pytań
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 16, 2015, 12:45:35 »
Bis masz wykupiony? Mapy bb dzialaja glownie na bisie(wszystkie dane z neta) sama aplikacje mozesz zainstalowac przez DM - w aplikacjach po prostu dodajesz i się instaluje i powinna ci się pokazac ikona. Generalnie mapy bb sa kiepskie - przejzyj sobie w blackberry store czy nie warto zainwestowac w cos lepszego

Powiedz tylko proszę jak je zainstalować ?

*

Offline Pidzama1x

  • **
  • 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: E52
Odp: BB 9300 kilka pytań
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 17, 2015, 11:36:27 »
Poszukaj w internecie opery do bb ta orginalna przegladzrka jest kiepska i w twoim przypadku wymaga bis-a. Nie wiem jak w polsce z tym jest w nl mi nie dzialalo w prepaidzie.Nawigacja jest kiepska testowałem z 4 i rzadnej nie polecam. po prostu bb to takie cos do pisania smsów i nic wiecej ... czasy wm 5.0 6.1 umarły kiedy stosowało sie smartfony bez dotyku :)
9210 - SPV CLASSIC - SPV C550 - MDA II - SPV M600 - N70 - SPV E650 - N80 -SAMSUNG I300 - IMATE JAQ3 - MDA VARIO III - HTC DIAMOND - E51 - IPhone 3g - Omnia Lite - E52 - Alcatel OT908 - Nokia 5800XM - Blackberry 8520 - Alcatel OT918 - SE live - BB 9320 :D