BB 9300 jako modem + Dell Axim

  • 6 Odpowiedzi
  • 19845 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Bartolomeo

  • *
  • 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS MyPAL A639 i Xperia P
BB 9300 jako modem + Dell Axim
« dnia: Styczeń 23, 2012, 13:18:20 »
Męczę się i męczę....
W BlackBerry ustawiłem w TCP IP:
Cytuj
APN: internet
użytkownik: plusgsm
hasło: plusgsm
W Dellu (który z SE800i, Nokią N95 i N73 działał normalnie) numer ustawiłem na *99# (próbowałem też *99***1#). Nic więcej nie zmieniałem, jest jak było domyślnie.
Efekt jest taki, że z telefonem się łączy przez bluetooth, ale po chwili jest komunikat, że "modem został odłączony, sprawdź ustawienia".

Czy ktoś ma może lekarstwo na to?
Pozdrawiam wszystkich :)

Odp: BB 9300 jako modem + Dell Axim
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 25, 2012, 13:16:06 »
Mam ten sam problem na BB8520, generalnie żeby to ładnie działało i bez żadnych kombinacji alpejskich to najlepiej zainstalować taką aplikacje na BB i na laptopie o nazwie SharkModem bodajże, która w pełni obsługuje funkcjonowanie modemu w BB ale niestety jest ona płatna.
Poza tym i tak nie da się udostępnić internetu z BB na innym urządzeniu w ten sposób by chodziło to po BIS-ie, zawsze ciągnie dane z paczki danych GSM.
Kiedyś udało mi się połączyć laptopa z BB po bluetooth i udostępnić z BB na laptopie internet w ten sposób że w zaawansowanych ustawieniach modemu bluetooth (na laptopie) wpisałem  dodatkowe polecenie inicjujące modem w połączeniu bezprzewodowym bluetooth :

AT+CGDCONT=1,"IP","internet"

może i u Ciebie zadziała...

*

Offline Bartolomeo

  • *
  • 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS MyPAL A639 i Xperia P
Odp: BB 9300 jako modem + Dell Axim
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 25, 2012, 16:16:43 »
Próbowałem tego też. Zarówno z "AT" jak i bez (od razu od "+"). Na laptopie to wystarczy mieć BlackBerry Desktop cośtam - ten dostarczany, lub do ściągnięcia z ich strony. Tam jest opcja i wtedy komputer widzi BB jako modem. I właśnie chyba to jest problem. Żeby BB był widziany jako modem trzeba jakich dodatkowych aplikacji, a na PDA takich nie ma (chyba...)
Pozdrawiam wszystkich :)

Odp: BB 9300 jako modem + Dell Axim
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 26, 2012, 09:04:16 »
U mnie na mio P560 z WM mam udostępniony  internet po bluetooth z BB8520 ale i tu w ustawieniach na pda musiałem się pobawić, wpisując to polecenie inicjujące (podane wcześniej) do jakiegoś pliku konfiguracyjnego w rejestrze WindowsMobile, poprzez aplikacje która pozwala wejść i edytować rejestr systemowy WM. Nie pamiętam już gdzie to było bo sam rozwiązanie znalazłem na stronie forum XDA,  tej anglojęzycznej. Jeśli nie uda Ci się tego znaleźć to w weekend będę  miał chwilę to mogę popatrzeć/poszukać.

Odp: BB 9300 jako modem + Dell Axim
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 14, 2012, 08:32:18 »
Znalazłem te ustawienia które u mnie działają, jest z tym trochę kombinacji ale najważniejsze że to chodzi, a zatem:

1. Ustawienia w telefonie (jeśli ich nie mamy) przygotowujemy poprzez
 auto-konfiguracje - tu są dla wszystkich sieci
http://www.bez-kabli.pl/printview.php?t=7589
 2. Ustanawiamy nowe połączenie w PDA, wyszukujemy przez bluetooth nasz telefon i po
 wpisaniu hasła mamy je połączone.

 3. Wpisujemy kod dostępu np. *99***1# dla Play

 4. W username, password and domain nic nie wpisywałem

 5. Dowolnym programem do edycji rejestru wprowadzamy zmiany (w PDA):
 HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\Unimodem\Init - są dwie linijki poleceń 1 i 2
 dokładamy wartość (new value) o nazwie (Value Name) "3" i typie (Value Type)
 "REG_SZ" i dane (Data > przez set data) [ AT+CGDCONT=1,"IP","ointernet"<cr> ]

 Po "IP", w następnym cudzysłowie musi być podana nazwa APN

 6. Łączymy się i powinno śmigać
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2012, 08:36:01 wysłana przez Vanderort »

*

Offline Bartolomeo

  • *
  • 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS MyPAL A639 i Xperia P
Odp: BB 9300 jako modem + Dell Axim
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 14, 2012, 10:51:08 »
Dziękuję za tak dokładny odzew.

Nie wiem tylko czemu musiałeś grzebać się w rejestrze, skoro możne te instrukcje sterujące modemem wpisać w ustawieniach połączenia :mysli: ? Jest przycisk "Zaawansowane" i tam można wszystko powpisywać? I nie wiem dlatego, czy jednak trzeba w rejestrze - i dlatego u mnie nie działa bo robiłem "normalnie" ;) ; czy raczej powodem jest, że BB9300 jest bardziej złośliwy niż 8520...  :sleepy:

Aktualnie telefon pojechał z tatą do Wa-wy, także sprawdzę dopiero w piątek. :-?
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2012, 10:53:34 wysłana przez Bartolomeo »
Pozdrawiam wszystkich :)

Odp: BB 9300 jako modem + Dell Axim
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 15, 2012, 12:48:15 »
Witam,
Napisałeś, że problem jest by udostępnić działanie internetu z BB po bluetooth na Dell Axim, tak to przynajmniej zrozumiałem,  ten DellAxim jak się domyślam to typowe PDA z WMobile. Ja na moim PDA MioP560 z WMobile nie mam żadnej zakładki zaawansowane żeby móc wpisać to polecenie inicjujące, dlatego musiałem skorzystać ze sposobu opisanego powyżej i zadziałało.
Być może nie doprecyzowałem ale od początku chodziło o "grzebanie" w rejestrze systemowym na tym PDA, a nie na komputerze stacjonarnym/laptopie (ba tam oczywiście, że w zakładce zaawansowane można dodać to polecenie).
Co do BB to jeszcze jeden pomysł przyszedł mi do głowy, ostatnio dość długo nie udostępniałem z niego internetu dla swojego PDA i znowu miałem problem z połączeniem mimo tej opisanej wyżej zmiany dokonanej już dużo wcześniej w rejestrze PDA, problem okazał  się banalny: w Opcjach zaawansowanych w BB w ustawieniach TCP/IP w kiedyś zmieniłem nazwę APN z internet (dla PLAY) na blackberry.net i o tym zapomniałem, powrót do APN: internet natychmiast rozwiązał problem :-)

A przy okazji już trochę nie na temat (no może troszkę na temat bo chodzi o mobilny internet) to jeśli używasz BB to i tak nie udostępnisz go z BIS-a/BES-a na inne urządzenie - tak jak zresztą wyżej napisałem. Internet i tak pójdzie z pakietu danych, które trzeba wcześniej albo wykupić albo operator ściągnie to z Twojego konta corowego. Ale z uwagi, że masz BB9300 (a on obsługuje sieć WCDMA 900MHZ) jest ciekawe rozwiązanie, które też ostatnio sprawdzam co prawda na telefonie z androidem jednak on tak jak Twój BB obsługuje sieć WCDMA 900MHZ, więc być może można to zrobić analogicznie i na BB, tym bardziej, że wczoraj na App World pojawiła się aplikacja dla BB :-)
Ostatnio dotarła do mnie karta z Aero2 (to ten darmowy internet) do poczytania o nim na ich stronie czyli Aero2 lub na www.jdtech.pl, wrzuciłem ją do telefonu i udostępniam z niego net na laptopa, PDA, tablet, etc. i wszystko ładnie śmiga. Jedyny problem (do wczoraj) to, to że nie można było dzwonić z tej karty a jedynie używać do transferu danych, w takim przypadku można kupić albo telefon z dualSIM na 2 karty: jedna do netu druga do dzwonienia albo właśnie wczorajsze moje rozwiązanie: aplikacja MobileVoip (dostępna na Blackberry, Androida, Iphona, Symbiana), wystarczy ją zainstalować wysłać sms-a żeby wykupić credits np. za 7pln (działa jak standardowy pre-paid) i można już dzwonić do Polski i do innych krajów świata korzystając z łącz internetowych i mając jedynie jedną kartę sim (AERO2) w telefonie. Stawki połączeń też są w miarę do przyjęcia. Wczoraj to testowałem i za rozmowę z Irlandią zapłaciłem w przeliczeniu jakieś kilkanaście groszy :-)
Napisałem o tym bo ciekawi mnie czy na BB by to ruszyło, ja mam jedynie BB8520 a on działa tylko w sieci 2G więc karta z Aero2 nie działa w tym telefonie. Jakbyś kiedyś to przetestował to napisz o wynikach:-)
Pozdrawiam.