[News] Premiera BlackBerry 9800 Torch

  • 14 Odpowiedzi
  • 2960 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)

Odp: [News] Premiera BlackBerry 9800 Torch
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 26, 2010, 23:38:15 »
czy BB9800 będzie w Polsce, kiedy?
link do info o BB980
http://na.blackberry.com/eng/devices/blackberrytorch/torch_specifications.jsp

*

notosiup

Odp: [News] Premiera BlackBerry 9800 Torch
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 27, 2010, 07:25:37 »
Na razie nic na ten temat nie wiadomo. U nas w kraju popularność bb jest zaściankowa i praktycznie polska premiera jest równoznaczna z wprowadzeniem danego modelu u operatorów... szkoda.

*

Offline amico_pl

  • *
  • 83
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BlackBerry Torch 9800, Loox N560
Odp: [News] Premiera BlackBerry 9800 Torch
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 27, 2010, 13:26:51 »
Jeszcze dwie uwagi:
- nie wiem ile masz kontaktów w książce, ale powyżej 1500 Nokia ma problemy z synchronizacja i potrafi gubić, w BB nie ma czegoś takiego (sprawdzone na własnej skórze)
- w BB nigdy nie straciłem danych mimo instalowania niestabilnych programów, konieczności przywracania systemu i instalowania każdej nowej bety systemu

Jednym słowem polecam BB. Ja teraz zastanawiam się nad Torch'em bo to jest nowa jakość.

*

Offline mike100

  • ****
  • 596
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB 9780, BB Playbook
Odp: [News] Premiera BlackBerry 9800 Torch
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 30, 2010, 09:31:14 »
Jeszcze dwie uwagi:
- nie wiem ile masz kontaktów w książce, ale powyżej 1500 Nokia ma problemy z synchronizacja i potrafi gubić, w BB nie ma czegoś takiego (sprawdzone na własnej skórze)
- w BB nigdy nie straciłem danych mimo instalowania niestabilnych programów, konieczności przywracania systemu i instalowania każdej nowej bety systemu

Jednym słowem polecam BB. Ja teraz zastanawiam się nad Torch'em bo to jest nowa jakość.

apropos czego te uwagi?
High Tech Crap
BB 9780, Clarion Map790
Dell Vostro 3300, BB Playbook w drodze :)

*

Offline amico_pl

  • *
  • 83
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BlackBerry Torch 9800, Loox N560
Odp: [News] Premiera BlackBerry 9800 Torch
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 01, 2010, 17:12:58 »
Jeszcze dwie uwagi:
- nie wiem ile masz kontaktów w książce, ale powyżej 1500 Nokia ma problemy z synchronizacja i potrafi gubić, w BB nie ma czegoś takiego (sprawdzone na własnej skórze)
- w BB nigdy nie straciłem danych mimo instalowania niestabilnych programów, konieczności przywracania systemu i instalowania każdej nowej bety systemu

Jednym słowem polecam BB. Ja teraz zastanawiam się nad Torch'em bo to jest nowa jakość.

apropos czego te uwagi?
To miało byc w wątku "Kilka pytań o BB". Dlaczego tu się znalazło....nie mam zielonego pojęcia.
Sorry.  :(

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: [News] Premiera BlackBerry 9800 Torch
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 18, 2010, 12:54:22 »
Ktorys z kolegow juz ma i uzywa BB 9800? A moze kolezanka? :wink:
Jestem ciekawy jakie wrazenia i czy w ogole warto sie tym modelem interesowac.
Jestem jaki jestem :)

*

Offline xenocrates

  • **
  • 114
  • Sprzęt: BB 9800 Torch
Odp: [News] Premiera BlackBerry 9800 Torch
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 18, 2010, 18:49:58 »
Używam BB9800 już od kilku dni. Dla mnie bomba,
ale jest to moje pierwsze BB, więc nie mam porównania.

*

Offline amico_pl

  • *
  • 83
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BlackBerry Torch 9800, Loox N560
Odp: [News] Premiera BlackBerry 9800 Torch
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 18, 2010, 18:50:25 »
Właśnie dzisiaj przyjechał zza wielkiej wody ;-)

Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne:
+ ekran zdecydowanie więcej pokazuje (choć fizycznie nie jest znacznie większy od Bold'a)
+ solidna budowa, mechanizm slider'a bez luzów, a ekran jest cienki (porównuję np. do Nokii 6500)
+ system działa płynnie, nie zauważyłem opóźnień, ale może to przez te podobne do iPhone'a przejścia (otwieranie, przesuwanie, itp)
+ przeglądarka renderuje dobrze (choć ekran nie ma super rozdzielczości więc trzeba powiększać teksty do przeczytania)
+ fajnie współpracują: ekran dotykowy, klawisze pod ekranem+touch pad, klawiatura
+ ładnie poprawili kalendarz i książkę adresową
+ przejście z Bold'a na Torch'a z pomocą DM przeszło bezboleśnie (jedynie SplashID wymaga ponownego przekopiowania danych, ale to standard przy każdym upgrade'zie systemu)

Słabe strony
- ekran jest dość czuły nawet na przypadkowe dotknięcia, ale od czego przycisk powrotu ;-)
- klawiatura jest widocznie mniejsza niż w Bold'zie, ale klawisze są wyraźnie wypukłe (no i ja ma raczej mniejsze palce ;-)

Więc summa summarum jestem bardzo zadowolony ;-)
 

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: [News] Premiera BlackBerry 9800 Torch
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 18, 2010, 21:47:25 »
Dziekuje za odpowiedzi :ok:  Jest szansa na jakies fotki prezentujace Wasze realne spojrzenie na ten sprzet typu kontakty, menu etc? Byloby milo :)
Moze ktorys z Was ma porownanie do Androida, najlepiej jednego z nowszych? Glownie chodzi mi o prace przegladarki.
Jestem jaki jestem :)

*

Offline amico_pl

  • *
  • 83
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BlackBerry Torch 9800, Loox N560
Odp: [News] Premiera BlackBerry 9800 Torch
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 19, 2010, 01:20:43 »
Zachecam do zajrzenia na
Crackberry.com
Tam jest sporo filmikow z 9800, sa tez porownania do Androida

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: [News] Premiera BlackBerry 9800 Torch
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 19, 2010, 11:41:54 »
Racja, ale liczylem na cos od Was ;)  Mimo wszystko przejrzalem znalezione i nie nastrajaja zbyt optymistycznie, a przynajmniej nie w kwestii szybkosci dzialania przegladarki. Niestety, nadal jest to praca zbyt ociezala, jak na obecne standardy, w kazdym razie moje.
Jestem jaki jestem :)

*

notosiup

Odp: [News] Premiera BlackBerry 9800 Torch
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 19, 2010, 12:08:31 »
Zależy do czego się porównuje. Torch wczytuje strony (pełne, nie mobilne) ok 2x szybciej niż moja spica na systemowej przeglądarce przez hsdpa... Ale ja z bb wolałbym coś klasycznego, 9700, 9650 czy nawet 9300, na które też będzie os6 (na 9650 już jest).

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: [News] Premiera BlackBerry 9800 Torch
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 19, 2010, 14:47:50 »
Wzialem pierwsze z brzegu porownanie pracy przegladarek, ze strony podanej przez kolege: http://crackberry.com/comparison-new-blackberry-webkit-browser-vs-competition. Ponizej sam film tam prezentowany, z ktorego jasno wynika, ze tej przegladarce jeszcze sporo brakuje do konkurencji.
Nie mam pojecia jak pracuje wymieniona na i5700, ale na iPhone 3GS, HTC Desire, czy aktualnie posiadanym przeze mnie SGS-ie przegladarki pracuja dokladnie tak, jak bym sobie tego zyczyl.
Web Browser Shootout: BlackBerry Torch 9800 vs. iPhone 4 vs. Samsung Captivate
Jestem jaki jestem :)

*

Offline xenocrates

  • **
  • 114
  • Sprzęt: BB 9800 Torch
Odp: [News] Premiera BlackBerry 9800 Torch
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 19, 2010, 21:31:15 »
Niestety problem ze mną polega na tym, że nie mam porównania (zwłaszcza z Androidem).
Przesiadłem się z Omni2 i obojętnie w czym tam przeglądałem strony (opera czy IE), to zawsze było dużo wolniej niż w BB9800.
Ekran BB jest mniejszy i ma mniejszą rozdzielczość, to zdecydowany minus jeżeli się ogląda dużo stron w internecie.
Wcześniej nie zdecydowałem się na BB bo ekrany były po prostu dla mnie za małe (nie licząc porażki ze Stormem - nie chciałem ryzykować po przeczytaniu kilku komentarzy), ponieważ ja z kolei sporo czytam książek. Na BB9800 czytanie w iSilo jest całkiem znośne.
Używam swojej BB dopiero tydzień, ale ciągle nie opuszcza mnie wrażenie, że wszystko działa bardzo płynnie, a system jest dużo bardziej intuicyjny.
Poza tym działanie BISa to było to, co szczególnie było mi potrzebne i tutaj właśnie tkwi największy atut.
W porównaniu z Omnią wydaje mi się także, że głośnik jest dużo lepszy. Lepiej słyszę rozmowy.
Poza tym całkiem nieźle działa wybieranie głosowe ze słuchawką bluetooth, które w WM w ogóle jest porażką (czytaj: w zasadzie nie istnieje).
Jednym słowem dostałem to, co chciałem.
BB jest stworzona do komunikacji i jest to przede wszystkim telefon, a nie PDA z dodaną funkcją telefonu, jak to było w WindowsMobile/Phone.