zakup nowego/używanego BB

  • 3 Odpowiedzi
  • 1506 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline szmiglo

  • 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond
zakup nowego/używanego BB
« dnia: Maj 16, 2010, 22:08:22 »
witam serdecznie, wczoraj żywot zakończył mój Diamond (prawdopodobnie się upiekł  :mrgreen: )

na początku myślałem nad Toshibą g900, potem nad LG KS20 i samsungiem i780, ale dziś stwierdziłem, że jednak BB.

stąd moje pytanie. Środki mam ograniczone bo około 400-500zł. Telefon nowy, ewentualnie używany w dobrym stanie. Jesteście w stanie coś polecić? piszę tutaj bo w wątku "zakupy" proponowane są tylko Androidy/ WM.

Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć czym się różnią modele np. 8700 od 8800? czy zakup używanego BB Storm to dobre rozwiązanie? czy lepiej qwerty?

jak jest z aplikacjami na te urządzenia? wyświetlanie prognozy pogody, e-meil, gry, jakieś pakiety biurowe itd..

pozdrawiam

*

notosiup

Odp: zakup nowego/używanego BB
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 17, 2010, 07:29:23 »
8700 jest urządzeniem klasę wstecz w porównaniu do 8800. W dziale zakupy masz poradnik, o bb też tam jest. Do maila nie ma lepszego urządzenia (pod warunkiem, że wykupisz u operatora BIS), gier trochę jest, podobne do symbiana z s60, pakiet biurowy - docstogo z możliwością odczytu i edycji plików, pdf tylko płatny i to słono. Wyświetlanie pogody (są darmowe aplikacje) na todayu - jest po wykupieniu odpowiedniego theme, koszt ~15zł w promocji był kiedyś. W innym przypadku ikonka w menu z aktualną pogodą, albo na pulpicie, jeżeli zrezygnujesz dla niej z jednego skrótu do programów. Ogólnie jeżeli chcesz korzystać na bb z internetu warto kupić BIS, są aplikacje, które się bez niego nie połączą, choć większość daje wybór formy połączenia.

Nic nowego za 400-500 zł poza 8520 nie kupisz. Jeżeli zdecydowałbyś się na używkę, warto poszukać 8900, bo jest lepsza. 88XX, 83XX są starsze, wolniejsze, mniej pamięci, starszy OS. Na 8700 już nawet nie patrz. Szczegółowe opisy każdego terminala masz we wspomnianym wcześniej poradniku w dziale zakupy.

*

Offline szmiglo

  • 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond
Odp: zakup nowego/używanego BB
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 17, 2010, 10:28:36 »
dzięki, jeszcze jedno pytanko. Czy można w BB, tak samo jak w platformach z WM zmieniać romy? np. żeby w 8820 włożyć OS nowszy niż ten 4.5

czy nie wykupując BIS mogę np. za pomocą wifi korzystać z internetu i ściągać meile? bo rozumiem, że BIS ma być udogodnieniem, dla ludzi korzystających z BB jako terminala do łatwego korzystanie z poczty e-meil?
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2010, 10:44:38 wysłana przez szmiglo »

*

notosiup

Odp: zakup nowego/używanego BB
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 17, 2010, 10:44:53 »
W poradniku wypisałem najnowsze systemy na konkretne terminale, nowszych już na nich nie będzie. W 8820 4.5 jest najnowszy.

Nie ściągniesz maili we wbudowanym kliencie pocztowym inaczej niż przez BIS. Aby ściągać maile przez internet operatora albo przez wifi będziesz potrzebował oddzielnej aplikacji do maili, np. gmail czy shangmail.