Problem z sms Touch pro2

  • 10 Odpowiedzi
  • 4399 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problem z sms Touch pro2
« dnia: Kwiecień 03, 2013, 06:51:07 »
Witam, niedawno zakupiłem używanego htc touch pro2. Mam problem aby wysłać z niego smsa, problem jest tylko z wysyłaniem bo odbiera wiadomości normalnie.Przy próbie wysłania wyskakuje komunikat "Nie można wysłać wiadomości SMS"
Dodam że ustawione mam numery do centrum.
Może to istotne to napiszę jeszcze że podczas włączenia telefonu wyskakuje że to windows 6.5 profesional i niżej PROven ROM by qsqa.
Jak by ktos mógł to proszę podac linka jak się wgrywa nowy rom i skąd go pobrać.

Bardzo prosze o pomoc ponieważ zależy mi na wysyłaniu sms.

Ps. z tego co doczytałem to mam wersje Manila 2.5 i jak zmienić czy edytować te 3 ikony skrótów ?? chciał bym sobie je podmienić na inne niż mam obecnie.
Przepraszam za brak wiedzy w tym temacie, jest to mój pierwszy HTC i win. Niestety nie jestem już nastolatkiem i wychowywałem się na innych telefonach tak więc bardzo prosze o zrozumienie i wytłumaczenie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2013, 07:15:05 wysłana przez ajqju »

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: Problem z sms Touch pro2
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 03, 2013, 09:50:22 »
Hard reset próbowałeś? Wiem, że to karkołomne wyłącznie z powodu niedziałających SMS-ów, ale może być najprostsze/najszybsze, a poza tym i tak Cię czeka w przypadku zmiany ROM-u.

Pozdrawiam,
Ł.O.

PS. http://www.hardreset.eu/htc_touch_pro_2_rhodium_hard_reset_soft_reset_en.html

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Problem z sms Touch pro2
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 03, 2013, 11:00:57 »
Mi taki komunikat wyskakiwał w przypadku braku środków na koncie albo bardzo słabego sygnału. Takie cyrki dzieją się w smartfonach przy wymuszonej transmisji danych po 3G w sieciach 2G problem powinien zniknąć
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

Odp: Problem z sms Touch pro2
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 03, 2013, 11:18:54 »
Właśnie pieniądze mam, zasięg 3g udało się wyłączyć. ale może faktycznie za słaby jest. Hard reset też robiłem.
A wiecie jak wyłaczyć to ciągłe łączenie do internetu ? szukam gdzieś instrukcji jak się poruszać po tym systemie ale znaleźć nie mogę, z tego co zauważyłem to to że ten system to manila czy jakoś tak

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Problem z sms Touch pro2
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 03, 2013, 12:03:07 »
Na 2G też nie wysyła? W miejscu gdzie zasięg lepszy też?

Manila to nakładka na system ułatwiająca podstawowe zadania.
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: Problem z sms Touch pro2
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 03, 2013, 23:20:33 »
A wiecie jak wyłaczyć to ciągłe łączenie do internetu ?
NoData, Dial-up Enabler/Disabler, LolaApnToggler ;).


Pozdrawiam,
Ł.O.

Odp: Problem z sms Touch pro2
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 04, 2013, 23:53:04 »
SMSy już na szczęście wysyła, wszedłem w ustawienia systemowe i zrobiłem kasowanie pamięci podręcznej. Co za tym idzie skasowało sie całkowicie wszystko i od nowa ustawiałem.
Teraz znów gorszy problem bo cały czas łączy się z internetem i nie idzie wyłączyć wcale. Już chyba wszystko co mogłem to zrobiłem.
W programie NoData mam opcje ERA internet i ERA MMS. Naciskam na era internet i wybieram zmień i jest blokuj jednak wyskakuje komunikat "Połączenie blokowane. Jeżeli masz aktywne połączenie GPRS rozłącz je ręcznie" Tylko jak to zrobić ?
Dodam że mając opcje ERA internet - Blokuj i tak mi jakieś dziadostwo się łączy bo co jakiś czas ubywa po parę groszy. Przez nic zabiera coś koło 4zł. Jak to powyłączać bo już załamuję się powoli.

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Problem z sms Touch pro2
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 05, 2013, 06:03:31 »
Sprawdzenie stanu konta w t-mobile kosztuje 4gr, stąd ubytki.
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

Odp: Problem z sms Touch pro2
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 05, 2013, 07:03:46 »
A to przyznam że nie wiedziałem bo zawsze było to darmowe, bynajmniej tak mi się wydawało.
Czyli nie muszę jakoś ręcznie wyłączać tego gprs jak w komunikacie NoData ?

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Problem z sms Touch pro2
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 05, 2013, 07:42:29 »
A masz aktywne czy dostępne? Windows Mobile się w zasadzie sam nie próbuje łączyć z internetem.
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

Odp: Problem z sms Touch pro2
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 05, 2013, 18:49:42 »
Mam ustawione era internet jako blokuj i zobaczę co się będzie działo. Przyznam że windows bardziej do mnie trafia niż ten android. Fakt że w androidzie bez problemu podłączyłem kablem telefon do komputera i wszystko się widziało a tu nie. Już instalowałem kilka programów i aciv sync i ten wmca czy kal to się nazywa i nic, bo to drugie nawet zainstalować się nie chce, może dlatego że mam win7 64 bit , a szkoda bo chciałem swoją AM zainstalowac a tak tylko mogę wgrać na karte i z karty uruchamiać