Problem z diodą !!!

  • 5 Odpowiedzi
  • 3489 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline wombat27

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
Problem z diodą !!!
« dnia: Styczeń 03, 2013, 17:41:02 »
Witam, mam problem z diodą w moim Touch Pro... Widziałem pełno wątków gdzie migała przy ładowaniu (choć tak też się raz zdarzyło), mój problem to ciągle migająca zielona dioda jakbym miał nieodebrane połączenie/SMS. Stało się to nagle, jak wstałem rano, już tak było... Miałem też problem z tym, że jak go włączałem to miałem bootloader i nie szło dalej. Gdzieś wyczytałem żeby włączać z podłączonymi słuchawkami i spróbować przeczyścić styki tam gdzie przylutowane jest wejście. Pomogło, jakoś się włącza.
Nie mam pojęcia co jest, ale ta dioda przeszkadza, przyzwyczaiłem się do tego że sygnalizuje sms'a i głupieje... Może ktoś miał podobny problem??
Nokia N73 --> HTC Wizard --> HTC Raphael (Touch Pro)

*

Offline Skrobel

  • Ekspert HTC Rhodium
  • *****
  • 1996
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z diodą !!!
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2013, 23:41:51 »
Ja miałem taki problem dwa razy. Raz okazało się, że to jakieś wiszące powiadomienie bodajże z QuickGPS, a drugim razem dużo bardziej zakamuflowane - z ActiveSync.
Pamiętam, że z tym pierwszym poradziłem sobie przy pomocy SK Tools (tam jest takie menu które się nazywa chyba "Notification Queue"), a za drugim razem trafiłem na to przypadkiem grzebiąc w ustawieniach ActiveSynca (na PDA, a nie na PC).
Ktoś inny kiedyś miał taki problem z powodu... powitalnego e-maila po skonfigurowaniu skrzynki E-mail. Wystarczyło oznaczyć jakąkolwiek wiadomość jako nieprzeczytaną, a potem ją przeczytać.
Fałszywe notyfikacje w WinMo rzeczywiście się zdarzają, ale zwykle udaje się je znaleźć.

*

Offline wombat27

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z diodą !!!
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2013, 18:48:49 »
No tak więc problem naprawił reinstal WM, ale nie na długo bo wczoraj znów odpalał się bootloader i na środku ekranu ciągle jakby coś ładował (koło jak się jakiś program ładuje np. w Energy romie). Dalej mam problem z bootloaderem po restarcie  :(
Nokia N73 --> HTC Wizard --> HTC Raphael (Touch Pro)

*

Offline Skrobel

  • Ekspert HTC Rhodium
  • *****
  • 1996
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z diodą !!!
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 08, 2013, 21:22:20 »
A jesteś pewny, że chodzi o bootloader?
http://files.chriswoods.co.uk/imgs/rhodium_hspl-1200x800.jpg

Jaki ROM zainstalowałeś? Jeśli po wystartowaniu telefonu pojawia się jakaś tam tapeta HTC i kursor oczekiwania, to coś jest "zchrzanione" w plikach startowych ROMu. Jeśli natomiast po restarcie zawsze wchodzi w BootLoader (czyli ten ekran jak w linku powyżej), to problem może niestety być sprzętowy. Najprostszy to np. uszkodzony styk przycisku ściszania (pamiętam podobny problem sprzed jakiegoś czasu, że ktoś miał jakby permanentnie wciśnięty przycisk ściszania i telefon po każdym restarcie wchodził w BL - pomogło przeczyszczenie).

*

Offline wombat27

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z diodą !!!
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 13, 2013, 00:21:45 »
Dokładnie taki sam obraz ! Co dziwne raz włącza się normalnie, a raz na słuchawkach dopiero... Klawisze działają poprawnie wszystkie, nic się nie tnie ani nic z tych rzeczy, telefon kupiony z 3 miechy temu na allegro, nowy. A z tym "kółkiem ładowania" to tak że pojawiało się po starcie systemu, nie w trakcie i zauważyłem że pojawiało się w godzinach wieczornych. Wpadłem na głupi z początku pomysł: zmiana godziny na wcześniejszą lub późniejszą, bo zawsze o podobnej porze to zauważałem (ok. godz 24). O dziwo pomogło... :E Mam ten problem dzień w dzień i tak samo sobie z nim radze, uciążliwe ale cóż... A co do tego "ekranu startowego", czytałem że może być styk USB uszkodzony, a nie jestem elektronikiem żeby to jakkolwiek sprawdzić  :undecided: Czy to w ogóle możliwe?? Już go rozbierałem i czyściłem spirytusem wokół USB... Nie pomogło niestety...
 
A rom to: Energy ROM Standard 04.Jul.2011 WWE
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2013, 00:26:11 wysłana przez wombat27 »
Nokia N73 --> HTC Wizard --> HTC Raphael (Touch Pro)

*

Offline Skrobel

  • Ekspert HTC Rhodium
  • *****
  • 1996
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z diodą !!!
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 13, 2013, 21:05:23 »
W takim razie to jest problem sprzętu a nie oprogramowania. Możesz oczywiście spróbować zmienić ROM (skoro już wgrywałeś Energy od nowa). Spróbuj stockowy. Ale moim zdaniem coś gdzieś nie styka dokładnie. USB? Być może choć żeby włączyć BL należy podczas restartu trzymać wciśnięty przycisk ściszania, a więc ja szukałbym raczej gdzieś w tamtej okolicy. Ale sprzętowcem generalnie nie jestem, więc nie będę wydawał wyroków.
A drugi problem wygląda już na "software'owy". To zresztą łatwo sprawdzić wgrywając coś innego niż Energy.