Problem z podświetleniem

  • 8 Odpowiedzi
  • 23146 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problem z podświetleniem
« dnia: Listopad 13, 2013, 14:56:45 »
Witam.  Rafałka miałem przyjemność użytkować  już pare ładnych lat temu.. jednak ze zostal zupelnie zapomniany wyciagnalem go ostatnio z pudelka i tak mowie, ze fajnie by bylo sie pobawic znowu tym telefon z WM na pokladzie. Jako, ze moj stary htc nie nadawal się zupełnie do użytku ( zerwany caly digitizer ) lezal tak tez pare latek w szafce na samym koncu.. tak się stało za stesknilem sie za starym Windowsem i postanowiłem sobie cos kupic na znanym serwisie internetowym.. Wiem ze ta platforma zostalo zupelnie zapomniana i używają ich jeszcze sporadycznie maniacy takich sprzetow :P kupiłem drugiego touch pro w stanie no idealnym zadnych rysek nigdzie :P wczoraj mi przyszedl.. no to pobawiłem  sie pare godzin, wszystko oczywiscie dzialalo z podswietleniem o ktore mi sie rozchodzi. Chodzi mi konkretnie o to, ze w telefonie wariuje bardzo podswietlenie podczas wlaczania telefonu jest na ulamek sekundy normlane podswietlenie ( caly czas rozchodzi sie ojasnosc ) ale pozniej sie sciemnia bardzo, bardzo mocno do takiego stopnia ze chyba nie dziala podswietlenie lcd ale jednak w ciemnym bardzo otoczeniu cos tam widac do tego tak to miga, faluje raz ciemniej raz jasniej.. ale sa to minimalne wartosci.. czasami jest tak na 10% podswietlenia calkowitego  a to bardzo duzo jak na ten problem gdzie caly czas tak jakby nie wystepuje podswietlenie ale mimo wszystko jest bo cos widze w ciemnosciach... nagralbym to ale niestety nie mam zbytnio teraz dobrego aparatu a na tych ktore mam nie widac o co mi chodzi..  dodam ze hard reset nic nie pomogl.. wgrywalbym nowego windowsa ale to bez sensu skoro dzialal normalnie a nawet po hard resecie wciaz jest problem. Wiec wiadomo byl oze jest to usterka echaniczna.. wczoraj juz siedzialem i rozkrecalem go calego i byly plomby wszystko okej w srodku tez nie widac, zeby ktos go otwierał. O tyle dobrze, ze mam jako dawce starszego htc.. ale w nim podswietlenie dziala bez zarzutu tylko dotyk juz nie i jest w bardzo przykrym stanie;/ wiec podmienilem plyte glowna i to nie jej wina.. problem lezy dalej.. dociskalem wszystkie tasmy i dalej to smao..  boje sie tylko ze problem bedzie z lcd.. bo to wlasnie jego nie mam i musialbym dokupic bo nie mam sprawnej tej czesci.. macie jakies pomysly co zrobic ? mam nadzieje, ze w mimo zapomnianym juz dziale windwos mobile znajda sie ludzie którzy pomogą :)  z góry przepraszam za chaos ale nie wiem w ktora strone isc.. Pozdrawiam Paweł.

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Problem z podświetleniem
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 13, 2013, 16:30:11 »
Może bateria nawala? Jeżeli poprzedni właściciel trzymał go tak jak ty swojego, długi czas w szufladzie i nie doladowywal jej, to nie zdziwilbym się jakby ona była winna.
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

Odp: Problem z podświetleniem
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 13, 2013, 17:52:07 »
przez baterie by akeran nawalal ? beterie przekladalem na zmiane do mojego starego i do tego nwoego.. w tym nowym jest tak jak pisalem baaardzo ciemny ekran jakby w ogole podswietlenie nie bylo i do tego styku cos nie mialo chyba.. dodam ze bylo to po godzinie albo pol godziny po ustawieniu maxymalnej wartsoci podswietlenia.. wiec to na pewno nie wina baterii pod ladowarka to samo a w starym htc nie mma tego problemu.. macie pomysly co przelozyc do nowego ? teraz spróbuje przelozyc sam lcd do tego starego zobacze czy bedzie tkai problem.. ale kurde bardzo jestem zdenerwowany..
wymienilem lcd wlozylem do tego mojego starego htc i tak samo.. chodzi o to ze podswietlenie w ogole nie dziala widac cos pod katem a w ciemnosciach tak pulsuje jak czasami swiatla sygnalizacyjne ( np czerwone.. porownanie :D )  wiem juz ze trzeba lcd wymeinic z digitizerem.. lecz o tyle mi szkoda ze jest bez rysek ;/ macie jkais pomysl jak to narpawic moze cos nie styka i trzeba to zgrzac..  chetnie odpowiem na zadane mi pytania w tym kierunku :)

 dodam jeszcze, ze za kazdym razem jak klikam przycisk ON na gorze telefonu do wybudzenia go.. swieci normalnie przez ulamek sekundy i dalej tak wariuje ciekaee jest to ze jak wyjme baterie to zostaje tak przez chwile jeszcze wlaczony ekran ale nie reaguje juz na dotyk jak wczesniej.. robilem kiedys tak ze starym htc i tez tak mialem ale kurde macie pomysly ? :) postaram sie nagrac wideo
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2013, 19:46:45 wysłana przez Pabloxo »

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Problem z podświetleniem
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 13, 2013, 21:16:34 »
Nie takie rzeczy działy się od baterii. :P Ale skoro piszesz, że na drugim nie ma problemu, to może jakiś luz? Jak przyciśniesz mocno obudowę koło przycisku wybudzania nie ma poprawy?
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

Odp: Problem z podświetleniem
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 14, 2013, 00:49:07 »
nie macalm wciskalem mocniej slabiej, przytrzymywalem.. nie ma roznicy.. ekran tylko "mrugnie" w normalnej jasnosci i dziala to tylko podczas wybudzania urzadzenia.. podczas usypiania czy przytrzymywania aby wylaczyc telefon nie dziala to.. dodam ze bylo tak wczesniej podczas wlaczania telefonu.. teraz  juz tak nie ma. Hmm plyta glowna odpada bo sprawdzalem ja na swoim z neidzialajacym digitizerem i normlanie sie wlacza jest pelna jasnosc ( oczywiscie bez dotyku ;p ) tasma odpada tez.. hmm wygladalo by to na soft.. ale moze gdzies jest jakies zwarcie ?? jakby to sprawdzic?  Do podejrzen droga dedukcji zostaje ekran lcd z wszystkimi tasmami wspolgrajacymi jako jeden element..   ;/  dopiero co mi telefon przyszedl nawet nie zdazylem sie pobawic.. baa nie zdazylem nawet do domu przyjechac. w samochodzie go tylko rozjasnilem na full ( byla polowa ) i nagle sie tak sciemnil i zaczal migac..  dziwne jest to ze podczas klikania ( wybudzania urzadzenia  ) tym klawiszem u gory za kazdym razem "mrugnie" normlanym podswietleniem.. troche jestem zawiedziony nie wiem co robic a do serwisu bym nie chcial go zanosic bo to stary telefon i by sobie zaraz policzyli kwote przekraczajaca wartosc telefonu.. no chyba ze trzeba cos lutowac bo dysponuje zadna lutownica zdatna do tego typu zadan.  Pozdrawiam

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Problem z podświetleniem
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 14, 2013, 08:17:36 »
Sprawdzałeś czy nie ma śladów korozji po zadaniu? Na płycie głównej nie było białego nalotu miejscami?
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z podświetleniem
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 14, 2013, 10:35:39 »
Czujka swiatla w klawiaturze

Odp: Problem z podświetleniem
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 14, 2013, 22:34:10 »
zadnego zalania i zadnej wilgoci wszystko w srodku wyglada ladnie.. cholera wie o co chodzi ... zobacze jeszcze co z tym czujnikiem tylko bede musial tasme wymienic  i zostawic tylko lcd.. zaraz dam info czy to pomoglo bo tak dziwnie wygladalo na ten czujnik ale bez przesady zeby tak nisko sciamnial bo ekran DOSLOWNIE nie swieci. tylko jak wciskam "power" podczas wybudzania jest na ulamek sekundy jasno ( tak jak powinno )pozniej dalej tak i tak miga wlasnie jakby mial swarcie albo nie moglo sie cos ustawic.. nie jest stale to podswietlwniw

 okej wymienialem tasmy.. czyli wina lezy w lcd ... kurde no ale przeciez dzialal te pare godzin i tak NAGLE sie zepsuł ?hmm probowalem macac w przewodac hczy cos ale nie ma wielkiej roznicy,   kurde jakby to byla wina podswietlena co by mialo wpolnego to ze jak wlaczam to na ulamek sekundy zapala sie normalnie ?? wszystkie czesci odpadaja ale tylko lcd .. moze jakies filtry czy cos takiego ??
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2013, 22:59:15 wysłana przez Pabloxo »

Odp: Problem z podświetleniem
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 24, 2013, 03:01:13 »
witam. Złożyłem w końcu htc, od założenia tematu leżał w częściach. Nagrałem tez  szybko filmik ujawniający zaistniały problem który starałem się opisać dużo wcześniej. Doszedłem dzisiaj tez do tego, ze jeśli dam najmniejsza wartość podświetlenia ekran przestaje wariować i w końcu świeci ale to najsłabszy poziom ciężko używać by było tego na co dzień. Dodam tez, ze jeśli pobawię się trochę przyciskiem ON/OFF uda mi się zatrzymać podświetlenie na drugiej kresce.. dodam tez ze jeśli włączę aparat a mam najmniejsza wartość i normalnie świeci tez zaczyna wariować .. przekładałem wcześniej części ze starego rafałka i wina leżała w lcd.. da rade coś z tym zrobić ? 

Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=oQUockpFmfI&feature=youtube_gdata_player

Pozdrawiam i życzę wesołych świat!