ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen

  • 90 Odpowiedzi
  • 50515 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline j_lucas

  • **
  • 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC: HD2
Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 05, 2010, 22:15:39 »
Witam,
mógłby ktoś udostępnić ROM Orange na jakimś innym serwerze niż RS, ponieważ gdy próbuje ściągnąć ciągle wyskakuje komunikat:
Cytuj
This file can only be downloaded by becoming a Premium member
There are no more download slots available for free users right now. If you don't want to become a premium member, you might want to try again later.

Przyłączam się do prośby o ponowny upload.
W zamieszczonym tutaj jest trojan :( (przynajmniej NOD32 go wykrywa) i dodatkowo archiwum nie da się rozpakować :(

*

Offline Gix

  • 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Pro, HTC HD2
Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 06, 2010, 09:49:50 »
Wyłącz NOD-a paczka jest czysta, sprawdziłem to  :grin:

*

Offline JotCe

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Pro
Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 15, 2010, 00:37:47 »
Gix,
Jaki masz programik antywirusowy?
Mój antywirus (Microsoft Security Essentials) też wykrywa syfa w pierwszej paczce, a konkretnie takie bydlę:
Trojan:Win32/Delfsnif.DX

*

Offline kowalsiu

  • 5
  • Sprzęt: HTC Touch Pro
Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 22, 2010, 23:03:21 »
Witam wszystkich serdecznie inaugurując tym samym swego pierwszego posta :)

Posiadam HTC TP z Orange.
Mam pytanie, poniewaz niedawno wgralem sobie ProVena i jak na zlosc musze oddac TP do serwisu.

Cytuj
luqasss napisał:

[EDIT]Wszystko wgrywasz albo przez kompa przy pomocy RaphaelWrapper.exe albo poprzez kartę pamięci (wrzucasz plik .nbh na kartę, zmieniasz nazwę na "RAPHIMG.ngh", przy resecie trzymasz przycisk VolumeDown, poźniej klik na Power i jak się skończy resetujesz rysikiem.) Ja osobiści preferuje metodę z kartą.

Jak wgrac stary ROM przy pomocy RaphaelWrapper.exe? Czy wystarczy umiescic plik ruu_signed.nbh ze starym ROMem w jednym katalogu z RaphaelWrapper.exe? Czy tez moze trzeba wykonac jakies bardziej skomplikowane czynnosci? :)

Pozdrawiam

*

Offline cyther

  • ***
  • 403
  • Płeć: Mężczyzna
  • W oczekiwaniu na nowe cudo z Jolla Mobile
  • Sprzęt: HTC Touch Pro/ Nokia n900/ Nokia n9/ LG 4X HD
Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 23, 2010, 00:05:20 »
Ściągasz te dwa pliki:
http://rapidshare.com/files/165273086/Oryginal_Orange_ROM.part1.rar
http://rapidshare.com/files/165291518/Oryginal_Orange_ROM.part2.rar

rozpakowujesz je do jednego katalogu, powinieneś mieć dwa pliki:
RaphaelCustomRUU oraz RUU_signed.nbh
(zajmuje ok. 130 mega)
Synchronizujesz TP z kompem poprzez activesync(ewentualnie wchodzisz w bootloadera, podłaczasz TP do kompa, napis z serial zmienia się na USB), odpalasz RaphaelCustomRUU i postępujesz zgodnie z instrukcjami.
Potem wgrywasz radio, oryginalny splashscreen, spl i masz wszystko jak z salonu orange(no prawie, ale serwis i tak się nie połapie :) )
TAEL ROM v5.23683 [30AUG10]
Radio 1.14.25.35

*

Offline kowalsiu

  • 5
  • Sprzęt: HTC Touch Pro
Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 23, 2010, 10:13:05 »
Kurcze moja wina, ze nie sprecyzowalem pytania..

Chodzi o to, ze ja robilem zrzut wlasnego ROMu i posiadam jedynie plik ruu_signed.nbh z ROMem. I teraz pytanie jak go wgrac przy pomocy programu RaphaelWrapper.exe?

Pozdrawiam

PS Dzieki za odpowiedz

*

Offline AMIGAnTOMEK

  • Ekspert HTC Artemis
  • *****
  • 1858
  • Sprzęt: HTC HD2, Nokia Lumia 820
Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 23, 2010, 14:13:19 »
umieszczasz RaphaelWrapper.exe w tym samym katalogu co ruu_signed.nbh i uruchamiasz RaphaelWrapper.exe to wszystko.
Jeśli podoba Ci się mój ROM i chcesz zostać donatorem wyślij mi PW.

*

Offline kowalsiu

  • 5
  • Sprzęt: HTC Touch Pro
Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 23, 2010, 14:22:41 »
Wlasnie o to mi chodzilo :)

Dzieki wielkie za odpowiedz.

Mam nadzieje, ze wszystko pojdzie pomyslnie.

Pozdrawiam

Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 01, 2010, 20:09:43 »
przed wgraniem nowego ROMu chciałbym zrzucić oryginalny ale nie mogę zmienić wartości w rejestrze czy muszę najpierw wgrać HardSPL?
czy jak już zrzucę stary ROM to będzie już w wersji PL czy osobny plik będę miał wyciągnięty?

*

Offline jacoslav

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc touch pro.
Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 08, 2010, 20:03:12 »
Jezeli mam w trybie bootloader takie informacje:

RAPH100
SPL-1.90.0000
MicroP-Raph (LED) v13
MicroP-Raph (KEY) v5
PSOC-Raph STAGE_CVT v0x36


oznacza ze proces wgrywania spl przebiegl pomysleni??

Chce oddac telefon na gwarancje, zgralem rom orange, radio oryginalne, splash screen i spl'a. Wszystko inne jest okej, tylko nie jestem pewny co do SPL'a, nie pisze OLINEX w bootloaderze,  ale przy instalacji spl'a wystapil mi blad ( error w bootloaderze) wiec musialem uzyc MTTY.
Wszystko dziala elegancko, ale czy te informacje oznaczaja ze wszystko jest poprawnie? Moge oddac na gwarancje?



btw. CZY HARD RESET JEST LEGALNY ? TZN. CZY NIE KASUJE GWARANCJI?
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2010, 20:10:07 wysłana przez jacoslav »
Panasonic -> Nokia 3210 -> nokia 3310 -> nokia 3330 -> nokia 6100 -> siemens cx75 -> LG Shine -> Nokia n80 ( pierwszy tel z systemem op ) -> nokia e50 -> htc hermes -> htc raphael

:-)

Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 08, 2010, 20:41:43 »

btw. CZY HARD RESET JEST LEGALNY ? TZN. CZY NIE KASUJE GWARANCJI?

Wal śmiało ;) legalny.

*

Offline jacoslav

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc touch pro.
Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 09, 2010, 22:41:07 »
jessttt :) przyjeli telefon na podstawie samej faktury :)  zastosowalem rękojmie.


ps. jak dlugo trwa reklamacja ? ( naprawda) w serwisie orange?
Panasonic -> Nokia 3210 -> nokia 3310 -> nokia 3330 -> nokia 6100 -> siemens cx75 -> LG Shine -> Nokia n80 ( pierwszy tel z systemem op ) -> nokia e50 -> htc hermes -> htc raphael

:-)

*

Offline kp

  • *
  • 63
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TP
Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 23, 2010, 20:26:40 »
Czytam i nie do końca czaję, a serwis konieczny. Mam oryg. rom ze strony HTC. Rafałek niebrandowany (Mpunkt). Dawno wgrałem Hspla i jadę na Energy.
Chcę wgrać rom z HTC z radiem jak zwykle przez kabelek. Jak już wgram to potem co mam zrobić? Czy metoda może jakaś inna?
Pomóżcie

Proszę o upload na jakikolwiek inny serwer ponieważ rapid mi cały czas blokuje. Mam stałe ip i nie mogę nic zrobić :(

Bardzo ważne bo muszę szybko przywrócić gwarancję.

z góry bardzo dziękuje

*

Offline LukAnt

  • **
  • 228
  • Płeć: Mężczyzna
Potem wgrywasz radio, oryginalny splashscreen, spl i masz wszystko jak z salonu orange(no prawie, ale serwis i tak się nie połapie :) )
Na czym polega wgrywanie splashscreenow?
ten splash http://img74.imageshack.us/img74/6254/orange1stsz5.png mam cały czas, bez wzgledu jaki rom mam, czy jego też trzeba wrzucać na nowo?
Najczęstsze kłamstwo w Internecie?
- Szukałem, ale nie znalazłem

*

Offline ussek

  • 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Pro
skoro go masz to raczej nie trzeba

*

Offline Akatosh

  • 15
  • Sprzęt: HTC Touch Pro, Nokia E51
Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #76 dnia: Czerwiec 09, 2010, 18:51:33 »
Witam.
Mam problem. Muszę oddać mojego Raphaela na gwarancję do Orange. Jednak po próbie wgrania SPLa 1.90.0000 włącza się BootLoader, a następnie szary ekran z napisem "Loading..." i tak już zostaje. gdy podłączam go do kompa ten nawet go nie rozpoznaje, w MTTY mam tylko COM 1 i 2. Próbowałem już robić według podanych tutaj wcześniej tematów, jednak wszystkie wymagają aktualizacji sterownika urządzenia mobilnego, a tak jak pisałem, mój komp nawet go nie widzi. Mam Win7 x64.

*

Offline PandaTP

  • *
  • 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Raphael, Jaq3
Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #77 dnia: Lipiec 18, 2010, 14:51:38 »
pytanko małe, co potrzeba do oddania telefonu na gwarancje do Orange? wystarczy paragon jako dowód zakupu(bo nie pamiętam, żebym miał kartę gwarancyjną) ?
i jest jakiś problem z oddaniem telefonu do innego salonu niż był zakupiony?
Sprzęt: HTC Touch Pro
ROM: TAEL v4.23547 Rhodium Dialer + Video Call Support
Radio: 1.02.25.19

*

Offline LukAnt

  • **
  • 228
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #78 dnia: Lipiec 18, 2010, 18:10:00 »
Powinien wystarczyc jakiś dowod zakupu w Twoim przypadku jest to paragon.
A z oddaniem też nie powinno być problemu. Bo nie sadze żeby ktoś z orange robił coś przy telefonach. Wysyłają je dalej.
Najczęstsze kłamstwo w Internecie?
- Szukałem, ale nie znalazłem

*

Offline Akatosh

  • 15
  • Sprzęt: HTC Touch Pro, Nokia E51
Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #79 dnia: Lipiec 22, 2010, 22:26:59 »
Witam.
Mam problem. Muszę oddać mojego Raphaela na gwarancję do Orange. Jednak po próbie wgrania SPLa 1.90.0000 włącza się BootLoader, a następnie szary ekran z napisem "Loading..." i tak już zostaje. gdy podłączam go do kompa ten nawet go nie rozpoznaje, w MTTY mam tylko COM 1 i 2. Próbowałem już robić według podanych tutaj wcześniej tematów, jednak wszystkie wymagają aktualizacji sterownika urządzenia mobilnego, a tak jak pisałem, mój komp nawet go nie widzi. Mam Win7 x64.
Proszę o pomoc. Sprawdzałem na kompie z Win XP i MTTY nie ma opcji USB. Tylko COMy. Szukałem już chyba wszędzie i nic. Teraz mój Touch Pro leży i kurzy się...

Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpień 16, 2010, 13:24:38 »
Witaj,

Mam jedno pytanie i porsze o info. Rok temu wgralem twoje oprogramowanie do HTC touch Pro - autorstwa qsqa. Dzisiaj przywrocilem wedlug instruckji na forum oryginalne - orange oprogramowanie - tak mi sie wydaje. czy jezeli sa takie informacje to oznacza ze jest to oryginalne oprogramowanie?

RAPH100
SPL-1.90.olinex
MicroP-Raph (LED) v13
MicroP-Raph (KEY) v5
PSOC-Raph STAGE_CVT v0x36

Mam obraz z logo orange. Pozniej pokazuje sie Touch Proven ROM by qsqa :)  czy to ze jest taki napis moze robic problem w serwisie? Czy powinno sie go jakos zastapic? jesli tak to prosze o info jak?

pozdrawiam
Grzegorz



*

Offline LukAnt

  • **
  • 228
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpień 18, 2010, 21:56:11 »
Witaj,

Mam jedno pytanie i porsze o info. Rok temu wgralem twoje oprogramowanie do HTC touch Pro - autorstwa qsqa. Dzisiaj przywrocilem wedlug instruckji na forum oryginalne - orange oprogramowanie - tak mi sie wydaje. czy jezeli sa takie informacje to oznacza ze jest to oryginalne oprogramowanie?

RAPH100
SPL-1.90.olinex
MicroP-Raph (LED) v13
MicroP-Raph (KEY) v5
PSOC-Raph STAGE_CVT v0x36

Mam obraz z logo orange. Pozniej pokazuje sie Touch Proven ROM by qsqa :)  czy to ze jest taki napis moze robic problem w serwisie? Czy powinno sie go jakos zastapic? jesli tak to prosze o info jak?

pozdrawiam
Grzegorz

"- po pierwszym uruchomieniu możemy sprawdzić poprawność całej operacji - wchodzimy do trybu bootloadera i sprawdzamy wersję SPL - jeżeli mamy napis w trybie bootloadera "1.90.OliNex" oznacza to, że wgranie HardSPL przebiegło pomyślnie !"

chyba nie...
Najczęstsze kłamstwo w Internecie?
- Szukałem, ale nie znalazłem

*

Offline duch76

  • *
  • 79
  • HTC Touch Pro 2 Samsung Galaxy S2
Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #82 dnia: Listopad 21, 2010, 12:55:30 »
Czy po przywróceniu oryginalnego ROMU można drugi raz wgrać HardSPL ?
W życiu piękne są tylko chwile...R.Riedel

*

Offline ulpop

  • 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TouchPro, Samsung i8510
Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #83 dnia: Listopad 24, 2010, 00:10:50 »
Czy po przywróceniu oryginalnego ROMU można drugi raz wgrać HardSPL ?
Ale o co chodzi? Coś się stało? Jeżeli źle ci się wgrał HardSPL i wgrasz go ponownie to nic nie powinno się stać, aczkolwiek telefon i tak się nie uruchomi.

Jeżeli wgrał ci się źle HardSPL to:

... Po wgraniu HardSPL wyskoczył error w BootLoaderze, zastosowałem się do instrukcji z http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=425922

Konkretnie wykonałem operacje od punktu 1 do punktu 6 i telefon można już dać do serwisu ...

Przy czym dobrze mieć Windows XP przy ww. operacji, na Win7 x64 nie udało mi się poprawnie skonfigurować MTTY...
QA Mobile-Web Software Tester

Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 22, 2011, 18:17:19 »
pilna sprawa... sciagnelem ten rumik oryginaliny w dwuch czesciach,rozpakowalem i podlaczylem telefon i.... nic instalacja sie nie uruchamia?co robic?czy trzeba z telefonu go uruchomic??

*

Offline (ATG)

  • **
  • 160
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S4
Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 28, 2011, 17:51:37 »
Witam.
Mam problem. Muszę oddać mojego Raphaela na gwarancję do Orange. Jednak po próbie wgrania SPLa 1.90.0000 włącza się BootLoader, a następnie szary ekran z napisem "Loading..." i tak już zostaje. gdy podłączam go do kompa ten nawet go nie rozpoznaje, w MTTY mam tylko COM 1 i 2. Próbowałem już robić według podanych tutaj wcześniej tematów, jednak wszystkie wymagają aktualizacji sterownika urządzenia mobilnego, a tak jak pisałem, mój komp nawet go nie widzi. Mam Win7 x64.
Proszę o pomoc. Sprawdzałem na kompie z Win XP i MTTY nie ma opcji USB. Tylko COMy. Szukałem już chyba wszędzie i nic. Teraz mój Touch Pro leży i kurzy się...

Mam podobny problem tylko że mi się łączy z komputerem przez USB i nie wiem co dalej zrobić???
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2011, 18:00:45 wysłana przez (ATG) »

*

Offline anonim001

  • **
  • 204
  • Płeć: Mężczyzna
  • Victory is mine!
  • Sprzęt: Treo 600-> Wizard-> G900-> Raphael
Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #86 dnia: Listopad 02, 2011, 23:05:26 »
A'propos gwarancji... Czy ktoś wie jak wygląda sprawa z naprawą gwarancyjną? Mają/sprowadzają jeszcze części do telefonu czy wymieniają cały telefon na nowy lub proponują wymianę na nowy?

*

Offline msn

  • 5
czy mógłby ktoś wrzucić drugi part romu, bo na RS już go nie ma?     
:/

Połączone: Sierpień 12, 2012, 21:47:15
halo
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2012, 21:47:15 wysłana przez tomaszkap »

*

Offline Dudka

  • 10
Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #88 dnia: Listopad 03, 2012, 06:58:16 »
Dołączam się do prośby. Fajnie by było gdyby ktoś wrzucił to co brakuje ktoś na kompie na pewno ma :)
Pozdro

Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 12, 2013, 12:49:18 »
Dołączam się do prośby. Fajnie by było gdyby ktoś wrzucił to co brakuje ktoś na kompie na pewno ma :)
Pozdro

Tez szukam ale możne to komuś pomoże
http://firma.sunnysoft.cz/htc/?lang=en