ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen

  • 90 Odpowiedzi
  • 50425 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 28, 2009, 14:44:55 »
bo to nie "1" tylko "l" :grin:
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline luqasss

  • ***
  • 423
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH PRO 2
Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 30, 2009, 09:55:25 »
Cytuj
witam mam htc tuch pro z orange i zmieniałem w ni mrom na proven a teraz moj htc dostal strasznych luzów bocznych i musze go wysłać do serwisu bardzo bym prosił o pomoc jak teraz go przywrócić do stanu fabrycznego wszystko pobrałem z postu pierwszego ale od czego zacząć wgrywanie bradzo proszę o pomoc

Jak już masz odblokowanego TP i wrzuciłes do niego ROM, RADIO itd ... to by powrócić musisz:

1. Wgrać oryginalny ROM
2. Wgrać oryginalne RADIO
3.Wgrać oryginalny SPLASH
4. Założyć (wgrać) HardSpl

[EDIT]Wszystko wgrywasz albo przez kompa przy pomocy RaphaelWrapper.exe albo poprzez kartę pamięci (wrzucasz plik .nbh na kartę, zmieniasz nazwę na "RAPHIMG.ngh", przy resecie trzymasz przycisk VolumeDown, poźniej klik na Power i jak się skończy resetujesz rysikiem.) Ja osobiści preferuje metodę z kartą.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2009, 21:52:28 wysłana przez luqasss »
SE P910i >> HTC Hermes >> HTC Kaiser >> HTC Raphael >> HTC Rhodium

ROM:  ¯`·.¸¸.- Energy -.¸¸.·´¯
RADIO: 4.49.25.77

Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 30, 2009, 14:30:45 »
ok dzięki wielkie dałem rade

Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 07, 2009, 16:18:55 »
Może mi ktoś powiedzieć, w jaki sposób i czy jest to możliwe aby wgrać simlocka do HTC z orange na nowo? Usunąłem go dzieki olipro ale nie po kodzie tylko przy pomocy softu RaphaelUnlocker by olipro.

*

Offline jakubd

  • *****
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 07, 2009, 16:53:48 »
1. ZTCW Nie da się (metoda jest nieznana)
2. Zdjęcie simlocka we własnym zakresie nie jest podstawą do odrzucenia gwarancji (tu można wskazać odpowiedni wyrok SN, ale to się da znaleźć)
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 07, 2009, 21:53:49 »
Dziekówa.

*

Offline memps

  • 22
Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 09, 2009, 20:45:37 »
witam,

staram się znaleźć oryginalny ROM do HTC Touch Pro z polska nakladka ale nie kupowanego w sieci tylko u dystrubutora...  czy ktos moze mi pomoc? Znalazlem tylko wersje na stronie htc.com na Europe, a chcialbym oddac go do serwisu, no i oczywiscie SPL tez...

Pozdr.
R.


*

Offline memps

  • 22
Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 10, 2009, 11:59:36 »
wielkie dzieki, a czy ten ROM zawieta tez HardSPL, bo chcialbym go oddac do serwisu. Ew, gdzie mozna sciagnac HardSPL odpowiedni do tego ROMu....


R.

*

Offline elcracktotal

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH PRO
Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 13, 2009, 10:20:12 »
Witam. Mam takie pytanko... czy ma znaczenie to, że najpierw wgramy ROM, a później RADIO, czy kolejność jest dowolna??

*

Offline szarik.rcm

  • **
  • 218
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.fifam.info
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond, HTC Touch Pro
Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 13, 2009, 13:08:35 »
Kolejność jest dowolna, ale ja zawsze wgrywam najpierw ROM a później radio.

*

Offline elcracktotal

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH PRO
Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 13, 2009, 18:27:43 »
Aha... Dzięki za odpowiedź. Pytam, bo wgrywałem różne radia i romy na przemian, bo tel nie chciał mi złapać fixa - czekałem po 15 minut i nic... dopiero teraz wgrałem shipa z radyjkiem 1.02.25.19, a następnie proven 2.3 i łapie teraz po 1-2 minutach po softresecie. Sorki za offtop, ale trzeba coś do radia dograć, żeby działało jak należy, czy ładujecie samo radio i hula??

*

Offline eomaciu

  • 40
  • Sprzęt: HTC Desire
szukam podobnego wątku/opisu dla Ery ale nie mogę znaleźć... :(
nie ma czy słabo szukam?

Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 03, 2009, 17:15:13 »
witam,
potrzebuje orginalny rom do TP Orange, bo ten co jest na pierwszej stronie wątku nie mogę ściągnąć, tzn ściągam i na koniec wyskakuje mi komunikat ze nie mozna zapisac bo nie mozna odnaleźć pliku docelowego czy jakość.

prosił bym, żeby ktoś wrzucił gdzieś i udostępnił do ściągnięcia

z góry dzięki

*

Offline wacos

  • 12
Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 14, 2009, 08:21:44 »
sorki, zły dział....
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2009, 08:23:49 wysłana przez wacos »

*

Offline Longbow

  • *
  • 61
  • Sprzęt: HTC Touch Pro
Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 22, 2009, 13:46:43 »
Ma ktoś może oryginalne radio do niebrandowanego TP i może gdzieś udostępnić? Muszę wysłać na gwarancji, wgrałem już oryginalny ROM (1.90.00.00), brakuje mi radia a nigdzie nie mogę znaleźć (albo źle szukam). No chyba że radio w pierwszym poście jest nie tylko do orange? Ew. które radio mogę wgrać (pote, jeszcze dodam SPL), żeby gwarancja była uznana? Czy to będzie któreś z tych: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=439566 ? Może w ogóle moja aktualna wersja radia (1.08.25.20M1) jest ok?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2009, 16:01:06 wysłana przez Longbow »

*

Offline ladgim

  • ***
  • 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Rhodium PROven 2.5 m2.1, HTC Desire
Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 23, 2009, 19:18:05 »
Muszę Cię zmartwić. Nigdy nie udało się ściągnąć oryginalnego radia  *.27. Wszyscy się ratują wersją *.32. Na pocieszenie powiem , że to radio też jest honorowane przez CRC.
Napisane: Czerwiec 23, 2009, 19:15:25
To jest chciałem napisać *19

*

Offline jsek

  • **
  • 101
Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 24, 2009, 00:39:43 »
Pomocy wgrałem spl-la i cały czas wraca do trybu BootLoader z komunikatem upgtade rom code error  robiłem wszystko jak było w opisie. czy mam wgraci jeszcze raz orginalny rom?

*

Offline baxy

  • 30
Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 27, 2009, 18:36:49 »
mam prośbę
może ktoś wrzucić na inny upload oryginalny rom orange PL
nie mogę ściągnąć 1 czesci
pozdrawiam

*

Offline rzuf69

  • *
  • 90
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 15, 2009, 12:41:35 »
Pomocy wgrałem spl-la i cały czas wraca do trybu BootLoader z komunikatem upgtade rom code error  robiłem wszystko jak było w opisie.
Mam ten sam klopot, czy ktos moze poradzic co zrobic?

Ps. Sorki za zawracanie glowy, znalazlem rozwiazanie problemu:
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=134970.msg993999;topicseen#msg993999
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2009, 13:18:31 wysłana przez rzuf69 »

*

Offline luqasss

  • ***
  • 423
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH PRO 2
Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 15, 2009, 16:23:10 »

Cytuj
Poniższa procedura pomoga przywrócić do poprawnego działania Kaisera po niepoprawnym wgraniu ROMu lub HardSPL.
Zalecana duża ostrożność!

1. Pierwszy punkt jest bardzo ważny! Należy zatrzymać usługi Activesync:
Otwieramy Menedżera zadań (CTRL+Alt+Del) i konczymy 2 procesy, rapimgr.exe oraz wcescomm.exe
2. Podłączamy Kaisera do USB
3. Uruchamiamy mtty i wybieramy port WCEUSBSH001 (jeżeli nie ma go na liście wracamy do punktu pierwszego)
4. W oknie mtty wpisujemy: set 16 0 (powoduje włączenie bootloadera po resecie (w niektórych urządzeniach może też być komenda: set 14 0)
5. Wpisz teraz: task 8 (formatowanie pamieci)
6. Nastepnie: task 0 (reboot)
7. Odłącz od USB i wykonaj normalny reset

W załącznikach są 2 wersje programu mtty, czasami trzeba użyć 1.16

na podstawie:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=370169
SE P910i >> HTC Hermes >> HTC Kaiser >> HTC Raphael >> HTC Rhodium

ROM:  ¯`·.¸¸.- Energy -.¸¸.·´¯
RADIO: 4.49.25.77

*

Offline ulpop

  • 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TouchPro, Samsung i8510
Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 02, 2009, 19:15:00 »
"wrzucasz plik .nbh na kartę, zmieniasz nazwę na "RAPHIMG.nbp", przy resecie trzymasz przycisk VolumeDown, poźniej klik na Power i jak się skończy resetujesz"

Siemka...

wyskakuje mi problem "incorrect image file" czy coś podobnego podczas zastosowania metody z kartą (screen bardzo szybko znika ok 0,5s) :-?

Telefon otrzymałem z wgranym softem qsqa, tyle wiem. No i pojawił się problem bo muszę oddać na serwis... mam kreskę wypalonych pikseli na LCD  :-?

BootLoader zawiera:


RAPH100
SPL-1.90.OliNex
MicroP-Raph (LED) v13
MicroP-Raph (Key) v5
PSOC-Raph STAGE_CVT v0x36

UPDATE!!!:

Trzeba kartę sformatować na FAT32 (do 2GB domyślnie jest FAT16) dodatkowe info można znaleźć tu http://forum.xda-developers.com/archive/index.php/t-429838.html

Zauważyłem też mały błąd w wypowiedzi luqasss'a "zmieniasz nazwę na "RAPHIMG.nbp"" Mianowicie plik musi mieć rozszerzenie ."nbh" czyli plik musi się nazywać "RAPHIMG.nbh". ;)

Po wgraniu HardSPL wyskoczył error w BootLoaderze, zastosowałem się do instrukcji z http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=425922

Konkretnie wykonałem operacje od punktu 1 do punktu 6 i telefon można już dać do serwisu

Dzięki ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2009, 21:42:55 wysłana przez ulpop »
QA Mobile-Web Software Tester

Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 15, 2009, 01:11:43 »
Może nie do końca na miejscu ten post, ale TP wrócił do orange (przez dłuższy czas był niedostępny) i nie wiem czy takie fotki cały czas były, ale dopiero teraz zauważyłem na tych fotkach ma o wiele większą dziurę na głośnik (w przeciwieństwie do małej szparki z mojego) i nie ma loga orange, na tylnej klapce.

Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 18, 2009, 15:42:31 »
A ja mam pytanie jak sie pozbyc tego SplashScreen Orange?? Tzn chcialbym zmienic na jais inny  :wink:

Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 06, 2009, 18:06:53 »
Mam mały kłopot z przywróceniem oryginalnego romu orange. Ściągnęłam obydwa pliki z romem (part 1 i part 2). W czesci pierwszej po rozpakowaniu mam cały rom który wgrałam do telefonu. Jest to działajacy rom wm 6.1 ale bez nakładki orange (orange menu-to obrzydliwe białe coś). Drugi plik tzn part 2 pokazuje bład w czasie rozpakowywania. W ustawieniach/system/inf o urządz. wersja operatora i wszystkie pozostałe ( oprócz daty pamięci rom) są jak w poście 1. Moje pytanie jest nastepujące: jak dograć orange menu albo czy przy aktualnym stanie w serwisie uznają  mi gwarancję. Z gory dziekuje za odpowiedż

Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 27, 2009, 11:12:41 »
W raphelu orange nic nie majstrowało. Jedyne różnice pomiędzy czystym romem to pełny polak konfiguracja pod orange i zakładki w przeglądarkach. TF3D jest czarne, nie ma żadnego menu orange, to nie diamond. Nie zapomnij o SPL'u. Aha może spróbuj drugą cześć jeszcze raz ściągnąć, może z błędem pobrałeś. Ja nigdy rekonstrukcji nie przeprowadzałem, więc więcej nie pomoge.

Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 01, 2009, 15:28:23 »
Bardzo dziękuję. Rzeczywiście pomyliłam z diamentem, którego miałam wcześniej.

*

Offline Plichu

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
    • Wszystko i nic
  • Sprzęt: LG Swift 2X
Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 02, 2009, 20:56:06 »
Ja mam pytanie odnośnie romu orange. Czym różni się od niebrandowanego?
Pomijając splash screen oczywiście.

*

Offline Gix

  • 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Pro, HTC HD2
Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 03, 2009, 18:15:49 »
Cześć

Ponieważ jestem zmuszony po raz kolejny przywrócić gwarancje w moim TP chciałem poprosić o jakąś solucję na wgranie HardSPL. Wiem że już pisaliście o tym nie raz jednak przy wgrywaniu poprzednim razem HardSPL-a (HardSPL pochodził z pierwszego posta w tym wątku) pojawił się problem. Otóż po instalacji HardSPL-a z karty pamięci telefon po zrestartowaniu się nie uruchomił. TP zawieszał się na bootloaderze. Jedynym sposobem na rozwiązanie tego problemu było podłączenie się do urządzenia za pomocą mutty i wklepanie paru komend. Może ktoś zna sposób jak wgrać owego HardSPL-a tak by uniknąć powyższego problemu.

PS. Rozwiązałem problem.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2009, 18:13:13 wysłana przez Gix »

Odp: ORANGE " Przywrócenie gwarancji " - ROM Orange , RADIO , SPL , SplashScreen
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 27, 2009, 17:07:51 »
Witam,
mógłby ktoś udostępnić ROM Orange na jakimś innym serwerze niż RS, ponieważ gdy próbuje ściągnąć ciągle wyskakuje komunikat:
Cytuj
This file can only be downloaded by becoming a Premium member
There are no more download slots available for free users right now. If you don't want to become a premium member, you might want to try again later.