Niedziałająca kamera w HTC Touch PRO

  • 12 Odpowiedzi
  • 5325 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Niedziałająca kamera w HTC Touch PRO
« dnia: Wrzesień 16, 2012, 13:38:46 »
Witam!
Gdy próbuję uruchomić kamerę czy to z poziomu TouchFLO 3D, czy bez niego (z menu start) lub bezpośrednio z katalogu windows nic się nie dzieje (kamera nie pojawia się nawet w procesach). Proszę o pomoc. ROM: AMIGA'n'Tomek.

Odp: Niedziałająca kamera w HTC Touch PRO
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 17, 2012, 00:42:05 »
a wcześniej działała na tym samym romie??

Odp: Niedziałająca kamera w HTC Touch PRO
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 17, 2012, 09:38:25 »
tak, bez zarzutu. Nie jestem w stanie określić przyczyny tego zjawiska, a nie chcę robić HR

Odp: Niedziałająca kamera w HTC Touch PRO
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 19, 2012, 22:33:13 »
niegrzebałeś w rejestrze??? obawiam się że HR obowiązkowy

Odp: Niedziałająca kamera w HTC Touch PRO
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 30, 2012, 21:50:53 »
nic nie grzebałem. Co ciekawe, kilka dni temu uruchomiła się i nawet zrobiła zdjęcie - co z jednej strony mnie uspokaja, bo znaczy to, że ze sprzętem wszystko okej i kamera sama w sobie nie jest uszkodzona. Jednakże bateria się rozładowała (jak zwykle bardzo szybko) i gdy będąc już w domu podłączyłem telefon do ładowania i uruchomiłem - kamera dalej nie działała. Tego dnia nie zmieniałem ustawień, telefonem posługiwałem się tak jak zazwyczaj. Jedynym odstępstwem od normy było, to że telefon na baterii trzymał już drugi dzień - gdzie normalnie przy pełnym naładowaniu działa kilkanaście godzin max.

Odp: Niedziałająca kamera w HTC Touch PRO
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 30, 2012, 22:03:41 »
zrób HR zobaczymy co się stanie

Odp: Niedziałająca kamera w HTC Touch PRO
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 01, 2012, 22:19:09 »
Nie zrobię HR, bo nie jest to warte zachodu. Mam tam zbyt wiele informacji których miejsca zapisu znaleźć nie potrafię więc nie chcę ich stracić. Na pewno istnieje jakieś inne rozwiązanie. W każdym razie eksperymenty i obserwacje wykazały, że: zdarza się, że kamera działa. Robiłem więc SR raz za razem tak długo, aż kamera zadziałała. Ustaliłem następującą zbieżność:
Jeśli Windows Mobile po uruchomieniu wyświetla od razu ekran today - kamera nie działa. Jeśli po uruchomieniu, Windows wstaje z blokadą ekranu ("slide to unlock") - kamera działa. Dodatkowo, jeśli nie pojawia się na "dzień dobry" blokada ekranu to ekran nie reaguje na dotyk. Należy wyłączyć ekran, włączyć go ponownie i wszystko funkcjonuje w porządku. Jeśli zaś wyświetli się blokada ekranu wszystko działa poprawnie, bez potrzeby wyłączania ekranu.

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Niedziałająca kamera w HTC Touch PRO
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 02, 2012, 10:03:12 »
To może jakiś problem z pamięcią RAM? Instalowałeś ostatnio coś co m0oże zajmować dużo miejsca? Może przeczyść telefon jakimś softem (do usuwania śmieci z rejestru, chyba było coś takiego pod WM).
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niedziałająca kamera w HTC Touch PRO
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 02, 2012, 11:14:35 »
Nie zrobię HR, bo nie jest to warte zachodu. Mam tam zbyt wiele informacji których miejsca zapisu znaleźć nie potrafię więc nie chcę ich stracić.

Backup wszystkiego, HR, jak to nic nie da to przywrócić backup.... prościej się nie da.

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Niedziałająca kamera w HTC Touch PRO
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 02, 2012, 11:56:18 »
Ja z kolei nie jestem zwolennikiem metody "HR zawsze pomaga", bo wiem, że tak nie jest. :E Najpierw radziłbym posprawdzać wszystko inne. HR powinien być ostatecznością.
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

Odp: Niedziałająca kamera w HTC Touch PRO
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 02, 2012, 23:18:35 »
cleanram a jak nie to popierem antej

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niedziałająca kamera w HTC Touch PRO
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 03, 2012, 07:23:06 »
Nie wiem co gorsze, czyszczenie rejestru softem ktory usunie za duzo, czy proba z backup i HR. Przywracalem juz obrazy 'matki' na innych egzemplarzach i szlo bez zaciec, wiec co szkodzi zrobic HR? Dla mnie strata czasu jest kombinowanie na etapie soft,czy sprzet.
Pewnie i tak skonczy sie na wniosku, ze tasma glowna do wymiany.
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2012, 07:24:45 wysłana przez Antej »

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Niedziałająca kamera w HTC Touch PRO
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 03, 2012, 08:04:25 »
Moim zdaniem lepiej zrobić backup, potem czyszczenie rejestru, jak to nie pomoże to dopiero hr. A może po prostu ramu brakuje? Kamera nie wywala komunikatu a ram łatwo zapchać śmieciami.
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E