..:: KuChNiA LuQa ::.. WM 6.1 PLK ROM 1.95.502.5 + [ROM] ver. LITE

  • 100 Odpowiedzi
  • 60823 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline luqasss

  • ***
  • 423
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH PRO 2

....::: KuChNiA LuQa :::...


   

       
 




INFO


  • Kuchnia na bazie  najnowszego ROMu ATT +  PLK by qsqa (dzięki QsQa :ok: ) + kilka poprawek
  • WM build CE 5.2.19971 wersja 19971.1.2.6, wersja ROM 1.95.502.5 PLK
  • UWAGA: Przed wgraniem przeczytaj FAQ http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=108947.0 oraz upewnij się ze masz wgrany odpowiedni HardSPL (RaphaelHardSPL-Unsigned_190_1_3)
  • Wersja ROMu bez RADIA - polecam RADIO 1.02.25.28 :ok: lub ewentualnie 1.02.25.32 (do pobrania tutaj lub tutaj)
  • Po wgraniu ROMu zalecany HardReset  (VolumeDown + OK + Reset)


  • Jestem zwolennikiem dorzucania aplikacji w formie *CAB (z tego względu, że nowe wersje programów można w łatwy sposób dograć nie reinstalując systemu) kuchenka jest wersją odchudzoną. Do wyboru mamy standardowe aplikacje, w miarę upływu czasu, znalezienia wolnej chwili postaram się popracować nad kuchenką i dorzucić nieco OEMpacków - także możecie liczyć na aktualizacje
  • Na chwilę obecną nie zauważyłem znaczących bugów (choć wiadomo mogłem coś przeoczyć).
  • Liczę na to, że kuchenka będzie Naszym wspólnym projektem, Was proszę o zgłaszanie ewentualnych propozycji, zaistniałych błędów itp.


KRÓTKA INSTRUKCJA GOTOWANIA:

  • Otwórz plik RaphaelKitchen -> wybierz c -> wybierz b -> klik na zakładke "BuildOS" -> klik na "Load ROM" -> wskazujemy folder z kuchnią -> powinna się pojawić lista z programami -> zaznaczamy odpowiednie OEMpacki (klik na fajki)
  • UWAGA: poczyniłem wszelkich starań by wybierając dowolną ilość OEMpacków ROM działał stabilnie a programy nie gryzły się ze sobą. Jednak jak to kiedyś QsQa ładnie określił zupa z pieprzem, majonezem, ogórkiem, pomidorem, papryka, musztarda nie będzie nam smakować ;)
  • Po wybraniu klik na "GO" -> Podczas tego procesu na dole tworzy się lista postępu. Postęp ten jest również zapisywany do pliku BuildosX-log w folderze kuchni. Czasem dzięki temu można rozszyfrować co jest nie tak w wypadku błędu.
  • Po skończonym procesie na końcu listy powinno się ukazać "(RGUComp) done! Rom's Dump Created successfull!!!" -> po tym wychodzimy z programu i przywołujemy okno COOKING ( poprowadzi nas za rączkę dalej)
  • Przyciskamy dowolny przycisk -> czekamy -> czekamy -> czekamy -> zamykamy okno "XVI32" -> czekamy aż do ukazania się komunikatu "Now flash your ROM! Aby kontynuować..." -> klikamy cokolwiek


ROM UGOTOWANY CO TERAZ ?

Są dwie metody na wgranie romu:
  • I. Wrzucamy z folderu kuchni na kartę pamięci plik ruu_signed.nbh zmieniając jego nazwę na raphimg.nbh -> reset -> trzymamy VolumeDown -> pojawi sie 4-kolorowy ekran -> później szary ekran -> wciskamy przycisk zasilania dla potwierdzenia -> po skończonym flashowaniu wciskamy reset
  • II. Upewniamy sie ze ActiveSync ma zielone kuleczko-> włączamy RaphaelKitchen -> klik f -> zaznaczamy fajki + klikamy dalej dalej... -> czekamy -> urządzenie powinno uruchomić się samodzielnie




DOWNLOAD


....::: [29.11.2008] KuChNiA LuQa v1.0 :::...


ZMIANY:

- OEMpacki głownie ze standardowego ROMu
- Kilka poprawek spolszczających min: alert podczas wyłączania, wiadomość o nie wysłaniu wiadomości
- Zmiana splasha systemowego Windows (własna produkcja) , animacja HTC,  alternatywny pierwszy splash (własna produkcja do pobrania tutaj)



http://rapidshare.com/files/168074367/Raphael_Kitchen_ATT_by_luqasss.part1.rar

http://rapidshare.com/files/168175751/Raphael_Kitchen_ATT_by_luqasss.part2.rar

http://pitca.eu/~pitca/Raphael_Kitchen_ATT_by_luqasss.rar (całość dzięki PiTcA :ok: )


Zapraszam do testowania. Enjoy  :)






....::: [09.12.2008] KuChNiA LuQa v2.0 :::...


ZMIANY:

- wprowadzone wiele zmian w OEMpackach, wiele dodatkowych programów (lista na załączonym obrazku), wszystkie starałem się dodać jako najnowsze wersje
- przetłumaczone programy Gsensor , JbedJava , aGPS( dzięki nemesis :ok: )
- poprawiony bug w odczytywaniu MMS poprzez TF3D (teraz zdjęcia wyświetlają się poprawnie)
- dodatkowe przyciski zoom+ / zoom- w TF3D - zakładka SMS
- poprawione powiadomienia (możliwość wyboru wszelkich kombinacji jest teraz dostępna)
- poprawiony layout PsShutXp
- możliwość wyłączenia kontaktów SIM
- poprawione niepotrzebne uruchamianie AS
- możliwość zwiększenia standardowej głośności
- dodane(podmienione) niektóre odpowiedniki OEM z najnowszych romów Diamonda i TouchHD
- i inne których nie pamiętam ;)




http://rapidshare.com/files/171920675/__Raphael_Kitchen_ATT_by_luqasss_2.0__.part1.rar

http://rapidshare.com/files/171997934/__Raphael_Kitchen_ATT_by_luqasss_2.0__.part2.rar

http://rapidshare.com/files/171905508/__Raphael_Kitchen_ATT_by_luqasss_2.0__.part3.rar



ROM LuQa wersja LITE (PagePool ustawiony na 18mb,  TaskManager, AS, TF3D)


http://rapidshare.com/files/172221798/__Raphael_ROM_LuQa_LiTe_2.0__.rar



Rom Full niebawem ....  Enjoy ;)

« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2008, 16:13:16 wysłana przez luqasss »
SE P910i >> HTC Hermes >> HTC Kaiser >> HTC Raphael >> HTC Rhodium

ROM:  ¯`·.¸¸.- Energy -.¸¸.·´¯
RADIO: 4.49.25.77

*

Offline luqasss

  • ***
  • 423
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH PRO 2
Odp: ..:: KuChNiA LuQa ::.. WM 6.1 PLK ROM 1.95.502.5
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 28, 2008, 11:17:56 »
Tak na wszelki wypadek
SE P910i >> HTC Hermes >> HTC Kaiser >> HTC Raphael >> HTC Rhodium

ROM:  ¯`·.¸¸.- Energy -.¸¸.·´¯
RADIO: 4.49.25.77

*

Offline Padi

  • ****
  • 904
  • Płeć: Mężczyzna
    • To co lubię...
  • Sprzęt: HTC HD2 Leo
Odp: ..:: KuChNiA LuQa ::.. WM 6.1 PLK ROM 1.95.502.5
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 28, 2008, 16:09:50 »
Witam i dzięki wielkie za kuchnie...

Czy zostały naprawione ustawienia dźwięków w kuchence???

Wymieniłbyś dokładniej jakie poprawki zastosowałeś...





« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2008, 14:05:02 wysłana przez Padi »
Historia PDA... BlueAngel, Wizard, Universal, Ameo, Kaiser, Touch Pro, Blackstone, Leo... co dalej czas pokaże.

*

Offline luqasss

  • ***
  • 423
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH PRO 2
Odp: ..:: KuChNiA LuQa ::.. WM 6.1 PLK ROM 1.95.502.5
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 28, 2008, 17:36:39 »
Szczerze mówiąc nie śledziłem wątku z Profesjonalnym. Jeśli chodzi o poprawki nastawiłem sie głównie na poprawne działanie kuchni. Min. GoogleMaps i Opera po odznaczeniu w poźniejszym etapie przerywała "customizacje", Po odznaczeniu TF3D znikała czcionka klawiatury pojawiała się paskudna, z XT9 był problem ukradł klawiature ;)

Już wiem o co chodzi ... spróbuje zlokalizować problem bo rzeczywiście wygaszone "migaj przez" jest denerwujace
SE P910i >> HTC Hermes >> HTC Kaiser >> HTC Raphael >> HTC Rhodium

ROM:  ¯`·.¸¸.- Energy -.¸¸.·´¯
RADIO: 4.49.25.77

*

Offline Padi

  • ****
  • 904
  • Płeć: Mężczyzna
    • To co lubię...
  • Sprzęt: HTC HD2 Leo
Odp: ..:: KuChNiA LuQa ::.. WM 6.1 PLK ROM 1.95.502.5
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 28, 2008, 20:28:55 »
zasysam kuchnie... przejżę ją i dam znać, cieszę się że został spolonizowany (off)  :grin:
co do zmiany w ustawieniach dźwięku mms wystarczy zmienić jeden klucz.
Historia PDA... BlueAngel, Wizard, Universal, Ameo, Kaiser, Touch Pro, Blackstone, Leo... co dalej czas pokaże.

*

Offline luqasss

  • ***
  • 423
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH PRO 2
Odp: ..:: KuChNiA LuQa ::.. WM 6.1 PLK ROM 1.95.502.5
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 28, 2008, 22:11:17 »
Cytuj
Czy zostały naprawione ustawienia dźwięków w kuchence???

Będzie poprawione w następnym wydaniu ;)
SE P910i >> HTC Hermes >> HTC Kaiser >> HTC Raphael >> HTC Rhodium

ROM:  ¯`·.¸¸.- Energy -.¸¸.·´¯
RADIO: 4.49.25.77

*

Offline Padi

  • ****
  • 904
  • Płeć: Mężczyzna
    • To co lubię...
  • Sprzęt: HTC HD2 Leo
Odp: ..:: KuChNiA LuQa ::.. WM 6.1 PLK ROM 1.95.502.5
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 29, 2008, 01:42:57 »
Cytuj
Czy zostały naprawione ustawienia dźwięków w kuchence???

Będzie poprawione w następnym wydaniu ;)


Wykryte bugi...

Ustawienia dźwięków (mms, wifi, powtórzenia powiadomień)
Dodatkowa aplikacja JETCET Print kryje się w katalogu Windows w formie pliku CAB po zainstalowaniu działa prawidłowo  (polecam zrobienie QEM)
Wyjęcie PIM Backup i TCM z katalogu aplikacje do głównego katalogu oraz wywalenie skrótów SR, WIFI i BT ON/OFF
Podmianę wybierania głosowego na Voice Commander PL (QEM mam w posiadaniu i nie działa poprawnie po BT)
Brak spolszczenia w programie kalibrującym GSensor
Brak spolszczenia AGPS
Brak spolszczenia JAVA

Na razie tyle wykryłem... jak coś jeszcze znajdę uaktualnię post.


Tak od siebie...  po zastosowaniu tych zmian mogę określić rom za idealny dla polskiego użytkownika.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2008, 07:24:02 wysłana przez Padi »
Historia PDA... BlueAngel, Wizard, Universal, Ameo, Kaiser, Touch Pro, Blackstone, Leo... co dalej czas pokaże.

*

Offline luqasss

  • ***
  • 423
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH PRO 2
Odp: ..:: KuChNiA LuQa ::.. WM 6.1 PLK ROM 1.95.502.5
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 29, 2008, 22:55:09 »
Dzięki za zainteresowanie... o to chodziło ;)

Cytuj
Dodatkowa aplikacja JETCET Print kryje się w katalogu Windows w formie pliku CAB po zainstalowaniu działa prawidłowo  (polecam zrobienie QEM)
Wyjęcie PIM Backup i TCM z katalogu aplikacje do głównego katalogu oraz wywalenie skrótów SR, WIFI i BT ON/OFF

W sumie dobre spostrzerzenia :ok:

Cytuj
Brak spolszczenia w programie kalibrującym GSensor
Brak spolszczenia AGPS
Brak spolszczenia JAVA
Ustawienia dźwięków (mms, wifi, powtórzenia powiadomień)
Podmianę wybierania głosowego na Voice Commander PL (QEM mam w posiadaniu i nie działa poprawnie po BT)

Sie da , sie zrobi ;)

SE P910i >> HTC Hermes >> HTC Kaiser >> HTC Raphael >> HTC Rhodium

ROM:  ¯`·.¸¸.- Energy -.¸¸.·´¯
RADIO: 4.49.25.77

Odp: ..:: KuChNiA LuQa ::.. WM 6.1 PLK ROM 1.95.502.5
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 30, 2008, 01:52:03 »
Panowie jak wrzócić to na fonika ?? Tak jak u quski były dwa pliki jeden odpalał instalatora a jak to tutaj wygląda ??

*

Offline ladgim

  • ***
  • 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Rhodium PROven 2.5 m2.1, HTC Desire
Odp: ..:: KuChNiA LuQa ::.. WM 6.1 PLK ROM 1.95.502.5
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 30, 2008, 12:29:57 »
Jest kilka sposobów. Proponuję ściągnąć jakiś RafaelCustomRUU i odpalić ze wspólnego katalogu z signed.nbh.

*

Offline luqasss

  • ***
  • 423
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH PRO 2
Odp: ..:: KuChNiA LuQa ::.. WM 6.1 PLK ROM 1.95.502.5
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 30, 2008, 12:58:17 »
Cytuj
ROM UGOTOWANY CO TERAZ ?

Są dwie metody na wgranie romu:

    * I. Wrzucamy z folderu kuchni na kartę pamięci plik ruu_signed.nbh zmieniając jego nazwę na raphimg.nbh -> reset -> trzymamy VolumeDown -> pojawi sie 4-kolorowy ekran -> później szary ekran -> wciskamy przycisk zasilania dla potwierdzenia -> po skończonym flashowaniu wciskamy reset
    * II. Upewniamy sie ze ActiveSync ma zielone kuleczko-> włączamy RaphaelKitchen -> klik f -> zaznaczamy fajki + klikamy dalej dalej... -> czekamy -> urządzenie powinno uruchomić się samodzielnie

No przecież wszystko pisze czarno na białym ... troszkę samozaparcia. Poza tym watek qsqski to juz stworzony ROM. Ty za pomoca kuchni dopiero go tworzysz...
SE P910i >> HTC Hermes >> HTC Kaiser >> HTC Raphael >> HTC Rhodium

ROM:  ¯`·.¸¸.- Energy -.¸¸.·´¯
RADIO: 4.49.25.77

*

Offline Padi

  • ****
  • 904
  • Płeć: Mężczyzna
    • To co lubię...
  • Sprzęt: HTC HD2 Leo
Odp: ..:: KuChNiA LuQa ::.. WM 6.1 PLK ROM 1.95.502.5
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 30, 2008, 21:49:00 »
Dzięki za zainteresowanie... o to chodziło ;)

Cytuj
Dodatkowa aplikacja JETCET Print kryje się w katalogu Windows w formie pliku CAB po zainstalowaniu działa prawidłowo  (polecam zrobienie QEM)
Wyjęcie PIM Backup i TCM z katalogu aplikacje do głównego katalogu oraz wywalenie skrótów SR, WIFI i BT ON/OFF

W sumie dobre spostrzerzenia :ok:

Cytuj
Brak spolszczenia w programie kalibrującym GSensor
Brak spolszczenia AGPS
Brak spolszczenia JAVA
Ustawienia dźwięków (mms, wifi, powtórzenia powiadomień)
Podmianę wybierania głosowego na Voice Commander PL (QEM mam w posiadaniu i nie działa poprawnie po BT)

Sie da , sie zrobi ;)



Coś słychać w temacie poprawek???
Historia PDA... BlueAngel, Wizard, Universal, Ameo, Kaiser, Touch Pro, Blackstone, Leo... co dalej czas pokaże.

*

Offline luqasss

  • ***
  • 423
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH PRO 2
Odp: ..:: KuChNiA LuQa ::.. WM 6.1 PLK ROM 1.95.502.5
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 01, 2008, 09:30:33 »
Cytuj
Coś słychać w temacie poprawek???
Narazie nie znalazłem wiele czasu by się temu przyjrzeć . GSensor, Java spolszczona, mms to nie wiele roboty, te skróty tez nie wiele ... wiecej mam z dodawaniem nowych OEMów bo chciałem wyszykać aktualne wersje robić no ale malo czasu malo czasu mam
SE P910i >> HTC Hermes >> HTC Kaiser >> HTC Raphael >> HTC Rhodium

ROM:  ¯`·.¸¸.- Energy -.¸¸.·´¯
RADIO: 4.49.25.77

*

Offline Padi

  • ****
  • 904
  • Płeć: Mężczyzna
    • To co lubię...
  • Sprzęt: HTC HD2 Leo
Odp: ..:: KuChNiA LuQa ::.. WM 6.1 PLK ROM 1.95.502.5
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 01, 2008, 13:49:52 »
Ugotowałem... i lipa aku leci jak szalone 6.oo wypięty z ładowarki godz. 14.00 55% bateii

zobaczymy po zmianie radio... chyba że aku popsułem
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2008, 17:01:00 wysłana przez Padi »
Historia PDA... BlueAngel, Wizard, Universal, Ameo, Kaiser, Touch Pro, Blackstone, Leo... co dalej czas pokaże.

*

Offline ladgim

  • ***
  • 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Rhodium PROven 2.5 m2.1, HTC Desire
Odp: ..:: KuChNiA LuQa ::.. WM 6.1 PLK ROM 1.95.502.5
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 01, 2008, 13:50:10 »
Kuchenka bardzo strawna ale........ Jesli ktoś odchaczy 3DTF to może mieć problemy takie jak, brak możliwości wgrania cab-ów, brak synchronizacji po AS ( tylko BL na ponowne wgranie ROMu). Więc nie pozbyłem się tego 3DTF.

*

Offline luqasss

  • ***
  • 423
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH PRO 2
Odp: ..:: KuChNiA LuQa ::.. WM 6.1 PLK ROM 1.95.502.5
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 01, 2008, 16:55:45 »
Cytuj
Ugotowałem... i lipa aku leci jak szalone 6.oo wypięty z ładowarki godz. 14.00 55% bateii

Szczerze mówiąc mnie zaskoczyłes... dzisiaj co poł godziny flashuje tela.... cały czas sprawdzam, przegladam, naparwiam... i mam od rana jeszcze 10% ... także leci Ci aku jak szalone ale nie wiem dlaczego

[EDIT] Po naszej rozmowie po tym jak powiedziałeś ze w trybie BootLoader wycyckałeś aku do spodu jestem przekonany ze to jest powód. Z bateriami Li-on nie można tego robić. Radzę poczytać o utrzymywaniu dobrej kondycji baterii Li-on ;) No i dziwne że po 30min naładowało Ci aku do 77%

Cytuj
Jesli ktoś odchaczy 3DTF to może mieć problemy takie jak, brak możliwości wgrania cab-ów, brak synchronizacji po AS ( tylko BL na ponowne wgranie ROMu). Więc nie pozbyłem się tego 3DTF.

Również dziwne spostrzeżenie... nie wiem co ma TF3D do instalowania cabów ale aż sobie sprawdziłem i z instalacja nie mam problemów. Podobnie synchronizacja z AS. Jedyny minus jaki zauważyłem po "nie instalowaniu TF3D" to brak jednej czcionki - bedzie to naprawione w nastepnym wydaniu
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2008, 17:55:24 wysłana przez luqasss »
SE P910i >> HTC Hermes >> HTC Kaiser >> HTC Raphael >> HTC Rhodium

ROM:  ¯`·.¸¸.- Energy -.¸¸.·´¯
RADIO: 4.49.25.77

*

Offline Padi

  • ****
  • 904
  • Płeć: Mężczyzna
    • To co lubię...
  • Sprzęt: HTC HD2 Leo
Odp: ..:: KuChNiA LuQa ::.. WM 6.1 PLK ROM 1.95.502.5
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 01, 2008, 18:33:52 »
tylko jedno mnie zastanawia przy Radio jakie polecasz wersja protokołu pokazuje się taka:
52a.33.25.17U

A po zmianie radia na orginalne od Orange mam takie:
52.33.25.17U

oraz częściej zmienia mi się z HSDPA na 3G lub EDGE

Przy rekomendowanym radio przez Ciebie non stop w domu miałem HSDPA przy braku połączenia z netem, a po zmianie schodzi nawet do EDGE
a przy rozmowie głosowej spada nawet do GPRS
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2008, 19:38:19 wysłana przez Padi »
Historia PDA... BlueAngel, Wizard, Universal, Ameo, Kaiser, Touch Pro, Blackstone, Leo... co dalej czas pokaże.

*

Offline luqasss

  • ***
  • 423
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH PRO 2
Odp: ..:: KuChNiA LuQa ::.. WM 6.1 PLK ROM 1.95.502.5
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 01, 2008, 19:07:50 »
teraz testuje 1.02.25.28 ... ale RADIO powinien każdy sobie dobrać "pod siebie" - takie jest moje zdanie ... ja jak miałem jeszcze Kaisera przeleciałem wiele RADIO-romow i np te co u innych chodziły znakomicie u mnie tel nie łapał zasięgu np...

ps. narazie radio 1.02.25.28 zrobiło na mnie wrażenie, być może za szybko zasugerowałem się opinia na XDA
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2008, 19:36:01 wysłana przez luqasss »
SE P910i >> HTC Hermes >> HTC Kaiser >> HTC Raphael >> HTC Rhodium

ROM:  ¯`·.¸¸.- Energy -.¸¸.·´¯
RADIO: 4.49.25.77

*

Offline ladgim

  • ***
  • 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Rhodium PROven 2.5 m2.1, HTC Desire
Odp: ..:: KuChNiA LuQa ::.. WM 6.1 PLK ROM 1.95.502.5
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 01, 2008, 20:00:45 »
Może to ja coś w gotowaniu przesoliłem ale miałem opisane wyżej problemy. Potwierdzam że radio1.02.25.28 jak do tej pory dla mnie najlepsze.

*

Offline luqasss

  • ***
  • 423
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH PRO 2
Odp: ..:: KuChNiA LuQa ::.. WM 6.1 PLK ROM 1.95.502.5
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 01, 2008, 21:09:10 »
A zrobiliście choć raz HR ? Nadal masz problemy z TF3D ? i AS gdy nie zainstalujesz TF3D ? Sproboj zrobić HR i pozniej zainstalować jeszcze raz
SE P910i >> HTC Hermes >> HTC Kaiser >> HTC Raphael >> HTC Rhodium

ROM:  ¯`·.¸¸.- Energy -.¸¸.·´¯
RADIO: 4.49.25.77

*

Offline Padi

  • ****
  • 904
  • Płeć: Mężczyzna
    • To co lubię...
  • Sprzęt: HTC HD2 Leo
Odp: ..:: KuChNiA LuQa ::.. WM 6.1 PLK ROM 1.95.502.5
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 01, 2008, 21:21:43 »
A zrobiliście choć raz HR ? Nadal masz problemy z TF3D ? i AS gdy nie zainstalujesz TF3D ? Sproboj zrobić HR i pozniej zainstalować jeszcze raz

Ja robilem...
po zmianie radia problem z aku ustąpił od czasu zmiany ubyło 3%aku a to bylo okolo 5H temu
Historia PDA... BlueAngel, Wizard, Universal, Ameo, Kaiser, Touch Pro, Blackstone, Leo... co dalej czas pokaże.

*

Offline luqasss

  • ***
  • 423
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH PRO 2
Odp: ..:: KuChNiA LuQa ::.. WM 6.1 PLK ROM 1.95.502.5
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 03, 2008, 19:26:52 »
Zapowiada się wielki Update z mojej strony... jak się wyrobie może wypuszczę podkoniec tygodnia ... jak nie to myślę ze w następnym już napewno... zrobię też gotowy ROM w wersji LITE i FULL (o ile bedzie zainteresowanie)
SE P910i >> HTC Hermes >> HTC Kaiser >> HTC Raphael >> HTC Rhodium

ROM:  ¯`·.¸¸.- Energy -.¸¸.·´¯
RADIO: 4.49.25.77

*

Offline maciekmaster

  • **
  • 204
  • Płeć: Mężczyzna
  • Maciejka
  • Sprzęt: HTC Desire, iPhone 4, iPad
Odp: ..:: KuChNiA LuQa ::.. WM 6.1 PLK ROM 1.95.502.5
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 03, 2008, 19:42:41 »
Mozesz powiedzieciec cos wiecej? jaka wersja romu?

*

Offline ladgim

  • ***
  • 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Rhodium PROven 2.5 m2.1, HTC Desire
Odp: ..:: KuChNiA LuQa ::.. WM 6.1 PLK ROM 1.95.502.5
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 03, 2008, 20:16:43 »
A tak na marginesie kuchcenia, dość często zapominamy o potrzebie (nawet wymagane) aby za każdym razem użycia kuchni była ona czysta tz. aby nie gotować na kuchni już użytej. Często zdarza się, że w takiej kuchni zostają śmieci z poprzednich gotowan. No i koniecznie HR kilka razy.

*

Offline luqasss

  • ***
  • 423
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH PRO 2
Odp: ..:: KuChNiA LuQa ::.. WM 6.1 PLK ROM 1.95.502.5
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 03, 2008, 21:09:48 »
Cytuj
Mozesz powiedzieciec cos wiecej? jaka wersja romu?

Heh no ja myślałem ze wersja romu to nie wszystko :) jak numerek jest dla Ciebie ważny mogę Ci napisać jaki chcesz ;) a tak na poważnie dodałem dużo więcej opempacków... zostały poprawione w tej wersji romu wymienione wcześniej błedy (o ile czegoś nie pominąłem).

Nie widzę potrzeby zmiany romu bo jest to ROM najnowszy z dostępnych dla Raphaela + całkowite jego spolszczenie + poprawki których producent nie przewidział więc...

Wszystko będzie wypisane jak dokończę , ewentualnie jak znajdę chwile zrobię "zapowiedź" w 1# poście
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2008, 23:29:39 wysłana przez luqasss »
SE P910i >> HTC Hermes >> HTC Kaiser >> HTC Raphael >> HTC Rhodium

ROM:  ¯`·.¸¸.- Energy -.¸¸.·´¯
RADIO: 4.49.25.77

*

Offline maciekmaster

  • **
  • 204
  • Płeć: Mężczyzna
  • Maciejka
  • Sprzęt: HTC Desire, iPhone 4, iPad
Odp: ..:: KuChNiA LuQa ::.. WM 6.1 PLK ROM 1.95.502.5
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 03, 2008, 22:09:51 »
Nie licza sie numerki:) Tylko na xda pisza ze PROven 1.06 jest bardzo szybki, ale dobra mniejsza oto, po zainstalowaniu twojego ROMA, aby poslugiwac sie rysikiem musze bardzo mocno naciskac ekran, mam folie brando ultra clear, ale na romie qsqa, nie bylo takiego problemu, mozesz mi powiedziec czym to jest spowodowane... I musze przyznac ze 0 sciec jak narazie na ugotowanym ROMie, aku tez ladnie trzyma:

*

Offline luqasss

  • ***
  • 423
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH PRO 2
Odp: ..:: KuChNiA LuQa ::.. WM 6.1 PLK ROM 1.95.502.5
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 03, 2008, 22:30:16 »
Cytuj
Tylko na xda pisza ze PROven 1.06 jest bardzo szybki

Kuchnia to kuchnia... ja kieruje swój post do ludzi którzy sami chcą sobie powybierać, pokombinować, poustawiać "pod siebie". Wiadomo jest takich ludzi mniej bo każdy jest wygodny i woli mieć coś gotowego by w łatwy sposób wrzucić to na koma i się tym cieszyć. Ja np nigdy nie lubiłem gotowych ROMów bo zawsze mnie coś w nich denerwowało

A to czy ROM jest szybki wiadomo zależy od wersji ROMu ale także od tego jakie aplikacje są wgrane, jakie procesy w tle są uruchomione, jaki ustawiony jest PagePool-a itd ...

Oczywiście nie zaprzeczam ze ROM qsqki jest szybki jeśli tak to wykonał on dobrą robotę. Szczerze mówiąc nie sprawdzałem bo zajęty jestem doprowadzeniem kuchni (jako maszyny do gotowania) do używalności aby tak jak to było w przypadku KaiserKitchen nie było problemów typu "Po wybraniu tej i tej aplikacji mam problem z tym".

Zapraszam do testowania i porównania. Oczywiście na równych warunkach, wybierając podobna konfigurację Kuchnia = PROven

Cytuj
aby posługiwać sie rysikiem muszę bardzo mocno naciskać ekran, mam folie brando ultra clear, ale na romie qsqa

Hmm nie jestem pewien, ale gdzieś chyba widziałem opcje czułości nacisku czy coś takiego w AdvancedConfig albo DiamondTweak ... musiałbym poszukać

« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2008, 23:27:56 wysłana przez luqasss »
SE P910i >> HTC Hermes >> HTC Kaiser >> HTC Raphael >> HTC Rhodium

ROM:  ¯`·.¸¸.- Energy -.¸¸.·´¯
RADIO: 4.49.25.77

Odp: ..:: KuChNiA LuQa ::.. WM 6.1 PLK ROM 1.95.502.5
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 03, 2008, 22:55:45 »
aby poslugiwac sie rysikiem musze bardzo mocno naciskac ekran, mam folie brando ultra clear, ale na romie qsqa, nie bylo takiego problemu, mozesz mi powiedziec czym to jest spowodowane...


Zrób ponownie kalibracje ekranu też miałem ten problem jak zkalibrowałem palem.Zób to jeszcze raz dokładnie (rysikiem)  B)

*

Offline luqasss

  • ***
  • 423
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH PRO 2
Odp: ..:: KuChNiA LuQa ::.. WM 6.1 PLK ROM 1.95.502.5
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 03, 2008, 23:12:22 »
Cytuj
Zrób ponownie kalibracje ekranu też miałem ten problem jak zkalibrowałem palem.Zób to jeszcze raz dokładnie (rysikiem) luzak

Dokładnie to samo pisałem kiedyś komuś w części Kaisera... że na to nie wpadłem. Dobra rada
SE P910i >> HTC Hermes >> HTC Kaiser >> HTC Raphael >> HTC Rhodium

ROM:  ¯`·.¸¸.- Energy -.¸¸.·´¯
RADIO: 4.49.25.77

*

Offline maciekmaster

  • **
  • 204
  • Płeć: Mężczyzna
  • Maciejka
  • Sprzęt: HTC Desire, iPhone 4, iPad
Odp: ..:: KuChNiA LuQa ::.. WM 6.1 PLK ROM 1.95.502.5
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 04, 2008, 10:17:31 »
Okej pomoglo :) Czekam z niecierpliwoscia na UPDATE